fbpx

שליטה מלאה ברכוש והכספים תוך שמירה על האינטרסים שלך

חותם אמינות דן וברדסטריט של עורכתדין לעינייני משפחה חגית לב

שליטה מלאה ברכוש ובכספים תוך שמירה על האינטרסים שלך

חותם אמינות דן וברדסטריט של עורכתדין לעינייני משפחה חגית לב

לתאום פגישת ייעוץ אישית

הסכם גירושין ללא עורך דין

תוכן עניינים

כאשר מערכת היחסים עולה על שרטון, ניצבים שני בני הזוג בפני דילמה.

"מרוץ הסמכויות" מתאר מצב שבו פתיחת תיק גירושין בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני הם שונים ובעלי יתרונות שונים,

וכך ייתכן שלכל אחד מבני הזוג עדיפות שונה בנוגע לערכאה המשפטית שתנהל את הליך הגירושין (כך או כך, את הגט תקבלו רק בבית הדין הרבני, אולם שתי הערכאות מוסמכות לאשר את הסכם הגירושין שלו ולהעניק לו תוקף של פסק דין). 

מה לכלול בהסכם גירושין | עו"ד חגית לב

האפשרויות העומדות בפני שני בני הזוג הן לנהל את תהליך הגירושין בהסכמה או להתנהל באמצעות שני עורכי דין לייצוג כל אחד מהצדדים בתביעות משפטיות ללא הסכמה.

אין ספק שתהליך של גירושין בהסכמה הוא תהליך פשוט, יעיל, קצר – וזול יותר. מבחינה זו, מוטב לשמור על קשר קורקטי עם בן או בת הזוג ולנהל את תהליך הגירושין מתוך כוונה למצוא פשרות ולהימנע מקונפליקטים בלתי פתירים במידת האפשר.

אצל בני זוג שמסוגלים להתדיין בינם לבין עצמם ולהגיע להסכמות בנוגע לתהליך הגירושין ללא עורך דין או מגשר, ניתן תיאורטית אפילו לנסח הסכם גירושין ללא עורך דין ולהגיש אותו לאישור בערכאה המשפטים המתאימה לכם
.

האם באמת ניתן לנסח ולאשר הסכם גירושין ללא עורך דין גירושין או מגשר?


בדרך כלל לא. הסכם הגירושין הוא הסכם משפטי ואם תבחרו לאשר אותו בבית המשפט לענייני משפחה תתבקשו להגיע עם ייצוג משפטי (ייתכן עורך דין אחד עבור שניכם). בהליך המשפטי של אישור הסכם הגירושין שלכם השופט צפוי לקרוא בעיון את המסמך ולבדוק שהוא תקין ושהוא מאפשר חלוקת נכסים, משמורת הסדרי ראייה ומזונות במקרה של ילדים, והתייחסויות נוספות שהן הוגנות או שאתם מודעים למשמעותן.

על כן, במקרה של גירושין בהסכמה מומלץ לנסח טיוטת הסכם גירושין ראשונית ולשכור שירותיו של עורך דין גירושין מקצועי, שהוא גם מגשר גירושין, שינסח את ההסכמות בצורה קבילה וייצג אתכם בהליך המשפטי.

הנקודות שהסכם גירושין חייב להתייחס אליהן


אם אתם מנסחים טיוטה ראשונה של הסכם גירושין ללא ליווי של עורך דין גירושין, אלו הנקודות שכדאי להתייחס אליהן בהסכם:

· ההסכמה לגירושין – המסמך שלכם צריך לכלול התייחסות למהלך הגירושין: האם ההסכם מותנה בתהליך שלום בית? האם שני הצדדים מעוניינים בגירושין? האם יש תנאים לגירושין? וכן האלה

· הסכמות בנושא הילדים: אצל מי נשארת המשמורת על ילדים מתחת לגיל 18? מה יהיו הסדרי הראייה במידה והמשמורת אינה משותפת? מה יהיה גובה תשלום המזונות מצד ההורה שאינו משמורן להורה המשמורן?
התייחסויות נוספות לנושא הילדים: הסכמות בנושא חינוך, חופשות, מפגשים עם בני המשפחה של שני הצדדים, טיפולים וצרכים מיוחדים, מימון במשותף של אירועים וצרכים שאינם כלולים במזונות, ועוד.

· הסכמות בנוגע לחלוקת הרכוש: כיצד יחלקו ביניהם בני הזוג את הנכסים והכספים שברשותם? זה כולל יתרות בחשבונות הבנק המשמשים את שני בני הזוג וגם בחשבונות פרטיים של כל אחד מהם, חובות הלוואות ומשכנתאות, חלוקת נכסי נדל"ן, רכבים, זכויות ממקום העבודה, חלוקת התכולה, ועוד.

· במקרה של בני זוג שהם גם בעלי עסק או עצמאיים, חשוב לתת את הדעת בנוגע לחלוקת העסק. במקרים של אי הסכמה הערכת השווי של העסק מבוצעת על ידי שמאי, ובו נלקחים בחשבון ההכנסות, הנכסים, החובות, והפוטנציאל של העסק לעתיד על חשבון ההשקעה שבוצעה בעסק במהלך הנישואין.

הסכם גירושין מחיר


בני זוג שמצליחים לנסח טיוטה מקיפה להסכם הגירושין שלהם או להסכים באופן תיאורטי על אופן החלוקה של הנכסים וההתחייבויות המשותפים, מוזמנים להגיע לעורך דין גירושין שהוא גם מגשר גירושין ולשכור את שירותיו לצורך ניסוח משפטי מדוייק של ההסכם שלכם תוך הוספת סעיפים חשובים לטובת הסדרת הקשר ביניהם בעתיד.

העלות של כתיבת הסכם גירושין על ידי מגשר תנוע סביב 15,000-25,000 ₪ וההליך צפוי לקחת כחודש (ארבע פגישות) בהנחה שטיוטת ההסכם שלכם מקיפה, או מעט יותר מזה במידה ויש צורך לקיים פגישות ולגשר על אי הסכמות בחלק מהתחומים.

לאחר אישור וחתימה על הסכם הגירושין, יש צורך לאשר אותו בערכה המשפטית הנבחרת, עלות האישור עוד כ – 500 ₪ ולוח הזמנים הצפוי הוא בדרך כלל כחודשיים. 

גירושין  זה מסובך….  

אך ההיבט הכלכלי הוא דבר אחד שאינך צריך לדאוג לגביו.

אני עורכת דין גירושין ומשפחה בעלת ניסיון רב ורקורד הצלחה מוכח.

תקבל את המקסימום שמגיע לך

Call Now Button