לשיחת ייעוץ אישית:
050-8004069
או מלאו פרטים

רוצה לקבל משמורת משותפת
לפי חלוקת ימים?

העיקרון העומד בראש הרעיון של המשמורת המשותפת הוא העובדה כי כל הורה זכאי להישאר ההורה של ילדו גם לאחר יום הגירושין, על כל המשמעויות הנובעות מיחסי הורה-ילד. חשוב כי גם “ההורה המשמורן” ידע כי שני ההורים הינם האפוטרופוסים הטבעיים על ילדם, עניין אשר הגירושין אינם משנים כלל, ולכן שני ההורים זכאים לגדל את ילדיהם במשותף, תוך חלוקת ימים במשמורת המשותפת.

היי, שמי חגית לב
עורכת דין ומגשרת

אני מייצגת גם בבית משפט למשפחה
וגם בבית הדין הרבני

אני מבינה מה עובר עליך ויודעת כיצד לעזור לך
אני שמחה להרגיע אותך, שתקבל מה שמגיע לך מבלי לפגוע במי שחשוב לך!

בפגישת ייעוץ במשך 60 דקות:

1. נכיר את המקרה האישי שלך
2. תדע מה לעשות, מה להגיד, מתי ואיך
3. נגדיר אסטרטגיה משפטית
4. נכין תכנית פעולה שמתאימה לך
5. נבחן את הסכנות והאתגרים שבדרך
6. פתרונות למכשולים ולתקלות הצפויות
7. נמנע ממך לעשות טעויות
8. נחסוך לך הרבה כסף וכאב

1. נכיר את המקרה האישי שלך
2. תדע מה לעשות, מה להגיד, מתי ואיך
3. נגדיר אסטרטגיה משפטית
4. נכין תכנית פעולה שמתאימה לך

5. נבחן את הסכנות והאתגרים שבדרך
6. פתרונות למכשולים ולתקלות הצפויות
7. נמנע ממך לעשות טעויות
8. נחסוך לך הרבה כסף וכאב

אני ממליצה לך בחום למלא את השאלון ולשלוח אלי לפני פגישת הייעוץ איתך.
על מנת שאוכל להתכונן מראש לפגישה ולתת לך מענה לצורך הספציפי שלך

אני מבינה מה עובר עליך ויודעת איך לעזור לך!

לתיאום פגישת ייעוץ אישית, לדעת ולהבין מה לעשות מעתה ואילך,
מה חשוב לקחת בחשבון ומה האתגרים המיידים

לקוחות שעברו איתי הליך גירושין מספרים על הדרך המשותפת
ניסן ח.
” נפלה בחלקי הזכות להיות מיוצג על ידי עורכת הדין חגית לב. אמנם להתגרש זה לא הכי נעים ולפעמים אף גיהנום… לשמחתי, מצאתי עורכת דין שלא רק עסקה בחוקים ודינים, אלא המליצה בחום, הדריכה בחכמה, הרגיעה בהרבה סבלנות, ובעיקר הוציאה אותי מתסבוכת לא פשוטה, וכל זאת בהרבה חן, הוגנות ואינטגריטי … זה הזמן והמקום להודות לך חגית, על טיפול מסור ואיכותי, שמבחינתי הסתיים בהצלחה גדולה… “
אבי מ.
“ הגעתי לעו"ד חגית לב מפוסט שקראתי בפייסבוק, בשיחת טלפון אחת ידעתי שהיא תהיה זו שתעשה לנו הסכם גירושים, יש בה משהו מרגיע ומשרה ביטחון שאני בידיים טובות. המקצועיות והניסיון שלה מורגשים בכל מילה תוך כדי שמירה על אינטרסים משותפים לי ולגרושה שלי. ממליץ בחום.. “
שגיא ג.
“ כשהגענו לעו”ד חגית לב, הייתי מלווה בהמון חששות, גיליתי אדם עם לב ורגישות. הפערים ביני לבין בת זוגתי היו כ”כ גדולים וחגית גישרה ביננו במקצועיות ובחוכמה… תודה לך חגית על הכל. יישר כוח והמשיכי לעשות עבודתך בתבונה ומקצועיות יתרה.. “
דנה ע.
“ חגית יקרה ואהובה, ברגע שהכרתי אותך הרגשתי רגועה. תמיד מקצועית, נעימה, עניינית ויחד עם זאת חברה. תודה לך על הליווי המסור בסאגה הכי מאתגרת של חיי. תודה על הפרופורציות, החיזוקים והנתינה הגדולה. בכבוד גדול.. “
מאיר ר.
“ הגעתי לעורכת דין לב לאירוע מאוד לא נעים – הסכם גירושין. מי שכיוונה לחגית הייתה אשתי באותה תקופה. שמעתי הרבה סיפורים על עורכות דין שתופסות צד וגורמות לתחושה לא טובה אצל הגבר. מצאתי אדם חם, אמפטי, נייטרלי ומאוד מיוחד. לא מצאתי רק מגשרת, מצאתי חברה שעזרה לשנינו לעבור את התקופה ולהגיע להסכם שנראה לשנינו מספיק הוגן לחתום עליו.. “

