fbpx

שליטה מלאה ברכוש והכספים תוך שמירה על האינטרסים שלך

חותם אמינות דן וברדסטריט של עורכתדין לעינייני משפחה חגית לב

שליטה מלאה ברכוש ובכספים תוך שמירה על האינטרסים שלך

חותם אמינות דן וברדסטריט של עורכתדין לעינייני משפחה חגית לב

לתאום פגישת ייעוץ אישית

חלוקת רכוש בגירושין – מה יישאר לך וכמה תקבל בהסכם גירושין

תוכן עניינים

אני מבינה שאם הגעת לכאן, אז מעסיקה אותך השאלה איך
מתבצעת חלוקת הרכוש בגירושין ומה עליך לעשות
כדי לקבל את המקסימום שמגיע לך.

אני מניחה שאשתך הודיעה לך שהיא רוצה להתגרש ואולי אתה זה שקיבלת
את החלטה להתגרש וחשוב לך להיות שלם עם העו"ד שתבחר ללוות אותך בתהליך הגירושין.

נכון, אני יודעת שכרגע אתה מאוד מבולבל ויש לך המון שאלות, זה ברור ומובן.
חשוב לזכור שלכל שאלה יש יותר מתשובה אחת, התשובה הנכונה
תלויה במטרות ובתוצאות שאתה רוצה להשיג.

לרוב ישנם מספר נושאים שהם נקודות המחלוקת העיקריות ועליהם אתה צריך להילחם או להסכים כמו לדוגמא: עילה גירושין, משמורת ילדים, תשלום מזונות, כתובה, זכויות סוציאליות, חשבונות בנק, זכויות כלכליות בעסק, זכויות בבית, כספים מירושה ועוד ..

חשוב שתבין שהשופטים והדיינים מתייחסים לכל מקרה באופן שונה, כך שלא מומלץ להסתמך על מידע שקיבלת מחברים שכבר התגרשו או מקריאת מאמרים בגוגל וצפיה בסרטונים ביו טיוב. כפי שאמרתי, כל מקרה לגופו.

לקבל את הבית בחלוקת רכוש | עו"ד חגית לב

הפתרון חלוקת רכוש בגירושין


במרבית המקרים יש צורך באדם נוסף אחד לפחות, אשר יסייע לבני הזוג בהחלטות לגבי חלוקת הרכוש.

אדם זה יכול להיות עורך דין משפחה, מגשר וכדומה. עורך הדין לענייני משפחה המלווה את תהליך חלוקת הרכוש בגירושין צריך להיות ערני, משום שישנם מקרים רבים שבהם אחד מבני הזוג, או אף שניהם, מנסים להשיג רכוש במרמה בדרכים שונות, כמו הסתרת רכוש, טענה שרכוש כלשהו שייך להם מן הזמן שלפני החתונה, ועוד.

עורך הדין ימליץ לעיתים על חקירה פרטית וכדומה, על מנת לגלות אם אכן ישנה מרמה בנוסף יעזור עורך הדין המגשר בפתרון הבעייתיות הקשורה בחלוקת הרכוש בגירושין.

בעל עסק עצמאי בגירושין | עו"ד חגית לב

בדיקה משפטית של היבטים כלכליים תציג לך כמה הרכוש והכספים שלך שווים ומה תוכל לעשות כדי להשאיר אצלך כמה שיותר

* תקבל את המקסימום שמגיע לך

מה קורה בדיון חלוקת רכוש בגירושין


במהלך הדיון לגבי חלוקת רכוש בגירושין, יוברר בדיוק מהו הרכוש המשותף לבני הזוג.

יש לדעת, כי מדובר לא רק על רכוש חומרי שניתן לחלוקה פיזית פשוטה, אלא גם בנכסים שקשה לכמת אותם, כמו למשל מוניטין עסקי, זכויות עתודה כלכלית, זכויות סוציאליות ועוד.

לאחר מכן יתבצע תהליך של איזון משאבים, כאשר שני הצדדים יקבלו חלקים שווים של הרכוש המשותף, ככל שניתן להעניק לו ערך כלכלי.

מה עושים כשההורים דורשים בחזרה כספים שניתנו לבני זוג כשהיו נשואים?


כשהזוג הצעיר מתחתן, לעיתים הוא מקבל מהורי אחד הצדדים או שניהם סכומי כסף לדירה או עזרה שוטפת. ההורים מעניקים את הכספים כמתנה, מתוך רצון לעזור לזוג שנמצא בתחילת דרכו.

ישנם גם מקרים בהם ההורים מסייעים לילדים גם בשלבים מאוחרים יותר כדי להקל עליהם את העול הכלכלי של המשכנתא וגידול הילדים. כאשר בני הזוג מתגרשים, לעיתים ההורים רבים עם בן הזוג, ותובעים שיחזיר להם את הכספים שנתנו לו.

