[מומלץ] תלונת שווא

יש לך חששות לגבי תלונה במשטרה בהליך גירושין ?

פרידות קשות ומתישות בין בני זוג מראות לנו עד כמה הילדים הם הסובלים העיקריים מכך. אם נתייחס להיבטים השונים של הגשת תלונת שווא במשטרה נבין כיצד ילד או ילדה שאביהם עצור לחינם מרגישים במלוא העוצמה את השליליות שבכך. ילדים כאלה יכולים להתבייש כשהם מגיעים לגן או לבית הספר, והם לא ממש מבינים מה הקשר בין האבא שהיה לצדם בלא מעט רגעים ובשגרת היומיום, לבין האבא שנמצא מאחורי סורג ובריח ומתואר כעת כאדם אלים שכלל לא כדאי להיות בקרבתו (מה גם שנאסר עליהם לראותו).

הילדים נפגעים: אבא שלהם בכלא והם לא יכולים לראות אותו

הגרושה נפגעת: חקירת משטרה, רצף תשלום המזונות נפגע, עושה עבירה מוסרית

בת הזוג הנוכחית נפגעת: הגרושה ממררת לה את החיים, ומערערת לה את הזוגיות 

המשטרה נפגעת: הקצאת משאבים (שוטרים, חוקרים) על עבירה ב"כאילו"

שאר הנשים נפגעות: בסוף לא באמת מאמינים למי שכן עברה אלימות

פרידות קשות ומתישות בין בני זוג מראות לנו עד כמה הילדים הם הסובלים העיקריים מכך. אם נתייחס להיבטים השונים של הגשת תלונת שווא במשטרה נבין כיצד ילד או ילדה שאביהם עצור לחינם מרגישים במלוא העוצמה את השליליות שבכך. ילדים כאלה יכולים להתבייש כשהם מגיעים לגן או לבית הספר, והם לא ממש מבינים מה הקשר בין האבא שהיה לצדם בלא מעט רגעים ובשגרת היומיום, לבין האבא שנמצא מאחורי סורג ובריח ומתואר כעת כאדם אלים שכלל לא כדאי להיות בקרבתו (מה גם שנאסר עליהם לראותו).

אין ספק שמדובר בצעד מאוד לא מוסרי שיכולה לעשות אישה במסגרת תהליך של גירושין. מבלי לפגוע באישה אשר חוששת לחייה או לחיי ילדיה כשהיא נמצאת עם אדם מסוכן והיא מרגישה כיצד הוא יכול לסכן אותה ואת ילדיה, ניצבת מנגד אישה שכל רצונה לפגוע בבן זוגה. לכן לא תמיד הדרך להגשת תלונה צריכה להיות קצרה כל כך, ובוודאי שאין להגיש תלונת שווא כוזבת. אם דבר זה יתגלה לילדים, הרי שהם לא יראו את מעשיה של אימם בעין יפה. זאת גם אם מדובר בילדים קטנים (שהרי גם אם לא יבינו זאת עכשיו, הם יבינו זאת בעתיד כשיתבגרו).

מצבה הכלכלי הקשה של האישה בעת מעצר שווא של הגבר

עוד היבט חשוב מאוד של ההשלכות בגין תלונה כוזבת במשטרה הוא זה שיכול להזכיר לכל אישה עד כמה הדבר לרוב חוזר כבומרנג, אם נגדיר זאת כך. מאחר ואנו חיים בעולם שבו הכלכלה המשפחתית מאותגרת לא מעט על ידי מיסים, הוצאות שוטפות של משק הבית וכיוצא באלה, הרי שאנו מבינים עד כמה הכנסה זוגית היא לאין ערוך בטוחה ויציבה הרבה יותר מאשר הכנסה המבוססת רק על אחד מבני הזוג. כאן אנו יכולים לזהות את הקשר בין כליאתו של אחד מבני הזוג ובין מצוקה כלכלית מיידית ולא פשוטה.

