[מומלץ] משמורת ילדים משותפת חלוקת ימים

משמורת ילדים משותפת חלוקת ימים 

העיקרון העומד בראש הרעיון של משמורת ילדים משותפת הוא העובדה כי כל הורה זכאי להישאר ההורה של ילדו גם לאחר יום הגירושין, על כל המשמעויות הנובעות מיחסי הורה-ילד. חשוב כי גם “ההורה המשמורן” ידע כי שני ההורים הינם האפוטרופוסים הטבעיים על ילדם, עניין אשר הגירושין אינם משנים כלל, ולכן שני ההורים זכאים לגדל את ילדיהם במשותף, תוך חלוקת ימים במשמורת המשותפת. לאחר שבית המשפט קבע כי שני ההורים יגדלו את הילדים באופן שווה, דהיינו כי שניהם יהיו ההורים המשמורנים על הילד והמשמורת ילדים תהא משותפת, חשוב לשים דגש על חלוקת הימים במשמורת ילדים משותפת. בני הזוג צריכים להתחשב האחד בשני לטובת ילדיהם.

חישוב מזונות במשמורת ילדים משותפת

לאחרונה, חלו תמורות באופן בו בית המשפט מחשב את דמי המזונות משמורת ילדים משותפת, וכעת דמי המזונות נקבעים בהתאם ליכולתם הכלכלית והכנסות שני הצדדים. במצב בו חל שינוי במצב המשמורת על הילדים, לדוגמא, מצב בו ממשמורת יחידנית של האם למשמורת משותפת לשני ההורים נהוג להפחית סך מסוים מדמי המזונות, מאחר והגדלת זמני השהייה של הילד אצל האב, משמע הגדלת הוצאות האב עבור הילד.

משמורת משותפת ללא מזונות

במצב דברים בו משכורתה של האם שווה לזו של האב ואף עולה עליה, מצב בו יפסקו לבני הזוג משמורת משותפת, אז בהחלט יכול להינתן פסק דין בו לא ייפסקו דמי מזונות.  גם תשלומי “המחציות”, אותם תשלומי חוגים, תשלומי הוצאות רפואיות חריגות, שיעורי עזר, יתחלקו ביחס להכנסות ההורים באופן שווה.

מאחר ובתי המשפט מכירים בחשיבות נוכחות שני ההורים בחיי הילד, בהחלט ייתכנו מקרים בהם תתקבל משמורת משותפת ללא הסכמת האם, כאשר גם חלוקת הימים במשמורת המשותפת תתקבל ללא הסכמתה. לא זו אף זו, משמורת משותפת תתקבל, אלא אם כן האם תסביר ותוכיח מדוע לא ליתן לאב זמני שהות שווים עם ילדיו.

לדוגמא, אם בזמני השהות של האב, האם נוסעת לסוף שבוע לחגוג את יום הולדתה ומעוניינת לקחת את בנה איתה, הדבר ההגון ביותר לעשות הוא החלפת ימים ביניהם, באופן שייטב גם להורה וגם לילד.

לפני הליך גירושים ?

אם אתם עומדים להתגרש חשוב שתשמרו על הפן הרגשי של הילדים שלכם בתהליך, על מנת שהם יצאו במינימום נזקים רגשיים. לשם כך ניתן ליטול עזרה מקצועית, כמו מטפל משפחתי שיסייע לכם לצלוח את המשבר.

אני רוצה לדבר אתכם על החשיבות של היעזרות במטפל משפחתי על מנת לצלוח את הדרך של תהליך הגירושין תוך מינימום פגיעה, בעיקר בילדים. תהליך הגירושין יכול להיות קשה ומכאיב, במיוחד לילדים אשר חווים את התפרקות התא המשפחתי שלהם. הילדים מרגישים שכל הקרקע היציבה שלהם מתפוררת וזה פוגע בביטחון האישי שלהם. התהליך מלווה לעיתים בפחדים, בחששות ובתגובות רגשיות לא קלות. אני אומרת שאפשר גם אחרת, אפשר למזער את הנזקים הרגשיים ולעבור את תהליך פירוק התא המשפחתי בדרך משותפת, מכבדת ומכובדת אשר תמזער את הנזקים בעתיד. ההמלצה שלי היא להתייעץ עם מטפל משפחתי כיצד לא לחשוף את הילדים להתנהלות ההורית בהליך הגירושין, איך להימנע מחיכוכים עם בן הזוג מול הילדים ואיך להביא את בן הזוג לפגישה משותפת לשיתוף פעולה של ההורים בהתנהלות שלהם מול הילדים. שיתוף מטפל משפחתי בתהליך הגירושין שלכם, יכול להפוך אותו לקל יותר לניהול ולצמצם את אי הנעימות הכרוכה בו.

