fbpx
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אלימות במשפחה

עו"ד חגית לב

"אני אדאג שתקבל את המקסימום שמגיע לך"
שליטה מלאה ברכוש ובכספים תוך שמירה על האינטרסים שלך !

לב משרד עורכי דין עוסק בתחום דיני משפחה וירושה. המשרד מנהל תיקי משפחה רבים בארץ ובחו”ל דיסקרטיות ואמינות ואנושיות אצלנו זה שם המשחק.

מעל 500 ממליצים וחוות דעת של אנשים שעברו את זה כמו גדולים

אלימות במשפחה תוך כדי הליך  הגירושין


סיטואציה ראשונה היא מצב בו היחסים כל כך מחמירים בין שני הצדדים, עד שצד אחד מפנה אלימות כלפי הצד השני, אם על מנת לדכא אותו ואף להשפיל אותו ואם על מנת לנסות לשכנע אותו בדרך לא דרך לסגת מהדרישות שלו בהליך הגירושין.

בכל מצב של אלימות בעת הליך הגירושין, יש לידע באופן מיידי הן את עורך דין לענייני משפחה המייצג והן את רשויות החוק.

רשויות החוק יפנו אנשי מקצוע על מנת להרחיק את הצד האלים וידאגו להשיג בטחון עבור הצד המותקף ואילו עורך הדין כבר יידע כיצד לקדם את הליך הגירושין, על מנת למנוע הישנות של מקרים נוספים. בכל אופן אין לשתוק ויש להשיג עזרה- וכמה שיותר מוקדם כך יותר טוב.

אלימות במשפחה | עו"ד חגית לב

לתאום פגישת ייעוץ אישית 

* תקבל את המקסימום שמגיע לך

יש לך שאלות וחששות בנושא אלימות משפחה ?

 

בית המשפט לענייני משפחה הוציא צו הרחקה לפי החוק למניעת אלימות במשפחה

כאשר אב התנהג באלימות כלפי ילדיו בשתי הזדמנויות וכאשר עלה מכלל החקירות בפני בית המשפט כי התנהגותו של האב אינה בגדר אירוע בודד אלא מהווה חלק צורת התנהגות בה משתמש האב כלפי ילדיו בחיי היומיום.

נגד אלימות במשפחה

עקב ההחלטה שנתנה לפי החוק למניעת אלימות במשפחה במסגרתה הרחיק כבוד השופט ויצמן את האב מבית המגורים לתקופה של למעלה מ- 30 יום קובע כבוד השופט ויצמן כדלקמן: אי אפשר למנוע התעמתות בין אב לבנו ולעתים התעמתות זו אף תכלול דחיפות פיזיות בסיטואציות כאלה ואחרות, אלא שהאירוע הנדון כלל מעשה והוא לקיחת הגיטרה החשמלית של הבן וניתוצה על רצפת החדר.

לאחר האירוע האלים בית המשפט ניתח את התנהגותו של האב והגיע למסקנה כי זמן קצר לאחר האירוע האלים הנ"ל נהג האב באלימות בפעם נוספת כאשר השחית עוגה שאפתה בתו לאחר שזו לא רצתה לשוחח עימו.

בית המשפט מציין כי מדובר באב המקפיד מאוד עם ילדיו ושאין בכוונתו לשים עצמו כפטרון וכ"מחנך על" של האב. יחד עם זאת קובע בית המשפט כי כאשר מצרפים את האירועים החריגים הנזכרים לעיל עם התנהגותו הקפדנית של האב כלפי ילדיו כגון: חלוקת עונשים בלתי סבירים לילדים כאשר אין הם עושים כרצונו דוגמת סגירת שיבר המים כאשר הבנות מתקלחות לאחר השעה 11 בלילה או עקירת דלת חדרן כאשר הן הרעישו בשעת לילה "מקבלים אנו תבשיל קלוקל שאין אנו יכולים להמשיך ולהתיר את בישולו".

