חגית לב עו"ד לענייני משפחה וגירושין

20 שנות ניסיון, 97% מהלקוחות שלי הם הממליצים שלי

⭐  ⭐  ⭐  ⭐  ⭐

אני יודעת שתקבל את המקסימום שמגיע לך!!!

לתאום פגישת ייעוץ אישית

עורך דין משפחה

מתי צריך לפנות לעורך דין משפחה ?

אם בני זוג נקלעים למשבר ויש חוסר ודאות במערכת המשפחתית, קודם שמחליטים על דרכי התמודדות, כדאי לקבוע פגישת ייעוץ אצל עורך דין משפחה שעוסק רק בענייני משפחה, אפילו אם הגירושים אינם על הפרק.

הכְוונה טובה יכולה להוריד את מפלס החרדות ולהרגיע את הפחדים. כל כך הרבה מוטל על הכף ויש צורך להגן הן על הילדים והן על הכספים, לכן כדאי להיות מוכנים מראש לכל אפשרות.

עורך דין משפחה

ראשית, להיעזר בשירותיו של עורך דין משפחה המומחה אך ורק בגירושים, ולא בעורך דין משפחה שסייע לחבר בתביעת נזיקין או בזה שערך את חוזה הקנייה של הבית. שנית, לשכור את שירותיו של עורך הדין הטוב ביותר בתחום דיני גירושים, כי אם שלך לא יהיה – בטוח ששל בן או בת הזוג שלך כן יהיה. תחום המשפט רווי במהמורות, במלכודות ובפיתולים – ורק עורך דין משפחה מנוסה ומקצועי ביותר ידע לנווט ביניהם בהצלחה.

המלצתי האישית היא שבטרם תפנו להליך של גירושים ודאו שאכן עשיתם כמיטב יכולתכם כדי לשקם את מערכת הנישואים ולשמור על התא המשפחתי, בין שבאמצעות טיפול זוגי ובין שבאמצעות טיפול פרטני, או שלקחתם פסק זמן והקדשתם אותו לחשיבה שקולה בעניין. היתרון של טיפול זוגי על פני טיפול פרטני הוא זיהוי הבעיות העומדות לפני כל אחד מבני הזוג וטיפול יסודי בהן, תוך הבנה כי כל צד יכול להתמודד עם דרכי הטיפול שיוצעו.

מניסיוני, הזוגות שהצליחו להציל את נישואיהם הם אלה שהתחייבו לעשות ככל האפשר כדי שהנישואים יצליחו. הם הציבו לעצמם כיעד לשמור על חיי הנישואים והם עומדים בו, חרף הקשיים הנובעים מחיי הזוגיות. כאשר אנו מחליטים להתחייב, אנו למעשה מחליטים לעבוד קשה ולקבל עלינו אחריות כדי לשקם את הנישואים, בשל הבנת ההשפעה שעלולה להיות לגירושים על ילדינו ועל מצבנו הכלכלי והרגשי.

ועם זאת, לפעמים ההחלטה להתגרש היא נכונה כי אי אפשר לגשר על הפערים בין בני הזוג או בגלל אירוע כלשהו שהוביל להידרדרות ביחסים ביניהם. אם בני הזוג מיצו את כל האפשרויות לשיקום היחסים ביניהם ולא נותרה ברירה, כדאי לעבור הליך גירושין נכון. חשוב לציין כי הצד המגיש ראשון את תביעותיו לערכאה הנוחה לו, עתיד להחזיק ביתרון משמעותי מתחילתו של ההליך.

רבות דובר על החוק המחייב זוגות להליך גישור, אבל מעטים יודעים שהמרוץ בין בני הזוג לערכאה המשפטית – בית המשפט למשפחה או בית הדין הרבני, המכונה בשפה המקצועית 'מרוץ הסמכויות' – לא חדל. בלי קשר להליך גישור, אם ההליך מתפוצץ, ולצערנו ברוב המקרים הוא אינו צולח, יעבור מאבק הגירושים לערכאה משפטית שעליה יחליט מי שהגיש ראשון את בקשתו ליישוב סכסוך בהתאם לחוק להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה (הוראת שעה), תשע"ה-2014. אם הקדים הבעל והגיש את הבקשה ליישוב סכסוך, כי אז יחליט הוא היכן ינוהל מאבק הגירושים ולהיפך.

אגב, למרות הסטיגמה הרווחת בחברה, לא תמיד כדאי לגבר להגיע לבית הדין הרבני ולא תמיד כדאי לאישה לפנות לבית המשפט לענייני למשפחה – הכול תלוי בנסיבות. למשל, רק בית הדין הרבני יוכל למנוע מהבעל להוציא את האישה מהבית; קוראים לפעולה הזו 'צו מדור ספציפי' והיא כדאית לנשים במקרים רבים (לעתים נדירות ניתן הצו גם לגברים).

בית הדין הרבני גם עשוי לפסוק מזונות לאישה. כלומר, הבעל יחויב בתשלום חודשי, מלבד מזונות ילדים, כדי לדאוג לרמת החיים של אשתו שהורגלה בה לפני תחילת הסכסוך. לעתים מדובר בסכומים גבוהים המשולמים לאישה מדי חודש עד שייתן לה הבעל גט.

צריך לזכור שאם יקדים הבעל את האישה בפנייה לערכאות, יוכל למנוע ממנה את הגישה לנכסים המניבים של המשפחה, כמו העסק, שלרוב הבעל משמש בו דמות מפתח (ואני כמובן עושה פה הכללה. לא כל העסקים המשפחתיים נשלטים בידי גברים, במיוחד לא בעידן שלנו). קיימת גם סכנה של הברחת נכסים על־ידי הבעל, פעולה שהאישה תתקשה למנוע אם לא תתכונן היטב ומראש ליום שאחרי תחילתו של מאבק הגירושים.

אם הבעל הוא היוזם, הוא גם יוכל ביום אחד למשוך כספים רבים מחשבונות הבנק המשותפים ולמעשה לשתק כלכלית את האישה ולהפך: אם האישה היא היוזמת הרי שגם היא תוכל למשוך כספים ולשתק כלכלית את הבעל. אומנם הכספים הללו יוחזרו בסופו של עניין, אבל עד אז יוכל השיתוק הכלכלי לפגום ביכולת להתמודד משפטית עם הליך הגירושים. ולכן אם אתם מהרהרים ברעיון הגירושים, כדאי למהר ולהתייעץ עם עורך דין משפחה מבעוד מועד על זכויותיכם ועל הטקטיקה המומלצת לכם.

מה עושים בפגישת ייעוץ עם עורך דין משפחה ?

חשוב לוודא כי יש ראיות שיוכלו לתמוך בצד שלכם בסיפור. הראיות יכולות להיות בדמות מסמכים המוכיחים קיומן של זכויות, כמו הוצאות, נכסים, יכולת השתכרות וכן הלאה. יש לדאוג לתיעוד באופן דיסקרטי וחוקי מכיוון שאלמלא הסודיות, ידע או תדע בן או בת הזוג על הכוונה להתגרש, ויתחיל בפעולות הכנה משלו או שיגיש ראשון את התביעה לגירושים. במצבי קיצון של אלימות בין בני הזוג, רצוי להצטייד בהקלטות להוכחת התנהגותו האלימה של בן הזוג, בין שמדובר באלימות פיזית ובין שמדובר באלימות מילולית. מצאנו לנכון להרחיב על גירושים שבהם מעורבת אלימות בפרק נפרד בהמשך.

