חגית לב עו"ד לענייני משפחה וגירושין

20 שנות ניסיון, 97% מהלקוחות שלי הם הממליצים שלי

⭐  ⭐  ⭐  ⭐  ⭐

אני יודעת שתקבל את המקסימום שמגיע לך!!!

לתאום פגישת ייעוץ אישית

רוצה להתגרש ולהשיג את המקסימום שמגיע לך? המידע מעודכן 2021

תוכן עניינים

החלטתי שאני רוצה להתגרש

לרוב, ההחלטה להתגרש ולסיים את הנישואין הקצרים או הארוכים של בני הזוג, אינה “נופלת” כרעם ביום בהיר. אותה החלטה היא תוצאה של רצף של אירועים אשר קרו במערכת היחסים בין השניים וההבנה של בן זוג אחד – כי אין הוא מוכן יותר להמשיך ביחסים או לנסות ולתקנם.

לעיתים ההבנה כי בן הזוג רוצה להתגרש, יכולה “ליפול” לאחר אין ספור ניסיונות לשקם את מערכת הנישואין ולעיתים ההבנה מגיעה לפני שבני הזוג ניסו לשקם את הנישואין, כשבן זוג אחד מבין כי אין בו כל רצון לנסות ולשפר את המצב. כאשר אותה החלטה להתגרש נופלת, הדרך להסכם גירושים – יכולה להיות ארוכה ורצופת מכשולים. 

כשאתה רוצה להתגרש , השאלות הן רבות, קצרות וארוכות, טכניות ומהותיות. לפעמים השאלות הן רגשיות וקשות שאפילו בעל מקצוע יתקשה לענות עליהם. רבים העומדים בפני הליך גירושין שואלים את עצמם כיצד חייהם יראו לאחר הגירושין, האם אי פעם ימצאו בן זוג נוסף ואיך הקשר שלהם עם הילדים יראה מעתה ואילך? יש שאלות עליהם קשה לענות, אבל יש שאלות שעם הכוונה וייעוץ נכון מבעל מקצוע ההליך יכול להיות מעט יותר קל. חשוב לפנות לעורך דין משפחה העוסק בתחום דיני המשפחה ובתחום הגירושין בפרט.

רק עורך דין העוסק בתחום הגירושין שנים רבות, הוא בעל ניסיון וידע ויוכל להוביל את הליך הגירושין לתוצאות הטובות ביותר בעבור הלקוח שלו. תחום הגירושין הוא תחום מורכב וברב המקרים דברים רבים וחשובים עומדים על הפרק, בין אם ילדים קטנים או כסף וממון אשר נצבר לאורך השנים בעמל רב.

הגעת להחלטה ועכשיו רוצה להתגרש


למרות שאתה רוצה להתגרש עכשיו כדאי לדעת ש תהליך גירושין הינו הליך מורכב שעשוי להיות כואב מאוד, מאחר והוא מלווה בלא מעט לבטים ויש בו רגשות מעורבים.
בעיתות משבר וחוסר ודאות במערכת המשפחתית, כדאי לקבוע פגישת ייעוץ אצל עורך דין לדיני משפחה, גם אם גירושין הם רק אופציה רחוקה. יש מקרים בהם הכוונה נכונה יכולה להוריד את מפלס החרדות ולהרגיע את החששות. ל

כן, בטרם תיגשו להליך של גירושין, כדאי מאוד לוודא שאכן עשיתם כל שביכולתכם על מנת לשקם את מערכת הנישואין ולשמור על התא המשפחתי, בין אם בדרך של טיפול זוגי ובין אם באמצעות לקיחת פסק זמן בכדי לשקול את הדברים מחדש.
אם הגעתם להחלטה שגירושין הוא המוצא היחיד, רצוי מאוד שתשקלו את צעדיכם, תוך בחינת מכלול הנסיבות שהביאו אתכם למצב זה, כדי להגיע לדרך היעילה והנכונה ביותר לבניית אסטרטגיית גירושין.

ישנן שתי דרכים עיקריות לפנות להליך של גירושין, התנצחות או פשרנות. אין דרך אחת, יש הדרך המתאימה לכם. כל מקרה לגופו וכל תהליך הוא אינדיבידואלי. אך בדרך כלל, רצוי לבחור בדרך השנייה. היא בדרך כלל קלה יותר ומהירה יותר. כדאי לקחת בחשבון שפניה לערכאות משפטיות יקרה, ארוכה ומעייפת. הסדר גירושין הוא פשוט יותר, ומותיר את הנפשות מעורבות פחות פגועות נפשית ופחות פגועות כלכלית. אין מנצחים בגירושין, אך אפשר לצמצמם נזקים.