סיפור מקרה של דנה ויוחאי:

רקע

דנה ויוחאי נשואים כבר מזה שנים רבות, הם מכירים עוד מימי התיכון, ומיד לאחר סיום הצבא השניים נישאו. דנה ויוחאי אהבו ילדים, דנה עבדה כגננת ויוחאי היה מורה לחינוך מיוחד, שניהם הביאו יחד חמישה ילדים, תאומים בני 7, ועוד 3 ילדים בני: 10, 12 ו-15. יוחאי כבר מזה זמן רב מעוניין לעשות שינוי בחייו, ללמוד הנדסת תכנה ולפנות לתחום אחר לגמרי – תחום ההיי-טק. בכל פעם שיוחאי סיפר את מה שיש לו על הלב לדנה, היא דחתה אותו, זלזלה בו וניסתה “להוריד” אותו מהרצון לעשות הסבת מקצוע. יוחאי, אשר עניין זה התווסף לעוד שלל וויכוחים, ריבים ומחלוקות, החל אט אט להתרחק ממנה והחל לבלות שעות מרובות מחוץ לבית. דנה כעסה על יוחאי, מאחר ומדי יום נאלצה לעבוד קשה מאד ומדי ערב נאלצה לחזור ולטפל בחמשת ילדיהם לגמרי לבדה. כשהיא החליטה יום אחד לשוחח עם יוחאי אודות המצב ביניהם, זה האחרון פוצץ את השיחה ויצא נסער מהבית. יוחאי גם ניתק את הטלפון ולא קיבל אף שיחת טלפון מדנה. יוחאי רצה להתגרש מדנה, הוא כלל לא חשש מהבדידות ומחיים חדשים לבדו, אלא  עיקר חששו נסב סביב נושא המזונות והמשמורת. הוא אהב את ילדיו ולא היה מעוניין להיפרד מהם או לראות אותם בזמן הסדרי שהות קצרים וקצובים.  הוא ידע כי דנה לעולם לא תסכים אף היא להיפרד מהם ולא תסכים למשמורת משותפת.

הטיפול

לפני שבחר יוחאי לדבר עם דנה על החלטתו להתגרש, פנה ראשית לעורך דין לענייני משפחה וסיפר לו אודות מצבו המשפחתי. עורך הדין לענייני משפחה סיפר לו אודות האפשרויות העומדות לרשותו, ואף  הסביר לו כי ישנה אפשרות למשמורת משותפת ללא דמי מזונות ואף אפשרות למשמורת משותפת ללא דמי מזונות. יוחאי הסביר לו כי חלוקת הימים במשמורת משותפת צריכה להיות הוגנת עד כמה שניתן, ועל כן כדאי לו לנסות להניע את דנה לחתום על הסכם גירושין במקום לפנות להתכתשויות בבית המשפט. יוחאי פנה לדנה וסיפר לה הכל, הוא התוודה על רגשותיו ועל רצונות להתגרש, ואף התוודה על שיחתו עם עורך הדין לענייני משפחה אליו פנה. לשמחתו, הנושא הרתיע את דנה והיא הסכימה לנסות ולהגיע עמו להסכם גירושין הוגן ביניהם.

 התוצאה

יוחאי ודנה נפגשו מספר פעמים על מנת לדון בתנאי הסכם הגירושין. תחילה דנה החליטה כי מסכימה למשמורת המשותפת, אך מעוניינת בחלוקת ימים אשר נוחה לה, משמע, כי תהיה משמורת משותפת אך במהלך החגים כולם מעוניינת כי ילדיה יהיו עמה. יוחאי, הסביר לה כי מעוניין בחלוקת ימים הוגנת, כאשר הילדים שוהים עם הוריהם  במהלך החגים באופן שווה. אך דנה לא הסכימה בשום פנים ואופן ואף איימה על יוחאי כי אם לא יסכים לתנאיה לא תסכים כלל למשמורת משותפת. לאחר שעורך הדין של יוחאי שוחח עמה והסביר לה כי ניתן היום לפסוק משמורת משותפת אף ללא הסכמת האם וללא דמי מזונות, החליטה שוב דנה לתת להסכם הגירושין ביניהם הזדמנות נוספת. לבסוף, לאחר כמה וכמה פגישות, חתמו השניים על הסכם גירושין – לשביעות רצונו של יוחאי, חלוקת הימים היתה הוגנת במשמורת המשותפת, ואף ללא דמי מזונות. דנה למדה להתגמש עם יוחאי ולעמוד בתנאי הסכם הגירושין אשר נתנו דגש מיוחד לעניין חלוקת הימים במשמורת המשותפת. וכך חלקו הזוג לשעבר את המשמורת על הילדים באופן הוגן ושווה.

 סיכום

בהיעדר נסיבות מיוחדות, רצוי כי משמורת ילדים תהא משותפת לשני ההורים. אך לא מספיק רק כי המשמורת תהיה משותפת, חשובה מאד חלוקת הימים כשיש משמורת ילדים משותפת. בגישות המודרניות של בתי המשפט היום, המאפשרות משמורת משותפת ובניגוד לעבר, בו נפסקו לאב דמי מזונות גם אם הילדים שהו אצלו מחצית מהזמן, הרי שכיום ישנה אפשרות כי יבוטלו דמי המזונות כליל. על מנת למצות את מלא הזכויות בנושא זה רצוי להיוועץ בעורך דין לענייני משפחה אשר מכיר את התחום ובעל ניסיון.

לתיאום פגישת ייעוץ אישית, לדעת ולהבין מה לעשות מעתה ואילך,
מה חשוב לקחת בחשבון ומה האתגרים המיידים

עורך דין גירושין
קיבלת תביעת גירושין או החלטה להתגרש ורוצה לדעת מה לעשות עכשיו?

אולי יעניין אותך...

97% מלקוחות המשרד שלנו מעידים שהשגנו עבורם תוצאות מדהימות בזכות אסטרטגיה וניסיון רב שנים

וזה מה שכתבו עלינו בגוגל…

לא סתם קןראים לה חגית לב, כי היא פשוט נותנת את הלב והנשמה שלה ללקוחות שלה. היא נמצאת שם, תמיד זמינה כשצריך אותה, נותנת מעצמה ונלחמת בשביל לקוחותיה. אני מרגיש בטוח כשהיא מגינה עלי ומרגיש שיש לי מי שיהיה שם בשבילי כשאני צריך. עו"ד אחרת לחלוטין, כזו שעושה שם טוב למקצוע.
Roy Kuper
Roy Kuper
02:51 05 Jun 20
הפנתי אליך חברה לגבי גירושים אזרחים הסכם הורות משותפת וחלוקת רכוש.עזרת לה עם הרבה סבלנות והמחירים הוגניםתודה לךאשמח להמשיך ולהמליץ
Jenya Noname
Jenya Noname
20:18 10 May 20
אני רוצה להמליץ מכל הלב על עו"ד חגית לב, אם אתם מחפשים עו"ד מצויינת הגעתם למקום הנכון. הפנתי לעו״ד חגית לב חברה טובה שלי ראשית הציין את הזמינות שלא מובנת מאליה וכן את היעוץ האיכותי ומקצועי. החברה שלי קיבלה מידע מדויק על האפשרויות שעומדות בפניה הדברים הוסברו לה בפשטות ובצורה נעימה וברורה ללא כל מכירה של שירותים משפטיים אלא בנתינה של ידע, ערך ותועלת. תודה לך עו״ד חגית לב??
Nava Ruso
Nava Ruso
08:23 07 May 20
הפנתי אלייך חברה לייעוץ. החברה הייתה מאוד מרוצה. כשיצאה ממך הייתה רגועה, המחיר על הייעוץ היה הוגן. תודה שהיית זמינה גם בתקופה מאתגרת זו
שירן אסולין
שירן אסולין
21:42 05 May 20
היכולת של חגית להרגיע את הסובבים, לא משנה מאיזה צד של המתרס הם נמצאים, היא נדירה ומשרה הרבה ביטחון בדרך הלא פשוטה שאנו עוברים. תודה רבה לך חגית לב, כשמך כך את, מייצגת את לקוחותיך מכל הלב. את נותנת את העצה הכי נכונה גם אם פירוש הדבר שתרוויחי פחות. תודה לב
כחוקר פרטי מזה 30 שנה יצא לי לעבוד עם עורכי דין רבים. בשנים האחרונות נחשפתי לעבודתה של חגית לב והתרשמתי מהיחס והמקצועיות של הלקוחות המשותפים שלנו, כאשר יושרה והכוונה אמיתית למטרות של לקוחותיה הם אלו שמניעים אותה. תודה על מה שאת עושה.סאם
