fbpx

שליטה מלאה ברכוש והכספים תוך שמירה על האינטרסים שלך

חותם אמינות דן וברדסטריט של עורכתדין לעינייני משפחה חגית לב

שליטה מלאה ברכוש ובכספים תוך שמירה על האינטרסים שלך

חותם אמינות דן וברדסטריט של עורכתדין לעינייני משפחה חגית לב

לתאום פגישת ייעוץ אישית

עלות גירושין – כמה עולה התהליך?

תוכן עניינים

איך אוכל לעזור לך?

קצת על גירושין

גירושין הוא תהליך מורכב מבחינה רגשית, הוא לא פשוט כשיש ילדים קטנים במשפחה, אולם חשוב לזכור כי הוא מורכב לא פחות גם במובנים הכלכליים. שני בני הזוג שחלקו את ההכנסות שלהם כמו גם את ההוצאות, החזיקו ביחד עזק משותף אולי וגידלו ביחד ילדים – הופכים כמעט בין לילה לשתי ישויות כלכליות נפרדות. המשמעות היא חלוקת הנכסים כך שלכל אחד משני בני הזוג תיוותר רק כמחצית מהנכסים שהיו לו עד כה, ובנוסף לכך – באותו גובה השכר נדרשים כעת שני בתי מגורים והוצאות המחייה מוכפלות.

אם לא די בקושי הזה, במקרים רבים תהליך הגירושין עצמו צורך שיעור נכבד מהמשאבים הכלכליים העומדים לטובת כל אחד משני בני הזוג, ומדובר תמיד בהוצאה של עשרות אלפי שקלים, לעיתים ההוצאה מגיעה גם למאות אלפי שקלים.

חשוב לדעת כי גירושין בהסכמה הם נוחים הרבה יותר מגירושין ללא הסכמה, כי התהליך קצר יותר וישחרר אתכם להתחיל את הפרק הבא בחייכם בתוך זמן קצר משמעותית ביחס לאורך התהליך בגירושין המתנהלים תוך כדי תביעות משפטיות, וחשוב לא פחות: מדובר בתהליך הרבה יותר זול. אם אתם יכולים עדיין לתקשר מתוך כבוד, אם אתם מעוניינים לחסוך זמן וכסף ולסיים את הפרק הנוכחי תוך שאתם לא שורפים את כל הגשרים לתקשורת הדדית – ייתכן שכדאי לשקול תהליך של גירושין בהסכמה, גירושין בגישור.


עלות גירושין בהסכמה

בתהליך של גירושין בהסכמה ניתן לנסח הסכם גירושין על ידי מגשר גירושין מוסמך, הוא עורך דין גירושין בעל הכשרה מקצועית בתחום הגישור, רצוי שיהיה למגשר גם ניסיון במקרים דומים לשלכם. החיסכון בעלויות במקרה של גירושין בגישור הוא אדיר: מגשר גירושין מוסמך ומקצועי יעלה בדרך כלל בין 15,000 ל – 25,000 ₪, לכל ההליך, ושני בני הזוג מסתפקים בעורך דין גירושין אחד משותף. עלויות נוספות הן עלות אישור הסכם הגירושין בערכאה משפטית על פי בחירתכם (בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני), בעלות של כמה מאות שקלים, ופתיחת תיק גירושין ברבנות שהיא הליך סטנדרטי ואינה קשורה לחלוקת הרכוש או ההסדרים שתגיעו אליהם בהסכם המאושר, וגם היא בעלות זניחה יחסית לתהליך.

 

כשבני הזוג לא מצליחים להגיע להסכמות, כמה עולה להתגרש?

כאשר תהליך הגירושין מבוצע באמצעות שני עורכי דין ובדרך של תביעות משפטיות, כל תביעה משפטית בממוצע תעלה כ- 8,000 ₪ לצד התובע (שבדרך כלל לא יקבל את כספי התביעה בחזרה). העסקת שני עורכי דין לניסוח הסכם הגירושין צפויה לעלות בין 15,000 ל – 25,000 ₪ לכל עורך דין, כאשר ככל שמספר ואורך התביעות מתארכים, עלות השירות של עורכי הדין צפויה לעלות, כמו גם ייערמו עלויות נוספות כמו עלויות אגרות בתי משפט, עלויות נוטריונים ושמאים, וכדומה.

גירושין לבעלי עסקים – העסק הופך מורכב יותר

במקרה של חלוקת רכוש, כנראה שהנושא המורכב ביותר לחלוקה הוא המקרה שבו לאחד מבני הזוג עסק עצמאי משלו, שאגב גירושין שוויו המוערך אמור להתחלק בין שני בני הזוג. תהליך זה כרוך בבירור פרטים כמו הכנסות (והכנסות שאינן מדווחות), הוצאות, נכסים, שווי המוניטין ושווי עתידי, ועוד. בגירושין ללא הסכמה, תהליך חלוקת העסק עשוי להפוך אבן נגף בדרך לסיום הקשר, כשכל אחד מבני הזוג מגיע לדיון כשהוא מחזיק באינטרסים הפוכים. מי שמצליחים לערוך תהליך של גירושין בהסכמה, יכולים לחלק את שווי העסק ללא שמאי, ללא תביעות משפטיות בעלויות ניכרות וללא עיכוב בתהליך, לרווחת שני בני הזוג.

מי יכול ללוות אתכם בתהליך הגירושין?

בין אם אתם בוחרים בגירושין בגישור או בין אם אתם נדרשים לבחור בעורך דין גירושין שייצג אתכם מול בן הזוג שלכם, כדאי לבחור עורך דין גירושין מקצועי, מומחה ומנוסה. מומלץ לבעלי עסקים לבחור עורך דין גירושין שמתמחה בגירושין לבעלי עסקים ולעצמאים, שיסייע לאמוד ולהנחות את תהליך קבלת ההחלטות וכתיבת הסכם הגירושין באופן שיסייע לשניכם, להתחיל את השלב הבא בחייכם ללא משקעים או חובות.

עלות גירושין

כמה עולה פגישת ייעוץ?

עלות פגישת ייעוץ עם עו"ד עולה בממוצע 1000 ש"ח.
ישנם עו"ד שגובים 500 ש"ח לשעת ייעוץ,
וישנם עו"ד שגובים 1500 ש"ח לשעת ייעוץ.

בפגישת ייעוץ מקבלים תשובות לשאלות המיידיות וידע לגבי פעולות שיש לעשות מהם הסיכויים ומהם הסיכונים.

(לחצו כדי לצפות)

עלות שעת ייעוץ ראשונית הינה 900 ש"ח עבור פגישת ייעוץ (כולל מעמ) 

בפגישות ייעוץ אני גם מציגה את הדרכים שעומדות לרשותך, את המשמעויות שלהן ומה ההמלצה שלה במקרה האישי שלך.

בפגישה גם:
א. תבין את ההשלכות של פעולות ואמירות שלך.
ב. נגדיר את המטרות והיעדים שיחשבו כהצלחה עבורך.
ג. תדע מה להגיד, מתי להגיד, מה לא להגיד ולא לעשות.
ד. תקבל מענה לשאלות שלך ונשוחח על דברים נוספים שחשובים במיוחד למקרה שלך.
ה. תדע איפה הכי נכון לך לנהל את בתהליך (בית הדין הרבני או בית משפט למשפחה).

גירושין  זה מסובך….  

אך ההיבט הכלכלי הוא דבר אחד שאינך צריך לדאוג לגביו.

אני עורכת דין גירושין ומשפחה בעלת ניסיון רב ורקורד הצלחה מוכח.

תקבל את המקסימום שמגיע לך

Call Now Button