[מומלץ] חטיפת ילדים

חטיפת ילדים במסגרת הליך גירושין

חטיפת ילדים במסגרת הליך גירושין פוגעת בזכויות ההוריות, כאשר מתבצע שינוי מגורים של הילדים למדינה אחרת ללא הסכמת שני הצדדים או ללא החלטת בית משפט

בהליך גירושין עם ילדים, מעורבים לרוב הרבה אמוציות ועצות אחיתופל שאנשים מקבלים מחברים שלהם "שיודעים" כביכול מה צריך לעשות. או אז הורים מוצאים עצמם מבצעים פעולות שגויות ואומרים אמירות לא מקדמות למרות שהם יודעים שזה לא מקדם אותם למטרה. לרוב, המטרה הינה לסיים את הליך הגירושים בצורה שקטה, מהירה וכמובן בעלויות מופחתות.

במקרים ייחודיים, כאשר אחד מבני הזוג הינו תושב חוץ ו/או משפחתו מתגוררת מחוץ לישראל וכן במקרים נוספים אז לעיתים קורה שכתוצאה מלחצים או פחדים "נוסעים לבקר את המשפחה עם הילדים" ואז מחליטים להישאר שם. בכך כמובן פוגעים גם בילד, גם בהורה השני וגם באפשרות שהתוצאה בהסכם הגירושין תהיה לטובתך.

כאשר קורה מקרה כזה, חייבים לדווח מיד למשטרה (רצוי באמצעות עורך דין משפחה) ובמידה ויש לאחד ההורים חשש סביר שההורה השני יפעל להוציא את הילדים מהארץ חייבים לפנות מיד אל עורך דין גירושיןשיגיש בקשה דחופה לצו עיכוב יציאה מהארץ לילדים.

במהלך 20 השנים האחרונות, בהן אני מייצגת ומלווה בהליכי גירושין עם ילדים טיפלתי כבר במקרים של חטיפת ילדים וניסיון לחטיפת ילדים, אני מבינה מה עובר עליך – ואני יודעת בדיוק איך לעזור לך.

פעולות מניעה שאני מבצעת לפני חטיפת הילדים:

 

1. אני מוציאה צו עיכוב יציאה מהארץ גם לילדים וגם להורה המתעתד לחטוף.
2. אני פועלת ישירות מול שופט תורן (כן, גם בשישי בשעה 23:00).
3. אני מוציאה צו הרחקה להורה שיש חשש שיפעל להוצאת הילדים מהארץ

הפעולות שאני מבצעת לאחר חטיפת הילדים:

  1. אני מלווה את ההורה הנפגע להגשת תלונה במשטרה.
  2. אני פונה בבקשה להשבת קטין חטוף (במצב בו הילדים נחטפו לישראל פונים לבימ"ש בישראל).

  3.  

    אני פונה לרשות המרכזית להחזרת ילדים חטופים במשרד המשפטים בישראל.

  4.  

    הרשות המרכזית להחזרת ילדים חטופים במשרד המשפטים נמצאת בקשר עם רשויות מרכזיות אחרות בעולם. הרשות עורכת תיאומים בין משרדי הממשלה השונים המעורבים בתחום : משרד החוץ, משרד הפנים ורשויות הרווחה, בנוסף היא מתאמת בין משטרת ישראל ויחידת האינטרפול. עוד מטפלת הרשות גם בהיבט הפלילי של חטיפת ילדים על ידי הוריהם.

חטיפת ילדים

אמנת האג בנושא ילדים חטופים:

אמנת האג העוסקת בנושא חטיפת ילדים באמצעות הוריהם נחתמה ב- 1980. האמנה מטפלת בהיבטים משפטיים אזרחיים בנושא חטיפה בין מדינות של ילדים קטינים (גילאי 0 – 16 שנים). אמנת האג אומצה על ידי מדינת ישראל בשנת 1991 בחוק אמנת האג (החזרת ילדים חטופים) התשנ"א-1991.

מטרתה של אמנת האג הינה לטפל משפטית בסוגיית החזרת ילדים שהוצאו או שלא הוחזרו בניגוד לחוק המקומי מהמדינה בה התגוררו באופן קבוע ולדאוג שיוחזרו למדינה ממנה הוצאו וכן להבטיח זכויות משמורת של שני ההורים על פי החוקים של מדינת הקבע.

חשוב לציין שאמנת האג מתבססת על יחס וקשר הדדי בין המדינות השותפות אבל מתייחסת רק להיבט אזרחי ולא להיבט פלילי. במשרד המשפטים יש, כאמור לעיל, מחלקה בינלאומית שמטפלת במקרים של חטיפות ילדים ובבקשות להשבת הילדים והיא אמונה גם על ההיבט הפלילי. יובהר, כי במידה ויש מקרה חריג שמתייחס לטובת הילד (כמו הזנחה מוכחת או אלימות שחווה מההורה השני) יש אפשרות שהילד לא יוחזר והכל בהתאם להחלטת בית המשפט הדן בכך.

איך למנוע חטיפת ילדים ?

אפשר לפנות לבית המשפט בהליך מזורז (במידת הצורך – דיון חרום עם שופט תורן וקבלת החלטה במעמד צד אחד) ולהוציא צו איסור יציאה לילדים מהמדינה ללא אישור של שני ההורים, שנמצאים בהליך גירושין עם ילדים. לכן, אם יש חשש לחטיפת הילדים שלך, עליך לפנות מיד אל עורך דין משפחה מומחה ומנוסה בחטיפת ילדים.

עורך דין גירושין
קיבלת תביעת גירושין או החלטה להתגרש ורוצה לדעת מה לעשות עכשיו?

אולי יעניין אותך...

97% מלקוחות המשרד שלנו מעידים שהשגנו עבורם תוצאות מדהימות בזכות אסטרטגיה וניסיון רב שנים

