[מומלץ] חלוקת דירה בגירושים

החלטת להתגרש ויש שאלות לגבי חלוקת דירה בגירושים

במהלך חלוקת הרכוש צריך לקחת בחשבון גם את נושא הדירה המשותפת, מה תעשו עם המשכנתא, מי משלם איזה חלק ובכלל, מה עושים אם מחליטים למכור את הדירה (מתי למכור, מי נשאר בה ועוד).

בקרב מרבית הזוגות, הוויכוח על חלוקת הרכוש לא נסוב סביב מערכת כלים או הואזה מפורצלן, אלא בנוגע לפריטים יקרי ערך בהרבה. פריטים אלו הם ברוב המקרים, הבית או הדירה שרכשתם יחדיו בתחילת, או במהלך הנישואים שלכם. אי לכך ושל הערך, סביר להניח הגבוה ביותר, מבין כל הפריטים לחלוקה, מתגלעים פעמים רבות ויכוחים סביב הנושא במהלך הפירוד. אם ערכתם הסכם ממון טרם הנישואים, יהיה קל בהרבה לנהל את חלוקת הרכוש, מאחר והכל מעוגן בהסכם ששניכם חתומים עליו. אם אין ברשותכם הסכם כזה, ואין ביניכם הסכמה על השימוש בנכס, מכירתו, או התשלום עבורו, יהיה עליכם לקבל את עזרת החוק, כלומר בית המשפט.

יש 2 דרכים לחלוקת דירה בגירושים

את הבית מחלקים על פי חוק, ישנן שתי דרכים לפתרון. דרכים אלו הינן הלכת שיתוף או הסדר איזון משאבים:

הלכת שיתוף – חלה על זוגות שנישאו עד לשנת 1974. משמעות הדבר היא כי זוגות שנישאו עד שנה זו ורכשו דירה, יצטרכו לחלוק את התשלומים למשכנתא באופן שווה. הדבר חל על כל חוב שנותר פתוח, ולא רק על חוב משכנתא. כמובן שגם כאן ישנם סייגים. למשל, אם הנכס רשום רק על אחד מבני הזוג והמשכנתא נלקחה טרם הנישואים ולצד השני אין יכולת להוכיח כוונת שיתוף בנכס, התשלום בגין המשכנתא יחול על הצד שעל שמו רשום הנכס בלבד.חלוקת דירה בגירושים

איזון משאבים – הסדר זה חל על זוגות שנישאו החל משנת 1974 ואילך. בית המשפט רשאי לקבוע את החלוקה בנטל המשכנתא, לפי שיקול דעתו. באופן זה יכול להיות שתהיו שותפים מלאים בתשלומי המשכנתא, או שבית המשפט יפסוק כי צד אחד ישלם סכום גבוה יותר או אולי אפילו ישלם צד אחד את מלוא סכום המשכנתא, והצד השני לא ישלם אותו כלל.

מפרקים שותפות בנכס

בעת גירושין, יכול כל אחד מבני הזוג להגיש בקשה לפירוק השיתוף במקרקעין. במקרה כזה יש לבית המשפט את הסמכות לקבוע אם לרשום את המשכנתא על שם אחד הצדדים או למכור את הנכס. כמו כן, יכול בית המשפט להתחשב בבעיות מגורים שיש לאחד מהצדדים, או לשניהם ולעכב את מכירת הנכס, עד למציאת סידור מגורים לילדים, מאחר ומול עיני בית המשפט עומדת טובת הילדים בלבד.

חלוקת דירה בגירושים

מאחר והמשכנתא היא הלוואה שניתנה במטרה לרכוש נכס למגורים, על הבנק למשכנתאות לקבל עדכונים בנוגע לגירושין ולאשר את העברת המשכנתא על שמו של מקבל הבעלות עליה. מומלץ לגשת אל הבנק עוד בשלבי עריכת ההסכם, כדי לוודא שהבנק נותן הסכמה עקרונית להעביר את המשכנתא לצד אחד. יכול להיות שהבנק יסרב לעשות כך ואז על בני הזוג יהיה למצוא פתרון אחר.