בין אם מדובר על גבר שיש לו עסק או חברה משלו ובין אם מדובר על אדם שכיר שמפרנס בכבוד את משפחתו ותורם את חלקו הכלכלי לרווחת המשפחה, הרי שכמעט לכל אישה יהיה קשה מאוד להסתדר ללא ההכנסה החודשית של בעלה. גידול ילדים ותשלום על הוצאות שונות שמאפיינות את משקי הבית בישראל, יפלו כולם על כתפיה של האישה, וזה יהיה כלל לא מפתיע לראות אותה מבקשת עזרה כספית מבני משפחתה, או מחברים, או שהיא אפילו תדרדר לניסיון להשיג כסף במקומות קלוקלים כמו השוק האפור למשל.

ההשפעה על נשים אחרות במצב דומה והחשיבות של אי ההתעלמות מאלימות במשפחה

את הטעות של הגשת תלונת שווא במשטרה יכולות לעשות לא מעט נשים. זאת מאחר ואם הן מזהות כיצד הדבר הצליח לחברה מסוימת או למישהי אחרת שהן מכירות, הרי שהן יכולות לפתוח נגד הבעל או בן הזוג תיק במשטרה ובכך להרחיק אותו בגלל סיבות כאלה ואחרות שנראות להן מספקות. חשוב מאוד לדעת שמעבר לנקודות השליליות שתיארנו לעיל, הרי שהדבר יכול לפגוע בעוד לא מעט נשים אחרות בצורה כוללת, רחבה, מעוותת ומיותרת לחלוטין.

הכוונה היא למקרה בו תגיע אישה דוברת אמת הסובלת מאלימות מבעלה והיא מצויה בהליך גירושין, הרי שיכול להיות שבגלל ריבוי מקרי השקר ותלונות השווא על גברים שונים, החוקרים במשטרה לא ממש יאמינו לה. בנוסף, מי שהתחיל בחיים חדשים עם הפרוד, זוגתו החדשה, יכולה לסבול מגרושה שממררת את חייהם בתלונות שווא. יש להבין כי באלימות משפחתית יש לטפל במלוא החומרה ויש למנוע פגיעה בכל אישה. אך הדרך חייבת להיות כנה והוגנת כדי למנוע פגיעה מיותרת בבעל, בבן זוג ובאנשים אחרים.

תלונת שווא בהליך גירושים

בישראל יש לא מעט זוגות שמתגרשים, והסטטיסטיקה מדברת על מעל לשלושים ושלושה אחוזים מהזוגות, אשר מתגרשים מידי שנה בשנה והדבר רק ילך ויעלה בשנים הקרובות. יש לכך לא מעט הסברים, כמו: התפוררות התא המשפחתי בארץ ובעולם, ובעיקר חוסר המוטיבציה הקיים אצל זוגות רבים לנסות לפתור את הבעיות. רוב מקרי הגירושין נגמרים יחסית בטוב וללא פתיחת תיקים בבית המשפט לענייני משפחה. למרבה הכאב, יש מקרים בהם הטונים צורמים ומגיעים לפתיחת הליכים מרובים בבית המשפט, וכמובן ישנם המקרים בהם יש תלונות במשטרה (תלונות אמת או תלונות שווא).

מה זו תלונת שווא ?

תלונות שווא כשמן כן הן, תלונות המתקבלות על ידי נשים בעיקר כנגד בני זוגן ובסופו של דבר הן מתבררות כהמצאה אחת גדולה. תלונות כאלו יכולות להיות על אלימות, על אלימות כלפי הילדים, או כל דבר אחר מה הגורר במקרים רבים צו הרחקה מהבית על ידי בית המשפט. הגבר במקרה הזה חסר אונים מכיוון ויהיה לו קשה מאוד להוכיח את זה, ולא זו בלבד אלא שעקרונית האישה המתלוננת לא תעמוד לדין מכיוון וזו הנחייה של הפרקליטות בשביל שנשים יתלוננו ולא יפחדו.

חשוב עורך דין שיש לו ניסיון בטיפול בתלונת שווא

עורך דין לענייני משפחה העוסק בתלונות שווא יוכל להנחות את הנאשם מה לעשות ואיך להקטין את הסיכוי שהוא ייפגע מתלונה כזו. עורכי דין גירושין יעניקו ייעוץ לנאשם כיצד לגרום למתלוננת להודות שבדתה את הסיפור. עצה כזו יכולה להתקיים באמצעות איסוף כל ראייה אשר יכולה להעיד על כך שהתלונה הוגשה רק בשביל השגת יתרון בתהליך הגירושין, כמו: הקלטות של המתלוננת בהן היא מודה שהיא בדתה את הסיפור מליבה או כל דבר אחר היכול לסייע בבית המשפט, וכמובן לעתים, עדיף לבצע עזיבה מלאה של הבית גם במקרה וצו ההרחקה הסתיים מכיוון וזה יכול לגרור תלונות נוספות מהאישה. עורך דין לענייני גירושין חייב להיות גם אחד שמבין בתלונות שווא ויוכל להוציא אתכם מהתסבוכת.

עורך דין גירושין
קיבלת תביעת גירושין או החלטה להתגרש ורוצה לדעת מה לעשות עכשיו?

אולי יעניין אותך...

97% מלקוחות המשרד שלנו מעידים שהשגנו עבורם תוצאות מדהימות בזכות אסטרטגיה וניסיון רב שנים

וזה מה שכתבו עלינו בגוגל…

לא סתם קןראים לה חגית לב, כי היא פשוט נותנת את הלב והנשמה שלה ללקוחות שלה. היא נמצאת שם, תמיד זמינה כשצריך אותה, נותנת מעצמה ונלחמת בשביל לקוחותיה. אני מרגיש בטוח כשהיא מגינה עלי ומרגיש שיש לי מי שיהיה שם בשבילי כשאני צריך. עו"ד אחרת לחלוטין, כזו שעושה שם טוב למקצוע.
Roy Kuper
Roy Kuper
02:51 05 Jun 20
הפנתי אליך חברה לגבי גירושים אזרחים הסכם הורות משותפת וחלוקת רכוש.עזרת לה עם הרבה סבלנות והמחירים הוגניםתודה לךאשמח להמשיך ולהמליץ
Jenya Noname
Jenya Noname
20:18 10 May 20
אני רוצה להמליץ מכל הלב על עו"ד חגית לב, אם אתם מחפשים עו"ד מצויינת הגעתם למקום הנכון. הפנתי לעו״ד חגית לב חברה טובה שלי ראשית הציין את הזמינות שלא מובנת מאליה וכן את היעוץ האיכותי ומקצועי. החברה שלי קיבלה מידע מדויק על האפשרויות שעומדות בפניה הדברים הוסברו לה בפשטות ובצורה נעימה וברורה ללא כל מכירה של שירותים משפטיים אלא בנתינה של ידע, ערך ותועלת. תודה לך עו״ד חגית לב??
Nava Ruso
Nava Ruso
08:23 07 May 20
הפנתי אלייך חברה לייעוץ. החברה הייתה מאוד מרוצה. כשיצאה ממך הייתה רגועה, המחיר על הייעוץ היה הוגן. תודה שהיית זמינה גם בתקופה מאתגרת זו
שירן אסולין
שירן אסולין
21:42 05 May 20
היכולת של חגית להרגיע את הסובבים, לא משנה מאיזה צד של המתרס הם נמצאים, היא נדירה ומשרה הרבה ביטחון בדרך הלא פשוטה שאנו עוברים. תודה רבה לך חגית לב, כשמך כך את, מייצגת את לקוחותיך מכל הלב. את נותנת את העצה הכי נכונה גם אם פירוש הדבר שתרוויחי פחות. תודה לב
כחוקר פרטי מזה 30 שנה יצא לי לעבוד עם עורכי דין רבים. בשנים האחרונות נחשפתי לעבודתה של חגית לב והתרשמתי מהיחס והמקצועיות של הלקוחות המשותפים שלנו, כאשר יושרה והכוונה אמיתית למטרות של לקוחותיה הם אלו שמניעים אותה. תודה על מה שאת עושה.סאם
Sam Zybert
Sam Zybert
09:21 30 Apr 20
לאחר גירושים לא פשוטים אני חייב להמליץ בחום על עו"ד חגית לב!!!!בתור עצמאי ואבא לשלושה היא סייע לי לשמור על פרנסתי ועל העסק וכל זאת תוך כדיי שהיא עזרה לנו להגיע לסכום הנכון והצודק מכל הבחינות בתשלומי המזונות.מניסיון, היא מספר אחת!תודה לכם חגית ויריב על הטיפול המסור והלא מתפשר!
Guy Levi
Guy Levi
22:09 29 Feb 20
חגית הייתה ללא ספק הרבה מעבר לעורכת דין מעולה!היא הייתה שם בשבילי לאורך כל הדרך ועזרה לי לעבור את התקופה הקשה והמסובכת הזאת בחיי שנקראת תהליך גירושין.סייעה לי במלוא מובן המשמעות לצאת עם ידי על העליונה מהתהליך ושמרה על האינטרים שלי ושל משפחתי.ממליצה לכולם בחום על חגית! אל תחשבו פעמים
Michal Hirsh
Michal Hirsh
21:56 29 Feb 20
לעבור תהליך גירושין זה אף פעם לא קל, אבל בזכותך חגיתוש התהליך הזה נראה אחרת. היית לצידי שם לאורך כל הדרך, גם כשהוא לא רצה לשלם וגם שהילדים היו על הפרק. תמיד תמכת, עזרת, הרגעת וידעת איך ומה לעשות על מנת לצאת מהצרה.אין לי מילים לתאר כמה עזרת לי, החיים שלי היום נראים אחרת לגמריי ובעיקר בזכותך.סופר ממליצה על חגית! מכל הלב, אל תוותרו על הלווי שלה.
Mor Cohen
Mor Cohen
12:43 21 Feb 20
משרד עו"ד לב עזר לי המון בתביעת הגירושים שעברתי השנה, הם עשו את זה באופן מושלם, מקצועי ואישי. חגית אישית דאגה שלא ארגיש לבד באף חלק של התהליך וסייעה לי לעבור אותו בצורה הכי חזקה ועצמאית שיש.האינטרסים שלי נשמרו, המשפחה שלי עברה את זה בצורה טובה והכי חשוב הילדים שלי לא סבלו מתהליך מכוער ומגעיל שיכל להיגמר אחרת לגמרי.תודה חגית על היחס החם ועל השירות המעולה.ממליץ בחום!
Dor Rozen
Dor Rozen
12:34 21 Feb 20
הפניתי אל עו"ד חגית לב זוג שהחליט להתגרש ורצה לעשות את זה בדרך יפה ומכובדת, לשמור על בריאות נפשם של הילדים ולהשאר חברים גם אחרי הפרידה ולשלם מחיר שפוי לעו"ד. אחרי טיפולה המסור של עו"ד חגית לב התקשר הזוג לאודות לי ולפרגן למקצועיות ולמחיר ההוגן שגבתה מהם עו"הד חגית לב, הם שיבחו את היחס והכבוד לתהליך שהובילה עו"ד חגית. אשמח להמשיך ולהמליץ לכל דורש.
אילנה שניר
אילנה שניר
11:22 30 Dec 19
שינוי גודל גופנים
ניגודיות

בדיקת כדאיות כלכלית לגירושים שלך

בפגישת ייעוץ מקיפה בת שעתיים:
תדע כמה מזונות ישולמו
תבין איך מתחלקת הפנסיה שלך
מה לעשות כדי להישאר עם הבית

נתכנן צעדים כלכליים מוקדמים שיאפשרו לך לקבל את המקסימום שמגיע לך

** שיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות

יש לך שאלות ופחדים לגבי הליך גירושים?

הכנתי לך הדרכה שתאפשר לך להתכונן מראש, לדעת ממה להיזהר וכמובן איך להשיג את המקסימום שמגיע לך

* דיסקרטיות מלאה ומוחלטת