בכל מקרה חשוב לפנות לעורך דין מומחה בגירושין

עורך הדין גירושין יוכל לסייע ולייעץ לכם על הליך גירושין מתאים לכם בהתחשב במכלול הנסיבות שהביאו אתכם לפנות אליו. חשוב לשמוע דעות של עורכי דין שונים, ולהתוודע לחשיבה אסטרטגית שלהם. אל חששו להתייעץ עם כמה עורכי דין, עד שתגיעו אל המתאים לכם. חוזה גירושין לא מאוזן, שמקפח בצורה ברורה את אחד מבני הזוג, עלול להתבטל על ידי הערכאות משפטיות בישראל. לפיכך, הקפידו לבחור בעורך דין נבון ומיומן, שינסח בשבילכם חוזה גירושין הוגן ומקצועי, שיסיר דאגה מלבכם באשר לכל מחלוקת עתידית.

הסכם גירושין בסיסי מתייחס לתקופה שלפני מתן הגט ולתקופה שאחריו. באשר לתקופה שלפני מתן הגט, הסכם גירושין יקבע איך יחולק הרכוש בין שני בני הזוג, מה גובה המזונות שישולמו לאישה ולילדים (בהנחה, כמובן, שהאישה היא זו שזוכה במשמורת על הילדים), ומהם הסדרי ראיית הילדים בתקופה שעד כניסת הגט לתוקף. באשר לתקופה שאחרי אישור הגט, הסכם הגירושין יכלול מידע אודות שיעור המזונות לילדים, שיעור השתתפות בני הזוג בהוצאות שונות, נושאים הנוגעים לחינוך הילדים, נושאים הקשורים להסדרי השהות העתידיים של הילדים, חלוקת הכנסות מנכסים מניבים של בני הזוג, וכן הלאה.

מלבד הנושאים המהותיים שקיימים בכל הסכם גירושין, מומלץ בחום לכלול במסגרת הסכם הגירושין נושאים שונים, עליהם עשויה להתעורר מחלוקת עתידית. בסופו של דבר, כל מקרה הוא ייחודי, ולכל זוג הנושאים הבוערים שלו. לכן, השתדלו לכלול בהסכם הגירושין כל נושא עליו אתם צופים שתתעורר מחלוקת עתידית, גם אם מדובר בנושא זניח לכאורה.

הליך גירושין ברבנות

רוצה להתגרש

התהליך המשפטי של הליך גירושין הוא שונה מעת לעת. העניין המרכזי אשר משפיע על עלות ואורך הליך הגירושין היא השאלה האם בני הזוג מתגרשים בהסכמה, או שמא הגירושין אינם בהסכמה. בכל מקרה, כשבני הזוג יגיעו לפתחו של בית הדין הרבני על מנת להתגרש, הם יצטרכו לתת סיבה מספקת לגירושיהם. עילת הגירושין היא שונה ומשתנה, היא יכולה להיות קשורה באי יכולת להביא ילדים לעולם למשל, או להתנהגות הבעל או האישה כמו בגידה או אלימות מילולית או פיזית.

בדיון, בית הדין יבחן את עילת הגירושין אשר הציגו הצדדים ובמקרים מסוימים אף ידרוש הוכחות, ראיות או עדים אשר יוכיחו את עילה זו. במידה ובית הדין לא התרשם כי עילת הגירושין מצדיקה גירושין או שהתרשם כי ישנו לשלום בית ושבני הזוג יחזרו למערכת נישואין תקינה, הוא יכול לדחות את הדיון לפרק זמן מסוים. במידה ובני הזוג בחרו להגיע לבית הדין עם הסכם גירושין חתום על ידי שניהם, בית הדין יאשר אותו תוך שהוא בודק שאכן הדברים הכתובים באותו הסכם גירושין משקפים את רצונם של הצדדים.

תוקף לטקס גירושים


במידה ובני זוג מבססים עילת גירושין מול בית הדין, יתקיים טקס גירושין. בין היתר, מטרת טקס הגירושין היא ביסוס אותה מידת בטיחות כי בני הזוג המבצעים את הטקס מודעים לו, לצעדיהם ולהשלכות מעשיהם. קיימים מספר מרכיבים אשר נותנים לטקס הגירושין תוקף:

  1. האדם המתגרש חייב להיות בגיל בגיר וכשיר לקבל על עצמו החלטות.
  2. אותן עילות גירושין הקבועות הדין הדתי – אכן מתקיימות במקרה של אותו זוג המעוניין להתגרש.
  3. הטקס כולל גם כתיבת דברי הדיון, עילות הגירושין, פרטי הצדדים וכו'.
  4. המגרש צריך למסור את הגט עצמו מידיו לידי המתגרשת.
  5. חייבת להיות מודעות בקרב בני הזוג כי מעשה טקס זה יביא לגירושיהם.
  6. בטקס ובעת כתיבת הגט ומסירתו חייבים להיות נוכחים עדים.