והינה סיפור הממחיש את חשיבותן של הראיות. אורנה ובעלה הם דתיים מהמגזר החרדי. במרוצת השנים התברר אט־אט לאורנה כי בעלה בוגד בה ומנהל חיים כפולים. לאחר התייעצות עמי, נטלה אורנה שירות של חוקר פרטי שאימת כי בעלה מנהל מערכת יחסים ארוכה עם אישה אחרת. יתרה מכך, הוא העמיד לרשות המאהבת חנות, בכספים המשותפים של בני הזוג, כדי שתעבוד לידו. אורנה נדהמה מדבר הבגידה הכפולה וביקשה להתגרש, אולם בעלה הכחיש את הבגידה. לאור הכחשותיו, נאלצה אורנה לתבוע את בעלה לגירושים ומשעמד על סירובו להתגרש הפעילה לחץ באמצעות תביעת הכתובה.  

בעל עסק או עצמאי בגירושין

אני רוצה להתייחס למצב שמעורר לא מעט בעיות ואתגרים בתהליך גירושין, כאשר לאחד מבני הזוג יש עסק. ישנם לא מעט מקרים בהם לאחד מבני הזוג יש עסק והוא מנהל כספים ופעילות כלכלית ללא מתן מידע לבן הזוג השני והדבר יוצר פתח לבעיות בהסכם מבחינה כלכלית.

בגירושין, כאשר שני בני הזוג שכירים יש אתגר לא פשוט. אולם, כאשר לאחד מבני הזוג יש עסק המשימה נעשית מורכבת יותר מבחינת איסוף המידע ומבחינת החלוקה הצודקת בין שני בני הזוג, לא כל שכן אם העסק משותף. במידה ולאחד מבני הזוג או שניהם יחד יש עסק, אז חשוב לאסוף דוחות כספיים, מאזנים, תדפיסי בנקים, חוזים והסכמים עם ספקים, נותני שירותים ועובדים – במטרה לקבל את התמונה המלאה של העסק. ברגע שיש את כל המידע הרלבנטי ניתן לבצע חלוקה צודקת והוגנת של העסק לפני הפרידה. פעולה זו חשובה במיוחד, היות והיא תסייע לכם לשמור על הזכויות שלכם גם בנכסים לא פיזיים, כמו מוניטין, ולהבטיח לכם כי תקבלו את חלקכם בצורה הוגנת בהתאם לערך האמיתי של העסק.

עלות הייצוג המשפטי מורכבת מכמה פרמטרים:

  1. המטרות והתוצאות שהלקוח רוצה להשיג – בהתאמה לאסטרטגיה המשפטית שתיושם.
  2. תכולת ההליך המשפטי, כגון: תביעת משמורת, תביעת מזונות, תביעת גירושים, חלוקת רכוש, תביעות נוספות (אלימות במשפחה, צווי הרחקה, תביעת כתובה, מוניטין עסקי ועוד..)

פגישת ייעוץ מאפשרת הבנה טובה של צרכי הלקוח וכמות העבודה הנדרשת ובהתאם מבוצע התמחור – מידע חשוב נוסף נמצא עבורך באתר.

בגירושים של עצמאיים ישנם נושאים כלכליים נוספים אשר דורשים התייחסות משפטית, כגון: חלוקת רכוש העסק, שווי מוניטין, מיסוי, השקעות והתחייבויות, שמירה על שליטה בחברה, פנסיה, חברה משפחתית, אופציות, מניות ועוד – התשובה המפורטת נמצאת באתר.

ישנם מספר פרמטרים שחשוב לקחת בחשבון כאשר צריך לאתר ולבחור עורך דין גירושין:
1. כימיה – כמו עם כל איש מקצוע, כימיה וחיבור רגשי הם אלמנטים קריטיים בעיקר מכיוון שהליך הגירושים הינו הליך מתיש ומאתגר. חשוב לבחור איש מקצוע שניתן לסמוך עליו.
2. מקצועיות – חשוב לוודא שעורך הדין הנבחר יוכל להשיג לך את המקסימום שמגיע לך. חשוב לבקש לראות חוות דעת והמלצות של לקוחות שקיבלו ממנו שירות דומה לשירות שאתם צריכים.
3. ניסיון כלכלי – חשוב לוודא שיש לעו"ד ידע וניסיון בהיבט הכלכלי שהוא חלק אקוטי מהליך הגירושין. הליך הגירושים מכיל הרבה עניינים כלכליים ודורש יצירתיות והבנה רחבה – התשובה המלאה נמצאת באתר.

