fbpx
חיפוש
Close this search box.

הסכם גירושין – מה חשוב לכלול בהסכם וכמה עולה?

עו"ד חגית לב

"אני אדאג שתקבל את המקסימום שמגיע לך"
שליטה מלאה ברכוש ובכספים תוך שמירה על האינטרסים שלך !

לב משרד עורכי דין עוסק בתחום דיני משפחה וירושה. המשרד מנהל תיקי משפחה רבים בארץ ובחו”ל דיסקרטיות ואמינות ואנושיות אצלנו זה שם המשחק.

מעל 500 ממליצים וחוות דעת של אנשים שעברו את זה כמו גדולים

אני מבינה שאם הגעת לכאן, אז מעסיקה אותך השאלה
איך
הסכם גירושין יגן עליך ומה חשוב לכלול בהסכם.

אני מניחה שאשתך הודיעה לך שהיא רוצה להתגרש ואולי אתה זה שקיבלת את החלטה להתגרש וחשוב לך להיות שלם לגבי ההחלטה על העו"ד שתבחר ללוות אותך בתהליך הגירושין.

החוכמה הגדולה בהסכם גירושין מעולה היא שגם שנים אחרי שבני הזוג גרושים, ההסכם עדיין רלוונטי ומכסה את כל האפשרויות והסיטואציות שעלולות לצוץ כך שלא יהיה צורך לפתוח בתביעות משפטיות.

הסכם הגירושין או כמו שמכונה הסכם גירושים, מנוסח ברוב המקרים על ידי עורכי הדין של בני הזוג, והוא עוסק בכל התחומים הנלווים למקרה הגירושין הספציפי של בני הזוג.

ההסכם מסדיר נושאים חשובים כגון: חלוקת רכוש, מזונות ילדים ומזונות אישה, ענייני משמורת, הסדרי ראייה ועוד…

איך להתגרש מבלי להתרושש?
איך לשמור על הילדים בתהליך גירושים?
איך לקבל את המקסימום ברכוש וכספים?
איך להסתדר כלכלית במהלך הגירושים ולאחריהם?

רוב האנשים שרוצים להתגרש מקוים שזה יגמר מהר ובטוב ולמעשה, אין להם כוח למלחמה.
עובדתית !!! רוב הלקוחות מגיעים מהר להסכם גירושים שמשקף את הרצונות והצרכים שלהם.

ריכזתי עבורכם את רוב התשובות לשאלות שחוזרות על עצמן בפגישת ייעוץ
לקבלת כל המידע במקום אחד וללא עלות – לחצו כאן

אף על פי היותו כפוף לחוק החוזים הישראלי (תשל"ג 1973), הסכם הנישואין זוכה למעמד מיוחד בתפיסה המשפטית, וזאת בשל העובדה שהוא משלב בין עקרונות חוק החוזים לבין עקרונות פסק הדין בכל הנוגע לדיני משפחה.

בית המשפט העליון הגדיר את הסכם הגירושין אשר קיבל תוקף פסק דין כבעל מעמד מיוחד המקנה לו עדיפות על פני הסכם חוזי רגיל שאיננו קיבל תוקף פסק דין.

בדיקה משפטית של היבטים כלכליים תציג לך כמה הרכוש והכספים שלך שווים
ומה תוכל לעשות כדי להשאיר אצלך כמה שיותר

* תקבל את המקסימום שמגיע לך

כמה עולה הסכם גירושין ?

מחיר הסכם גירושין בסיסי מתחיל מ- 5,000 ש"ח + מע"מ

העילות לביטול הסכם גירושין

בדומה לכל הסכם חוזי אחר, גם את הסכם גירושין ניתן לבטל במידה ומתקיימות עילות המוגדרות כעילות לביטול חוזה.

עילות אלו כוללות בין היתר: כפייה, עושק, הטעיה ועוד. מכיוון שבתי המשפט רואים בהסכם הגירושין הסכם פשרה הפועל בהתאם לעקרון הסופיות, קיימת מורכבות משפטית בכל הנוגע לביטול הסכם הגירושין, וזאת בניגוד לכל הסכם חוזי אחר.

על מנת להוביל מהלך משפטי המיועד לצרכי ביטולו של הסכם הגירושין, קיימת חובת ההוכחה על ידי הצד המעוניין להוביל לביטולו כי ההסכם הינו פסול בשל פגם אשר נפל בו, לרבות, שינוי מהותי בנסיבות, כפיה, הטעיה ועוד.

ביטול הסכם גירושין הינו הליך משפטי המחייב אתכם לשכור את שירותיו של עורך דין לענייני משפחה בכלל ובדיני החוזים בפרט.