וזה מה שכתבו עלינו בגוגל…

לא סתם קןראים לה חגית לב, כי היא פשוט נותנת את הלב והנשמה שלה ללקוחות שלה. היא נמצאת שם, תמיד זמינה כשצריך אותה, נותנת מעצמה ונלחמת בשביל לקוחותיה. אני מרגיש בטוח כשהיא מגינה עלי ומרגיש שיש לי מי שיהיה שם בשבילי כשאני צריך. עו"ד אחרת לחלוטין, כזו שעושה שם טוב למקצוע.
Roy Kuper
Roy Kuper
02:51 05 Jun 20
הפנתי אליך חברה לגבי גירושים אזרחים הסכם הורות משותפת וחלוקת רכוש.עזרת לה עם הרבה סבלנות והמחירים הוגניםתודה לךאשמח להמשיך ולהמליץ
Jenya Noname
Jenya Noname
20:18 10 May 20
אני רוצה להמליץ מכל הלב על עו"ד חגית לב, אם אתם מחפשים עו"ד מצויינת הגעתם למקום הנכון. הפנתי לעו״ד חגית לב חברה טובה שלי ראשית הציין את הזמינות שלא מובנת מאליה וכן את היעוץ האיכותי ומקצועי. החברה שלי קיבלה מידע מדויק על האפשרויות שעומדות בפניה הדברים הוסברו לה בפשטות ובצורה נעימה וברורה ללא כל מכירה של שירותים משפטיים אלא בנתינה של ידע, ערך ותועלת. תודה לך עו״ד חגית לב??
Nava Ruso
Nava Ruso
08:23 07 May 20
הפנתי אלייך חברה לייעוץ. החברה הייתה מאוד מרוצה. כשיצאה ממך הייתה רגועה, המחיר על הייעוץ היה הוגן. תודה שהיית זמינה גם בתקופה מאתגרת זו
שירן אסולין
שירן אסולין
21:42 05 May 20
היכולת של חגית להרגיע את הסובבים, לא משנה מאיזה צד של המתרס הם נמצאים, היא נדירה ומשרה הרבה ביטחון בדרך הלא פשוטה שאנו עוברים. תודה רבה לך חגית לב, כשמך כך את, מייצגת את לקוחותיך מכל הלב. את נותנת את העצה הכי נכונה גם אם פירוש הדבר שתרוויחי פחות. תודה לב
כחוקר פרטי מזה 30 שנה יצא לי לעבוד עם עורכי דין רבים. בשנים האחרונות נחשפתי לעבודתה של חגית לב והתרשמתי מהיחס והמקצועיות של הלקוחות המשותפים שלנו, כאשר יושרה והכוונה אמיתית למטרות של לקוחותיה הם אלו שמניעים אותה. תודה על מה שאת עושה.סאם
Sam Zybert
Sam Zybert
09:21 30 Apr 20
לאחר גירושים לא פשוטים אני חייב להמליץ בחום על עו"ד חגית לב!!!!בתור עצמאי ואבא לשלושה היא סייע לי לשמור על פרנסתי ועל העסק וכל זאת תוך כדיי שהיא עזרה לנו להגיע לסכום הנכון והצודק מכל הבחינות בתשלומי המזונות.מניסיון, היא מספר אחת!תודה לכם חגית ויריב על הטיפול המסור והלא מתפשר!
Guy Levi
Guy Levi
22:09 29 Feb 20
חגית הייתה ללא ספק הרבה מעבר לעורכת דין מעולה!היא הייתה שם בשבילי לאורך כל הדרך ועזרה לי לעבור את התקופה הקשה והמסובכת הזאת בחיי שנקראת תהליך גירושין.סייעה לי במלוא מובן המשמעות לצאת עם ידי על העליונה מהתהליך ושמרה על האינטרים שלי ושל משפחתי.ממליצה לכולם בחום על חגית! אל תחשבו פעמים
Michal Hirsh
Michal Hirsh
21:56 29 Feb 20
לעבור תהליך גירושין זה אף פעם לא קל, אבל בזכותך חגיתוש התהליך הזה נראה אחרת. היית לצידי שם לאורך כל הדרך, גם כשהוא לא רצה לשלם וגם שהילדים היו על הפרק. תמיד תמכת, עזרת, הרגעת וידעת איך ומה לעשות על מנת לצאת מהצרה.אין לי מילים לתאר כמה עזרת לי, החיים שלי היום נראים אחרת לגמריי ובעיקר בזכותך.סופר ממליצה על חגית! מכל הלב, אל תוותרו על הלווי שלה.
Mor Cohen
Mor Cohen
12:43 21 Feb 20
משרד עו"ד לב עזר לי המון בתביעת הגירושים שעברתי השנה, הם עשו את זה באופן מושלם, מקצועי ואישי. חגית אישית דאגה שלא ארגיש לבד באף חלק של התהליך וסייעה לי לעבור אותו בצורה הכי חזקה ועצמאית שיש.האינטרסים שלי נשמרו, המשפחה שלי עברה את זה בצורה טובה והכי חשוב הילדים שלי לא סבלו מתהליך מכוער ומגעיל שיכל להיגמר אחרת לגמרי.תודה חגית על היחס החם ועל השירות המעולה.ממליץ בחום!
Dor Rozen
Dor Rozen
12:34 21 Feb 20
הפניתי אל עו"ד חגית לב זוג שהחליט להתגרש ורצה לעשות את זה בדרך יפה ומכובדת, לשמור על בריאות נפשם של הילדים ולהשאר חברים גם אחרי הפרידה ולשלם מחיר שפוי לעו"ד. אחרי טיפולה המסור של עו"ד חגית לב התקשר הזוג לאודות לי ולפרגן למקצועיות ולמחיר ההוגן שגבתה מהם עו"הד חגית לב, הם שיבחו את היחס והכבוד לתהליך שהובילה עו"ד חגית. אשמח להמשיך ולהמליץ לכל דורש.
אילנה שניר
אילנה שניר
11:22 30 Dec 19
שינוי גודל גופנים
ניגודיות

בדיקת כדאיות כלכלית לגירושים שלך

בפגישת ייעוץ מקיפה בת שעתיים:
תדע כמה מזונות ישולמו
תבין איך מתחלקת הפנסיה שלך
מה לעשות כדי להישאר עם הבית

נתכנן צעדים כלכליים מוקדמים שיאפשרו לך לקבל את המקסימום שמגיע לך

** שיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות

יש לך שאלות ופחדים לגבי הליך גירושים?

הכנתי לך הדרכה שתאפשר לך להתכונן מראש, לדעת ממה להיזהר וכמובן איך להשיג את המקסימום שמגיע לך

* דיסקרטיות מלאה ומוחלטת