גירושים של עצמאים לא זהים לגירושים של שכירים!

עצמאים או נשואים לעצמאים יודעים שישנם הרבה נושאים כלכליים נוספים שדורשים התייחסות כמו: חלוקת רכוש של העסק, שווי מוניטין, מיסוי, השקעות והתחייבויות, להישאר בעל שליטה, פנסיה ועוד.

כאשר מדובר בעצמאים, בעלי עסקים וחברות, ישנם נושאים כלכליים נוספים שצריך לקחת בחשבון. הסיכונים והסיכויים לטעות עשויים לעלות הרבה כסף.
במהלך 20 השנים האחרונות שאני מלווה ומייצגת בהליכי גירושין. אני פועלת עם הבנה רחבה במודלים עסקיים, מיומנויות ניהול משא ומתן והשתמשתי בכלים טקטיים ואסטרטגיים לצד ראיה עסקית מרחבית מקיפה וירידה לפרטים. אני כאן במטרה לשמור על הנכסים שלך ולהשיג תוצאות אפקטיביות עבורך. יש לי היכרות מעשית ורבת שנים עם החוקים והתקנות הנוגעים למצבך המיוחד וסל פתרונות וכלים משפטיים אשר יסייעו לך לצלוח את המשבר האישי מבלי להפוך אותו למשבר כלכלי.

עומדים להתגרש ומפחדים להיפגע כלכלית?
כדאי שתכירו את השיטה המהפכנית לגירושין!

החלטתם להצטרף לסטטיסטיקה, לפרק את החבילה הזוגית ולצאת לדרך חדשה? עו"ד חגית לב טוענת שלא משנה מי אתם, כמה אתם מרוויחים ואיפה אתם גרים, אתם לא חייבים להפסיד הכל ולהתרסק אלא יכולים לנהל את המשבר בצורה חכמה ולהמשיך בחיים שלכם תוך שמירה על שליטה ניהולית וכלכלית בעסקים שלכם. למעשה, מדובר במהפיכה של ממש בתחום ושיטה מוכחת ויעילה. נשמע מבטיח? תמשיכו לקרוא.

עובדה ידועה היא שיותר ויותר זוגות בישראל מחליטים להתגרש. למעשה, אחד מכל שלושה זוגות מתגרש בישראל וזוהי כבר "מגיפה" של ממש וערעור על מודל הזוגיות הקיים. ההחלטה על הפירוק היא אף פעם לא קלה ומלווה בלא מעט חששות ופחדים המשותפים למרבית הזוגות המחליטים לסיים את הקשר. עיקר החששות נוגעים בעיקר לצד הכלכלי של הפרידה (מזונות, ירידה ברמת החיים וכו') ולנושא המשמורת על הילדים..

עו"ד חגית לב טוענת  שעדיין אפשר להתגרש ולהישאר בשליטה ניהולית וכלכלית בעסקים ובנכסים שלכם תוך שמירה על הילדים שלכם. זוהי בשורה חסרת תקדים עבור זוגות רבים שחושבים שבגירושים יש רק מפסידים. נפגשנו איתה לשיחה אישית כדי להבין איך היא עושה את זה ומה היא מציעה לאותם אלו אשר מגיעים אליה על מנת להתגרש בכבוד וללא הרס מוחלט ומיותר של כל המערכת

שלום חגית, ספרי לנו קצת על עצמך ועל הרקע שלך

שמי חגית לב ואני עורכת דין לענייני משפחה. התחלתי את דרכי המקצועית לפני 20 שנה. חוץ מליווי מתגרשים אני גם פעילה בכנסת בתחום החקיקה וחברה בוועדות שעוסקות בשינויי חקיקה בתחום דיני משפחה. בנוסף, אני מעבירה ימי עיון בנושא ההיבטים הפיננסיים בהליכי גירושין.

את טוענת למעשה שאפשר גם להתגרש אחרת, נכון?

בהחלט. מתוך ניסיון של 20 שנה ואלפי לקוחות אני יודעת איך גירושין מכוערים והרסניים יכולים להיראות. אני יודעת איך גירושין יכולים להרוס את החיים לא רק של בני הזוג שמתגרשים אלא בעיקר את החיים של הילדים שלהם שנקלעו למערבולת ההרסנית שסוחפת את כולם לתוכה. החלטתי שחובה לעשות את זה אחרת, שלא חייבים להרוס הכל, לנקום, לשקר, להונות ולפגוע רק בגלל שהקשר נגמר. אני מרגישה שאני בשליחות חברתית של ממש לאפשר לזוגות שסיימו את הדרך המשותפת שלהם לסיים את הקשר בצורה  מכובדת.