ההורים מרגישים שרימו אותם ורוצים את כספם אותו צברו בעמל לאורך השנים, בחזרה. במקרים אחרים, ההורים מסייעים לילדם שנתון בקשיים פיננסיים, רוצה ללמוד, לנסוע לחו”ל, לבנות בית או לפתוח עסק.

כשהיחסים טובים, הם נותנים לו את הכסף בתור מתנה. אך אם בשלב מאוחר יותר היחסים מתקלקלים, ההורים עשויים לתבוע את כספם חזרה בטענה שזאת הלוואה בדיעבד.

כיצד ההורים יכולים לתבוע את כספם?


בבית המשפט לענייני משפחה קובעים כי אם היחסים בין ההורים לזוג היו תקינים בעת נתינת הכספים, מדובר במתנה. הצד שטוען כי לא מדור במתנה, צריך להוכיח את טיעוניו.

אם היחסים היו מעורערים בעת נתינת הכספים, ניתן להוכיח כי הם היו הלוואה. ההורים צריכים להגיש תביעה בבית משפט נגד ילדיהם על מנת לנסות ולקבל את כספם בחזרה.

ההורים לא יכולים להגיש תביעה את בן הזוג של ילדם, משום שאי אפשר להפריד ולומר הכספים היו מתנה רק עבור ילדם והלוואה עבור הכלה או החתן שלהם.

הכספים ניתנו לבני הזוג במשותף, למטרות משותפות כמו רכישת דירה.

מתי צריך חלוקת רכוש בגירושין

בדיקה משפטית של היבטים כלכליים תציג לך כמה הרכוש והכספים שלך שווים ומה תוכל לעשות כדי להשאיר אצלך כמה שיותר

* תקבל את המקסימום שמגיע לך

איפה מתנהלת התביעה לחלוקת רכוש בגירושין?


את התביעה ההורים מגישים בבית משפט לענייני משפחה על ידי עורך דין משפחה.

עו"ד עוזר להורים שתובעים להוכיח כי הכספים שנתנו לילדם (אחד מבני הזוג) היו הלוואה ולא מתנה.

בית המשפט יבדוק את הטענות ויבחן את הנסיבות של הענקת הכספים, מה היה טיב היחסים בין ההורים לבני הזוג, מה הייתה הכוונה של ההורים כשנתנו את הכספים, האם היה ברור שזו מתנה או הלוואה, וכו’.


מה הם סיכויי ההורים לקבל את כספם בחזרה?


הסיכויים תלויים במידה בה ההורים מצליחים לסתור את טענת המקבלים כי מדובר במתנה. כאשר יש הוכחות לכך שהבעל או האישה ידעו כי מדובר בהלוואה, התובעים זוכים בתיק. חשוב לתבוע בסיועו של עורך דין מקצועי הבקיא בדיני משפחה ואשר יצליח לבנות תיק מוצק.

אם היה הסכם חתום בין ההורים לבני הזוג, צריך להציגו בבית המשפט לחיזוק הטיעון כי מדובר בהלוואה. לכן, הורים שמעניקים לבנם או ביתם כספים ולא מעוניינים בכך שהכסף יישאר גם אצל בן הזוג במידה והם מתגרשים, חייבים לערוך מראש הסכם על הלוואה.

הסכם הלוואה מונע עוגמת נפש שיכול להיווצר בעתיד מכל הצדדים ומבטיח את החזר הכספים במקרה של גירושין.

ההסכם מבטיח להורים שקט נפשי ומשמש כראייה מוצקה בבית המשפט. בחברה משפחתית קטנה המהווה מעין חברת יחיד רצוי שלא לחלק את המניות בין בני הזוג, כדי להימנע מחיכוכים אישיים אשר יובילו בסופו של דבר לפגיעה הרסנית בחיי החברה.

הסיבות לאי העברת המניות בפועל לבן הזוג הינן בין היתר:


א. בחברה משפחתית קטנה, העברת מחצית המניות לבן הזוג עשויה להוביל למריבות אין סופיות בהפעלת החברה ולשיתוק פעולות החברה.

ב. בחברה משפחתית קטנה הדבר גם עלול להביא לכך ששווי זכויות בן הזוג שאינו פעיל בחברה ירד ערכן כתוצאה מדפוסי התנהגות שינקוט בן הזוג האקטיבי.

ג. הסדר ממוני הקושר את בני הזוג זה לזה אחרי פרידתם אינו רצוי והוא מאריך שלא לצורך את תהליך הפרידה.

הפתרון המומלץ:
בדיקת שווי המניות באמצעות מומחה לשווי חברות. מדובר באדם הבקיא בבדיקות והערכות שווי חברות. כך יוצא שאם מדובר בבני זוג שלשניהם יש זכויות במניות החברה אז בודקים שוויין והצד הפעיל בחברה משלם את שוויין של המניות לצד הפאסיבי וכמובן לטפל בחלוקת רכוש של הדירה המשותפת.

