[מומלץ] חלוקת רכוש בגירושין | חשיפה: אפשר לקבל יותר מ 50% בהסכם

אז מה זה חלוקת רכוש בגירושין ?

ברור שיש לך מה להפסיד במאבק גירושין ולא רק כסף! אתה עלול לאבד את השליטה בעסק שלך, בחופש שלך ובקשר עם הילדים אם לא תנהל את העניינים בחוכמה. עם ניסיון של 2 עשורים בהשגת הסכמי גירושין הוגנים אני אענה לך מראש על חלק גדול מהשאלות והחששות שלך ואראה לך איך להימנע מבעיות משפטיות וכלכליות.

חלוקת רכוש בגירושין – כמה באמת תקבלו?

כאשר בני זוג מחליטים להיפרד ולעבור תהליך של גירושין, הם נתקלים בבעיה אחת שאינה פוסחת כמעט על אף זוג – חלוקת הרכוש בגירושין. כל אחד מבני הזוג מביא עימו לחיי הנישואין רכוש מסוים, ובנוסף לכך, במהלך שנות החיים המשותפות צוברים בני הזוג נכסים שונים. חלוקת הרכוש, תיאורטית, אמורה להיות פשוטה: הרכוש המשותף של בני הזוג יחולק ביניהם שווה בשווה. הרכוש יוצא הדופן יהיה רכוש שהיה שייך לאחד מבני הזוג עוד טרם הנישואין, מתנות וירושות שקיבלו בני הזוג באופן אישי. אולם למרות הפשטות התיאורטית, זוגות רבים מתקשים לחלק את הרכוש באופן שיהיה טוב ורצוי לשני הצדדים.

הפתרון חלוקת רכוש בגירושין

במרבית המקרים יש צורך באדם נוסף אחד לפחות, אשר יסייע לבני הזוג בהחלטות לגבי חלוקת הרכוש. אדם זה יכול להיות עורך דין משפחה, מגשר וכדומה. עורך הדין לענייני משפחה המלווה את תהליך חלוקת הרכוש בגירושין צריך להיות ערני, משום שישנם מקרים רבים שבהם אחד מבני הזוג, או אף שניהם, מנסים להשיג רכוש במרמה בדרכים שונות, כמו הסתרת רכוש, טענה שרכוש כלשהו שייך להם מן הזמן שלפני החתונה, ועוד. עורך הדין ימליץ לעיתים על חקירה פרטית וכדומה, על מנת לגלות אם אכן ישנה מרמה. בנוסף יעזור עורך הדין המגשר בפתרון הבעייתיות הקשורה בחלוקת הרכוש בגירושין.

מה החוק אומר לגבי חלוקת רכוש בגירושין

במהלך הדיון לגבי חלוקת רכוש בגירושין, יוברר בדיוק מהו הרכוש המשותף לבני הזוג. יש לדעת, כי מדובר לא רק על רכוש חומרי שניתן לחלוקה פיזית פשוטה, אלא גם בנכסים שקשה לכמת אותם, כמו למשל מוניטין עסקי, זכויות עתודה כלכלית, זכויות סוציאליות ועוד. לאחר מכן יתבצע תהליך של איזון משאבים, כאשר שני הצדדים יקבלו חלקים שווים של הרכוש המשותף, ככל שניתן להעניק לו ערך כלכלי.

מה עושים כשההורים דורשים בחזרה כספים שניתנו לבני זוג כשהיו נשואים?

כשהזוג הצעיר מתחתן, לעיתים הוא מקבל מהורי אחד הצדדים או שניהם סכומי כסף לדירה או עזרה שוטפת. ההורים מעניקים את הכספים כמתנה, מתוך רצון לעזור לזוג שנמצא בתחילת דרכו. ישנם גם מקרים בהם ההורים מסייעים לילדים גם בשלבים מאוחרים יותר כדי להקל עליהם את העול הכלכלי של המשכנתא וגידול הילדים. כאשר בני הזוג מתגרשים, לעיתים ההורים רבים עם בן הזוג, ותובעים שיחזיר להם את הכספים שנתנו לו. ההורים מרגישים שרימו אותם ורוצים את כספם אותו צברו בעמל לאורך השנים, בחזרה. במקרים אחרים, ההורים מסייעים לילדם שנתון בקשיים פיננסיים, רוצה ללמוד, לנסוע לחו”ל, לבנות בית או לפתוח עסק. כשהיחסים טובים, הם נותנים לו את הכסף בתור מתנה. אך אם בשלב מאוחר יותר היחסים מתקלקלים, ההורים עשויים לתבוע את כספם חזרה בטענה שזאת הלוואה בדיעבד.

