[מומלץ] חטיפת ילדים בישראל

מה הכווונה לחטיפת ילדים?

בישראל במסגרת הליך גירושין עם ילדים, קורה מצב בו אחד ההורים נוטל את הילדים המשותפים ללא הסכמת ההורה השני ולרוב גם ללא ידיעתו, למדינה אחרת שאינה מוגדרת או מוכרת כמקום מגורי הקבע של הילדים.

לדוגמא: מקרה בו טיפלתי בו לפני כשנה, פנה אלי אב לשני ילדים בגילאי 5 ו- 12 וסיפר לי שהוא ואשתו הכירו לפני 15 שנה כשהוא עבד באל על במשרדי החברה בצרפת. הם חיו יחד בצרפת ולאחר מספר שנים עברו לישראל (אשתו יהודיה שעשתה עליה), התחתנו ונולדו להם הילדים. אשתו טסה שבוע קודם לפגישתנו לצרפת, יחד עם הילדים לבקר את אמא שלה, והחליטה לא לחזור לארץ. היא הגישה בצרפת תביעת גירושים ותביעת משמורת תוך שהיא מסרבת להשיב את הילדים לארץ.

כמובן שמקרה זה מסביר בצורה מצוינת מקרה של חטיפת ילדים מישראל. למעשה מדובר בביצוע פעולות באופן חד צדדי שמפרות זכויות אפוטרופסות של אחד ההורים ולא מאפשרות להתגרש נכון ויוצרות מלחמה על חשבון בריאותם הנפשית של הילדים.

חשוב לזכור, כי ברגע שהילד יוצא מישראל (או שלא חוזר) ללא הסכמת אחד ההורים מעשה זה חוסה תחת ההגדרה של חטיפת ילדים בישראל – כאשר מקום מגורי הקבע של הילדים הינו בישראל (מתייחס למקום מגורים, מעגל חברתי, מקום לימודים וכדומה).

חושש שבן/בת הזוג מתכוון לברוח עם ילדייך?

אם יש לך חשש שבן/בת הזוג שלך ייקחו את הילדים לחו"ל וימנעו מלהחזיר אותם הביתה עליך לפנות אלי בדחיפות בכדי שאוכל לבצע מספר צעדי מנע.

אני רוצה לשתף אותך במקרה של לקוח שלי בשם איתמר שהכיר את הלן בטיול בארה"ב, הם התאהבו והיא עשתה עליה והתחתנה עם איתמר. כחלוף 9 שנים, מערכת היחסים ביניהם עלתה על שרטון והם החליטו להתגרש. לפני כשנה הלן טסה עם הילדה (בת ה- 8) לבקר את הוריה בארה"ב בהסכמתו של איתמר, ולאחר שבוע הלן הודיעה לאיתמר שהיא החליטה להישאר בארה"ב עם הילדה ולא לחזור לארץ. איתמר חיפש בגוגל עורך דין משפחה עם המלצות בנושא גירושין עם ילדים וכך הגיע אליי. רצנו מייד לפתוח הליך משפטי בביהמ"ש לענייני משפחה ופעלנו להשבת הקטינה לארץ.

מקרה נוסף שמתאר חטיפת ילדים בישראל היה לי עם דליה שעבדה כמנתחת מערכות מידע בחברת סטרט אפ. בשלב מסוים רכש משקיע את החברה והחליט להעביר את הפעילות למנצ'סטר באנגליה, אז דליה, בעלה יניב ושני הילדים עשו רילוקיישן למשך שנתיים למנצ'סטר וחיו שם בתנאים כלכליים מצוינים.

לאחר כשנה התחילו "רעשים" במערכת הזוגית ודליה הודיעה ליניב כי החליטה להתגרש ו"לפרק" את החבילה. כל צד פנה ליעוץ אצל עורך דין משפחה והם החלו מלחמה ביניהם שהגיע למצב שדליה הגישה תלונה במשטרה (באנגליה) ויניב אפילו קיבל צו הרחקה מהבית.

והם החלו מלחמה ביניהם שהגיעה למצב בו דליה הגישה תלונה במשטרה (באנגליה) ויניב קיבל צו הרחקה מהבית. הקשר קיבל מאפייני אלימות והשיא היה עת האישה הגישה בקשה וקיבלה צו הרחקה כנגד הבעל שנעצר והורחק מן הבית. 

יניב חזר לארץ והגיע אלי לייעוץ בנושא איך להתגרש נכון כדי שיוכל לראות את ילדיו, הגשתי בקשה עבור משמורת ילדים בבית משפט למשפחה בישראל מכיוון שמגורי הקבע של הילדים הוא בישראל. השופט פסק שמדובר בחטיפת ילדים מכיוון שהצלחתי להוכיח את העובדה, כי יניב ודליה עברו למנצ'סטר רק לתקופת עבודתה בחברה לשנתיים, ולאחר מכן התכוונו לחזור לארץ. כתוצאה מכך דליה ויתרה על תפקידה וחזרה להתגורר בישראל ויניב קיבל משמורת משותפת על הילדים.

(השמות, כמובן, בדויים).

עורך דין גירושין
קיבלת תביעת גירושין או החלטה להתגרש ורוצה לדעת מה לעשות עכשיו?

אולי יעניין אותך...

97% מלקוחות המשרד שלנו מעידים שהשגנו עבורם תוצאות מדהימות בזכות אסטרטגיה וניסיון רב שנים