Sam Zybert
Sam Zybert
09:21 30 Apr 20
לאחר גירושים לא פשוטים אני חייב להמליץ בחום על עו"ד חגית לב!!!!בתור עצמאי ואבא לשלושה היא סייע לי לשמור על פרנסתי ועל העסק וכל זאת תוך כדיי שהיא עזרה לנו להגיע לסכום הנכון והצודק מכל הבחינות בתשלומי המזונות.מניסיון, היא מספר אחת!תודה לכם חגית ויריב על הטיפול המסור והלא מתפשר!
Guy Levi
Guy Levi
22:09 29 Feb 20
חגית הייתה ללא ספק הרבה מעבר לעורכת דין מעולה!היא הייתה שם בשבילי לאורך כל הדרך ועזרה לי לעבור את התקופה הקשה והמסובכת הזאת בחיי שנקראת תהליך גירושין.סייעה לי במלוא מובן המשמעות לצאת עם ידי על העליונה מהתהליך ושמרה על האינטרים שלי ושל משפחתי.ממליצה לכולם בחום על חגית! אל תחשבו פעמים
Michal Hirsh
Michal Hirsh
21:56 29 Feb 20
לעבור תהליך גירושין זה אף פעם לא קל, אבל בזכותך חגיתוש התהליך הזה נראה אחרת. היית לצידי שם לאורך כל הדרך, גם כשהוא לא רצה לשלם וגם שהילדים היו על הפרק. תמיד תמכת, עזרת, הרגעת וידעת איך ומה לעשות על מנת לצאת מהצרה.אין לי מילים לתאר כמה עזרת לי, החיים שלי היום נראים אחרת לגמריי ובעיקר בזכותך.סופר ממליצה על חגית! מכל הלב, אל תוותרו על הלווי שלה.
Mor Cohen
Mor Cohen
12:43 21 Feb 20
משרד עו"ד לב עזר לי המון בתביעת הגירושים שעברתי השנה, הם עשו את זה באופן מושלם, מקצועי ואישי. חגית אישית דאגה שלא ארגיש לבד באף חלק של התהליך וסייעה לי לעבור אותו בצורה הכי חזקה ועצמאית שיש.האינטרסים שלי נשמרו, המשפחה שלי עברה את זה בצורה טובה והכי חשוב הילדים שלי לא סבלו מתהליך מכוער ומגעיל שיכל להיגמר אחרת לגמרי.תודה חגית על היחס החם ועל השירות המעולה.ממליץ בחום!
Dor Rozen
Dor Rozen
12:34 21 Feb 20
הפניתי אל עו"ד חגית לב זוג שהחליט להתגרש ורצה לעשות את זה בדרך יפה ומכובדת, לשמור על בריאות נפשם של הילדים ולהשאר חברים גם אחרי הפרידה ולשלם מחיר שפוי לעו"ד. אחרי טיפולה המסור של עו"ד חגית לב התקשר הזוג לאודות לי ולפרגן למקצועיות ולמחיר ההוגן שגבתה מהם עו"הד חגית לב, הם שיבחו את היחס והכבוד לתהליך שהובילה עו"ד חגית. אשמח להמשיך ולהמליץ לכל דורש.
אילנה שניר
אילנה שניר
11:22 30 Dec 19
שינוי גודל גופנים
ניגודיות

בדיקת כדאיות כלכלית לגירושים שלך

בפגישת ייעוץ מקיפה בת שעתיים:
תדע כמה מזונות ישולמו
תבין איך מתחלקת הפנסיה שלך
מה לעשות כדי להישאר עם הבית

נתכנן צעדים כלכליים מוקדמים שיאפשרו לך לקבל את המקסימום שמגיע לך

** שיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות

יש לך שאלות ופחדים לגבי הליך גירושים?

הכנתי לך הדרכה שתאפשר לך להתכונן מראש, לדעת ממה להיזהר וכמובן איך להשיג את המקסימום שמגיע לך

* דיסקרטיות מלאה ומוחלטת