מחלקים את הדירה בתבונה

חלוקת נדל"ן בעת גירושין משפיעה על כל הלוואה שנלקחה כדי לרכוש את הנכס. מעורבים גם ערבים שחתמו על ההלוואה, בדיקת הבנק את יכולת ההשתכרות וההחזר של צד אחד והפעלת שיקול דעתו אם לאשר זאת או לא, וכדומה. לכן, במצבים בהם עולה סוגיית הנדל"ן, חשוב מאד להיוועץ בגורם מקצועי שילווה את התהליך וישפוך אור על הנושא, גם כדי לשמור על האינטרסים של בני הזוג וגם כדי להתכונן מבעוד מועד לתשובות הבנק. עורך דין לענייני משפחה וגירושין, יוכל ללוות אתכם ולהכין אתכם מראש לכל האפשרויות העומדות בפניכם בכל הנוגע לחלוקת הנכס שבבעלותכם.

התנגדות לצוואה
עורך דין גירושין
קיבלת תביעת גירושין או החלטה להתגרש ורוצה לדעת מה לעשות עכשיו?

אולי יעניין אותך...

97% מלקוחות המשרד שלנו מעידים שהשגנו עבורם תוצאות מדהימות בזכות אסטרטגיה וניסיון רב שנים

וזה מה שכתבו עלינו בגוגל…

לא סתם קןראים לה חגית לב, כי היא פשוט נותנת את הלב והנשמה שלה ללקוחות שלה. היא נמצאת שם, תמיד זמינה כשצריך אותה, נותנת מעצמה ונלחמת בשביל לקוחותיה. אני מרגיש בטוח כשהיא מגינה עלי ומרגיש שיש לי מי שיהיה שם בשבילי כשאני צריך. עו"ד אחרת לחלוטין, כזו שעושה שם טוב למקצוע.
Roy Kuper
Roy Kuper
02:51 05 Jun 20
הפנתי אליך חברה לגבי גירושים אזרחים הסכם הורות משותפת וחלוקת רכוש.עזרת לה עם הרבה סבלנות והמחירים הוגניםתודה לךאשמח להמשיך ולהמליץ
Jenya Noname
Jenya Noname
20:18 10 May 20
אני רוצה להמליץ מכל הלב על עו"ד חגית לב, אם אתם מחפשים עו"ד מצויינת הגעתם למקום הנכון. הפנתי לעו״ד חגית לב חברה טובה שלי ראשית הציין את הזמינות שלא מובנת מאליה וכן את היעוץ האיכותי ומקצועי. החברה שלי קיבלה מידע מדויק על האפשרויות שעומדות בפניה הדברים הוסברו לה בפשטות ובצורה נעימה וברורה ללא כל מכירה של שירותים משפטיים אלא בנתינה של ידע, ערך ותועלת. תודה לך עו״ד חגית לב??
Nava Ruso
Nava Ruso
08:23 07 May 20
הפנתי אלייך חברה לייעוץ. החברה הייתה מאוד מרוצה. כשיצאה ממך הייתה רגועה, המחיר על הייעוץ היה הוגן. תודה שהיית זמינה גם בתקופה מאתגרת זו
שירן אסולין
שירן אסולין
21:42 05 May 20
היכולת של חגית להרגיע את הסובבים, לא משנה מאיזה צד של המתרס הם נמצאים, היא נדירה ומשרה הרבה ביטחון בדרך הלא פשוטה שאנו עוברים. תודה רבה לך חגית לב, כשמך כך את, מייצגת את לקוחותיך מכל הלב. את נותנת את העצה הכי נכונה גם אם פירוש הדבר שתרוויחי פחות. תודה לב
כחוקר פרטי מזה 30 שנה יצא לי לעבוד עם עורכי דין רבים. בשנים האחרונות נחשפתי לעבודתה של חגית לב והתרשמתי מהיחס והמקצועיות של הלקוחות המשותפים שלנו, כאשר יושרה והכוונה אמיתית למטרות של לקוחותיה הם אלו שמניעים אותה. תודה על מה שאת עושה.סאם
Sam Zybert
Sam Zybert
09:21 30 Apr 20