אסטרטגיה משפטית להשיג את המקסימום


בכל ניהול תיק עורך הדין מגבש אסטרטגיה מראש. האסטרטגיה המשפטית משתנה מתיק לתיק וקובעת למעשה כיצד הוא ינוהל, מהם היעדים אותם רוצים להשיג ומהן הפעולות שינקטו במטרה להגיע אל היעד בצורה הטובה ביותר.

לכל עורך דין גירושין אסטרטגיות משפטיות משלו, אולם חלק נוסף בתהליך ולא פחות חשוב הוא לוודא שאתם מחוברים לאסטרטגיה שלו ושאתם מרגישים בנוח עם הדרך בה הוא פועל.

אם האסטרטגיה של עורך הדין שלכם, למשל, נוגדת את עולם הערכים שלכם, אתם בהחלט יכולים לשקול לשנות את האסטרטגיה במטרה שתרגישו יותר נוח עם הדרך אותה אתם עוברים.

אתם חייבים לזכור, כי אתם אלו שתצטרכו בסופו של דבר לחיות עם תוצאות האסטרטגיה הזו ולכן חשוב שתרגישו איתה בנוח ושהיא לא סותרת ונוגדת את מה שאתם מאמינים בו. אם האסטרטגיה של עורך הדין שלכם היא לוחמנית, לא מתפשרת ומעודדת קונפליקטים ואילו אתם מעדיפים לסיים את הקשר בצורה בוגרת ומכבדת, גם אם הדבר כרוך במאבקים משפטיים, ציינו את בחירתכם ותבהירו את העמדה שלכם.

חשוב שתדעו שניתן להצליח בחוכמה ובתחכום. חוכמה, אין משמעה הטלת רפש ושקרים, אלא ניהול אסטרטגיה חכמה שתוביל אתכם אל היעדים שהצבתם בתחילת הליך הגירושין.

חשוב לדעת את היקף נכסים וכספים


אחד התחומים המרכזיים שתהליך גירושין משפיע עליו הוא התחום הכלכלי. שני בני הזוג נדרשים לרוב לוויתורים ולירידה מסויימת ברמת החיים מבחינה כלכלית, לכן חשוב לבצע את הפרידה בצורה נכונה מבחינה כספית.

על מנת שתוכלו לשמור על הזכויות הכספיות שלכם ולקבל את מה שמגיע לכם בצורה הוגנת ומלאה, חשוב לדעת בצורה מקיפה מה מכלול הכספים, הנכסים והזכויות הרשומים על שם כל אחד מהצדדים.

לאחר קבלת התמונה הכלכלית המלאה, פונים לאקטואר, כדי שיבצע חוות דעת אודות מכלול הכספים והזכויות בהתאם לחלופות חלוקת רכוש בגירושין המקובלות בדין במקרה של גירושין.

במידה ולא תדעו בדיוק מה היקף הנכסים המשותפים שלכם ומה המשאבים הכספיים שלכם, אתם עלולים למצוא את עצמכם מפסידים כספים ואת חלקכם בנכסים המשותפים. מומלץ מאוד להיעזר בעו"ד לענייני משפחה שיעזור לכם לקבל תמונת מצב כלכלית מדוייקת ולהבטיח שהזכויות שלכם יישמרו מבחינה פיננסית לאורך כל התהליך.

עו"ד לענייני משפחה ידע כיצד לאתר נכסים וכספים וכיצד לקבוע בהתאם לחוות הדעת מה שווי הנכסים והכספים שנצברו במשך השנים ולהציג לכם את התמונה האמיתית ולפיה מה האפשרויות הכלכליות העומדות בפניכם.

חלוקת רכוש היא חלק מהסכם הגירושים שמציג את החלק שיקבל כל אחד מבני הזוג – מידע חשוב נוסף נמצא עבורך באתר.

ברוב המקרים החלוקה מתבצעת כך שכל אחד מבני הזוג מקבל חצי מהרכוש המשותף, אולם יש מקרים שאנו משיגים ללקוחות שלנו הרבה יותר מ 50% – פרטים באתר.

במידה ותבחר לעזוב את הבית לפני הגירושין זה לא יפגע בשום אופן בזכויות שלך בנכס, התשובה המפורטת נמצאת באתר.

הסעיפים שחייבים לכלול בהסכם חלוקת רכוש הם סעיפים המתייחסים לדירה המשותפת ולזכויות של הגבר בדירה במידה והאישה ממשיכה לגור בדירה המשותפת – פרטים נוספים באתר.

גירושין  זה מסובך….  

אך ההיבט הכלכלי הוא דבר אחד שאינך צריך לדאוג לגביו.

אני עורכת דין גירושין ומשפחה בעלת ניסיון רב ורקורד הצלחה מוכח.

תקבל את המקסימום שמגיע לך

Call Now Button