וזה מה שכתבו עלינו בגוגל…

לא סתם קןראים לה חגית לב, כי היא פשוט נותנת את הלב והנשמה שלה ללקוחות שלה. היא נמצאת שם, תמיד זמינה כשצריך אותה, נותנת מעצמה ונלחמת בשביל לקוחותיה. אני מרגיש בטוח כשהיא מגינה עלי ומרגיש שיש לי מי שיהיה שם בשבילי כשאני צריך. עו"ד אחרת לחלוטין, כזו שעושה שם טוב למקצוע.
Roy Kuper
Roy Kuper
02:51 05 Jun 20
הפנתי אליך חברה לגבי גירושים אזרחים הסכם הורות משותפת וחלוקת רכוש.עזרת לה עם הרבה סבלנות והמחירים הוגניםתודה לךאשמח להמשיך ולהמליץ
Jenya Noname
Jenya Noname
20:18 10 May 20
אני רוצה להמליץ מכל הלב על עו"ד חגית לב, אם אתם מחפשים עו"ד מצויינת הגעתם למקום הנכון. הפנתי לעו״ד חגית לב חברה טובה שלי ראשית הציין את הזמינות שלא מובנת מאליה וכן את היעוץ האיכותי ומקצועי. החברה שלי קיבלה מידע מדויק על האפשרויות שעומדות בפניה הדברים הוסברו לה בפשטות ובצורה נעימה וברורה ללא כל מכירה של שירותים משפטיים אלא בנתינה של ידע, ערך ותועלת. תודה לך עו״ד חגית לב??
Nava Ruso
Nava Ruso
08:23 07 May 20
הפנתי אלייך חברה לייעוץ. החברה הייתה מאוד מרוצה. כשיצאה ממך הייתה רגועה, המחיר על הייעוץ היה הוגן. תודה שהיית זמינה גם בתקופה מאתגרת זו
שירן אסולין
שירן אסולין
21:42 05 May 20
היכולת של חגית להרגיע את הסובבים, לא משנה מאיזה צד של המתרס הם נמצאים, היא נדירה ומשרה הרבה ביטחון בדרך הלא פשוטה שאנו עוברים. תודה רבה לך חגית לב, כשמך כך את, מייצגת את לקוחותיך מכל הלב. את נותנת את העצה הכי נכונה גם אם פירוש הדבר שתרוויחי פחות. תודה לב
כחוקר פרטי מזה 30 שנה יצא לי לעבוד עם עורכי דין רבים. בשנים האחרונות נחשפתי לעבודתה של חגית לב והתרשמתי מהיחס והמקצועיות של הלקוחות המשותפים שלנו, כאשר יושרה והכוונה אמיתית למטרות של לקוחותיה הם אלו שמניעים אותה. תודה על מה שאת עושה.סאם
Sam Zybert
Sam Zybert
09:21 30 Apr 20
לאחר גירושים לא פשוטים אני חייב להמליץ בחום על עו"ד חגית לב!!!!בתור עצמאי ואבא לשלושה היא סייע לי לשמור על פרנסתי ועל העסק וכל זאת תוך כדיי שהיא עזרה לנו להגיע לסכום הנכון והצודק מכל הבחינות בתשלומי המזונות.מניסיון, היא מספר אחת!תודה לכם חגית ויריב על הטיפול המסור והלא מתפשר!
Guy Levi
Guy Levi
22:09 29 Feb 20
חגית הייתה ללא ספק הרבה מעבר לעורכת דין מעולה!היא הייתה שם בשבילי לאורך כל הדרך ועזרה לי לעבור את התקופה הקשה והמסובכת הזאת בחיי שנקראת תהליך גירושין.סייעה לי במלוא מובן המשמעות לצאת עם ידי על העליונה מהתהליך ושמרה על האינטרים שלי ושל משפחתי.ממליצה לכולם בחום על חגית! אל תחשבו פעמים
Michal Hirsh
Michal Hirsh
21:56 29 Feb 20
לעבור תהליך גירושין זה אף פעם לא קל, אבל בזכותך חגיתוש התהליך הזה נראה אחרת. היית לצידי שם לאורך כל הדרך, גם כשהוא לא רצה לשלם וגם שהילדים היו על הפרק. תמיד תמכת, עזרת, הרגעת וידעת איך ומה לעשות על מנת לצאת מהצרה.אין לי מילים לתאר כמה עזרת לי, החיים שלי היום נראים אחרת לגמריי ובעיקר בזכותך.סופר ממליצה על חגית! מכל הלב, אל תוותרו על הלווי שלה.
Mor Cohen
Mor Cohen
12:43 21 Feb 20
משרד עו"ד לב עזר לי המון בתביעת הגירושים שעברתי השנה, הם עשו את זה באופן מושלם, מקצועי ואישי. חגית אישית דאגה שלא ארגיש לבד באף חלק של התהליך וסייעה לי לעבור אותו בצורה הכי חזקה ועצמאית שיש.האינטרסים שלי נשמרו, המשפחה שלי עברה את זה בצורה טובה והכי חשוב הילדים שלי לא סבלו מתהליך מכוער ומגעיל שיכל להיגמר אחרת לגמרי.תודה חגית על היחס החם ועל השירות המעולה.ממליץ בחום!
Dor Rozen
Dor Rozen
12:34 21 Feb 20
הפניתי אל עו"ד חגית לב זוג שהחליט להתגרש ורצה לעשות את זה בדרך יפה ומכובדת, לשמור על בריאות נפשם של הילדים ולהשאר חברים גם אחרי הפרידה ולשלם מחיר שפוי לעו"ד. אחרי טיפולה המסור של עו"ד חגית לב התקשר הזוג לאודות לי ולפרגן למקצועיות ולמחיר ההוגן שגבתה מהם עו"הד חגית לב, הם שיבחו את היחס והכבוד לתהליך שהובילה עו"ד חגית. אשמח להמשיך ולהמליץ לכל דורש.
אילנה שניר
אילנה שניר
11:22 30 Dec 19
שינוי גודל גופנים
ניגודיות

בדיקת כדאיות כלכלית לגירושים שלך, כבר עשית?

בסופה של פגישה מקיפה 
תדע כמה מזונות ישולמו
תבין איך מתחלקת הפנסיה שלך
מה לעשות כדי להישאר עם הבית

כשניפגש, נתכנן צעדים כלכליים מוקדמים, שיאפשרו לך לקבל את המקסימום שמגיע לך

** שיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות

יש לך שאלות ופחדים לגבי הליך גירושים?

הכנתי לך הדרכה שתאפשר לך להתכונן מראש, לדעת ממה להיזהר וכמובן איך להשיג את המקסימום שמגיע לך

* דיסקרטיות מלאה ומוחלטת