fbpx
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

תלונת שווא

עו"ד חגית לב

"אני אדאג שתקבל את המקסימום שמגיע לך"
שליטה מלאה ברכוש ובכספים תוך שמירה על האינטרסים שלך !

לב משרד עורכי דין עוסק בתחום דיני משפחה וירושה. המשרד מנהל תיקי משפחה רבים בארץ ובחו”ל דיסקרטיות ואמינות ואנושיות אצלנו זה שם המשחק.

מעל 500 ממליצים וחוות דעת של אנשים שעברו את זה כמו גדולים

יש לך חששות לגבי תלונה במשטרה בהליך גירושין ?

פרידות קשות ומתישות בין בני זוג מראות לנו עד כמה הילדים הם הסובלים העיקריים מכך. אם נתייחס להיבטים השונים של הגשת תלונת שווא במשטרה נבין כיצד ילד או ילדה שאביהם עצור לחינם מרגישים במלוא העוצמה את השליליות שבכך. ילדים כאלה יכולים להתבייש כשהם מגיעים לגן או לבית הספר, והם לא ממש מבינים מה הקשר בין האבא שהיה לצדם בלא מעט רגעים ובשגרת היומיום, לבין האבא שנמצא מאחורי סורג ובריח ומתואר כעת כאדם אלים שכלל לא כדאי להיות בקרבתו (מה גם שנאסר עליהם לראותו).

הילדים נפגעים: אבא שלהם בכלא והם לא יכולים לראות אותו.

הגרושה נפגעת: חקירת משטרה, רצף תשלום המזונות נפגע, עושה עבירה מוסרית.

בת הזוג הנוכחית נפגעת: הגרושה ממררת לה את החיים, ומערערת לה את הזוגיות.

המשטרה נפגעת: הקצאת משאבים (שוטרים, חוקרים) על עבירה ב"כאילו".

שאר הנשים נפגעות: בסוף לא באמת מאמינים למי שכן עברה אלימות.

אין ספק שמדובר בצעד מאוד לא מוסרי שיכולה לעשות אישה במסגרת תהליך של גירושין. מבלי לפגוע באישה אשר חוששת לחייה או לחיי ילדיה כשהיא נמצאת עם אדם מסוכן והיא מרגישה כיצד הוא יכול לסכן אותה ואת ילדיה, ניצבת מנגד אישה שכל רצונה לפגוע בבן זוגה. 

אלימות במשפחה | עו"ד חגית לב

לכן לא תמיד הדרך להגשת תלונה צריכה להיות קצרה כל כך, ובוודאי שאין להגיש תלונת שווא כוזבת. אם דבר זה יתגלה לילדים, הרי שהם לא יראו את מעשיה של אימם בעין יפה. זאת גם אם מדובר בילדים קטנים (שהרי גם אם לא יבינו זאת עכשיו, הם יבינו זאת בעתיד כשיתבגרו).

לתאום פגישת ייעוץ אישית 

* תקבל את המקסימום שמגיע לך

מצבה הכלכלי הקשה של האישה בעת מעצר שווא של הגבר

עוד היבט חשוב מאוד של ההשלכות בגין תלונה כוזבת במשטרה הוא זה שיכול להזכיר לכל אישה עד כמה הדבר לרוב חוזר כבומרנג, אם נגדיר זאת כך. מאחר ואנו חיים בעולם שבו הכלכלה המשפחתית מאותגרת לא מעט על ידי מיסים, הוצאות שוטפות של משק הבית וכיוצא באלה, הרי שאנו מבינים עד כמה הכנסה זוגית היא לאין ערוך בטוחה ויציבה הרבה יותר מאשר הכנסה המבוססת רק על אחד מבני הזוג. כאן אנו יכולים לזהות את הקשר בין כליאתו של אחד מבני הזוג ובין מצוקה כלכלית מיידית ולא פשוטה.