בשל המורכבות המשפטית הנלווית להליך ביטולו של הסכם הגירושין, אנו ממליצים לבחון את כל ההיבטים המקדימים עוד במעמד ניסוח ההסכם והחתימה על גביו.

מלחמת חורמה על הסעיפים בהסכם גירושין

המילה גירושין מעוררת בלבו של כל אחד מחשבות ורעיונות בדבר ריבים מתמשכים לעתים אף "עקובים מדם" ומלחמות חורמה לאורך שנים באולמות בתי המשפט.

גירושין הינם הליך קשה לא חשוב באיזה מקום בחיים הוא מתרחש באיזה זמן ובאיזה מצב. גירושין אינם נעימים לאף אישה או גבר ודאי שלא לילדים המשותפים ולסביבה הקרובה.

 

הסכם גירושין בהסכמה

יחד עם זאת ישנה האלטרנטיבה לערוך גירושין בהסכמה שאינם נערכים באולמות בתי המשפט ודין ההסכמים אינו נגזר על ידי שופט שהוא חיצוני למערכת היחסים בין בני הזוג והחלטתו קרה ומושפעת מגורמים שונים.

גירושין בהסכמה נערכים באמצעות עורך דין או פסיכולוג מגשר אשר מנסה ומצליח למצוא פתרונות יצירתיים לנושאים החלוקים בין בני הזוג תוך שמירה על האינטרסים של שניהם בתהליך של הדדיות הסכמה והבנה.

גירושין בהסכמה הם בעלי יתרונות רבים. מעבר לעובדה שהם נעשים מתוך תרבותיות ודרך ארץ ומתוך ניסיון כנה ואמיתי לשמור על כבודם של שני בני הזוג הגבר והאישה הם אף חוסכים זמן יקר של הטלטלות בין בתי המשפט והבירוקרטיות השונות הם חוסכים הוצאות מיותרות על עורכי דין והם בעיקר חוסכים הרבה עוגמת נפש.

גירושין בהסכמה מתבצעים כאמור באמצעות מגשר העורך פגישות עם בני הזוג יחד ועם כל אחד בנפרד כאשר על פגישות אלו יש חיסיון מלא ולא ניתן למסור מידע אשר נאמר בהן לאיש.

לאחר פגישות אלו והבנת המצב לאשורו בין בני הזוג יערוך המגשר באם הוא עורך דין גירושין הסכם גירושין וחוזה ממון המפרט את כל הפתרונות אשר מצא למחלוקות השוררות בין בני הזוג.

מה לכלול הסכם גירושין

רוצה לקבל את המקסימום שמגיע לך?

מלא את הטופס מתחת לסרטון

וקבל גישה לסרטון הדרכה

שיראה לך  איך לקבל את המקסימום

שמגיע לך בהסכם גירושין

ההסכם יכלול את נושא מזונות ומשמורות הילדים, את חלוקת הרכוש, ונושאים נוספים מתוך מטרה לשמור על אינטרסים של שני הצדדים. גירושין בהסכמה הינם הפתרון היצירתי התרבותי השומר על כבוד הדדי הסכמה והבנה בין שני בני הזוג.

גירושין בהסכמה חוסכים הוצאות מיותרות של זמן וכסף ומונעים עוגמת נפש. גירושין בהסכמה מבטיחים חיים נוחים ונעימים יותר בהמשך חייהם של שני בני הזוג שאמנם מתגרשים אך יש להם בכל זאת עוד הרבה במשותף.

 

הסכם פרידה – פרידת בני זוג עם הסכם פרודים


לפני הסכם פרודים ישנם כיום זוגות נשואים לא מעטים, אשר מעוניינים לפרק את נישואיהם ולהיפרד. מצב זה שכיח בכל האוכלוסיות ובכל הגילאים, מה שגורם לכך שכל הסכם גירושין שונה מרעהו, וישנן דרישות שונות, מצבים שונים ודיונים בנושאים שונים בכל מקרה שכזה.

לעיתים, כאשר בני הזוג נפרדים מתוך כעס, ישנו צורך בתביעת גירושין ובהליך כוחני מעט. אולם פעמים רבות בני הזוג נפרדים מתוך הסכמה מלאה, תוך שהם מכבדים זה את זה.

 

תוקף הסכם פרודים


במצבים אלה, יכולים בני הזוג להגיע להסכם גירושין. הסכם זה כולל כל נושא שבני הזוג מעוניינים להסכים עליו, והוא מקבל תוקף משפטי לאחר שהוא מאושר בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני.

הסכם פרודים מסודר מסייע ביישוב מחלוקות שונות הקשורות לגירושין, ועשוי לסייע גם בחילוקי דעות שנוצרים לאחר הגירושין.

הסכם פרודים צריך לקבל תוקף משפטי, ולכן יש לכתוב אותו בסיועו של עורך דין גירושין אשר מתמחה בתחום של גירושין ומשפחה. לאחר מכן, מוגש הסכם הגירושין לפני שופט או דיין על מנת שיקבל תוקף משפטי.

בהסכם הגירושין יש לכלול את כל הנושאים אשר נוגעים לגירושין, כמו: חלוקת רכוש בגירושין, משמורת על הילדים, מזונות, הסדרי שהות וכדומה.

הסכם פרודים ניתן לכתוב גם תוך כדי תהליך גישור בין הצדדים, או בדיון של משא ומתן בין עורכי הדין משני הצדדים, ולאו דווקא באופן ישיר בין הבעל לאישה, מה שמסייע במקרים שבהם היחסים בין בני הזוג טעונים ועלו על שרטון.

 

מה שחשוב לכלול בהסכם פרודים


כאשר הסכם הפרודים כתוב בצורה נכונה וברורה, ומקבל אישור ותוקף משפטי, שני בני הזוג יכולים לגשת להליך הגירושין עצמו, כלומר מתן הגט, בלב שקט, כאשר הם יודעים שזכויותיהם השונות מובטחות להם, וכי בכל מקרה של בעיה, ישנו מסמך משפטי תקף אשר יסדיר את הבעיות ביניהם. חשוב, אם כן,
לכתוב את ההסכם באופן ברור ומדויק ככל האפשר, על מנת למנוע אי הבנות וויכוחים בעתיד.

חשוב לעשות הסכם פרודים שיתן מענה מלא לצדדים הספציפיים החתומים עליו בניגוד להסכמים שיגרתיים בנושאים אזרחיים, בענייני משפחה חשוב לתפור את החליפה לזוג המתגרש.

חשוב להעלות את כל המחלוקות הקיימות, לתת הסבר על מחלוקות שעלולות להיות ואז לסגור את הפרצות, באופן המתאים לבני הזוג הספציפיים.

כמובן שהסכם לא יכול לפתור 100% מהבעיות שמתקיימות במהלך החיים העתידי ובמיוחד כאשר יש ילדים משותפים, אך חשוב לצמצם את המחלוקות.

הסכם גירושין צריך לכלול התייחסות לגבי הילדים, אופן חינוכם, הטיפול בהם, מקום מגוריהם, חלוקת הסדרי שהות עם כל אחד מההורים, התייחסות לנושא מזונות והוצאות והתייחסות לנושא חלוקת הרכוש שצברו הצדדים.

 

מה עושים עם חשבונות בנק משותפים

אני רוצה להעיר את תשומת לבכם לפעילות חריגה בחשבונות הבנק המשותפים שלכם. מתגרשים מוצאים עצמם במצב רגשי סוער בתקופה בה החליטו על הפרידה, אך הניהול הכלכלי מתקיים עדיין באופן משותף ולכן מהווה סכנה מוחשית לביצוע ניסיונות הונאה ו"הברחת כספים".

מסיבה זו אני רוצה לדבר על תשומת הלב שאתם צריכים להקדיש לבדיקת חשבונות הבנק המשותפים שלכם. ההמלצה החמה שלי היא להיות ערניים בכל הנוגע לחשבונות הבנק המשותפים ולבחון היתכנות של הגבלת פעולות בחתימת שני הצדדים. מדובר בפעולה דרסטית שיש לה הרבה השלכות ולכן חשוב לבדוק לפני כן האם הפעולה הכרחית בנסיבות העניין.

שימו לב – האם בוצעו משיכות כספיות משונות וחריגות?

זה סימן אזהרה שאסור לכם להתעלם ממנו. בידקו שאין שינויים דרסטיים ושינוי תנאים כך שתוכלו לדעת תמיד מה קורה בחשבון ושלא יבוצעו בו פעולות בניגוד לדעתכם ורצונכם תוך פגיעה בזכויותיכם הכלכליות.

במידה ולא תהיו עם אצבע על הדופק אתם עלולים למצוא את עצמכם במצבים לא נעימים של ניסיונות להעלמת כספים ופגיעה של ממש בחיים הכלכליים שלכם לאחר הגירושין. היו בקשר עם הבנק והשתמשו באתר האינטרנט של הבנק שלכם על מנת לבצע מעקב צמוד.