הטקס הוא השלב האחרון בסופו יצאו המתגרשים לדרך חדשה – בנפרד האחד מהשני. בסוף הטקס יקבלו בני הזוג שני דברים: תעודת גירושין ומעשה בית דין.

רוצה לקבל את המקסימום שמגיע לך?

מלא את הטופס מתחת לסרטון

וקבל גישה לסרטון הדרכה

שיראה לך  איך לקבל את המקסימום

שמגיע לך בהסכם גירושים

ת: ראשית, יש להגיש בקשה ליישוב סכסוך, במסגרתה מחויבים בני הזוג לתת הזדמנות להליך של הידברות ביניהם. אם זה לא נשא פרי, תיפתחנה בפני הצדדים האפשרות להגיש את תביעות הגירושין בערכאות.
מידע חשוב נוסף נמצא עבורך באתר.

ת: פונים לייעוץ משפטי של עורך דין מומחה לדיני משפחה וגירושין, אשר ידריך אתכם כיצד לנהוג, אלו מסמכים לאסוף וייצג אתכם בהליך המשפטי, תוך שמירה על זכויותיכם.

ת: מצב זה נקרא סרבנות גט וישנן דרכים שונות להתמודד עמו, בהתאם לשאלה איזה צד הוא הסרבן, מהם המניעים לסרבנות, משכה וכיו"ב.
התשובה המפורטת נמצאת באתר.

ת: לאופן שבו נבשר על החלטתנו להתגרש יכולה להיות השפעה עצומה על הצורה בה יגיב הצד השני ומכאן על אופן התנהלותו של הליך הגירושין. לכן, חשוב לעשות כן ברגישות ולא באופן תוקפני ואם ישנן התלבטויות בנושא זה, ניתן להיוועץ עם עורך הדין.
כתבתי בהרחבה על כך במאמר, כנס עכשיו!

עורך דין גירושין
קיבלת תביעת גירושין או החלטה להתגרש ורוצה לדעת מה לעשות עכשיו?

אולי יעניין אותך...

97% מלקוחות המשרד שלנו מעידים שהשגנו עבורם תוצאות מדהימות בזכות אסטרטגיה וניסיון רב שנים