בין אם מדובר על גבר שיש לו עסק או חברה משלו ובין אם מדובר על אדם שכיר שמפרנס בכבוד את משפחתו ותורם את חלקו הכלכלי לרווחת המשפחה, הרי שכמעט לכל אישה יהיה קשה מאוד להסתדר ללא ההכנסה החודשית של בעלה. גידול ילדים ותשלום על הוצאות שונות שמאפיינות את משקי הבית בישראל, יפלו כולם על כתפיה של האישה, וזה יהיה כלל לא מפתיע לראות אותה מבקשת עזרה כספית מבני משפחתה, או מחברים, או שהיא אפילו תדרדר לניסיון להשיג כסף במקומות קלוקלים כמו השוק האפור למשל.

ההשפעה על נשים אחרות במצב דומה והחשיבות של אי ההתעלמות מאלימות במשפחה

את הטעות של הגשת תלונת שווא במשטרה יכולות לעשות לא מעט נשים. זאת מאחר ואם הן מזהות כיצד הדבר הצליח לחברה מסוימת או למישהי אחרת שהן מכירות, הרי שהן יכולות לפתוח נגד הבעל או בן הזוג תיק במשטרה ובכך להרחיק אותו בגלל סיבות כאלה ואחרות שנראות להן מספקות. חשוב מאוד לדעת שמעבר לנקודות השליליות שתיארנו לעיל, הרי שהדבר יכול לפגוע בעוד לא מעט נשים אחרות בצורה כוללת, רחבה, מעוותת ומיותרת לחלוטין.

הכוונה היא למקרה בו תגיע אישה דוברת אמת הסובלת מאלימות מבעלה והיא מצויה בהליך גירושין, הרי שיכול להיות שבגלל ריבוי מקרי השקר ותלונות השווא על גברים שונים, החוקרים במשטרה לא ממש יאמינו לה. בנוסף, מי שהתחיל בחיים חדשים עם הפרוד, זוגתו החדשה, יכולה לסבול מגרושה שממררת את חייהם בתלונות שווא. יש להבין כי באלימות משפחתית יש לטפל במלוא החומרה ויש למנוע פגיעה בכל אישה. אך הדרך חייבת להיות כנה והוגנת כדי למנוע פגיעה מיותרת בבעל, בבן זוג ובאנשים אחרים.

תלונת שווא בהליך גירושים

בישראל יש לא מעט זוגות שמתגרשים, והסטטיסטיקה מדברת על מעל לשלושים ושלושה אחוזים מהזוגות, אשר מתגרשים מידי שנה בשנה והדבר רק ילך ויעלה בשנים הקרובות. יש לכך לא מעט הסברים, כמו: התפוררות התא המשפחתי בארץ ובעולם, ובעיקר חוסר המוטיבציה הקיים אצל זוגות רבים לנסות לפתור את הבעיות.

רוב מקרי הגירושין נגמרים יחסית בטוב וללא פתיחת תיקים בבית המשפט לענייני משפחה. למרבה הכאב, יש מקרים בהם הטונים צורמים ומגיעים לפתיחת הליכים מרובים בבית המשפט, וכמובן ישנם המקרים בהם יש תלונות במשטרה (תלונות אמת או תלונות שווא).

מה זו תלונת שווא ?


תלונות שווא כשמן כן הן, תלונות המתקבלות על ידי נשים בעיקר כנגד בני זוגן ובסופו של דבר הן מתבררות כהמצאה אחת גדולה. תלונות כאלו יכולות להיות על אלימות, על אלימות כלפי הילדים, או כל דבר אחר מה הגורר במקרים רבים צו הרחקה מהבית על ידי בית המשפט. הגבר במקרה הזה חסר אונים מכיוון ויהיה לו קשה מאוד להוכיח את זה, ולא זו בלבד אלא שעקרונית האישה המתלוננת לא תעמוד לדין מכיוון וזו הנחייה של הפרקליטות בשביל שנשים יתלוננו ולא יפחדו.


חשוב עורך דין שיש לו ניסיון בטיפול בתלונת שווא

עורך דין לענייני משפחה העוסק בתלונות שווא יוכל להנחות את הנאשם מה לעשות ואיך להקטין את הסיכוי שהוא ייפגע מתלונה כזו.

עורכי דין גירושין יעניקו ייעוץ לנאשם כיצד לגרום למתלוננת להודות שבדתה את הסיפור. עצה כזו יכולה להתקיים באמצעות איסוף כל ראייה אשר יכולה להעיד על כך שהתלונה הוגשה רק בשביל השגת יתרון בתהליך הגירושין, כמו: הקלטות של המתלוננת בהן היא מודה שהיא בדתה את הסיפור מליבה או כל דבר אחר היכול לסייע בבית המשפט, וכמובן לעתים, עדיף לבצע עזיבה מלאה של הבית גם במקרה וצו ההרחקה הסתיים מכיוון וזה יכול לגרור תלונות נוספות מהאישה.

עורך דין לענייני גירושין חייב להיות גם אחד שמבין בתלונות שווא ויוכל להוציא אתכם מהתסבוכת.

הגשת תלונת שווא

ת: תלונת שווא יכולה להיחשב כלשון הרע , אז זכאי הנפגע לפיצוי כספי במסגרת תביעת נזיקין.

ת: ישנם מקרים בהם יש מקום לתבוע פיצוי נזיקי בשל תלונת שווא. על פי חוק העונשין, תלונת שווא היא עבירה פלילית. 
התשובה המפורטת נמצאת באתר.

ת: יש לפנות לייעוץ משפטי של עורך דין לגירושין, על מנת שיפעל להפרכת האשמת השווא וסגירת התיק במשטרה. במקביל, ידאג הוא לזכויות הלקוח בהליך הגירושין. 
כתבתי בהרחבה על כך במאמר, כנס עכשיו!

ת: יש לבחון את הדברים בכל מקרה לגופו ולפני קבלת החלטה, מומלץ להיוועץ עם עורך הדין המייצג.      מידע חשוב נוסף נמצא עבורך באתר.

עו"ד חגית לב

"אני אדאג שתקבל את המקסימום שמגיע לך"
שליטה מלאה ברכוש ובכספים תוך שמירה על האינטרסים שלך !

לב משרד עורכי דין עוסק בתחום דיני משפחה וירושה. המשרד מנהל תיקי משפחה רבים בארץ ובחו”ל דיסקרטיות ואמינות ואנושיות אצלנו זה שם המשחק.

מעל 500 ממליצים וחוות דעת של אנשים שעברו את זה כמו גדולים
 • תודה לך על הייעוץ המקיף והאישי שנתת לחבר טוב שלי, שהפנתי אליך, הוא הגיע אליך בעקבות סכסוך משפחתי, ונתת לו עצה ששוה זהב, וכך הוא הצליח להימנע מהליך גירושין קשה, תודה לך

  שמעון וקסלר Avatar שמעון וקסלר
  20/12/2019
 • sharon ruso Avatar sharon ruso
  20/12/2018
 • Mirit Simon Avatar Mirit Simon
  20/12/2019
 • מוניקה לוי Avatar מוניקה לוי
  29/11/2022
 • Nadav Raz Avatar Nadav Raz
  20/12/2015
 • Dor Rozen Avatar Dor Rozen
  20/12/2020
 • הפנית לחגית חבר שפחד על העסק שלו בהליך גירושין - בגלל דיסקרטיות אני כותב בשמו. חגית עזרה לו לשמור על העסק שלו ולקבל את מלוא הזכויות בו. יש כאן אשת מקצוע לא פחות ממדהימה שדואגת לנושא כ"כ רגיש, לכן אם למישהו כאן יש התלבטות - שלא תהיה. בנוסף ארצה למסור בשמו תודה רבה לחגית על האכפתיות והמענה.

  תומר פורת Avatar תומר פורת
  20/12/2021
 • סימה Avatar סימה
  20/12/2020
 • תודה רבה חגית, על היחס החם והאוזן הקשבת

  המרכז לטיפול במשבר בנישואין Avatar המרכז לטיפול במשבר בנישואין
  20/12/2015
 • הפניתי לחגית אנשים יקרים לי שחזרו לומר לי תודה. זה אומר הכל :-)

  Liat Ben Hayun Avatar Liat Ben Hayun
  20/12/2020

אז מה הדבר הנכון

לעשות עכשיו

במקרה שלך?