עו"ד חגית לב

"אני אדאג שתקבל את המקסימום שמגיע לך"
שליטה מלאה ברכוש ובכספים תוך שמירה על האינטרסים שלך !

לב משרד עורכי דין עוסק בתחום דיני משפחה וירושה. המשרד מנהל תיקי משפחה רבים בארץ ובחו”ל דיסקרטיות ואמינות ואנושיות אצלנו זה שם המשחק.

מעל 500 ממליצים וחוות דעת של אנשים שעברו את זה כמו גדולים
 • מוניקה לוי Avatar מוניקה לוי
  29/11/2022
 • יערה ענסי Avatar יערה ענסי
  20/12/2020
 • הפנתי לעורכת דין לגירושין חגית לב חברה טובה שנקלעה למשבר זוגי קשה ובאמצע היו 3 ילדים קטנים. חגית המקסימה ליוותה אותה בתהליך ושמרה על כל זכויותיה הכספיות והן על תהליך מכובד ושמירה על הילדים. מומלץ מאוד!! :)

  עדי סיון Avatar עדי סיון
  20/12/2018
 • תודה חגית היקרה, הליווי שעשית לי מהתחלה ועד לסוף עם התוצאה שרציתי תודה על הכל

  zeeve sendekie Avatar zeeve sendekie
  20/12/2019
 • הפנית לחגית חבר שפחד על העסק שלו בהליך גירושין - בגלל דיסקרטיות אני כותב בשמו. חגית עזרה לו לשמור על העסק שלו ולקבל את מלוא הזכויות בו. יש כאן אשת מקצוע לא פחות ממדהימה שדואגת לנושא כ"כ רגיש, לכן אם למישהו כאן יש התלבטות - שלא תהיה. בנוסף ארצה למסור בשמו תודה רבה לחגית על האכפתיות והמענה.

  תומר פורת Avatar תומר פורת
  20/12/2021
 • הפנתי אליך חברה לגבי גירושים אזרחים הסכם הורות משותפת וחלוקת רכוש. עזרת לה עם הרבה סבלנות והמחירים הוגנים תודה לך אשמח להמשיך ולהמליץ

  Jenya Noname Avatar Jenya Noname
  20/12/2020
 • עו"ד חגית לב, היא לפני הכל קסם של אישיות!! 🌸🌸🌸🌸 היא סובלנית, אכפתית, רגישה , מסורה ונאמנה ללקוח ולעבודתה.אישה מדהימה עם המון נתינה ולב ענק. חגית מאוד מקצועית ועזרה לי לפני 5 שנים כשהייתי בהליכי גירושין מתקדמים, יעצה ונתנה לי מס' טיפים על מנת שאעבור את התהליך על הצד הטוב ביותר ובקלות בבית הדין הרבני. היה לי מזל גדול שפניתי אליה, כיוון שעו"ד שליוותה אותי בהתחלה, החסירה ממני פרטים ולא נתנה לי את כל המידע והאינפורמציה. חגית דאגה לי ובזכותה תהליך הגירושין שלי עבר בשלום. בשנה האחרונה , פניתי לחגית שוב בענייני תהליך הורות משותפת שהתחלתי ובכוונתי להמשיך אצלה.כן ירבו כמוה !! ממליצה בחום ובאהבה לפנות אליה . בברכה, טליה לוי

  tali levy Avatar tali levy
  20/07/2022
 • הפנתי אלייך חברה לייעוץ. החברה הייתה מאוד מרוצה. כשיצאה ממך הייתה רגועה, המחיר על הייעוץ היה הוגן. תודה שהיית זמינה גם בתקופה מאתגרת זו

  שירן אסולין Avatar שירן אסולין
  20/12/2020
 • הגעתי לפגישת ייעוץ אצל עו"ד חגית לב, קיבלתי שרות וייעוץ יוצא מהכלל ואני מאד מרוצה, אשמח להמליץ גם בעתיד

  נורית נוריאל Avatar נורית נוריאל
  20/12/2015
 • תודה לך על הייעוץ המקיף והאישי שנתת לחבר טוב שלי, שהפנתי אליך, הוא הגיע אליך בעקבות סכסוך משפחתי, ונתת לו עצה ששוה זהב, וכך הוא הצליח להימנע מהליך גירושין קשה, תודה לך

  שמעון וקסלר Avatar שמעון וקסלר
  20/12/2019

אז מה הדבר הנכון

לעשות עכשיו

במקרה שלך?

אז מה הדבר הנכון לעשות

עכשיו במקרה שלך?