[מומלץ] משמורת משותפת תנאים

משמורת משותפת תנאים

הגירושים הם תהליך מורכב וכואב שיכול להוביל לוויכוחים ומריבות, על אחת כמה וכמה כאשר מעורבים בו ילדים. אחת הסוגיות העיקריות שיש להכריע בה בגירושים היא משמורת ילדים בגירושים. יש לציין כי על־פי חוק ההורים הם האפוטרופוסים על ילדיהם עד גיל שמונה עשרה, על כן במקרה של גירושים יש להחליט אצל איזה הורה הם יישארו.

ברוב מקרי הגירושים משמורת הילדים תהיה בחזקת האם באופן אוטומטי, בייחוד אם לא מלאו להם שש. כאשר בני הזוג אינם מצליחים להחליט ביניהם מי יהיה המשמורן, הם יכולים להגיש, כל אחד בנפרד, תביעה על משמורת ילדים בגירושים בבית משפט לענייני משפחה או בבית דין רבני.

משמורת משותפת תנאים העיקרון המכריע לקביעת המשמורת הוא טובת הילד. הרצון הוא להשאיר את הילד אצל ההורה המתאים ביותר לפי מדדים – כמו מידת הקשר בין ההורה לילד, זמינות ההורה ומידת הקרבה וההקשבה של ההורה לילד'. החלטת בית המשפט כוללת גם את רצון הילד, אם הוא מעל גיל עשר. לפני גיל זה ההנחה היא שהילד עדיין לא יכול לגבש עמדה נחרצת. נוסף על כך, בית המשפט מוודא שאף אחד מההורים לא מפעיל על הילד מניפולציות. פעמים רבות בית המשפט ממנה עובד סוציאלי כדי שיספק חוות דעת על הילד או שהשופט נפגש עם הילד לבד. יש הבדל בין רצון הילד לבין העיקרון "טובת הילד", שהוא בריאותו הנפשית והגופנית, הדמויות החשובות בחיי הילד, גילו וצרכיו ההתפתחותיים של הילד ועוד. בית המשפט בודק בצורה יסודית את טובת הילד בזמן הנתון ובהמשך.

אם בית המשפט לא מצליח לקבוע לגבי משמורת ילדים בגירושים, הוא יכול להחליט זאת על סמך בדיקת מסוגלות הורית. כדי לעשות זאת על ההורים והילדים לעבור בדיקות ואבחונים שאפשר להסיק מהם על מידת האינטראקציה בין ההורים לבין הילדים. את הבדיקות והאבחונים הללו מבצעים אנשי מקצוע כמו עובדים סוציאליים והם מגישים לבית המשפט תסקיר. לאחר הגשת התסקיר ניתן לחקור את אנשי המקצוע כגון עובדים סוציאליים שערכו את התסקיר בבית המשפט ולקבל החלטה לגבי משמורת ילדים בגירושים. יש לציין כי הקביעה בנושא משמורת ניתנת לשינוי בהמשך בעיקר עקב שינויים בנסיבות או ברצון הילדים. 

איך נקבעים התנאים למשמורת משותפת

הליך גירושין אינו דבר נעים ובמקרים רבים הוא אף מגיע לטונים צורמים, ולא בטוח ששני הצדדים רצו בכך מלכתחילה. גירושין מערבים בתוכם לא מעט רגשות ואמוציות וזאת בגלל הסיבות לגירושין היכולות להיות: פגיעה של אחד מבני הזוג בבן הזוג השני מה שיוצר אצל בן הזוג השני ייצר נקמה, ויכולים לגרום ללא מעט סיבוכים בגלל נכסים משותפים וכדומה. אך לעיתים בני זוג שמגיעים להליך גירושין שוכחים שיש עוד משהו חשוב והוא הילדים, או יותר נכון לומר הם זוכרים כמובן את ילדיהם אך שוכחים שהם הנפגעים העיקריים מכך. 

בית המשפט דואג שלילדים יהיה קשר גם עם ההורה שאינו משמורן ושהורה המשמורן לא יסית את הילדים נגד ההורה שאינו משמורן. כמו כן בית המשפט מתחשב בצורך של ההורה שאינו משמורן להיות קרוב לילדיו ומעורב בחייהם. בית המשפט קובע את הזמנים בהם יתקיימו הסדרי שהות ובן הזוג יבקר את ילדיו. תכיפות המפגשים היא בהתאם לגילאי הילד. לרוב הסדרי השהות כוללים מפגשים של פעמיים בשבוע בשעות קבועות ובכל סוף שבוע שני. החגים מתחלקים לסירוגין ובחופשות המפגשים תכופים יותר מאשר בימי לימודים.

הסדרי שהות זמניים

הסדרי שהיה הם הסדרים המתייחסים לחלוקת זמני השהות של ההורים עם הילדים. בהליך גירושין יש צד אחד ש"מקבל את הילדים אליו" (משמורת), וצד שני שמקבל את הזכות לראות אותם. ברוב המקרים הילדים אצל האם ורק במקרים בהם יש חשש לאלימות או שהאימא לא יכולה לגדל אותם בעצמה הילדים יעברו למשמורת אביהם.

הסדרי השהות המקובלים בין האב לבין הילדים הינם פעמיים בשבוע כולל לינה וכל סופ"ש שני. עורך דין גירושין הוא זה שייצג את הצד הלא משמורן בבקשה להסדרי שהות או את הצד המשמורן בתביעה לאכיפת הסדרי שהיה. להמשך המאמר בנושא הסדרי שהות, לחצו כאן >>>

משמורת משותפת ללא מזונות 

ברור שיש לך מה להפסיד במאבק גירושין ולא רק כסף! אתה עלול לאבד את שליטה בעסק שלך, בחופש שלך ובקשר עם הילדים אם לא תנהל את העניינים בחוכמה. עם ניסיון של 2 עשורים בהשגת הסכמי גירושין הוגנים אני אענה לך מראש על חלק גדול מהשאלות והחששות שלך ואראה לך איך להימנע מבעיות משפטיות וכלכליות. משמורת משותפת היא משמורת בה שני ההורים חולקים בזמני השהות עם הילדים באופן שווה, או כמעט שווה.

לאחרונה חל שינוי בתפיסת בית המשפט את נושא המשמורת ואת נושא המשמורת המשותפת, והחלה ההבנה כי הדבר הטוב ביותר בעבור הילד הוא להיות עם שני הוריו, עד כמה שניתן. להמשך מאמר בנושא משמורת משותפת ללא מזונות, לחצו כאן >>>

משמורת משותפת ללא הסכמת האם 

ברור שיש לך מה להפסיד במאבק גירושין ולא רק כסף! אתה עלול לאבד את שליטה בעסק שלך, בחופש שלך ובקשר עם הילדים אם לא תנהל את העניינים בחוכמה. עם ניסיון של 2 עשורים השגת הסכמי גירושין הוגנים אני אענה לך מראש על חלק גדול מהשאלות והחששות שלך ואראה לך איך להימנע מבעיות משפטיות וכלכליות. משמורת משותפת הינה משמורת שבה שני ההורים נוכחים באופן שווה, או כמעט שווה, בחיי ילדם המשותף.

בשנים האחרונות, לאט לאט בקרב בתי המשפט, עובדים סוציאליים, פקידי סעד, וכל אלה העוסקים בכל הנוגע לדיני משפחה ומשמורת ילדים, עלתה מגמה חדשה לפיה לצורך התפתחות הילד, עדיף וכדאי ששני ההורים יהיו נוכחים בחייו. להמשך מאמר בנושא משמורת משותפת לחצו כאן >>>

משמורת משותפת, מאיזה גיל ?

משמורת משותפת, היא משמורת שבה בדרך כלל, זמני השהייה של הילד אצל הוריו הם בבחינה מחצית – מחצית. ידוע לכל, כי הילד זקוק לשני הוריו שיהיו נוכחים בחייו, בייחוד כאשר שני ההורים נכחו בחייו עד ליום הגירושין, במקרים מסויימים לא ישולמו מזונות ילדים.

לגבי השאלה מאיזה גיל משמורת משותפת תקבע והאם יש גיל מינימום אשר מתחתיו לא יקבל האב משמורת משותפת על ילדו, והתשובה לכך היא שהאב הינו האפוטרופוס הטבעי על ילדו, והעובדה כי הינו הורה לא משתנה יום לאחר הגירושין. להמשך המאמר בנושא משמורת משותפת, ולדעת מאיזה גיל, לחצו כאן >>>

הסדרי משמורת לסבים וסבתות

בית המשפט קיבל ערעור על ידי הורים של אב שרצח את אשתו, וזיכה אותם במשמורת על הילדים הקטינים. בית המשפט קבע, כי טובתם ורצונם של הקטינים, כפי שהוצגו על ידם, הם המכריעים.

במשמורת משותפת תנאים אין לבחון את טובת הילד באספקלריה של שיקולי שכר ועונש. השיקול היחיד שיש לקחת בחשבון הוא טובת הקטינים, בין בהתייחס לעבר ובין בשים לב לעתיד.

הקטינים הפכו יתומים מאמם כיוון ואביהם רצח אותה והוא כלוא במאסר עולם. השאלה הינה איפה יגורו הילדים ומי יזכה לקבל את המשמורת: האִם אצל הסבים מצד האֵם המנוחה, האִם אצל הורי האב הכלוא או שמא בפנימייה. להמשך מאמר בנושא הסדרי משמורת לסבים וסבתות, לחצו כאן >>>

משמורת משותפת תנאים
עורך דין גירושין
קיבלת תביעת גירושין או החלטה להתגרש ורוצה לדעת מה לעשות עכשיו?

אולי יעניין אותך...

97% מלקוחות המשרד שלנו מעידים שהשגנו עבורם תוצאות מדהימות בזכות אסטרטגיה וניסיון רב שנים

וזה מה שכתבו עלינו בגוגל…

לא סתם קןראים לה חגית לב, כי היא פשוט נותנת את הלב והנשמה שלה ללקוחות שלה. היא נמצאת שם, תמיד זמינה כשצריך אותה, נותנת מעצמה ונלחמת בשביל לקוחותיה. אני מרגיש בטוח כשהיא מגינה עלי ומרגיש שיש לי מי שיהיה שם בשבילי כשאני צריך. עו"ד אחרת לחלוטין, כזו שעושה שם טוב למקצוע.
Roy Kuper
Roy Kuper
02:51 05 Jun 20
הפנתי אליך חברה לגבי גירושים אזרחים הסכם הורות משותפת וחלוקת רכוש.עזרת לה עם הרבה סבלנות והמחירים הוגניםתודה לךאשמח להמשיך ולהמליץ
Jenya Noname
Jenya Noname
20:18 10 May 20
אני רוצה להמליץ מכל הלב על עו"ד חגית לב, אם אתם מחפשים עו"ד מצויינת הגעתם למקום הנכון. הפנתי לעו״ד חגית לב חברה טובה שלי ראשית הציין את הזמינות שלא מובנת מאליה וכן את היעוץ האיכותי ומקצועי. החברה שלי קיבלה מידע מדויק על האפשרויות שעומדות בפניה הדברים הוסברו לה בפשטות ובצורה נעימה וברורה ללא כל מכירה של שירותים משפטיים אלא בנתינה של ידע, ערך ותועלת. תודה לך עו״ד חגית לב??
Nava Ruso
Nava Ruso
08:23 07 May 20
הפנתי אלייך חברה לייעוץ. החברה הייתה מאוד מרוצה. כשיצאה ממך הייתה רגועה, המחיר על הייעוץ היה הוגן. תודה שהיית זמינה גם בתקופה מאתגרת זו
שירן אסולין
שירן אסולין
21:42 05 May 20
היכולת של חגית להרגיע את הסובבים, לא משנה מאיזה צד של המתרס הם נמצאים, היא נדירה ומשרה הרבה ביטחון בדרך הלא פשוטה שאנו עוברים. תודה רבה לך חגית לב, כשמך כך את, מייצגת את לקוחותיך מכל הלב. את נותנת את העצה הכי נכונה גם אם פירוש הדבר שתרוויחי פחות. תודה לב
כחוקר פרטי מזה 30 שנה יצא לי לעבוד עם עורכי דין רבים. בשנים האחרונות נחשפתי לעבודתה של חגית לב והתרשמתי מהיחס והמקצועיות של הלקוחות המשותפים שלנו, כאשר יושרה והכוונה אמיתית למטרות של לקוחותיה הם אלו שמניעים אותה. תודה על מה שאת עושה.סאם
Sam Zybert
Sam Zybert
09:21 30 Apr 20
לאחר גירושים לא פשוטים אני חייב להמליץ בחום על עו"ד חגית לב!!!!בתור עצמאי ואבא לשלושה היא סייע לי לשמור על פרנסתי ועל העסק וכל זאת תוך כדיי שהיא עזרה לנו להגיע לסכום הנכון והצודק מכל הבחינות בתשלומי המזונות.מניסיון, היא מספר אחת!תודה לכם חגית ויריב על הטיפול המסור והלא מתפשר!
Guy Levi
Guy Levi
22:09 29 Feb 20
חגית הייתה ללא ספק הרבה מעבר לעורכת דין מעולה!היא הייתה שם בשבילי לאורך כל הדרך ועזרה לי לעבור את התקופה הקשה והמסובכת הזאת בחיי שנקראת תהליך גירושין.סייעה לי במלוא מובן המשמעות לצאת עם ידי על העליונה מהתהליך ושמרה על האינטרים שלי ושל משפחתי.ממליצה לכולם בחום על חגית! אל תחשבו פעמים
Michal Hirsh
Michal Hirsh
21:56 29 Feb 20
לעבור תהליך גירושין זה אף פעם לא קל, אבל בזכותך חגיתוש התהליך הזה נראה אחרת. היית לצידי שם לאורך כל הדרך, גם כשהוא לא רצה לשלם וגם שהילדים היו על הפרק. תמיד תמכת, עזרת, הרגעת וידעת איך ומה לעשות על מנת לצאת מהצרה.אין לי מילים לתאר כמה עזרת לי, החיים שלי היום נראים אחרת לגמריי ובעיקר בזכותך.סופר ממליצה על חגית! מכל הלב, אל תוותרו על הלווי שלה.
Mor Cohen
Mor Cohen
12:43 21 Feb 20
משרד עו"ד לב עזר לי המון בתביעת הגירושים שעברתי השנה, הם עשו את זה באופן מושלם, מקצועי ואישי. חגית אישית דאגה שלא ארגיש לבד באף חלק של התהליך וסייעה לי לעבור אותו בצורה הכי חזקה ועצמאית שיש.האינטרסים שלי נשמרו, המשפחה שלי עברה את זה בצורה טובה והכי חשוב הילדים שלי לא סבלו מתהליך מכוער ומגעיל שיכל להיגמר אחרת לגמרי.תודה חגית על היחס החם ועל השירות המעולה.ממליץ בחום!
Dor Rozen
Dor Rozen
12:34 21 Feb 20
הפניתי אל עו"ד חגית לב זוג שהחליט להתגרש ורצה לעשות את זה בדרך יפה ומכובדת, לשמור על בריאות נפשם של הילדים ולהשאר חברים גם אחרי הפרידה ולשלם מחיר שפוי לעו"ד. אחרי טיפולה המסור של עו"ד חגית לב התקשר הזוג לאודות לי ולפרגן למקצועיות ולמחיר ההוגן שגבתה מהם עו"הד חגית לב, הם שיבחו את היחס והכבוד לתהליך שהובילה עו"ד חגית. אשמח להמשיך ולהמליץ לכל דורש.
אילנה שניר
אילנה שניר
11:22 30 Dec 19
שינוי גודל גופנים
ניגודיות

בדיקת כדאיות כלכלית לגירושים שלך, כבר עשית?

בסופה של פגישה מקיפה 
תדע כמה מזונות ישולמו
תבין איך מתחלקת הפנסיה שלך
מה לעשות כדי להישאר עם הבית

כשניפגש, נתכנן צעדים כלכליים מוקדמים, שיאפשרו לך לקבל את המקסימום שמגיע לך

** שיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות

יש לך שאלות ופחדים
לגבי הליך גירושים?

* דיסקרטיות מלאה ומוחלטת