במה זה מתבטא? מה את עושה בצורה שונה?

מעל הכל אני מאמינה באנושיות ובהוגנות מקסימלית. אני חותרת תמיד לסיים את הקשר במינימום "נפגעים בנפש". צריך לזכור שהמטרה המרכזית היא לאפשר את המשך החיים גם אחרי שערפל הקרב מתפזר. אני תמיד חותרת לנקות מהתהליך את יצר הנקמה ואת הכאב ולהשאיר את התהליך נקי, על פי חוק, תוך שאיפה לשמירה על יחס הוגן ומכבד. אני יודעת שהנישואין והקשר נגמרו בין הצדדים אבל הקשר יהיה לנצח באמצעות הילדים, תשלומי המזונות ואירועי חיים אחרים ימשיכו, לכן אני חותרת תמיד לסיום שלא באקרודים צורמים שיאפשר המשך של תקשורת ברמה כלשהי גם בהמשך.

נשמע כמו המודל האידאלי לגירושין, איך את מנהלת את התהליך בפועל?

במשך השנים פיתחתי שיטה רב-שלבית שמקיפה בצורה מושלמת את כל הנושאים שקשורים לגירושין ומספקת אסטרטגיות משפטיות ואישיות לניהול התהליך במינימום פגיעה. אני מאמינה שבאמצעות ידע מעמיק של החוק לצד חתירה לשמירה על הוגנות והגנה על הזכויות הכלכליות של המתגרש אפשר לעשות את זה גם אחרת.

מה את עושה עם השיטה הזאת כיום? מי יכול ליהנות ממנה?

את השיטה שלי החלטתי להנגיש לקהל הרחב בכדי לאפשר להם להתגרש במינימום זמן וכאב. מדובר בקורס אינטרנטי מהפכני וראשון מסוגו בישראל. הקורס הוא בעלות מינימלית במטרה לחשוף אותו לכמה שיותר זוגות מתגרשים. בקורס אני מדריכה את אלו שהחליטו להתגרש כיצד להתנהג ובעיקר מאילו טעויות שעלולות לפגוע בהם להימנע. אני מציעה היום תוכן בעל ערך רב למתגרשים שרוצים לשמור על השפיות והאנושיות שלהם מצד אחד וגם להגן על הזכויות הכלכליות שלהם ובעיקר להגן על הילדים שלהם מצד שני.

​וזה עובד?

בהחלט. אחרי 20 שנות ניסיון אני יכולה לומר בוודאות שפיצחתי את הקוד לגירושין מוצלחים, אם אפשר לקרוא לזה ככה. אחרי שטיפלתי בתהליכי גירושין עם מורכבויות כלכליות רציניות ונושאים קשים של ניכור הורי, ניסיונות העלמת כספים מחשבונות משותפים ועוד, אני יכולה להגיד היום בוודאות שאני יכולה לנהל תהליך גירושין, מורכב ככל שיהיה, באמצעות השיטה הרב- שלבית שלי.

תודה. מסר לפני סיום?

כן. גם אם החלטתם להתגרש זה לא אומר שאתם צריכים להישאב למסע של הרס עצמי והדדי. הכי חשוב שתזכרו שהילדים שלכם הם החשובים ביותר ושצריך להימנע בכל מחיר מפגיעה בהם. והכי חשוב – תגיעו מוכנים לתהליך. ידע זה כוח. ידע יעזור לכם להגן ולשמור על הילדים ועל הזכויות הכלכליות שלכם ולהימנע מטעויות קריטיות. עליכם לשלוט בתהליך ולדעת לנהל אותו נכון וחכם.

מומלץ למלא את השאלון
לפני פגישת הייעוץ:

תעברו את המשבר האישי מבלי להפוך אותו למשבר כלכלי
אמנם חיי הנישואים שלכם מסתיימים, אבל זה לא אומר שאתם צריכים להפסיד גם את העסק
תגיעו לפגישת ייעוץ ותדעו מה לעשות ואיך לפעול בכדי לשמור על מה שבניתם

מיסוי וחלוקת רכוש בגירושין

בפגישת ייעוץ תקבל:

✓ הבנה של המקרה האישי שלך: תרגיש בטוח שאנו מתמקדים רק במה שנכון לך.

✓ ידיעה מה לעשות ומתי, מה להגיד ואיך: תקבל ליווי שנותן לך תשובות מוכנות מראש.

✓ אסטרטגיה משפטית: אבנה עבורך תהליך ברור שתדע את מיקומך בו בכל עת.

✓ מיקסום תוצאות: תדע בוודאות שאתה חוסך בהוצאות ועדיין מקבל תוצאות מצוינות.