כיצד ההורים יכולים לתבוע את כספם?

בבית המשפט לענייני משפחה קובעים כי אם היחסים בין ההורים לזוג היו תקינים בעת נתינת הכספים, מדובר במתנה. הצד שטוען כי לא מדור במתנה, צריך להוכיח את טיעוניו. אם היחסים היו מעורערים בעת נתינת הכספים, ניתן להוכיח כי הם היו הלוואה. ההורים צריכים להגיש תביעה בבית משפט נגד ילדיהם על מנת לנסות ולקבל את כספם בחזרה. ההורים לא יכולים להגיש תביעה את בן הזוג של ילדם, משום שאי אפשר להפריד ולומר הכספים היו מתנה רק עבור ילדם והלוואה עבור הכלה או החתן שלהם. הכספים ניתנו לבני הזוג במשותף, למטרות משותפות כמו רכישת דירה.

חלוקת רכוש בגירושין

איפה מתנהלת התביעה לחלוקת רכוש בגירושין?

את התביעה ההורים מגישים בבית משפט לענייני משפחה על ידי עורך דין משפחה. עורך הדין עוזר לתובעים לגבש תיק תביעה ולהוכיח כי הכספים היו הלוואה ולא מתנה. בית המשפט יבדוק את הטענות ויבחן את הנסיבות של הענקת הכספים, מה היה טיב היחסים בין ההורים לבני הזוג, מה הייתה הכוונה של ההורים כשנתנו את הכספים, האם היה ברור שזו מתנה או הלוואה, וכו’.

מה הם סיכויי ההורים לקבל את כספם בחזרה?

הסיכויים תלויים במידה בה ההורים מצליחים לסתור את טענת המקבלים כי מדובר במתנה. כאשר יש הוכחות לכך שהבעל או האישה ידעו כי מדובר בהלוואה, התובעים זוכים בתיק. חשוב לתבוע בסיועו של עורך דין מקצועי הבקיא בדיני משפחה ואשר יצליח לבנות תיק מוצק. אם היה הסכם חתום בין ההורים לבני הזוג, צריך להציגו בבית המשפט לחיזוק הטיעון כי מדובר בהלוואה. לכן, הורים שמעניקים לבנם או ביתם כספים ולא מעוניינים בכך שהכסף ישאר גם אצל בן הזוג במידה והם מתגרשים, חייבים לערוך מראש הסכם על הלוואה. הסכם כזה מונע עוגמת נפש בעתיד מכל הצדדים ומבטיח את החזר הכספים במקרה של גירושין. החוזה מבטיח להורים שקט נפשי ומשמש כראייה מוצקה בבית המשפט. בחברה משפחתית קטנה המהווה מעין חברת יחיד רצוי שלא לחלק את המניות בין בני הזוג, כדי להימנע מחיכוכים אישיים אשר יובילו בסופו של דבר לפגיעה הרסנית בחיי החברה.

הסיבות לאי העברת המניות בפועל לבן הזוג הינן בין היתר:

א. בחברה משפחתית קטנה, העברת מחצית המניות לבן הזוג עשויה להוביל למריבות אין סופיות בהפעלת החברה ולשיתוק פעולות החברה.
ב. בחברה משפחתית קטנה הדבר גם עלול להביא לכך ששווי זכויות בן הזוג שאינו פעיל בחברה ירד ערכן כתוצאה מדפוסי התנהגות שינקוט בן הזוג האקטיבי.
ג. הסדר ממוני הקושר את בני הזוג זה לזה אחרי פרידתם אינו רצוי והוא מאריך שלא לצורך את תהליך הפרידה.

הפתרון המומלץ:

בדיקת שווי המניות באמצעות מומחה לשווי חברות. מדובר באדם הבקיא בבדיקות והערכות שווי חברות. כך יוצא שאם מדובר בבני זוג שלשניהם יש זכויות במניות החברה אז בודקים שוויין והצד הפעיל בחברה משלם את שוויין של המניות לצד הפאסיבי וכמובן לטפל בחלוקת רכוש של הדירה המשותפת.

אסטרטגיה משפטית להשיג את המקסימום

בכל ניהול תיק עורך הדין מגבש אסטרטגיה מראש. האסטרטגיה המשפטית משתנה מתיק לתיק וקובעת למעשה כיצד הוא ינוהל, מהם היעדים אותם רוצים להשיג ומהן הפעולות שינקטו במטרה להגיע אל היעד בצורה הטובה ביותר. לכל עורך דין גירושין אסטרטגיות משפטיות משלו, אולם חלק נוסף בתהליך ולא פחות חשוב הוא לוודא שאתם מחוברים לאסטרטגיה שלו ושאתם מרגישים בנוח עם הדרך בה הוא פועל. אם האסטרטגיה של עורך הדין שלכם, למשל, נוגדת את עולם הערכים שלכם, אתם בהחלט יכולים לשקול לשנות אותה במטרה שתרגישו יותר נוח עם הדרך אותה אתם עוברים.

אתם חייבים לזכור, כי אתם אלו שתצטרכו בסופו של דבר לחיות עם תוצאות האסטרטגיה הזו ולכן חשוב שתרגישו איתה בנוח ושהיא לא סותרת ונוגדת את מה שאתם מאמינים בו. אם האסטרטגיה של עורך הדין שלכם היא לוחמנית, לא מתפשרת ומעודדת קונפליקטים ואילו אתם מעדיפים לסיים את הקשר בצורה בוגרת ומכבדת, גם אם הדבר כרוך במאבקים משפטיים, ציינו את בחירתכם ותבהירו את העמדה שלכם. חשוב שתדעו שניתן להצליח בחוכמה ובתחכום, חוכמה אין משמעה הטלת רפש ושקרים, אלא ניהול אסטרטגיה חכמה שתוביל אתכם אל היעדים שהצבתם בתחילת הליך הגירושין.

חשוב לדעת את היקף נכסים וכספים

אחד התחומים המרכזיים שתהליך גירושין משפיע עליו הוא התחום הכלכלי. שני בני הזוג נדרשים לרוב לוויתורים ולירידה מסויימת ברמת החיים מבחינה כלכלית, לכן חשוב לבצע את הפרידה בצורה נכונה מבחינה כספית. על מנת שתוכלו לשמור על הזכויות הכספיות שלכם ולקבל את מה שמגיע לכם בצורה הוגנת ומלאה, חשוב לדעת בצורה מקיפה מה מכלול הכספים, הנכסים והזכויות הרשומים על שם כל אחד מהצדדים.

לאחר קבלת התמונה הכלכלית המלאה, פונים לאקטואר, כדי שיבצע חוות דעת אודות מכלול הכספים והזכויות בהתאם לחלופות חלוקת רכוש בגירושין המקובלות בדין במקרה של גירושין. במידה ולא תדעו בדיוק מה היקף הנכסים המשותפים שלכם ומה המשאבים הכספיים שלכם, אתם עלולים למצוא את עצמכם מפסידים כספים ואת חלקכם בנכסים המשותפים. מומלץ מאוד להיעזר בעו"ד לענייני משפחה שיעזור לכם לקבל תמונת מצב כלכלית מדוייקת ולהבטיח שהזכויות שלכם יישמרו מבחינה פיננסית לאורך כל התהליך. עו"ד לענייני משפחה ידע כיצד לאתר נכסים וכספים וכיצד לקבוע בהתאם לחוות הדעת מה שווי הנכסים והכספים שנצברו במשך השנים ולהציג לכם את התמונה האמיתית ולפיה מה האפשרויות הכלכליות העומדות בפניכם.

חלוקת רכוש היא חלק מהסכם הגירושים שמציג את החלק שיקבל כל אחד מבני הזוג – מידע חשוב נוסף נמצא עבורך באתר.

ברוב המקרים החלוקה מתבצעת כך שכל אחד מבני הזוג מקבל חצי מהרכוש המשותף, אולם יש מקרים שאנו משיגים ללקוחות שלנו הרבה יותר מ 50% – פרטים באתר.

במידה ותבחר לעזוב את הבית לפני הגירושים זה לא יפגע בשום אופן בזכויות שלך בנכס, התשובה המפורטת נמצאת באתר.

הסעיפים שחייבים לכלול בהסכם חלוקת רכוש הם סעיפים המתייחסים לדירה המשותפת ולזכויות של הגבר בדירה במידה והאישה ממשיכה לגור בדירה המשותפת – פרטים נוספים באתר.

עורך דין גירושין
קיבלת תביעת גירושין או החלטה להתגרש ורוצה לדעת מה לעשות עכשיו?

אולי יעניין אותך...

97% מלקוחות המשרד שלנו מעידים שהשגנו עבורם תוצאות מדהימות בזכות אסטרטגיה וניסיון רב שנים

וזה מה שכתבו עלינו בגוגל…

לא סתם קןראים לה חגית לב, כי היא פשוט נותנת את הלב והנשמה שלה ללקוחות שלה. היא נמצאת שם, תמיד זמינה כשצריך אותה, נותנת מעצמה ונלחמת בשביל לקוחותיה. אני מרגיש בטוח כשהיא מגינה עלי ומרגיש שיש לי מי שיהיה שם בשבילי כשאני צריך. עו"ד אחרת לחלוטין, כזו שעושה שם טוב למקצוע.
Roy Kuper
Roy Kuper
02:51 05 Jun 20
הפנתי אליך חברה לגבי גירושים אזרחים הסכם הורות משותפת וחלוקת רכוש.עזרת לה עם הרבה סבלנות והמחירים הוגניםתודה לךאשמח להמשיך ולהמליץ
Jenya Noname
Jenya Noname
20:18 10 May 20
אני רוצה להמליץ מכל הלב על עו"ד חגית לב, אם אתם מחפשים עו"ד מצויינת הגעתם למקום הנכון. הפנתי לעו״ד חגית לב חברה טובה שלי ראשית הציין את הזמינות שלא מובנת מאליה וכן את היעוץ האיכותי ומקצועי. החברה שלי קיבלה מידע מדויק על האפשרויות שעומדות בפניה הדברים הוסברו לה בפשטות ובצורה נעימה וברורה ללא כל מכירה של שירותים משפטיים אלא בנתינה של ידע, ערך ותועלת. תודה לך עו״ד חגית לב??
Nava Ruso
Nava Ruso
08:23 07 May 20
הפנתי אלייך חברה לייעוץ. החברה הייתה מאוד מרוצה. כשיצאה ממך הייתה רגועה, המחיר על הייעוץ היה הוגן. תודה שהיית זמינה גם בתקופה מאתגרת זו
שירן אסולין
שירן אסולין
21:42 05 May 20
היכולת של חגית להרגיע את הסובבים, לא משנה מאיזה צד של המתרס הם נמצאים, היא נדירה ומשרה הרבה ביטחון בדרך הלא פשוטה שאנו עוברים. תודה רבה לך חגית לב, כשמך כך את, מייצגת את לקוחותיך מכל הלב. את נותנת את העצה הכי נכונה גם אם פירוש הדבר שתרוויחי פחות. תודה לב
כחוקר פרטי מזה 30 שנה יצא לי לעבוד עם עורכי דין רבים. בשנים האחרונות נחשפתי לעבודתה של חגית לב והתרשמתי מהיחס והמקצועיות של הלקוחות המשותפים שלנו, כאשר יושרה והכוונה אמיתית למטרות של לקוחותיה הם אלו שמניעים אותה. תודה על מה שאת עושה.סאם
Sam Zybert