ישנן מספר דרכים בהן ניתן לפעול משפטית. לכל אחת מהדרכים יש את יתרונות, חסרונות והשלכות משלה. לאחר שעו"ד נפגש עם הלקוח ומבין את כל התמונה והמקרה הספציפי ניתן לבחור וליישם את האסטרטגיה המשפטית המתאימה – פרטים באתר.

עורך דין גירושין
קיבלת תביעת גירושין או החלטה להתגרש ורוצה לדעת מה לעשות עכשיו?

אולי יעניין אותך...

97% מלקוחות המשרד שלנו מעידים שהשגנו עבורם תוצאות מדהימות בזכות אסטרטגיה וניסיון רב שנים

וזה מה שכתבו עלינו בגוגל…

לא סתם קןראים לה חגית לב, כי היא פשוט נותנת את הלב והנשמה שלה ללקוחות שלה. היא נמצאת שם, תמיד זמינה כשצריך אותה, נותנת מעצמה ונלחמת בשביל לקוחותיה. אני מרגיש בטוח כשהיא מגינה עלי ומרגיש שיש לי מי שיהיה שם בשבילי כשאני צריך. עו"ד אחרת לחלוטין, כזו שעושה שם טוב למקצוע.
Roy Kuper
Roy Kuper
02:51 05 Jun 20
הפנתי אליך חברה לגבי גירושים אזרחים הסכם הורות משותפת וחלוקת רכוש.עזרת לה עם הרבה סבלנות והמחירים הוגניםתודה לךאשמח להמשיך ולהמליץ
Jenya Noname
Jenya Noname
20:18 10 May 20
אני רוצה להמליץ מכל הלב על עו"ד חגית לב, אם אתם מחפשים עו"ד מצויינת הגעתם למקום הנכון. הפנתי לעו״ד חגית לב חברה טובה שלי ראשית הציין את הזמינות שלא מובנת מאליה וכן את היעוץ האיכותי ומקצועי. החברה שלי קיבלה מידע מדויק על האפשרויות שעומדות בפניה הדברים הוסברו לה בפשטות ובצורה נעימה וברורה ללא כל מכירה של שירותים משפטיים אלא בנתינה של ידע, ערך ותועלת. תודה לך עו״ד חגית לב??
Nava Ruso
Nava Ruso
08:23 07 May 20
הפנתי אלייך חברה לייעוץ. החברה הייתה מאוד מרוצה. כשיצאה ממך הייתה רגועה, המחיר על הייעוץ היה הוגן. תודה שהיית זמינה גם בתקופה מאתגרת זו
שירן אסולין
שירן אסולין
21:42 05 May 20
היכולת של חגית להרגיע את הסובבים, לא משנה מאיזה צד של המתרס הם נמצאים, היא נדירה ומשרה הרבה ביטחון בדרך הלא פשוטה שאנו עוברים. תודה רבה לך חגית לב, כשמך כך את, מייצגת את לקוחותיך מכל הלב. את נותנת את העצה הכי נכונה גם אם פירוש הדבר שתרוויחי פחות. תודה לב
כחוקר פרטי מזה 30 שנה יצא לי לעבוד עם עורכי דין רבים. בשנים האחרונות נחשפתי לעבודתה של חגית לב והתרשמתי מהיחס והמקצועיות של הלקוחות המשותפים שלנו, כאשר יושרה והכוונה אמיתית למטרות של לקוחותיה הם אלו שמניעים אותה. תודה על מה שאת עושה.סאם
Sam Zybert
Sam Zybert
09:21 30 Apr 20
לאחר גירושים לא פשוטים אני חייב להמליץ בחום על עו"ד חגית לב!!!!בתור עצמאי ואבא לשלושה היא סייע לי לשמור על פרנסתי ועל העסק וכל זאת תוך כדיי שהיא עזרה לנו להגיע לסכום הנכון והצודק מכל הבחינות בתשלומי המזונות.מניסיון, היא מספר אחת!תודה לכם חגית ויריב על הטיפול המסור והלא מתפשר!
