[מומלץ] חשיפה: מה שחשוב לכלול בהסכם גירושים שיגן עליך

הסכם גירושים הנערך בין בני זוג, נחשב בעיני רבים לדרך 
אידיאלית ביותר לסיום הליך גירושים

הסכם הגירושין מנוסח ברוב המקרים על ידי עורכי הדין של בני הזוג, והוא עוסק בכל התחומים הנלווים למקרה הגירושין הספציפי של בני הזוג, לרבות נושאים כגון: חלוקת רכוש, מזונות ילדים ומזונות אישה, ענייני משמורת, הסדרי ראייה ועוד. בכל המקרים, הסכם הגירושין חייב לקבל את אישורו הסופי של בית הדין (הרבני או האזרחי), וזאת על מנת להעניק להסכם תוקף משפטי. אף על פי היותו כפוף לחוק החוזים הישראלי (תשל"ג 1973), הסכם הנישואין זוכה למעמד מיוחד בתפיסה המשפטית, וזאת בשל העובדה שהוא משלב בין עקרונות חוק החוזים לבין עקרונות פסק הדין בכל הנוגע לדיני משפחה. בית המשפט העליון הגדיר את הסכם הגירושין אשר קיבל תוקף פסק דין כבעל מעמד מיוחד המקנה לו עדיפות על פני הסכם חוזי רגיל שאיננו קיבל תוקף פסק דין.

העילות לביטול הסכם גירושים

בדומה לכל הסכם חוזי אחר, גם את הסכם הגירושין ניתן לבטל במידה ומתקיימות עילות המוגדרות כעילות לביטול חוזה. עילות אלו כוללות בין היתר: כפייה, עושק, הטעיה ועוד. מכיוון שבתי המשפט רואים בהסכם הגירושין הסכם פשרה הפועל בהתאם לעקרון הסופיות, קיימת מורכבות משפטית בכל הנוגע לביטול הסכם הגירושין, וזאת בניגוד לכל הסכם חוזי אחר. על מנת להוביל מהלך משפטי המיועד לצרכי ביטולו של הסכם הגירושין, קיימת חובת ההוכחה על ידי הצד המעוניין להוביל לביטולו כי ההסכם הינו פסול בשל פגם אשר נפל בו, לרבות, שינוי מהותי בנסיבות, כפיה, הטעיה ועוד.

ביטול הסכם גירושין הינו הליך משפטי המחייב אתכם לשכור את שירותיו של עורך דין לענייני משפחה בכלל ובדיני החוזים בפרט. בשל המורכבות המשפטית הנלווית להליך ביטולו של הסכם הגירושין, אנו ממליצים לבחון את כל ההיבטים המקדימים עוד במעמד ניסוח ההסכם והחתימה על גביו.

מלחמת חורמה:
המילה גירושין מעוררת בלבו של כל אחד מחשבות ורעיונות בדבר ריבים מתמשכים לעתים אף "עקובים מדם" ומלחמות חורמה לאורך שנים באולמות בתי המשפט. ואכן גירושין הינם הליך קשה לא חשוב באיזה מקום בחיים הוא מתרחש באיזה זמן ובאיזה מצב. גירושין אינם נעימים לאף אישה או גבר ודאי שלא לילדים המשותפים ולסביבה הקרובה.

אלטרנטיבה שפויה:
יחד עם זאת ישנה האלטרנטיבה לערוך גירושין בהסכמה שאינם נערכים באולמות בתי המשפט ודין ההסכמים אינו נגזר על ידי שופט שהוא חיצוני למערכת היחסים בין בני הזוג והחלטתו קרה ומושפעת מגורמים שונים. גירושין בהסכמה נערכים באמצעות עורך דין או פסיכולוג מגשר אשר מנסה ומצליח למצוא פתרונות יצירתיים לנושאים החלוקים בין בני הזוג תוך שמירה על האינטרסים של שניהם בתהליך של הדדיות הסכמה והבנה.

יתרונות:
גירושין בהסכמה הם בעלי יתרונות רבים. מעבר לעובדה שהם נעשים מתוך תרבותיות ודרך ארץ ומתוך ניסיון כנה ואמיתי לשמור על כבודם של שני בני הזוג הגבר והאישה הם אף חוסכים זמן יקר של הטלטלות בין בתי המשפט והבירוקרטיות השונות הם חוסכים הוצאות מיותרות על עורכי דין והם בעיקר חוסכים הרבה עוגמת נפש.

גירושין בהסכמה:
גירושין בהסכמה מתבצעים כאמור באמצעות מגשר העורך פגישות עם בני הזוג יחד ועם כל אחד בנפרד כאשר על פגישות אלו יש חיסיון מלא ולא ניתן למסור מידע אשר נאמר בהן לאיש. לאחר פגישות אלו והבנת המצב לאשורו בין בני הזוג יערוך המגשר באם הוא עורך דין גירושין הסכם גירושין וחוזה ממון המפרט את כל הפתרונות אשר מצא למחלוקות השוררות בין בני הזוג. ההסכם יכלול את נושא מזונות ומשמורות הילדים, את חלוקת הרכוש, ונושאים נוספים מתוך מטרה לשמור על אינטרסים של שני הצדדים. גירושין בהסכמה הינם הפתרון היצירתי התרבותי השומר על כבוד הדדי הסכמה והבנה בין שני בני הזוג. גירושין בהסכמה חוסכים הוצאות מיותרות של זמן וכסף ומונעים עוגמת נפש. גירושין בהסכמה מבטיחים חיים נוחים ונעימים יותר בהמשך חייהם של שני בני הזוג שאמנם מתגרשים אך יש להם בכל זאת עוד הרבה במשותף.

הסכם גירושים
עורך דין גירושין
קיבלת תביעת גירושין או החלטה להתגרש ורוצה לדעת מה לעשות עכשיו?

אולי יעניין אותך...

97% מלקוחות המשרד שלנו מעידים שהשגנו עבורם תוצאות מדהימות בזכות אסטרטגיה וניסיון רב שנים

וזה מה שכתבו עלינו בגוגל…

הפנתי אליך חברה לגבי גירושים אזרחים הסכם הורות משותפת וחלוקת רכוש.עזרת לה עם הרבה סבלנות והמחירים הוגניםתודה לךאשמח להמשיך ולהמליץ
Jenya Noname
Jenya Noname
20:18 10 May 20
אני רוצה להמליץ מכל הלב על עו"ד חגית לב, אם אתם מחפשים עו"ד מצויינת הגעתם למקום הנכון. הפנתי לעו״ד חגית לב חברה טובה שלי ראשית הציין את הזמינות שלא מובנת מאליה וכן את היעוץ האיכותי ומקצועי. החברה שלי קיבלה מידע מדויק על האפשרויות שעומדות בפניה הדברים הוסברו לה בפשטות ובצורה נעימה וברורה ללא כל מכירה של שירותים משפטיים אלא בנתינה של ידע, ערך ותועלת. תודה לך עו״ד חגית לב🙏🏼
Nava Ruso
Nava Ruso
08:23 07 May 20
הפנתי אלייך חברה לייעוץ. החברה הייתה מאוד מרוצה. כשיצאה ממך הייתה רגועה, המחיר על הייעוץ היה הוגן. תודה שהיית זמינה גם בתקופה מאתגרת זו
שירן אסולין
שירן אסולין
21:42 05 May 20
היכולת של חגית להרגיע את הסובבים, לא משנה מאיזה צד של המתרס הם נמצאים, היא נדירה ומשרה הרבה ביטחון בדרך הלא פשוטה שאנו עוברים. תודה רבה לך חגית לב, כשמך כך את, מייצגת את לקוחותיך מכל הלב. את נותנת את העצה הכי נכונה גם אם פירוש הדבר שתרוויחי פחות. תודה לב
כחוקר פרטי מזה 30 שנה יצא לי לעבוד עם עורכי דין רבים. בשנים האחרונות נחשפתי לעבודתה של חגית לב והתרשמתי מהיחס והמקצועיות של הלקוחות המשותפים שלנו, כאשר יושרה והכוונה אמיתית למטרות של לקוחותיה הם אלו שמניעים אותה. תודה על מה שאת עושה.סאם
Sam Zybert
Sam Zybert
09:21 30 Apr 20
לאחר גירושים לא פשוטים אני חייב להמליץ בחום על עו"ד חגית לב!!!!בתור עצמאי ואבא לשלושה היא סייע לי לשמור על פרנסתי ועל העסק וכל זאת תוך כדיי שהיא עזרה לנו להגיע לסכום הנכון והצודק מכל הבחינות בתשלומי המזונות.מניסיון, היא מספר אחת!תודה לכם חגית ויריב על הטיפול המסור והלא מתפשר!
Guy Levi
Guy Levi
22:09 29 Feb 20
חגית הייתה ללא ספק הרבה מעבר לעורכת דין מעולה!היא הייתה שם בשבילי לאורך כל הדרך ועזרה לי לעבור את התקופה הקשה והמסובכת הזאת בחיי שנקראת תהליך גירושין.סייעה לי במלוא מובן המשמעות לצאת עם ידי על העליונה מהתהליך ושמרה על האינטרים שלי ושל משפחתי.ממליצה לכולם בחום על חגית! אל תחשבו פעמים
Michal Hirsh
Michal Hirsh
21:56 29 Feb 20
לעבור תהליך גירושין זה אף פעם לא קל, אבל בזכותך חגיתוש התהליך הזה נראה אחרת. היית לצידי שם לאורך כל הדרך, גם כשהוא לא רצה לשלם וגם שהילדים היו על הפרק. תמיד תמכת, עזרת, הרגעת וידעת איך ומה לעשות על מנת לצאת מהצרה.אין לי מילים לתאר כמה עזרת לי, החיים שלי היום נראים אחרת לגמריי ובעיקר בזכותך.סופר ממליצה על חגית! מכל הלב, אל תוותרו על הלווי שלה.
Mor Cohen
Mor Cohen
12:43 21 Feb 20
משרד עו"ד לב עזר לי המון בתביעת הגירושים שעברתי השנה, הם עשו את זה באופן מושלם, מקצועי ואישי. חגית אישית דאגה שלא ארגיש לבד באף חלק של התהליך וסייעה לי לעבור אותו בצורה הכי חזקה ועצמאית שיש.האינטרסים שלי נשמרו, המשפחה שלי עברה את זה בצורה טובה והכי חשוב הילדים שלי לא סבלו מתהליך מכוער ומגעיל שיכל להיגמר אחרת לגמרי.תודה חגית על היחס החם ועל השירות המעולה.ממליץ בחום!
Dor Rozen
Dor Rozen
12:34 21 Feb 20
הפניתי אל עו"ד חגית לב זוג שהחליט להתגרש ורצה לעשות את זה בדרך יפה ומכובדת, לשמור על בריאות נפשם של הילדים ולהשאר חברים גם אחרי הפרידה ולשלם מחיר שפוי לעו"ד. אחרי טיפולה המסור של עו"ד חגית לב התקשר הזוג לאודות לי ולפרגן למקצועיות ולמחיר ההוגן שגבתה מהם עו"הד חגית לב, הם שיבחו את היחס והכבוד לתהליך שהובילה עו"ד חגית. אשמח להמשיך ולהמליץ לכל דורש.
אילנה שניר
אילנה שניר
11:22 30 Dec 19
שינוי גודל גופנים
ניגודיות