חגית לב עו"ד לענייני משפחה וגירושין

20 שנות ניסיון, 97% מהלקוחות שלי הם הממליצים שלי

⭐  ⭐  ⭐  ⭐  ⭐

אני יודעת שתקבל את המקסימום שמגיע לך!!!

לתאום פגישת ייעוץ אישית

פתיחת תיק גירושין ברבנות – איך מתחילים ומה עושים? מעודכן 2021

תוכן עניינים

הרוב מתבלבלים, אז נעשה סדר – ברבנות מתחתנים וברבני מתגרשים

כאמור, בבית המשפט לענייני משפחה ידונו התביעות הכרוכות בהליך הגירושין עצמו, באם הצדדים הגישו תביעתם שם או שמי מהצדדים הגיש תביעתו ראשון. השופטים אשר יושבים בבית המשפט לענייני משפחה שונים מהדיינים היושבים בבית הדין הרבני, ועל כן פסיקותיהם והתייחסותם למקרים השונים הינם שונה.

פתיחת תיק גירושין ברבנות 


בית הדין הרבני נוהג לפסוק על פי עקרונות ההלכה והדין הדתי, בעוד שבית המשפט לענייני משפחה נוטה לפסוק על פי ההלכות והפסיקות הקיימות. השאלה הנפוצה ביותר בקרב בני הזוג ששוקלים תביעת גירושין היא, האם עדיף פתיחת תיק גירושין ברבנות ? האם כדאי לפנות לבית הדין הרבני או לבית המשפט לענייני משפחה? התשובה היא לא ברורה או אחידה, וחשוב להתייעץ עם עורך דין גירושין אשר יבדוק את המקרה לגופו.

פתיחת תיק גירושין ברבנות


ההבדל בין פתיחת תיק גירושין בבית הדין הרבני לבין ביהמ"ש לענייני משפחה


אז החלטת על פתיחת תיק גירושין ברבנות, ואז עולה השאלה, האם זה הדבר הכי נכון עבורך.  רבים האנשים שאינם יודעים או מבינים את ההבדל בין בית הדין הרבני לבין בית המשפט לענייני משפחה. ההבדל הוא מהותי, לבית הדין הרבני ורק לו, נתונה הסמכות לגירושין. בבית המשפט לענייני משפחה ניתן לדון בשאר העניינים הכרוכים בהליך הגירושין כגון חלוקת רכוש, מזונות והסדרי שהות. בבית הדין הרבני ניתן לדון גם בענייני הגירושין האחרים, אך קיימים כללים לפיהם בני זוג יוכלו לדון בעניינים אלה בבית הדין הרבני. מירוץ הסמכויות מדבר על התחרות בין הצדדים, כי מי מבני הזוג שישיג את בית המשפט או את בית הדין ויגיש תביעתו, שם תדון התביעה. ולכן רק עו"ד שבוחן את המקרה האישי שלך יוכל להמליץ בצורה מקצועית לגבי פתיחת תיק גירושין ברבנות.

הסכם גירושין ברבנות


פתיחת תיק גירושין בבית המשפט הוא באופן כללי אינו הליך נעים וקצר, בייחוד כאשר אין הסכמות בין בני הזוג. הליך גירושין יכול להמשך חודשים רבים ואף שנים. דרך נוספת שבה בני הזוג יכולים להתגרש, הוא באמצעות הסכם גירושין. הצדדים יכולים לפנות להליך גישור, הליך אשר נעים וידידותי יותר מאשר הליך גירושין בין כתלי בית המשפט או בית הדין. הצדדים יכולים לפנות להליך זה לבדם, או להצטייד כל אחד מבני הזוג (או רק אחד מהם) בייצוג של עורך דין לענייני משפחה אשר ישמור לאורך ההליך על האינטרסים של הלקוח. בני הזוג יכולים לגבש הסכם גירושין אשר ישקף את כל הרצונות והמחלוקות המפריעים להם, ולאחר החתימה על ההסכם לגשת לבית הדין או לבית המשפט לענייני משפחה אשר יתן לו תוקף של פסק דין.


תהליך גירושים ברבנות


תהליך גירושין אינו דבר פשוט כלל ועיקר. מדובר בתקופה רווית שינויים פיזיים ומנטאליים וכרוכה בקושי רב. גם כאשר ישנה הסכמה בין בני הזוג, עצם המחשבה על גירושין אינה דבר פשוט, קל וחומר כאשר אין הסכמה בין בני הזוג והגירושין מלווים בעימותים רבים בתוך כתלי בית המשפט ומחוץ לו.

היבטים כלכליים בהליך גירושין ברבנות


קושי אחד המלווה הרבה זוגות אשר עומדים בפני הליך גירושין, קשור בפן הכלכלי של ההליך, החשש הוא כי מצבם הכלכלי יתדרדר ללא תמיכתו של בן הזוג בפרנסה, כפי שהיה עד כה. חשש נוסף נעוץ בתשלום דמי המזונות וגובהם. האבות, חוששים כי התשלום אשר יפסק להם יהיה גבוה, מצד שני חוששות האמהות כי התשלום לא יהיה גבוה מספיק והן יכרעו תחת נטל גידול הילדים לבדם. קושי נוסף, קשור באופן אישי להתמודדות עם הליך הגירושין ולחיים שאחרי ההליך.

שאלות רבות צצות בגירושים ברבנות


כגון כיצד החיים שלי יראו מעתה ואילך? האם אהיה בודד? כיצד חבריי יגיבו ובני משפחתי? איך מתחילים הליך גירושין ועוד ועוד שאלות אשר בפתח ההליך נותרות ללא מענה. קושי אחר ועיקרי נעוץ בילדים המשותפים, מעבר לדאגה לתגובת הילדים להליך, קיים חשש שמא הקשר בין ההורה לילד יתערער ולא תהיה קרבה ביניהם, כמו בעבר. ככל שהליך הגירושין הוא ארוך יותר, כך הוא יקר יותר וקשה יותר, והשאלות רק הולכות ומתרבות.

כמה זמן נמשך הליך הגירושין ברבנות ?


זוגות רבים מגיעים לתהליך כאשר הם לא יודעים כמה זמן הוא עומד לקחת, כמה זמן הם יהיו במעמד של פרודים ויצטרכו להיות במצב הביניים הלא נוח הזה. בואו נודה על האמת, תהליך הגירושין, גם אם הוא מנוהל בצורה מושלמת או נעשה תוך הסכמה הדדית, הוא עדיין לא תהליך שאפשר לקרוא לו "נעים". זהו תהליך רגשי לא פשוט עבור כל הנוגעים בדבר, בפרט אם ילדים מעורבים בו, והוא כולל שינויים רבים. משמעותו של תהליך משפטי ארוך נוגע לכמה תחומים כמו התחום הכלכלי, הרגשי והלוגיסטי מבחינת שינויים באורח החיים ועוד. ישנם עניינים שנשארים פתוחים והם דורשים התייחסות מידית, כגון: המשך מגורים משותפים או הפרדת מקום מגורים, טיפול בילדים וחלוקת ההסדרים עמם, חלוקת הוצאות והתחייבויות כספיות מידיות. ההמלצה שלי היא לברר מראש כמה זמן ייקח התהליך להערכתו של עורך הדין שלכם ועל ידי כך תמנעו מעצמכם חוסר וודאות ותוכלו להיערך כמו שצריך לדרך המאתגרת העומדת בפניכם. 

תמחור ועלויות תהליך גירושין ברבנות


תיק גירושין לרוב מורכב מארבע תביעות – תביעת גירושין, תביעת רכוש, תביעת מזונות ילדים ותביעת משמורת – יש מקרים שיש צורך בהתנהלות משפטית הכוללת תביעות נוספות כמו – תביעת כתובה, תביעת לשון הרע, תביעת מזונות אישה, תביעת מוניטין עסקי, תביעת פינוי ועוד.
עו"ד בתחום המשפחה לרוב מתמחרים את עלות הליווי והייצוג המשפטי לפי הידע המשפטי שלהם והמעורבות שתידרש מהם תהליך. בניגוד לתחומי משפט אחרים לא מקובל לשלם לפי שעות עבודה או לפי אחוזי הצלחה עבור ליווי וייצוג בהליך גירושים. רק לאחר שנערכת פגישת ייעוץ שבמהלכה הלקוח מספר אודות הרקע של המקרה האישי שלו, ועורך הדין שואל שאלות נוספות בכדי לבדוק שלא נשמט משהו בסיפור שישפיע על המשך התהליך.
לאחר שהעו"ד מבין מי הנפשות בפועלות (כלומר מקבל מידע על בן/בת הזוג) המטרות שרוצים להשיג, מה יחשב כהצלחה, איזה מבין חמשת הדרכים שניתן לפעול ישיג את התוצאה הטובה ביותר למקרה המדובר – רק אז ורק אפשר לתת הצעת מחיר – מכיוון שכל אחד מהדרכים שניבחר לפעול מורכב מפעולות שונות, בקשות שונות, תגובות שונות וכמות דיונים שונה שמתבטא בכמות שעות עבודה שונות. זו אגב אחת הסיבות למה לא ניתן לתת הצעות מחיר בשיחת טלפון.

חקירה כלכלית ברבנות


אחד הדברים אשר "נשברים" במהלך תהליך הגירושין הוא נושא האמינות והאמונה ביושרתו של הצד השני. על מנת למנוע פגיעה בזכויותיכם ולהבטיח שאתם מקבלים את התמונה הכלכלית המלאה לפני החתימה על הסכם הגירושין לפעמים צריך להבטיח את עצמכם או אפילו להקשיב לתחושת הבטן וליזום חקירה כלכלית של הנכסים המשותפים והיתכנות של ביצוע חקירה באמצעות חוקר פרטי, חוקר כלכלי /או איש מקצוע נוסף כגון שמאי או מעריך שווי. החקירה יכולה להקיף נושאים רבים, כגון: איתור נכסים, חשבונות בנק בחו"ל, הערכת שווי חברה, הערכת שווי מוניטין, בדיקת שווי נכסים ועוד. חקירה מסוג זה תאפשר לכם להגיע לשלב המשא ומתן מתוך עמדה של כוח ותסייע לכם לעמוד על זכויותיכם מתוך הבנה שאתם יודעים הכל וזכאים לחלוקה הוגנת של מכלול הרכוש. חשוב לי להדגיש – לא בכל מקרה גירושין נדרשת חקירה כלכלית. אולם, כאשר מדובר בזוג בעל נכסים משותפים רבים או נכבדים מבחינת ההיקף שלהם, כספים וחסכונות בארץ או בחו"ל, עסקים ועוד, אז ישנה חשיבות גדולה לידע, שהרי ידע שווה כוח.

הורדת טופס לפתיחת יישוב סיכסוך

בקשה ליישוב סיכסוך – בית הדין הרבני – להורדת הטופס, לחץ כאן >>>

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – 

בקשה ליישוב סיכסוך – בית משפט למשפחה – להורדת הטופס, לחץ כאן >>>

רוצה לקבל את המקסימום שמגיע לך?

מלא את הטופס מתחת לסרטון

וקבל גישה לסרטון הדרכה

שיראה לך  איך לקבל את המקסימום

שמגיע לך בהסכם גירושים

ת: את תביעת הגט עצמה ניתן להגיש בבית הדין הרבני בלבד, אשר לו סמכות בלעדית בעניין זה. לגבי יתר סוגיות הגירושין, ישנה סמכות מקבילה בין בתי הדין הרבניים לבין בתי המשפט לענייני משפחה ויש לבחון בכל עניין איזו ערכאה היא העדיפה ביותר.
מידע חשוב נוסף נמצא עבורך באתר.

ת: בעת גירושין שהנם ביוזמת הבעל, תוכל האישה להגיש נגדו תביעה לתשלום הכתובה.
התשובה המפורטת נמצאת באתר.

ת: יש נסיבות שונות ומגוונות שעו"ד יכול להציג ואז תאבד האישה את זכותה לכתובה, למשל, כאשר הגירושין הם יוזמה של האישה ולא של הבעל, כאשר האישה בגדה בבעלה וכיו"ב.
כתבתי בהרחבה על כך במאמר, כנס עכשיו!

ת. עלות אגרה לפתיחת תיק לישוב סיכסוך בבית הדין הרבני עולה כ – 450 ₪
מידע חשוב נוסף נמצא עבורך באתר.

עורך דין גירושין
קיבלת תביעת גירושין או החלטה להתגרש ורוצה לדעת מה לעשות עכשיו?

אולי יעניין אותך...

97% מלקוחות המשרד שלנו מעידים שהשגנו עבורם תוצאות מדהימות בזכות אסטרטגיה וניסיון רב שנים

וזה מה שכתבו עלינו בגוגל…

לא סתם קןראים לה חגית לב, כי היא פשוט נותנת את הלב והנשמה שלה ללקוחות שלה. היא נמצאת שם, תמיד זמינה כשצריך אותה, נותנת מעצמה ונלחמת בשביל לקוחותיה. אני מרגיש בטוח כשהיא מגינה עלי ומרגיש שיש לי מי שיהיה שם בשבילי כשאני צריך. עו"ד אחרת לחלוטין, כזו שעושה שם טוב למקצוע.
Roy Kuper
Roy Kuper
02:51 05 Jun 20
הפנתי אליך חברה לגבי גירושים אזרחים הסכם הורות משותפת וחלוקת רכוש.עזרת לה עם הרבה סבלנות והמחירים הוגניםתודה לךאשמח להמשיך ולהמליץ
Jenya Noname
Jenya Noname
20:18 10 May 20
אני רוצה להמליץ מכל הלב על עו"ד חגית לב, אם אתם מחפשים עו"ד מצויינת הגעתם למקום הנכון. הפנתי לעו״ד חגית לב חברה טובה שלי ראשית הציין את הזמינות שלא מובנת מאליה וכן את היעוץ האיכותי ומקצועי. החברה שלי קיבלה מידע מדויק על האפשרויות שעומדות בפניה הדברים הוסברו לה בפשטות ובצורה נעימה וברורה ללא כל מכירה של שירותים משפטיים אלא בנתינה של ידע, ערך ותועלת. תודה לך עו״ד חגית לב??
Nava Ruso
Nava Ruso
08:23 07 May 20
הפנתי אלייך חברה לייעוץ. החברה הייתה מאוד מרוצה. כשיצאה ממך הייתה רגועה, המחיר על הייעוץ היה הוגן. תודה שהיית זמינה גם בתקופה מאתגרת זו
שירן אסולין
שירן אסולין
21:42 05 May 20
היכולת של חגית להרגיע את הסובבים, לא משנה מאיזה צד של המתרס הם נמצאים, היא נדירה ומשרה הרבה ביטחון בדרך הלא פשוטה שאנו עוברים. תודה רבה לך חגית לב, כשמך כך את, מייצגת את לקוחותיך מכל הלב. את נותנת את העצה הכי נכונה גם אם פירוש הדבר שתרוויחי פחות. תודה לב
כחוקר פרטי מזה 30 שנה יצא לי לעבוד עם עורכי דין רבים. בשנים האחרונות נחשפתי לעבודתה של חגית לב והתרשמתי מהיחס והמקצועיות של הלקוחות המשותפים שלנו, כאשר יושרה והכוונה אמיתית למטרות של לקוחותיה הם אלו שמניעים אותה. תודה על מה שאת עושה.סאם
Sam Zybert
Sam Zybert
09:21 30 Apr 20
לאחר גירושים לא פשוטים אני חייב להמליץ בחום על עו"ד חגית לב!!!!בתור עצמאי ואבא לשלושה היא סייע לי לשמור על פרנסתי ועל העסק וכל זאת תוך כדיי שהיא עזרה לנו להגיע לסכום הנכון והצודק מכל הבחינות בתשלומי המזונות.מניסיון, היא מספר אחת!תודה לכם חגית ויריב על הטיפול המסור והלא מתפשר!
Guy Levi
Guy Levi
22:09 29 Feb 20
חגית הייתה ללא ספק הרבה מעבר לעורכת דין מעולה!היא הייתה שם בשבילי לאורך כל הדרך ועזרה לי לעבור את התקופה הקשה והמסובכת הזאת בחיי שנקראת תהליך גירושין.סייעה לי במלוא מובן המשמעות לצאת עם ידי על העליונה מהתהליך ושמרה על האינטרים שלי ושל משפחתי.ממליצה לכולם בחום על חגית! אל תחשבו פעמים
Michal Hirsh
Michal Hirsh
21:56 29 Feb 20
לעבור תהליך גירושין זה אף פעם לא קל, אבל בזכותך חגיתוש התהליך הזה נראה אחרת. היית לצידי שם לאורך כל הדרך, גם כשהוא לא רצה לשלם וגם שהילדים היו על הפרק. תמיד תמכת, עזרת, הרגעת וידעת איך ומה לעשות על מנת לצאת מהצרה.אין לי מילים לתאר כמה עזרת לי, החיים שלי היום נראים אחרת לגמריי ובעיקר בזכותך.סופר ממליצה על חגית! מכל הלב, אל תוותרו על הלווי שלה.
Mor Cohen
Mor Cohen
12:43 21 Feb 20
משרד עו"ד לב עזר לי המון בתביעת הגירושים שעברתי השנה, הם עשו את זה באופן מושלם, מקצועי ואישי. חגית אישית דאגה שלא ארגיש לבד באף חלק של התהליך וסייעה לי לעבור אותו בצורה הכי חזקה ועצמאית שיש.האינטרסים שלי נשמרו, המשפחה שלי עברה את זה בצורה טובה והכי חשוב הילדים שלי לא סבלו מתהליך מכוער ומגעיל שיכל להיגמר אחרת לגמרי.תודה חגית על היחס החם ועל השירות המעולה.ממליץ בחום!
Dor Rozen
Dor Rozen
12:34 21 Feb 20
הפניתי אל עו"ד חגית לב זוג שהחליט להתגרש ורצה לעשות את זה בדרך יפה ומכובדת, לשמור על בריאות נפשם של הילדים ולהשאר חברים גם אחרי הפרידה ולשלם מחיר שפוי לעו"ד. אחרי טיפולה המסור של עו"ד חגית לב התקשר הזוג לאודות לי ולפרגן למקצועיות ולמחיר ההוגן שגבתה מהם עו"הד חגית לב, הם שיבחו את היחס והכבוד לתהליך שהובילה עו"ד חגית. אשמח להמשיך ולהמליץ לכל דורש.
אילנה שניר
אילנה שניר
11:22 30 Dec 19
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
חזרה למעלה

לא תמיד מקבלים חצי מהרכוש בגירושים!

כשהמשפחה שלך מתפרקת, עו"ד יאמרו:
"חייבים לתת חצי מהרכוש"
יש הרבה מקרים שזה לא נכון!

בדיקת כדאיות כלכלית תגלה לך מה חייבים וממה אפשר להימנע במזונות, בחשבונות בנק, בזכויות בבית / בעסק / פנסיה ועוד…

לא תמיד מקבלים חצי מהרכוש בגירושים!

כשהמשפחה שלך מתפרקת, עו"ד יאמרו:
"חייבים לתת חצי מהרכוש"
יש הרבה מקרים שזה לא נכון!

בדיקת כדאיות כלכלית תגלה לך מה חייבים וממה אפשר להימנע במזונות, בחשבונות בנק, בזכויות בבית / בעסק / פנסיה