Sam Zybert
09:21 30 Apr 20
לאחר גירושים לא פשוטים אני חייב להמליץ בחום על עו"ד חגית לב!!!!בתור עצמאי ואבא לשלושה היא סייע לי לשמור על פרנסתי ועל העסק וכל זאת תוך כדיי שהיא עזרה לנו להגיע לסכום הנכון והצודק מכל הבחינות בתשלומי המזונות.מניסיון, היא מספר אחת!תודה לכם חגית ויריב על הטיפול המסור והלא מתפשר!
Guy Levi
Guy Levi
22:09 29 Feb 20
חגית הייתה ללא ספק הרבה מעבר לעורכת דין מעולה!היא הייתה שם בשבילי לאורך כל הדרך ועזרה לי לעבור את התקופה הקשה והמסובכת הזאת בחיי שנקראת תהליך גירושין.סייעה לי במלוא מובן המשמעות לצאת עם ידי על העליונה מהתהליך ושמרה על האינטרים שלי ושל משפחתי.ממליצה לכולם בחום על חגית! אל תחשבו פעמים
Michal Hirsh
Michal Hirsh
21:56 29 Feb 20
לעבור תהליך גירושין זה אף פעם לא קל, אבל בזכותך חגיתוש התהליך הזה נראה אחרת. היית לצידי שם לאורך כל הדרך, גם כשהוא לא רצה לשלם וגם שהילדים היו על הפרק. תמיד תמכת, עזרת, הרגעת וידעת איך ומה לעשות על מנת לצאת מהצרה.אין לי מילים לתאר כמה עזרת לי, החיים שלי היום נראים אחרת לגמריי ובעיקר בזכותך.סופר ממליצה על חגית! מכל הלב, אל תוותרו על הלווי שלה.
Mor Cohen
Mor Cohen
12:43 21 Feb 20
משרד עו"ד לב עזר לי המון בתביעת הגירושים שעברתי השנה, הם עשו את זה באופן מושלם, מקצועי ואישי. חגית אישית דאגה שלא ארגיש לבד באף חלק של התהליך וסייעה לי לעבור אותו בצורה הכי חזקה ועצמאית שיש.האינטרסים שלי נשמרו, המשפחה שלי עברה את זה בצורה טובה והכי חשוב הילדים שלי לא סבלו מתהליך מכוער ומגעיל שיכל להיגמר אחרת לגמרי.תודה חגית על היחס החם ועל השירות המעולה.ממליץ בחום!
Dor Rozen
Dor Rozen
12:34 21 Feb 20
הפניתי אל עו"ד חגית לב זוג שהחליט להתגרש ורצה לעשות את זה בדרך יפה ומכובדת, לשמור על בריאות נפשם של הילדים ולהשאר חברים גם אחרי הפרידה ולשלם מחיר שפוי לעו"ד. אחרי טיפולה המסור של עו"ד חגית לב התקשר הזוג לאודות לי ולפרגן למקצועיות ולמחיר ההוגן שגבתה מהם עו"הד חגית לב, הם שיבחו את היחס והכבוד לתהליך שהובילה עו"ד חגית. אשמח להמשיך ולהמליץ לכל דורש.
אילנה שניר
אילנה שניר
11:22 30 Dec 19
שינוי גודל גופנים
ניגודיות

בדיקת כדאיות כלכלית לגירושים שלך, כבר עשית?

בסופה של פגישה מקיפה 
תדע כמה מזונות ישולמו
תבין איך מתחלקת הפנסיה שלך
מה לעשות כדי להישאר עם הבית

כשניפגש, נתכנן צעדים כלכליים מוקדמים, שיאפשרו לך לקבל את המקסימום שמגיע לך

** שיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות

יש לך שאלות ופחדים לגבי הליך גירושים?

הכנתי לך הדרכה שתאפשר לך להתכונן מראש, לדעת ממה להיזהר וכמובן איך להשיג את המקסימום שמגיע לך

* דיסקרטיות מלאה ומוחלטת