לאחר גירושים לא פשוטים אני חייב להמליץ בחום על עו"ד חגית לב!!!!בתור עצמאי ואבא לשלושה היא סייע לי לשמור על פרנסתי ועל העסק וכל זאת תוך כדיי שהיא עזרה לנו להגיע לסכום הנכון והצודק מכל הבחינות בתשלומי המזונות.מניסיון, היא מספר אחת!תודה לכם חגית ויריב על הטיפול המסור והלא מתפשר!
Guy Levi
Guy Levi
22:09 29 Feb 20
חגית הייתה ללא ספק הרבה מעבר לעורכת דין מעולה!היא הייתה שם בשבילי לאורך כל הדרך ועזרה לי לעבור את התקופה הקשה והמסובכת הזאת בחיי שנקראת תהליך גירושין.סייעה לי במלוא מובן המשמעות לצאת עם ידי על העליונה מהתהליך ושמרה על האינטרים שלי ושל משפחתי.ממליצה לכולם בחום על חגית! אל תחשבו פעמים
Michal Hirsh
Michal Hirsh
21:56 29 Feb 20
לעבור תהליך גירושין זה אף פעם לא קל, אבל בזכותך חגיתוש התהליך הזה נראה אחרת. היית לצידי שם לאורך כל הדרך, גם כשהוא לא רצה לשלם וגם שהילדים היו על הפרק. תמיד תמכת, עזרת, הרגעת וידעת איך ומה לעשות על מנת לצאת מהצרה.אין לי מילים לתאר כמה עזרת לי, החיים שלי היום נראים אחרת לגמריי ובעיקר בזכותך.סופר ממליצה על חגית! מכל הלב, אל תוותרו על הלווי שלה.
Mor Cohen
Mor Cohen
12:43 21 Feb 20
משרד עו"ד לב עזר לי המון בתביעת הגירושים שעברתי השנה, הם עשו את זה באופן מושלם, מקצועי ואישי. חגית אישית דאגה שלא ארגיש לבד באף חלק של התהליך וסייעה לי לעבור אותו בצורה הכי חזקה ועצמאית שיש.האינטרסים שלי נשמרו, המשפחה שלי עברה את זה בצורה טובה והכי חשוב הילדים שלי לא סבלו מתהליך מכוער ומגעיל שיכל להיגמר אחרת לגמרי.תודה חגית על היחס החם ועל השירות המעולה.ממליץ בחום!
Dor Rozen
Dor Rozen
12:34 21 Feb 20
הפניתי אל עו"ד חגית לב זוג שהחליט להתגרש ורצה לעשות את זה בדרך יפה ומכובדת, לשמור על בריאות נפשם של הילדים ולהשאר חברים גם אחרי הפרידה ולשלם מחיר שפוי לעו"ד. אחרי טיפולה המסור של עו"ד חגית לב התקשר הזוג לאודות לי ולפרגן למקצועיות ולמחיר ההוגן שגבתה מהם עו"הד חגית לב, הם שיבחו את היחס והכבוד לתהליך שהובילה עו"ד חגית. אשמח להמשיך ולהמליץ לכל דורש.
אילנה שניר
אילנה שניר
11:22 30 Dec 19
שינוי גודל גופנים
ניגודיות

רוצה לדעת מה הכדאיות הכלכלית שלך בגירושין?

בייחוד בתקופה של חוסר ודאות, חשוב לך לקבל ייעוץ משפטי ולהבין מה הזכויות שלך.

בשיחת ייעוץ (בווצאפ או בזום), אסביר לך מה לעשות, איך ומתי – וזה יאפשר לך, לדעת איך לקבל את המקסימום שמגיע לך.

** שיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות

רוצה לדעת מה הכדאיות הכלכלית שלך בגירושין?

בייחוד בתקופה של חוסר ודאות, חשוב לך לקבל ייעוץ משפטי ולהבין מה הזכויות שלך.

בשיחת ייעוץ (בווצאפ או בזום), אסביר לך מה לעשות, איך ומתי – וזה יאפשר לך, לדעת איך לקבל את המקסימום שמגיע לך.

** שיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות