חגית לב עו"ד לענייני משפחה וגירושין

20 שנות ניסיון, 97% מהלקוחות שלי הם הממליצים שלי

⭐  ⭐  ⭐  ⭐  ⭐

אני יודעת שתקבל את המקסימום שמגיע לך!!!

לתאום פגישת ייעוץ אישית

צו ירושה

תוכן עניינים

רוצה להוציא צו ירושה ולקבל את מה שמגיע לך ?

מהו עיזבון ולמה צריך צו ירושה ?

עיזבון בהגדרתו מתייחס לכלל הונו ורכושו של אדם שנפטר.

בישראל קיימות שתי דרכים לקבל את החלק שמגיע לך בעיזבונו של אדם מנוח. הראשון, אם חלקך נרשם בצוואתו של המנוח, והשני, ע"י קיום צו ירושה.

כאשר אדם הגיע ליום פקודתו, והוא לא השאיר אחריו צוואה כלשהיא, עיזבונו עתיד להתחלק בהתאם לכללי הירושה על פי דין חוק הירושה.

זכויות ירושה על פי דין

צו ירושה מתייחס לחלוקת הירושה הנפוצה ביותר הינו כאשר בן הזוג מקבל מחצית מהירושה, וילדיו של המנוח יתחלקו באופן שווה במחצית השניה. מטלטלין וכלי רכב יועברו במלואן לבן הזוג ולא מתחלקים עם ילדיו.

במידה ובן הזוג הינו ידוע בציבור, הוא מקבל מעמד דומה כשל בן זוג נשוי. בהיעדר ילדים או בן זוג, חלוקת העיזבון נעשית בדרכים אחרות ועם קרובי משפחה רחוקים יותר כגון הורים ואחיו ואחיותיו של המנוח.

צו ירושה

צו ירושה הינו צו משפטי אשר מוענק ע"י הרשם לענייני ירושה, ובמסגרתו נקבעת זהות היורשים על פי חוק ומהו החלק של כל אחד בעיזבון.

על מנת לקבל צו ירושה, יש צורך לפנות בבקשה לקבלת צו ירושה לאחת מלשכות הרשם לענייני ירושה או לאחד מבתי הדין הרבניים. ע"פ הנחיות הרשם, יש לצרף לטופס הבקשה ארבעה סטים של המסמכים שיפורטו לעיל. סט אחד מקורי לכל צד ושלושה העתקים.

אל הבקשה יש לצרף את המסמכים הבאים:

· תעודת פטירה מקורית (או העתק נאמן למקור).

· הודעות ליורשים נוספים בדבר הגשת בקשה לצו ירושה. זה יכול להיות להיעשות באישורם ובחתימתם של יתר היורשים או צירוף של משלוחי הודעות בדואר רשום.

· לרוב, בקשות מעין אלו מוגשות באמצעות עורך דין גירושין בשם המבקשים (משמע היורשים או חלק מהם), ולכן עליו לצרף את יפוי הכח שניתן לו (או העתק נאמן למקור), וכן לציין את האזור שבו הוגשה הבקשה.

מנוח של היה תושב ישראל חייב הגשה של מסמכים נוספים כגון:
נסח רישום מקרקעין על שם המנוח ו/או חשבון בנק ע"ש המנוח או נכסים אחרים שמצויים בבעלותו ואשר משויכים למקום הסמכות של רשם לענייני הירושה שאליו הבקשה הוגשה. בנוסף, יש לצרף צו פורמאלי וחוות דעת של הדין הזר או זו שהוכנה על ידי משפטן מומחה בדין הזר.

טופס הבקשה ואגרות לצו ירושה

המסמך הראשון הוא טופס הבקשה לצו ירושה כאשר הוא חתום ע"י המבקש (אחד היורשים או יותר). חתימת המבקש חייבת להיות מאומתת על ידי נוטריון / עורך דין / שופט / ראש רשות מקומית / בית הדין הרבני. במידה והמבקש מיוצג ע"י עורך דין גירושין, חתימת המבקש הינה חלק מתהליך הטיפול במשרדי עורך הדין.

אגרת פתיחת בקשה למתו צו ירושה עומד כיום על סך 496 ₪ אותו ניתן לשלם באופן מקוון באתר הרשם לענייני ירושה של משרד המשפטים. סכומים אלו מתעדכנים מדי פעם באתר. הוצאת הצו מחייב צירוף של שוברי התשלום. בן זוג, הורה או ילד של אדם בשרות צבאי או בעקבות פעולות איבה ומלחמה, פטורים מתשלומי האגרה.

יש צוואה

כאמור, צו ירושה רלוונטי בהיעדר צוואה. צוואה הינו מסמך משפטי בו אדם מורה מה יעשה בעתיד עם עיזבונו לאחר מותו. על מנת לתת תוקף למסמך זה יש לאשר אותו בדומה לצו ירושה ברשם לענייני ירושה או בבית הדין הרבני. צוואה תיהפך לברת תוקף אם היא נעשתה בהתאם לדרכים שנקבעו בחוק, ולא נמצאו בו פגמים שעשויים להשפיע על תוקפו וכשירותו.

צו ירושה

ת: הדרך הטובה ביותר להוצאת צו ירושה היא באמצעות עורך דין מומחה. הוא ידאג לניסוח הבקשה כנדרש על פי דין, יצרף את המסמכים הדרושים ויפעל לקבלת הצו בהקדם האפשרי.
כתבתי בהרחבה על כך במאמר, כנס עכשיו!

ת: באמצעות שירות אינטרנטי המאפשר לקבל העתק דיגיטלי של הצו. נציין, כי לא ניתן לקבל צו מודפס מהרשם לענייני ירושה וכן לא ניתן לקבל העתקי צווים במשרדי הרשם.
התשובה המפורטת נמצאת באתר.

ת: נכון. כאשר אדם נפטר ללא צוואה, ההליך הרלוונטי לחלוקת העזבון בין יורשי המנוח הוא צו ירושה.
מידע חשוב נוסף נמצא עבורך באתר.

ת: צו דקלרטיבי המצהיר על זהות היורשים של המנוח ועל חלקם בעזבון. את הצו מקבלים מהרשם לענייני ירושה או מבית הדין הרבני.

עורך דין גירושין
קיבלת תביעת גירושין או החלטה להתגרש ורוצה לדעת מה לעשות עכשיו?

אולי יעניין אותך...

97% מלקוחות המשרד שלנו מעידים שהשגנו עבורם תוצאות מדהימות בזכות אסטרטגיה וניסיון רב שנים

וזה מה שכתבו עלינו בגוגל…

לא סתם קןראים לה חגית לב, כי היא פשוט נותנת את הלב והנשמה שלה ללקוחות שלה. היא נמצאת שם, תמיד זמינה כשצריך אותה, נותנת מעצמה ונלחמת בשביל לקוחותיה. אני מרגיש בטוח כשהיא מגינה עלי ומרגיש שיש לי מי שיהיה שם בשבילי כשאני צריך. עו"ד אחרת לחלוטין, כזו שעושה שם טוב למקצוע.
Roy Kuper
Roy Kuper
02:51 05 Jun 20
הפנתי אליך חברה לגבי גירושים אזרחים הסכם הורות משותפת וחלוקת רכוש.עזרת לה עם הרבה סבלנות והמחירים הוגניםתודה לךאשמח להמשיך ולהמליץ
Jenya Noname
Jenya Noname
20:18 10 May 20
אני רוצה להמליץ מכל הלב על עו"ד חגית לב, אם אתם מחפשים עו"ד מצויינת הגעתם למקום הנכון. הפנתי לעו״ד חגית לב חברה טובה שלי ראשית הציין את הזמינות שלא מובנת מאליה וכן את היעוץ האיכותי ומקצועי. החברה שלי קיבלה מידע מדויק על האפשרויות שעומדות בפניה הדברים הוסברו לה בפשטות ובצורה נעימה וברורה ללא כל מכירה של שירותים משפטיים אלא בנתינה של ידע, ערך ותועלת. תודה לך עו״ד חגית לב??
Nava Ruso
Nava Ruso
08:23 07 May 20
הפנתי אלייך חברה לייעוץ. החברה הייתה מאוד מרוצה. כשיצאה ממך הייתה רגועה, המחיר על הייעוץ היה הוגן. תודה שהיית זמינה גם בתקופה מאתגרת זו
שירן אסולין
שירן אסולין
21:42 05 May 20
היכולת של חגית להרגיע את הסובבים, לא משנה מאיזה צד של המתרס הם נמצאים, היא נדירה ומשרה הרבה ביטחון בדרך הלא פשוטה שאנו עוברים. תודה רבה לך חגית לב, כשמך כך את, מייצגת את לקוחותיך מכל הלב. את נותנת את העצה הכי נכונה גם אם פירוש הדבר שתרוויחי פחות. תודה לב
כחוקר פרטי מזה 30 שנה יצא לי לעבוד עם עורכי דין רבים. בשנים האחרונות נחשפתי לעבודתה של חגית לב והתרשמתי מהיחס והמקצועיות של הלקוחות המשותפים שלנו, כאשר יושרה והכוונה אמיתית למטרות של לקוחותיה הם אלו שמניעים אותה. תודה על מה שאת עושה.סאם
Sam Zybert
Sam Zybert
09:21 30 Apr 20
לאחר גירושים לא פשוטים אני חייב להמליץ בחום על עו"ד חגית לב!!!!בתור עצמאי ואבא לשלושה היא סייע לי לשמור על פרנסתי ועל העסק וכל זאת תוך כדיי שהיא עזרה לנו להגיע לסכום הנכון והצודק מכל הבחינות בתשלומי המזונות.מניסיון, היא מספר אחת!תודה לכם חגית ויריב על הטיפול המסור והלא מתפשר!
Guy Levi
Guy Levi
22:09 29 Feb 20
חגית הייתה ללא ספק הרבה מעבר לעורכת דין מעולה!היא הייתה שם בשבילי לאורך כל הדרך ועזרה לי לעבור את התקופה הקשה והמסובכת הזאת בחיי שנקראת תהליך גירושין.סייעה לי במלוא מובן המשמעות לצאת עם ידי על העליונה מהתהליך ושמרה על האינטרים שלי ושל משפחתי.ממליצה לכולם בחום על חגית! אל תחשבו פעמים
Michal Hirsh
Michal Hirsh
21:56 29 Feb 20
לעבור תהליך גירושין זה אף פעם לא קל, אבל בזכותך חגיתוש התהליך הזה נראה אחרת. היית לצידי שם לאורך כל הדרך, גם כשהוא לא רצה לשלם וגם שהילדים היו על הפרק. תמיד תמכת, עזרת, הרגעת וידעת איך ומה לעשות על מנת לצאת מהצרה.אין לי מילים לתאר כמה עזרת לי, החיים שלי היום נראים אחרת לגמריי ובעיקר בזכותך.סופר ממליצה על חגית! מכל הלב, אל תוותרו על הלווי שלה.
Mor Cohen
Mor Cohen
12:43 21 Feb 20
משרד עו"ד לב עזר לי המון בתביעת הגירושים שעברתי השנה, הם עשו את זה באופן מושלם, מקצועי ואישי. חגית אישית דאגה שלא ארגיש לבד באף חלק של התהליך וסייעה לי לעבור אותו בצורה הכי חזקה ועצמאית שיש.האינטרסים שלי נשמרו, המשפחה שלי עברה את זה בצורה טובה והכי חשוב הילדים שלי לא סבלו מתהליך מכוער ומגעיל שיכל להיגמר אחרת לגמרי.תודה חגית על היחס החם ועל השירות המעולה.ממליץ בחום!
Dor Rozen
Dor Rozen
12:34 21 Feb 20
הפניתי אל עו"ד חגית לב זוג שהחליט להתגרש ורצה לעשות את זה בדרך יפה ומכובדת, לשמור על בריאות נפשם של הילדים ולהשאר חברים גם אחרי הפרידה ולשלם מחיר שפוי לעו"ד. אחרי טיפולה המסור של עו"ד חגית לב התקשר הזוג לאודות לי ולפרגן למקצועיות ולמחיר ההוגן שגבתה מהם עו"הד חגית לב, הם שיבחו את היחס והכבוד לתהליך שהובילה עו"ד חגית. אשמח להמשיך ולהמליץ לכל דורש.
אילנה שניר
אילנה שניר
11:22 30 Dec 19
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
חזרה למעלה

יש לך חשש לאבד זכויות ולהיפגע כלכלית?

רק בפגישת ייעוץ, תדע איך לקבל את המקסימום שמגיע לך ללא משבר כלכלי

לכל פעולה יש השפעה על התוצאה שתושג!
חייג עכשיו!
050-4095009

** שיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות