fbpx
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הסכם גירושין ללא עורך דין

עו"ד חגית לב

"אני אדאג שתקבל את המקסימום שמגיע לך"
שליטה מלאה ברכוש ובכספים תוך שמירה על האינטרסים שלך !

לב משרד עורכי דין עוסק בתחום דיני משפחה וירושה. המשרד מנהל תיקי משפחה רבים בארץ ובחו”ל דיסקרטיות ואמינות ואנושיות אצלנו זה שם המשחק.

מעל 500 ממליצים וחוות דעת של אנשים שעברו את זה כמו גדולים

האפשרויות העומדות בפני שני בני הזוג הן לנהל את תהליך הגירושין בהסכמה או להתנהל באמצעות שני עורכי דין לייצוג כל אחד מהצדדים בתביעות משפטיות ללא הסכמה.

אין ספק שתהליך של גירושין בהסכמה הוא תהליך פשוט, יעיל, קצר – וזול יותר. מבחינה זו, מוטב לשמור על קשר קורקטי עם בן או בת הזוג ולנהל את תהליך הגירושין מתוך כוונה למצוא פשרות ולהימנע מקונפליקטים בלתי פתירים במידת האפשר.

אצל בני זוג שמסוגלים להתדיין בינם לבין עצמם ולהגיע להסכמות בנוגע לתהליך הגירושין ללא עורך דין או מגשר, ניתן תיאורטית אפילו לנסח הסכם גירושין ללא עורך דין ולהגיש אותו לאישור בערכאה המשפטים המתאימה לכם
.

האם באמת ניתן לנסח ולאשר הסכם גירושין ללא עורך דין גירושין או מגשר?


בדרך כלל לא. הסכם הגירושין הוא הסכם משפטי ואם תבחרו לאשר אותו בבית המשפט לענייני משפחה תתבקשו להגיע עם ייצוג משפטי (ייתכן עורך דין אחד עבור שניכם). בהליך המשפטי של אישור הסכם הגירושין שלכם השופט צפוי לקרוא בעיון את המסמך ולבדוק שהוא תקין ושהוא מאפשר חלוקת נכסים, משמורת הסדרי ראייה ומזונות במקרה של ילדים, והתייחסויות נוספות שהן הוגנות או שאתם מודעים למשמעותן.

על כן, במקרה של גירושין בהסכמה מומלץ לנסח טיוטת הסכם גירושין ראשונית ולשכור שירותיו של עורך דין גירושין מקצועי, שהוא גם מגשר גירושין, שינסח את ההסכמות בצורה קבילה וייצג אתכם בהליך המשפטי.

 

הנקודות שהסכם גירושין חייב להתייחס אליהן


אם אתם מנסחים טיוטה ראשונה של הסכם גירושין ללא ליווי של עורך דין גירושין, אלו הנקודות שכדאי להתייחס אליהן בהסכם:

· ההסכמה לגירושין – המסמך שלכם צריך לכלול התייחסות למהלך הגירושין: האם ההסכם מותנה בתהליך שלום בית? האם שני הצדדים מעוניינים בגירושין? האם יש תנאים לגירושין? וכן האלה

· הסכמות בנושא הילדים: אצל מי נשארת המשמורת על ילדים מתחת לגיל 18? מה יהיו הסדרי הראייה במידה והמשמורת אינה משותפת? מה יהיה גובה תשלום המזונות מצד ההורה שאינו משמורן להורה המשמורן?
התייחסויות נוספות לנושא הילדים: הסכמות בנושא חינוך, חופשות, מפגשים עם בני המשפחה של שני הצדדים, טיפולים וצרכים מיוחדים, מימון במשותף של אירועים וצרכים שאינם כלולים במזונות, ועוד.

· הסכמות בנוגע לחלוקת הרכוש: כיצד יחלקו ביניהם בני הזוג את הנכסים והכספים שברשותם? זה כולל יתרות בחשבונות הבנק המשמשים את שני בני הזוג וגם בחשבונות פרטיים של כל אחד מהם, חובות הלוואות ומשכנתאות, חלוקת נכסי נדל"ן, רכבים, זכויות ממקום העבודה, חלוקת התכולה, ועוד.

· במקרה של בני זוג שהם גם בעלי עסק או עצמאיים, חשוב לתת את הדעת בנוגע לחלוקת העסק. במקרים של אי הסכמה הערכת השווי של העסק מבוצעת על ידי שמאי, ובו נלקחים בחשבון ההכנסות, הנכסים, החובות, והפוטנציאל של העסק לעתיד על חשבון ההשקעה שבוצעה בעסק במהלך הנישואין.

 

הסכם גירושין מחיר


בני זוג שמצליחים לנסח טיוטה מקיפה להסכם הגירושין שלהם או להסכים באופן תיאורטי על אופן החלוקה של הנכסים וההתחייבויות המשותפים, מוזמנים להגיע לעורך דין גירושין שהוא גם מגשר גירושין ולשכור את שירותיו לצורך ניסוח משפטי מדוייק של ההסכם שלכם תוך הוספת סעיפים חשובים לטובת הסדרת הקשר ביניהם בעתיד.

העלות של כתיבת הסכם גירושין על ידי מגשר תנוע סביב 15,000-25,000 ₪ וההליך צפוי לקחת כחודש (ארבע פגישות) בהנחה שטיוטת ההסכם שלכם מקיפה, או מעט יותר מזה במידה ויש צורך לקיים פגישות ולגשר על אי הסכמות בחלק מהתחומים.

לאחר אישור וחתימה על הסכם הגירושין, יש צורך לאשר אותו בערכה המשפטית הנבחרת, עלות האישור עוד כ – 500 ₪ ולוח הזמנים הצפוי הוא בדרך כלל כחודשיים. 

איך להתגרש מבלי להתרושש?
איך לשמור על הילדים בתהליך גירושים?
איך לקבל את המקסימום ברכוש וכספים?
איך להסתדר כלכלית במהלך הגירושים ולאחריהם?

רוב האנשים שרוצים להתגרש מקוים שזה יגמר מהר ובטוב ולמעשה, אין להם כוח למלחמה.
עובדתית !!! רוב הלקוחות מגיעים מהר להסכם גירושים שמשקף את הרצונות והצרכים שלהם.

ריכזתי עבורכם את רוב התשובות לשאלות שחוזרות על עצמן בפגישת ייעוץ
לקבלת כל המידע במקום אחד וללא עלות – לחצו כאן

עו"ד חגית לב

"אני אדאג שתקבל את המקסימום שמגיע לך"
שליטה מלאה ברכוש ובכספים תוך שמירה על האינטרסים שלך !

לב משרד עורכי דין עוסק בתחום דיני משפחה וירושה. המשרד מנהל תיקי משפחה רבים בארץ ובחו”ל דיסקרטיות ואמינות ואנושיות אצלנו זה שם המשחק.

מעל 500 ממליצים וחוות דעת של אנשים שעברו את זה כמו גדולים
 • moshe zohar Avatar moshe zohar
  20/12/2021
 • תודה רבה על הכל, את מדהימה, אין מילים

  Idan Levy Doron Avatar Idan Levy Doron
  20/12/2019
 • עו"ד חגית הינה עו"ד מקצועית ביותר, מתחילת הדרך שיקפה את צורת העבודה שלה, בנתה אסטרטגיה שתגן על האינטרס שלי כלקוחה, צפתה קדימה מהלכים, הגיבה בזמן אמת לכל הנדרש, זמינה מאוד, אמינה, ומאוד מאוד אנושית גם כשקשה משקפת את המציאות ואת הכלים והאפשרויות העומדים לרשות הלקוח בכל סיטואציה. עו"ד ואדם ערכי וסופר מקצועית!!

  לינוי כחלון Avatar לינוי כחלון
  20/08/2022
 • יגאל אילו Avatar יגאל אילו
  20/12/2020
 • רציתי להגיד לך פשוט תודה את מדהימה ומקצועית

  רחל לב Avatar רחל לב
  20/12/2019
 • עורכת דין מספר אחת, ממליצה בחום

  רחל לב Avatar רחל לב
  20/12/2019
 • הפנתי לעו"ד חגית לב חבר ילדת שלי שאישתו הודיעה לו יום אחד שהם מתגרשים והיא רוצה שהיא ישאיר לה את הבית והעסק המשפחתי ויעוף לה מהחיים, חגית נפגשה איתו, הרגיע אותו - במשך 7 חודשים יישמה אסטרטגיה שתאפשר לו להישאר בעל שליטה בחברה - בתוצאה שהושגה הבחור ניפרד מאישתו מהר, ונשאר אם נכסים שאיפשרו ל רמת חיים מצויינת - לא מובן מאילו- תודה - אשמח להמליץ להפנות אליך גם בהמשך

  ויקטור ויקטורד Avatar ויקטור ויקטורד
  20/12/2019
 • עו"ד חגית לב, היא לפני הכל קסם של אישיות!! 🌸🌸🌸🌸 היא סובלנית, אכפתית, רגישה , מסורה ונאמנה ללקוח ולעבודתה.אישה מדהימה עם המון נתינה ולב ענק. חגית מאוד מקצועית ועזרה לי לפני 5 שנים כשהייתי בהליכי גירושין מתקדמים, יעצה ונתנה לי מס' טיפים על מנת שאעבור את התהליך על הצד הטוב ביותר ובקלות בבית הדין הרבני. היה לי מזל גדול שפניתי אליה, כיוון שעו"ד שליוותה אותי בהתחלה, החסירה ממני פרטים ולא נתנה לי את כל המידע והאינפורמציה. חגית דאגה לי ובזכותה תהליך הגירושין שלי עבר בשלום. בשנה האחרונה , פניתי לחגית שוב בענייני תהליך הורות משותפת שהתחלתי ובכוונתי להמשיך אצלה.כן ירבו כמוה !! ממליצה בחום ובאהבה לפנות אליה . בברכה, טליה לוי

  tali levy Avatar tali levy
  20/07/2022
 • הפנתי אליך חברה לגבי גירושים אזרחים הסכם הורות משותפת וחלוקת רכוש. עזרת לה עם הרבה סבלנות והמחירים הוגנים תודה לך אשמח להמשיך ולהמליץ

  Jenya Noname Avatar Jenya Noname
  20/12/2020
 • המרכז הישראלי לצוואות וירושות Avatar המרכז הישראלי לצוואות וירושות
  20/04/2022