בית המשפט מפנה את הצדדים לשרותי הרווחה ואף מבקש את המלצת שרותי הרווחה לגבי האפשרות להרחיב את צו ההרחקה לתקופה של שלושה חודשים. כמו כן מבקש מבית המשפט המלצות משרותי הרווחה לגבי האפשרות להציב תנאים לגבי חזרתו של האב לביתו לאחר תקופת ההרחקה בקבלת טיפול או הדרכה.

יש לך חששות לגבי אלימות במשפחה בהליכי גירושין?


הליך גירושין יכול לעבור על מי מנוחות, יחד עם זאת לא חסרים מקרים בהם שני הצדדים דרוכים האחד מול השני ועל כן העניינים יכולים לצאת משליטה, להפר קווים אדומים ואף להגיע למחוזות של שקרים ואף אלימות. כאשר מדובר על אלימות במשפחה בעת גירושין, יכולים להיות לכך כמה וכמה פנים, ניתן למצוא מגוון מצבים בעייתיים הנוגעים לכך.

סיטואציה קיימת במהלך חיי הנישואין


סיטואציה בה בן הזוג שמבקש להתגרש אכן סובל תקופה ארוכה מסוג כלשהו של אלימות, (פיזית, מינית, מילולית), או שאחד מהילדים של בני הזוג סובל מכך. אם זה המקרה ראשית יש לעדכן את רשויות החוק ולהשיג צו הרחקה ושנית יש לעדכן את עורך הדין שמטפל בהליך.

תלונת שווא על אלימות במשפחה

 

תלונת שווא היא עוד היבט של אלימות והליך גירושין, ניתן למצוא כי בעת גירושין לא פעם מומצאים סיפורי כזב על אלימות וזאת על מנת להטות את הכף, לשפר את תנאי ההסכם, לזרז את השפיטה בנושא.

יש לדעת כי מדובר על צעד שלא ייעשה, גם אם המצב בין בני הזוג קשה אין להמציא מקרה של אלימות במשפחה – מדובר בעבירה שיש לה משמעויות משפטיות חמורות. ככל שמדובר באלימות במשפחה, מומלץ ליצור קשר עם עורך דין פלילי.

כמו-כן יש לדעת שברגע שמעלילים, נכנסים להליך של חקירות ובדיקות, נדרשים להזמין עדים וכדומה – כך שאם הסיפור אינו אמיתי, הוא עשוי להיחשף ומכאן שפני הדברים עשויים לשחק לרעת המלעיז. הדבר החמור ביותר הוא כי ברגע שממציאים תלונות כזב על אלימות לכאורית נפגעים הילדים.

לסיכום, כאשר מופעלת כלפי אחד מבני הבית האישה או הילדים אלימות רגשית מצד הבעל/האב רצוי לפנות לבית המשפט לענייני משפחה על מנת לגרום להרחקת האב/הבעל.

מובן כי הרחקתו של האב יכולה לגרום למשבר גדול אצל בני המשפחה, אך גם מאפשרת פתיחת דף חדש עבור המשפחה תוך פניה לגורמים הטיפוליים הרלוונטיים אשר עשויים לסייע בידי המשפחה לנהל חיים סבירים.

רוצה לקבל את המקסימום שמגיע לך?

מלא את הטופס מתחת לסרטון

וקבל גישה לסרטון הדרכה

שיראה לך  איך לקבל את המקסימום

שמגיע לך בהסכם גירושים

הרשמה להדרכה לתהליך גירושין | עו"ד חגית לב

ת: תלונת שווא יכולה להיחשב כלשון הרע , אז זכאי הנפגע לפיצוי כספי במסגרת תביעת נזיקין.

ת: ישנם מקרים בהם יש מקום לתבוע פיצוי נזיקי בשל תלונת שווא. על פי חוק העונשין, תלונת שווא היא עבירה פלילית. 
התשובה המפורטת נמצאת באתר.

ת: יש לפנות לייעוץ משפטי של עורך דין לגירושין, על מנת שיפעל להפרכת האשמת השווא וסגירת התיק במשטרה. במקביל, ידאג הוא לזכויות הלקוח בהליך הגירושין. 
כתבתי בהרחבה על כך במאמר, כנס עכשיו!