אני יודעת לעזור לך ולהראות לך מה הצעד הבא הנכון שלך!

אם הגעת עד לכאן אני מזמינה אותך
לתאם פגישת ייעוץ שתצא ממנה רגוע ואופטימי יותר.
מחכה לפגוש אותך.

חלוקת ימים במשמורת משותפת

לאחר שבית המשפט קבע כי שני ההורים יגדלו את הילדים באופן שווה, דהיינו כי שניהם יהיו ההורים המשמורנים על הילד והמשמורת תהא משותפת, חשוב לשים דגש על חלוקת הימים במשמורת המשותפת. בני הזוג צריכים להתחשב האחד בשני לטובת ילדיהם, וכן שחלוקת הימים במשמורת המשותפת תהיה הוגנת ככל אפשר.

חישוב מזונות במשמורת משותפת

לאחרונה, חלו תמורות באופן בו בית המשפט מחשב את דמי המזונות במשמורת משותפת, וכעת דמי המזונות נקבעים בהתאם ליכולתם הכלכלית והכנסות שני הצדדים. במצב בו חל שינוי במצב המשמורת על הילדים, לדוגמא, מצב בו ממשמורת יחידנית של האם למשמורת משותפת לשני ההורים נהוג להפחית סך מסוים מדמי המזונות, מאחר והגדלת זמני השהייה של הילד אצל האב, משמע הגדלת הוצאות האב עבור הילד.

משמורת משותפת ללא מזונות

במצב דברים בו משכורתה של האם שווה לזו של האב ואף עולה עליה, מצב בו יפסקו לבני הזוג משמורת משותפת, אז בהחלט יכול להינתן פסק דין בו לא ייפסקו דמי מזונות.  גם תשלומי “המחציות”, אותם תשלומי חוגים, תשלומי הוצאות רפואיות חריגות, שיעורי עזר, יתחלקו ביחס להכנסות ההורים באופן שווה.

מאחר ובתי המשפט מכירים בחשיבות נוכחות שני ההורים בחיי הילד, בהחלט ייתכנו מקרים בהם תתקבל משמורת משותפת ללא הסכמת האם, כאשר גם חלוקת הימים במשמורת המשותפת תתקבל ללא הסכמתה. לא זו אף זו, משמורת משותפת תתקבל, אלא אם כן האם תסביר ותוכיח מדוע לא ליתן לאב זמני שהות שווים עם ילדיו.

לדוגמא, אם בזמני השהות של האב, האם נוסעת לסוף שבוע לחגוג את יום הולדתה ומעוניינת לקחת את בנה איתה, הדבר ההגון ביותר לעשות הוא החלפת ימים ביניהם, באופן שייטב גם להורה וגם לילד.

אני מציגה פה סיפור מקרה של “דנה ויוחאי” כדי להסביר בצורה פשוטה יותר (לא בשפה משפטית) את הנושא והשלכותיו.

רקע

דנה ויוחאי נשואים כבר מזה שנים רבות, הם מכירים עוד מימי התיכון, ומיד לאחר סיום הצבא השניים נישאו. דנה ויוחאי אהבו ילדים, דנה עבדה כגננת ויוחאי היה מורה לחינוך מיוחד, שניהם הביאו יחד חמישה ילדים, תאומים בני 7, ועוד 3 ילדים בני: 10, 12 ו-15. יוחאי כבר מזה זמן רב מעוניין לעשות שינוי בחייו, ללמוד הנדסת תכנה ולפנות לתחום אחר לגמרי- תחום ההיי-טק. בכל פעם שיוחאי סיפר את מה שיש לו על הלב לדנה, היא דחתה אותו, זלזלה בו וניסתה “להוריד” אותו מהרצון לעשות הסבת מקצוע. יוחאי, אשר עניין זה התווסף לעוד שלל וויכוחים, ריבים ומחלוקות, החל אט אט להתרחק ממנה והחל לבלות שעות מרובות מחוץ לבית. דנה כעסה על יוחאי, מאחר ומדי יום נאלצה לעבוד קשה מאד ומדי ערב נאלצה לחזור ולטפל בחמשת ילדיהם לגמרי לבדה. כשהיא החליטה יום אחד לשוחח עם יוחאי אודות המצב ביניהם, זה האחרון פוצץ את השיחה ויצא נסער מהבית. יוחאי גם ניתק את הטלפון ולא קיבל אף שיחת טלפון מדנה. יוחאי רצה להתגרש מדנה, הוא כלל לא חשש מהבדידות ומחיים חדשים לבדו, אלא  עיקר חששו נסב סביב נושא המזונות והמשמורת. הוא אהב את ילדיו ולא היה מעוניין להיפרד מהם או לראות אותם בזמן הסדרי ראייה קצרים וקצובים.  הוא ידע כי דנה לעולם לא תסכים אף היא להיפרד מהם ולא תסכים למשמורת משותפת.

הטיפול

לפני שבחר יוחאי לדבר עם דנה על החלטתו להתגרש, פנה ראשית לעורך דין לענייני משפחה וסיפר לו אודות מצבו המשפחתי. עורך הדין לענייני משפחה סיפר לו אודות האפשרויות העומדות לרשותו, ואף  הסביר לו כי ישנה אפשרות למשמורת משותפת ללא דמי מזונות ואף אפשרות למשמורת משותפת ללא דמי מזונות. יוחאי הסביר לו כי חלוקת הימים במשמורת משותפת צריכה להיות הוגנת עד כמה שניתן, ועל כן כדאי לו לנסות להניע את דנה לחתום על הסכם גירושין במקום לפנות להתכתשויות בבית המשפט. יוחאי פנה לדנה וסיפר לה הכל, הוא התוודה על רגשותיו ועל רצונות להתגרש, ואף התוודה על שיחתו עם עורך הדין לענייני משפחה אליו פנה. לשמחתו, הנושא הרתיע את דנה והיא הסכימה לנסות ולהגיע עמו להסכם גירושין הוגן ביניהם.

 התוצאה

יוחאי ודנה נפגשו מספר פעמים על מנת לדון בתנאי הסכם הגירושין. תחילה דנה החליטה כי מסכימה למשמורת המשותפת, אך מעוניינת בחלוקת ימים אשר נוחה לה, משמע, כי תהיה משמורת משותפת אך במהלך החגים כולם מעוניינת כי ילדיה יהיו עמה. יוחאי, הסביר לה כי מעוניין בחלוקת ימים הוגנת, כאשר הילדים שוהים עם הוריהם  במהלך החגים באופן שווה. אך דנה לא הסכימה בשום פנים ואופן ואף איימה על יוחאי כי אם לא יסכים לתנאיה לא תסכים כלל למשמורת משותפת. לאחר שעורך הדין של יוחאי שוחח עמה והסביר לה כי ניתן היום לפסוק משמורת משותפת אף ללא הסכמת האם וללא דמי מזונות, החליטה שוב דנה לתת להסכם הגירושין ביניהם הזדמנות נוספת. לבסוף, לאחר כמה וכמה פגישות, חתמו השניים על הסכם גירושין – לשביעות רצונו של יוחאי, חלוקת הימים היתה הוגנת במשמורת המשותפת, ואף ללא דמי מזונות. דנה למדה להתגמש עם יוחאי ולעמוד בתנאי הסכם הגירושין אשר נתנו דגש מיוחד לעניין חלוקת הימים במשמורת המשותפת. וכך חלקו הזוג לשעבר את המשמורת על הילדים באופן הוגן ושווה.

 סיכום

בהיעדר נסיבות מיוחדות, רצוי כי המשמורת על הילדים תהא משותפת לשני ההורים. אך לא מספיק רק כי המשמורת תהיה משותפת, חשובה מאד חלוקת הימים במשמורת משותפת. בגישות המודרניות של בתי המשפט היום, המאפשרות משמורת משותפת ובניגוד לעבר, בו נפסקו לאב דמי מזונות גם אם הילדים שהו אצלו מחצית מהזמן, הרי שכיום ישנה אפשרות כי יבוטלו דמי המזונות כליל. על מנת למצות את מלא הזכויות בנושא זה רצוי להיוועץ בעורך דין לענייני משפחה אשר מכיר את התחום ובעל ניסיון.

לתיאום פגישת ייעוץ אישית, לדעת ולהבין מה לעשות מעתה ואילך,
מה חשוב לקחת בחשבון ומה האתגרים המיידים

שינוי גודל גופנים
ניגודיות