[מומלץ] משמורת משותפת ללא הסכמת האם

משמורת משותפת ללא הסכמת האם 

ברור שיש לך מה להפסיד במאבק גירושין ולא רק כסף! אתה עלול לאבד את שליטה בעסק שלך, בחופש שלך ובקשר עם הילדים אם לא תנהל את העניינים בחוכמה. עם ניסיון של 2 עשורים השגת הסכמי גירושין הוגנים אני אענה לך מראש על חלק גדול מהשאלות והחששות שלך ואראה לך איך להימנע מבעיות משפטיות וכלכליות.

משמורת משותפת

הינה משמורת שבה שני ההורים נוכחים באופן שווה, או כמעט שווה, בחיי ילדם המשותף. בשנים האחרונות, לאט לאט בקרב בתי המשפט, עובדים סוציאליים, פקידי סעד, וכל אלה העוסקים בכל הנוגע לדיני משפחה ומשמורת ילדים, עלתה מגמה חדשה לפיה לצורך התפתחות הילד, עדיף וכדאי ששני ההורים יהיו נוכחים בחייו. על פי תפיסה זו, בתי המשפט היום פוסקים, כי תהא משמורת משותפת במקרים הרלבנטיים ובהתאם לטובת הקטינים. בשל כך, גם במקרה והאם מתנגדת למשמורת משותפת, במידה ואין בידה עילה טובה מדוע למנוע זמן שהייה עם האב, בית המשפט יפסוק משמורת משותפת ללא הסכמת האם.

דוגמא אחת לשינוי בתפיסתו של בית המשפט בכל הנוגע למשמורת משותפת ללא מזונות וחשיבות שני ההורים בחיי הילד, ניתן למצוא בפסק דין תמ”ש 53472-12-11, שם מציינת השופטת ורדה בן שחר: “בשנים האחרונות החלה להתפתח גישה חדשה אשר מבקשת לדחוק את התפיסה המשפטית העוסקת בהחזקת קטינים ובקביעת הורה משמורן ובמקומה להנחיל עקרונות משפטיים חדשים אשר מתבססים על מודל של אחריות הורית, כשהשאיפה היא לאחריות הורית משותפת. מודל זה מתבסס על ממצאי מחקרים שהצביעו על חשיבות תפקידם של שני ההורים בהתפתחות ילדיהם. חשיבות שהופכת למשמעותית עוד יותר כאשר ההורים מתגרשים.

מסקנותיהם של אותם מחקרים היו שככל שאבות היו מעורבים בחיי ילדיהם וניתנה להם הזדמנות להעניק (לילדים) תמיכה רגשית ובטחון והם סייעו במתן מענה לצרכיהם הלימודיים, התפקודיים והחברתיים, אותם קטינים תפקדו ברמה חברתית טובה יותר והסתגלו למצב שנוצר בעקבות הגירושין, טוב יותר מאלו שלא זכו בשני הורים תומכים ושותפים לגידולם. עוד נמצא שמתן עדיפות להורה אחד על פני האחר על ידי קביעתו כהורה המשמורן מעניקה לאותו הורה יתרונות ביכולת ההשפעה על הילדים, ביחס שלהם כלפי ההורה האחר עד כדי יצירת ניכור בין הילדים להורה האחר.” (בית המשפט לענייני משפחה בראשון לציון תמ”ש 53472-12-11).

פסיקה בנושא משמורת משותפת

במקרים בהם אין עילה למנוע מהאב משמורת משותפת על ילדו, בית המשפט יכול לכפות משמורת משותפת על האם בפסיקתו. דוגמא לכך ניתן לראות בפסק דין אשר ניתן בבית המשפט לענייני משפחה בירושלים על ידי השופטת נילי מימון, אשר אמרה כך: “בנסיבות בהן לא תפקד אחד ההורים כהורה מיטיב יותר מההורה האחר, ובהעדר נסיבות המצדיקות זאת, אין סיבה להעדיפו וליתן בידיו את המשמורת הכורכת בחובה העדפה מסויימת הנוגעת להחלטות שונות באשר לגידול הילדים. בנסיבות בהן ההורים שניהם תפקדו כהורים ראויים בתפקוד הורי שווה, מילאו מטלות הוריות באופן שווה, אין מקום להעניק משמורת לאחד מהם, תוך נישול ההורה האחר מהזכות והחובה להיות ההורה המשמורן” (בית המשפט לענייני משפחה בירושלים תמ”ש 016422/08) כלומר, בית המשפט פוסק כי בהיעדר נסיבות המצדיקות להעדיף את האם על פני האב, תינתן משמורת משותפת ללא הסכמת האם.