Guy Levi
Guy Levi
22:09 29 Feb 20
חגית הייתה ללא ספק הרבה מעבר לעורכת דין מעולה!היא הייתה שם בשבילי לאורך כל הדרך ועזרה לי לעבור את התקופה הקשה והמסובכת הזאת בחיי שנקראת תהליך גירושין.סייעה לי במלוא מובן המשמעות לצאת עם ידי על העליונה מהתהליך ושמרה על האינטרים שלי ושל משפחתי.ממליצה לכולם בחום על חגית! אל תחשבו פעמים
Michal Hirsh
Michal Hirsh
21:56 29 Feb 20
לעבור תהליך גירושין זה אף פעם לא קל, אבל בזכותך חגיתוש התהליך הזה נראה אחרת. היית לצידי שם לאורך כל הדרך, גם כשהוא לא רצה לשלם וגם שהילדים היו על הפרק. תמיד תמכת, עזרת, הרגעת וידעת איך ומה לעשות על מנת לצאת מהצרה.אין לי מילים לתאר כמה עזרת לי, החיים שלי היום נראים אחרת לגמריי ובעיקר בזכותך.סופר ממליצה על חגית! מכל הלב, אל תוותרו על הלווי שלה.
Mor Cohen
Mor Cohen
12:43 21 Feb 20
משרד עו"ד לב עזר לי המון בתביעת הגירושים שעברתי השנה, הם עשו את זה באופן מושלם, מקצועי ואישי. חגית אישית דאגה שלא ארגיש לבד באף חלק של התהליך וסייעה לי לעבור אותו בצורה הכי חזקה ועצמאית שיש.האינטרסים שלי נשמרו, המשפחה שלי עברה את זה בצורה טובה והכי חשוב הילדים שלי לא סבלו מתהליך מכוער ומגעיל שיכל להיגמר אחרת לגמרי.תודה חגית על היחס החם ועל השירות המעולה.ממליץ בחום!
Dor Rozen
Dor Rozen
12:34 21 Feb 20
הפניתי אל עו"ד חגית לב זוג שהחליט להתגרש ורצה לעשות את זה בדרך יפה ומכובדת, לשמור על בריאות נפשם של הילדים ולהשאר חברים גם אחרי הפרידה ולשלם מחיר שפוי לעו"ד. אחרי טיפולה המסור של עו"ד חגית לב התקשר הזוג לאודות לי ולפרגן למקצועיות ולמחיר ההוגן שגבתה מהם עו"הד חגית לב, הם שיבחו את היחס והכבוד לתהליך שהובילה עו"ד חגית. אשמח להמשיך ולהמליץ לכל דורש.
אילנה שניר
אילנה שניר
11:22 30 Dec 19
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
חזרה למעלה

בדיקת כדאיות כלכלית לגירושים שלך, כבר עשית?

בסופה של פגישה מקיפה 
תדע כמה מזונות ישולמו
תבין איך מתחלקת הפנסיה שלך
מה לעשות כדי להישאר עם הבית

כשניפגש, נתכנן צעדים כלכליים מוקדמים, שיאפשרו לך לקבל את המקסימום שמגיע לך

** שיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות

בדיקת כדאיות כלכלית לגירושים שלך, כבר עשית?

בסופה של פגישה מקיפה 
תדע כמה מזונות ישולמו
תבין איך מתחלקת הפנסיה שלך
מה לעשות כדי להישאר עם הבית

כשניפגש, נתכנן צעדים כלכליים מוקדמים, שיאפשרו לך לקבל את המקסימום שמגיע לך

** שיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות