משבר בנישואין

משבר בנישואין אינו דבר קל להתמודד עמו, וודאי שלא לבד.

אם בני הזוג מרגישים שאינם יכולים להתמודד לבדם עם המשבר, מוטב שהתייעצו עם איש מקצוע, בין אם מטפל זוגי, מגשר, או במידה ובחרו להתגרש – עורך דין. בעל מקצוע ייצג אותם בתקופת המשבר, ייתן מענה לשאלות רבות אשר עולות ויתמוך בהם רגשית לאורך המשבר.

חשוב לציין כי אם הניסיון להתגבר על המשבר לא צלח ובני הזוג החליטו להתגרש, היוועצות עם עורך דין יכולה להיות קריטית מאד ולהוביל לתוצאות שונות מאד בעניין משמורת ילדים, רכוש ודמי מזונות, לו בני הזוג ייגשו להליך ללא ייצוג. גם במקרה בו בני הזוג בחרו בהליך של גישור, יש מקום לייצוג על ידי עורך דין, שכן לא לכל בני הזוג את היכולת המילולית והרגשית לייצג את עצמם בהליך מורכב ורגשי מעין הליך גירושין.

משבר יכול להוביל לשתי סיטואציות:

  1. קיימת אפשרות שבני הזוג ייקחו את המשבר אשר נוצר בנישואין וישתמשו בו על מנת לתקן את התנהגותם האחד כלפי השני, לסלק משקעים אשר נוצרו לאורך השנים וימנפו את הקשר ביניהם למערכת נישואין חזקה וטובה יותר.
  2. מאידך, קיימת אפשרות אחרת שבה המשבר אשר נוצר הינו עמוק מדי ובלתי ניתן לפתרון או לתיקון, ובכך מוביל את בני הזוג לגירושין.

חשוב שלא להתמודד עם המשבר לבד, בייחוד כאשר יש עניינים חשובים ונוספים על הפרק כגון ילדים קטנים. עצם קיומו של המשבר יכול לפגוע בילדים אשר נמצאים במצב רגיש וחסר וודאות.

לא משנה עד כמה המשבר עמוק בין בני הזוג והאם בחרו לגשת לטיפול מקצועי על מנת לנסות ולתקן את מערכת הנישואין או שמא בחרו לסיים את הנישואין ולהתגרש, חשוב שבני הזוג ישמרו על כבוד הדדי. בני הזוג צריכים לזכור שלא משנה באיזו דרך יבחרו, הם ימשיכו להתראות האחד עם השני ויאלצו לשתף פעולה ביניהם עוד שנים רבות לטובת הילדים המשותפים.