וזה מה שכתבו עלינו בגוגל…

לא סתם קןראים לה חגית לב, כי היא פשוט נותנת את הלב והנשמה שלה ללקוחות שלה. היא נמצאת שם, תמיד זמינה כשצריך אותה, נותנת מעצמה ונלחמת בשביל לקוחותיה. אני מרגיש בטוח כשהיא מגינה עלי ומרגיש שיש לי מי שיהיה שם בשבילי כשאני צריך. עו"ד אחרת לחלוטין, כזו שעושה שם טוב למקצוע.
Roy Kuper
Roy Kuper
02:51 05 Jun 20
הפנתי אליך חברה לגבי גירושים אזרחים הסכם הורות משותפת וחלוקת רכוש.עזרת לה עם הרבה סבלנות והמחירים הוגניםתודה לךאשמח להמשיך ולהמליץ
Jenya Noname
Jenya Noname
20:18 10 May 20
אני רוצה להמליץ מכל הלב על עו"ד חגית לב, אם אתם מחפשים עו"ד מצויינת הגעתם למקום הנכון. הפנתי לעו״ד חגית לב חברה טובה שלי ראשית הציין את הזמינות שלא מובנת מאליה וכן את היעוץ האיכותי ומקצועי. החברה שלי קיבלה מידע מדויק על האפשרויות שעומדות בפניה הדברים הוסברו לה בפשטות ובצורה נעימה וברורה ללא כל מכירה של שירותים משפטיים אלא בנתינה של ידע, ערך ותועלת. תודה לך עו״ד חגית לב??
Nava Ruso
Nava Ruso
08:23 07 May 20
הפנתי אלייך חברה לייעוץ. החברה הייתה מאוד מרוצה. כשיצאה ממך הייתה רגועה, המחיר על הייעוץ היה הוגן. תודה שהיית זמינה גם בתקופה מאתגרת זו
שירן אסולין
שירן אסולין
21:42 05 May 20
היכולת של חגית להרגיע את הסובבים, לא משנה מאיזה צד של המתרס הם נמצאים, היא נדירה ומשרה הרבה ביטחון בדרך הלא פשוטה שאנו עוברים. תודה רבה לך חגית לב, כשמך כך את, מייצגת את לקוחותיך מכל הלב. את נותנת את העצה הכי נכונה גם אם פירוש הדבר שתרוויחי פחות. תודה לב
כחוקר פרטי מזה 30 שנה יצא לי לעבוד עם עורכי דין רבים. בשנים האחרונות נחשפתי לעבודתה של חגית לב והתרשמתי מהיחס והמקצועיות של הלקוחות המשותפים שלנו, כאשר יושרה והכוונה אמיתית למטרות של לקוחותיה הם אלו שמניעים אותה. תודה על מה שאת עושה.סאם
Sam Zybert
Sam Zybert
09:21 30 Apr 20
לאחר גירושים לא פשוטים אני חייב להמליץ בחום על עו"ד חגית לב!!!!בתור עצמאי ואבא לשלושה היא סייע לי לשמור על פרנסתי ועל העסק וכל זאת תוך כדיי שהיא עזרה לנו להגיע לסכום הנכון והצודק מכל הבחינות בתשלומי המזונות.מניסיון, היא מספר אחת!תודה לכם חגית ויריב על הטיפול המסור והלא מתפשר!
Guy Levi
Guy Levi
22:09 29 Feb 20
חגית הייתה ללא ספק הרבה מעבר לעורכת דין מעולה!היא הייתה שם בשבילי לאורך כל הדרך ועזרה לי לעבור את התקופה הקשה והמסובכת הזאת בחיי שנקראת תהליך גירושין.סייעה לי במלוא מובן המשמעות לצאת עם ידי על העליונה מהתהליך ושמרה על האינטרים שלי ושל משפחתי.ממליצה לכולם בחום על חגית! אל תחשבו פעמים
Michal Hirsh
Michal Hirsh
21:56 29 Feb 20
לעבור תהליך גירושין זה אף פעם לא קל, אבל בזכותך חגיתוש התהליך הזה נראה אחרת. היית לצידי שם לאורך כל הדרך, גם כשהוא לא רצה לשלם וגם שהילדים היו על הפרק. תמיד תמכת, עזרת, הרגעת וידעת איך ומה לעשות על מנת לצאת מהצרה.אין לי מילים לתאר כמה עזרת לי, החיים שלי היום נראים אחרת לגמריי ובעיקר בזכותך.סופר ממליצה על חגית! מכל הלב, אל תוותרו על הלווי שלה.
Mor Cohen
Mor Cohen
12:43 21 Feb 20
משרד עו"ד לב עזר לי המון בתביעת הגירושים שעברתי השנה, הם עשו את זה באופן מושלם, מקצועי ואישי. חגית אישית דאגה שלא ארגיש לבד באף חלק של התהליך וסייעה לי לעבור אותו בצורה הכי חזקה ועצמאית שיש.האינטרסים שלי נשמרו, המשפחה שלי עברה את זה בצורה טובה והכי חשוב הילדים שלי לא סבלו מתהליך מכוער ומגעיל שיכל להיגמר אחרת לגמרי.תודה חגית על היחס החם ועל השירות המעולה.ממליץ בחום!
Dor Rozen
Dor Rozen
12:34 21 Feb 20
הפניתי אל עו"ד חגית לב זוג שהחליט להתגרש ורצה לעשות את זה בדרך יפה ומכובדת, לשמור על בריאות נפשם של הילדים ולהשאר חברים גם אחרי הפרידה ולשלם מחיר שפוי לעו"ד. אחרי טיפולה המסור של עו"ד חגית לב התקשר הזוג לאודות לי ולפרגן למקצועיות ולמחיר ההוגן שגבתה מהם עו"הד חגית לב, הם שיבחו את היחס והכבוד לתהליך שהובילה עו"ד חגית. אשמח להמשיך ולהמליץ לכל דורש.
אילנה שניר
אילנה שניר
11:22 30 Dec 19
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
חזרה למעלה

לא תמיד מקבלים חצי מהרכוש בגירושים!

כשהמשפחה שלך מתפרקת, עו"ד יאמרו:
"חייבים לתת חצי מהרכוש"
יש הרבה מקרים שזה לא נכון!

בדיקת כדאיות כלכלית תגלה לך מה חייבים וממה אפשר להימנע במזונות, בחשבונות בנק, בזכויות בבית / בעסק / פנסיה ועוד…

לא תמיד מקבלים חצי מהרכוש בגירושים!

כשהמשפחה שלך מתפרקת, עו"ד יאמרו:
"חייבים לתת חצי מהרכוש"
יש הרבה מקרים שזה לא נכון!

בדיקת כדאיות כלכלית תגלה לך מה חייבים וממה אפשר להימנע במזונות, בחשבונות בנק, בזכויות בבית / בעסק / פנסיה