ת: יש לבחון את הדברים בכל מקרה לגופו ולפני קבלת החלטה, מומלץ להיוועץ עם עורך הדין המייצג.      מידע חשוב נוסף נמצא עבורך באתר.

עו"ד חגית לב

"אני אדאג שתקבל את המקסימום שמגיע לך"
שליטה מלאה ברכוש ובכספים תוך שמירה על האינטרסים שלך !

לב משרד עורכי דין עוסק בתחום דיני משפחה וירושה. המשרד מנהל תיקי משפחה רבים בארץ ובחו”ל דיסקרטיות ואמינות ואנושיות אצלנו זה שם המשחק.

מעל 500 ממליצים וחוות דעת של אנשים שעברו את זה כמו גדולים
 • הגעתי לפגישת ייעוץ אצל עו"ד חגית לב, קיבלתי שרות וייעוץ יוצא מהכלל ואני מאד מרוצה, אשמח להמליץ גם בעתיד

  נורית נוריאל Avatar נורית נוריאל
  20/12/2015
 • עורכת דין מספר אחת, ממליצה בחום

  רחל לב Avatar רחל לב
  20/12/2019
 • לעו"ד חגית לב אני רוצה להודות לחגית על השירות המקצועי, הסבלני והמסור לאורך כל הדרך. על התמיכה והדאגה והגישה המדהימה! אין כמוך.

  Ruzana Boruhov Avatar Ruzana Boruhov
  20/06/2022
 • אני רוצה להמליץ מכל הלב על עו"ד חגית לב, אם אתם מחפשים עו"ד מצויינת הגעתם למקום הנכון. הפנתי לעו״ד חגית לב חברה טובה שלי ראשית הציין את הזמינות שלא מובנת מאליה וכן את היעוץ האיכותי ומקצועי. החברה שלי קיבלה מידע מדויק על האפשרויות שעומדות בפניה הדברים הוסברו לה בפשטות ובצורה נעימה וברורה ללא כל מכירה של שירותים משפטיים אלא בנתינה של ידע, ערך ותועלת. תודה לך עו״ד חגית לב🙏🏼

  Nava Ruso Avatar Nava Ruso
  20/12/2020
 • Roy Kuper Avatar Roy Kuper
  20/12/2020
 • תודה רבה חגית, על היחס החם והאוזן הקשבת

  המרכז לטיפול במשבר בנישואין Avatar המרכז לטיפול במשבר בנישואין
  20/12/2015
 • הפניתי לחגית חברה שלי שבעלה הפעיל כלפיה אלימות כלכלית ״וסגר לה את כל הברזים״. חגית ליוותה אותה בהצלחה והשיגה עבורה בהסכם הגירושין 50% זכויות מהווילה במושב וזאת למרות הסכם ממון שהיה לפני הנישואים. שמח להמליץ על עו״ד חגית לב שמטפלת בנואעם רגישים אלו ברכות ובמקצועיות

  Ori Segev Avatar Ori Segev
  20/12/2018
 • סימה Avatar סימה
  20/12/2020
 • הפניתי לחגית חבר והוא היה סופר מרוצה מהמקצועיות, השירות האנושי, התמיכה הנפשית בהתמודדות עם התהליך הלא פשוט, וכמובן מהתוצאות! מומלץ בחום! שלא תזדקקו, אבל אם ח"ח כן, לפנות רק לחגית!

  Avi Krainer Avatar Avi Krainer
  20/12/2019
 • כחוקר פרטי מזה 30 שנה יצא לי לעבוד עם עורכי דין רבים. בשנים האחרונות נחשפתי לעבודתה של חגית לב והתרשמתי מהיחס והמקצועיות של הלקוחות המשותפים שלנו, כאשר יושרה והכוונה אמיתית למטרות של לקוחותיה הם אלו שמניעים אותה. תודה על מה שאת עושה. סאם

  Sam Zybert Avatar Sam Zybert
  20/12/2020