משמורת אב

אבות רבים שואלים את עצמם, מה קורה במידה וניתנה משמורת מלאה לאם? האם הדבר הפיך? מה ניתן לעשות ובאיזה תנאים ניתן להגיש בקשה על מנת לקבל משמורת אב? ראשית, התשובה היא הכל הפיך, ובהתקיים התנאים המנויים בחוק, בית המשפט יכול לפסוק לאב משמורת על ילדיו, גם אם מספר חודשים קודם לכן, פסק משמורת לאם. בין היתר, האב צריך להוכיח כי התרחש שינוי נסיבות מהותי, אשר בשל שינוי נסיבות זה יש צורך לדון שנית במשמורת הילדים. אם לא מתקיימים אי אילו נסיבות חריגות או התנהגות שאינה נורמטיבית של האב, סיכויים גבוהים כי בית המשפט יאשר וישנה את המשמורת הבלעדית של האם, למשמורת משותפת לאב. ואם האב יצביע על עילה מסוימת בגינה האם אינה מסוגלת לתפקד כהורה בצורה טובה, בית המשפט יפסוק לזכות האב משמורת מלאה. במקרה שבו האב מעוניין לקבל משמורת על ילדיו, אם חלקית או אם מלאה, מומלץ ורצוי להתייעץ עם עורך דין גירושין המתמחה בתחום דיני המשפחה ובעל ניסיון בתחום משמורת הילדים בפרט, על מנת להגיע לתוצאות הטובות ביותר בעבור הלקוח.

משמורת משותפת חלוקת ימים

במקרים מסוימים, לא די בכך שתינתן משמורת משותפת, ההורים צריכים לשתף פעולה ביניהם בכל הנוגע לזמני השהות של הילדים בחזקתם, ולגלות התחשבות האחד בשני עד כמה שניתן, זאת לצורך הילדים המשותפים. למשל, חלוקת הימים בין ההורים צריכה להיות הוגנת עד כמה שניתן. שני ההורים צריכים לקבל זמן עם ילדם בחגים, בימי הולדת ובסופי השבוע. במידה וע”פ זמני השהות באירוע מיוחד הילד אמור להיות מצוי בחזקתו של ההורה השני, עדיף להורים לגלות התחשבות האחד ברעהו ולהתגמש לטובת נוכחותו של הילד בכל האירועים החשובים.

משמורת משותפת ללא הסכמת האם

לתיאום פגישת ייעוץ אישית, לדעת ולהבין מה לעשות מעתה ואילך,
מה חשוב לקחת בחשבון ומה האתגרים המיידים

העברת משמורת מהאם לאב

במידה ומסיבה כזאת או אחרת ניתנה משמורת מלאה ובלעדית לאם, הדבר אינו בלתי הפיך. בהתקיים נסיבות מסוימות המתקיימות בחוק, ניתן לפנות לבית המשפט בכל עת ולבקש את ההעברת המשמורת מהאם לאב, או לכל הפחות ניתן לעתור למשמורת משותפת. לעיתים, יכולה להינתן לאם המשמורת משותפת מאחר ומדובר בתינוק רך או באם מניקה, ברגע שהנסיבות בגינן נתנו לאם אותה משמורת בלעדית השתנו, האם יכול לעתור למשמורת משותפת אף ללא הסכמת האם. ראוי לציין כי במקרה כזה, גם דמי המזונות ישתנו ויופחתו בהתאם, מאחר ובמשמורת משותפת הילדים שוהים אצל האב באופן שווה כפי ששוהים אצל האם, ובהתאם לכך, על האב מוטלות הוצאות נוספות. גם בתשלום ההוצאות החריגות, שני ההורים ישאו באופן שווה. 

עורך דין גירושין
קיבלת תביעת גירושין או החלטה להתגרש ורוצה לדעת מה לעשות עכשיו?

אולי יעניין אותך...

97% מלקוחות המשרד שלנו מעידים שהשגנו עבורם תוצאות מדהימות בזכות אסטרטגיה וניסיון רב שנים

וזה מה שכתבו עלינו בגוגל…

לא סתם קןראים לה חגית לב, כי היא פשוט נותנת את הלב והנשמה שלה ללקוחות שלה. היא נמצאת שם, תמיד זמינה כשצריך אותה, נותנת מעצמה ונלחמת בשביל לקוחותיה. אני מרגיש בטוח כשהיא מגינה עלי ומרגיש שיש לי מי שיהיה שם בשבילי כשאני צריך. עו"ד אחרת לחלוטין, כזו שעושה שם טוב למקצוע.
Roy Kuper
Roy Kuper
02:51 05 Jun 20
הפנתי אליך חברה לגבי גירושים אזרחים הסכם הורות משותפת וחלוקת רכוש.עזרת לה עם הרבה סבלנות והמחירים הוגניםתודה לךאשמח להמשיך ולהמליץ
Jenya Noname
Jenya Noname
20:18 10 May 20
אני רוצה להמליץ מכל הלב על עו"ד חגית לב, אם אתם מחפשים עו"ד מצויינת הגעתם למקום הנכון. הפנתי לעו״ד חגית לב חברה טובה שלי ראשית הציין את הזמינות שלא מובנת מאליה וכן את היעוץ האיכותי ומקצועי. החברה שלי קיבלה מידע מדויק על האפשרויות שעומדות בפניה הדברים הוסברו לה בפשטות ובצורה נעימה וברורה ללא כל מכירה של שירותים משפטיים אלא בנתינה של ידע, ערך ותועלת. תודה לך עו״ד חגית לב??
Nava Ruso
Nava Ruso
08:23 07 May 20
הפנתי אלייך חברה לייעוץ. החברה הייתה מאוד מרוצה. כשיצאה ממך הייתה רגועה, המחיר על הייעוץ היה הוגן. תודה שהיית זמינה גם בתקופה מאתגרת זו
שירן אסולין
שירן אסולין
21:42 05 May 20
היכולת של חגית להרגיע את הסובבים, לא משנה מאיזה צד של המתרס הם נמצאים, היא נדירה ומשרה הרבה ביטחון בדרך הלא פשוטה שאנו עוברים. תודה רבה לך חגית לב, כשמך כך את, מייצגת את לקוחותיך מכל הלב. את נותנת את העצה הכי נכונה גם אם פירוש הדבר שתרוויחי פחות. תודה לב
כחוקר פרטי מזה 30 שנה יצא לי לעבוד עם עורכי דין רבים. בשנים האחרונות נחשפתי לעבודתה של חגית לב והתרשמתי מהיחס והמקצועיות של הלקוחות המשותפים שלנו, כאשר יושרה והכוונה אמיתית למטרות של לקוחותיה הם אלו שמניעים אותה. תודה על מה שאת עושה.סאם
Sam Zybert
Sam Zybert
09:21 30 Apr 20
לאחר גירושים לא פשוטים אני חייב להמליץ בחום על עו"ד חגית לב!!!!בתור עצמאי ואבא לשלושה היא סייע לי לשמור על פרנסתי ועל העסק וכל זאת תוך כדיי שהיא עזרה לנו להגיע לסכום הנכון והצודק מכל הבחינות בתשלומי המזונות.מניסיון, היא מספר אחת!תודה לכם חגית ויריב על הטיפול המסור והלא מתפשר!
Guy Levi
Guy Levi
22:09 29 Feb 20
חגית הייתה ללא ספק הרבה מעבר לעורכת דין מעולה!היא הייתה שם בשבילי לאורך כל הדרך ועזרה לי לעבור את התקופה הקשה והמסובכת הזאת בחיי שנקראת תהליך גירושין.סייעה לי במלוא מובן המשמעות לצאת עם ידי על העליונה מהתהליך ושמרה על האינטרים שלי ושל משפחתי.ממליצה לכולם בחום על חגית! אל תחשבו פעמים
Michal Hirsh
Michal Hirsh
21:56 29 Feb 20
לעבור תהליך גירושין זה אף פעם לא קל, אבל בזכותך חגיתוש התהליך הזה נראה אחרת. היית לצידי שם לאורך כל הדרך, גם כשהוא לא רצה לשלם וגם שהילדים היו על הפרק. תמיד תמכת, עזרת, הרגעת וידעת איך ומה לעשות על מנת לצאת מהצרה.אין לי מילים לתאר כמה עזרת לי, החיים שלי היום נראים אחרת לגמריי ובעיקר בזכותך.סופר ממליצה על חגית! מכל הלב, אל תוותרו על הלווי שלה.
Mor Cohen
Mor Cohen
12:43 21 Feb 20
משרד עו"ד לב עזר לי המון בתביעת הגירושים שעברתי השנה, הם עשו את זה באופן מושלם, מקצועי ואישי. חגית אישית דאגה שלא ארגיש לבד באף חלק של התהליך וסייעה לי לעבור אותו בצורה הכי חזקה ועצמאית שיש.האינטרסים שלי נשמרו, המשפחה שלי עברה את זה בצורה טובה והכי חשוב הילדים שלי לא סבלו מתהליך מכוער ומגעיל שיכל להיגמר אחרת לגמרי.תודה חגית על היחס החם ועל השירות המעולה.ממליץ בחום!
Dor Rozen
Dor Rozen
12:34 21 Feb 20
הפניתי אל עו"ד חגית לב זוג שהחליט להתגרש ורצה לעשות את זה בדרך יפה ומכובדת, לשמור על בריאות נפשם של הילדים ולהשאר חברים גם אחרי הפרידה ולשלם מחיר שפוי לעו"ד. אחרי טיפולה המסור של עו"ד חגית לב התקשר הזוג לאודות לי ולפרגן למקצועיות ולמחיר ההוגן שגבתה מהם עו"הד חגית לב, הם שיבחו את היחס והכבוד לתהליך שהובילה עו"ד חגית. אשמח להמשיך ולהמליץ לכל דורש.
אילנה שניר
אילנה שניר
11:22 30 Dec 19
שינוי גודל גופנים
ניגודיות

בדיקת כדאיות כלכלית לגירושים שלך, כבר עשית?

בסופה של פגישה מקיפה 
תדע כמה מזונות ישולמו
תבין איך מתחלקת הפנסיה שלך
מה לעשות כדי להישאר עם הבית

כשניפגש, נתכנן צעדים כלכליים מוקדמים, שיאפשרו לך לקבל את המקסימום שמגיע לך

** שיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות

יש לך שאלות ופחדים לגבי הליך גירושים?

הכנתי לך הדרכה שתאפשר לך להתכונן מראש, לדעת ממה להיזהר וכמובן איך להשיג את המקסימום שמגיע לך

* דיסקרטיות מלאה ומוחלטת