קיבלת תביעת גירושין ויש לך שאלות וחששות
לגבי הילדים בהליך גירושים?

ברור שיש לך מה להפסיד במאבק גירושין ולא רק כסף! אתה עלול לאבד את השליטה בעסק שלך, בחופש שלך ובקשר עם הילדים אם לא תנהל את העניינים בחוכמה. עם ניסיון של 2 עשורים בהשגת הסכמי גירושין הוגנים
אני אענה לך מראש על חלק גדול מהשאלות והחששות שלך ואראה לך איך להימנע מבעיות משפטיות וכלכליות.

היי, שמי חגית לב
עורכת דין ומגשרת

אני מייצגת גם בבית משפט למשפחה
וגם בבית הדין הרבני

לקביעת פגישת ייעוץ

אני מבינה מה עובר עליך ואני כאן על מנת ללוות,
להקל ולספק מענה מקצועי עד להשגת התוצאה הרצויה מבחינתך

מה מקבלים בפגישת הייעוץ?

✔ צמתים חשובים שאתה חייב להכיר בתהליך הזה!
 כיצד לנהל את הליך הגירושין עם שליטה פיננסית מלאה!
✔ מה ייחשב כהצלחה בתהליך גירושין? הגדרת מטרות ויעדים.
✔ רשימת צ’ק ליסט לצעדים מקדימים שישמרו על הנכסים שלך בהליך הגירושין!
✔ כללי הברזל של עו”ד חגית לב לתהליך גירושין אפקטיבי עם תוצאות מצוינות עבורך!

אני מבינה מה עובר עליך ויודעת איך לעזור לך!

השאר לי פרטים כאן ואחזור אליך

לקוחות שעברו איתי הליך גירושין מספרים על הדרך המשותפת
ניסן ח.
” נפלה בחלקי הזכות להיות מיוצג על ידי עורכת הדין חגית לב. אמנם להתגרש זה לא הכי נעים ולפעמים אף גיהנום… לשמחתי, מצאתי עורכת דין שלא רק עסקה בחוקים ודינים, אלא המליצה בחום, הדריכה בחכמה, הרגיעה בהרבה סבלנות, ובעיקר הוציאה אותי מתסבוכת לא פשוטה, וכל זאת בהרבה חן, הוגנות ואינטגריטי … זה הזמן והמקום להודות לך חגית, על טיפול מסור ואיכותי, שמבחינתי הסתיים בהצלחה גדולה… “
אבי מ.
“ הגעתי לעו"ד חגית לב מפוסט שקראתי בפייסבוק, בשיחת טלפון אחת ידעתי שהיא תהיה זו שתעשה לנו הסכם גירושים, יש בה משהו מרגיע ומשרה ביטחון שאני בידיים טובות. המקצועיות והניסיון שלה מורגשים בכל מילה תוך כדי שמירה על אינטרסים משותפים לי ולגרושה שלי. ממליץ בחום.. “
שגיא ג.
“ כשהגענו לעו”ד חגית לב, הייתי מלווה בהמון חששות, גיליתי אדם עם לב ורגישות. הפערים ביני לבין בת זוגתי היו כ”כ גדולים וחגית גישרה ביננו במקצועיות ובחוכמה… תודה לך חגית על הכל. יישר כוח והמשיכי לעשות עבודתך בתבונה ומקצועיות יתרה.. “
דנה ע.
“ חגית יקרה ואהובה, ברגע שהכרתי אותך הרגשתי רגועה. תמיד מקצועית, נעימה, עניינית ויחד עם זאת חברה. תודה לך על הליווי המסור בסאגה הכי מאתגרת של חיי. תודה על הפרופורציות, החיזוקים והנתינה הגדולה. בכבוד גדול.. “
מאיר ר.
“ הגעתי לעורכת דין לב לאירוע מאוד לא נעים – הסכם גירושין. מי שכיוונה לחגית הייתה אשתי באותה תקופה. שמעתי הרבה סיפורים על עורכות דין שתופסות צד וגורמות לתחושה לא טובה אצל הגבר. מצאתי אדם חם, אמפטי, נייטרלי ומאוד מיוחד. לא מצאתי רק מגשרת, מצאתי חברה שעזרה לשנינו לעבור את התקופה ולהגיע להסכם שנראה לשנינו מספיק הוגן לחתום עליו.. “

אני יודעת לעזור לך ולהראות לך מה הצעד הבא הנכון שלך!

אם הגעת עד לכאן אני מזמינה אותך
לתאם פגישת ייעוץ שתצא ממנה רגוע ואופטימי יותר.
מחכה לפגוש אותך.

תהליך גירושין עם ילדים:

תהליך גירושין הינו תהליך קשה לכל הצדדים, לבני הזוג, למעגל המשפחתי הגרעיני, אך גם למעגל המשפחה והחברים הרחב יותר. אך ללא כל צל של ספק, הנפגעים העיקריים הינם הילדים אשר לא בחרו במצב זה, וכעת עומדים בפני הליך אשר ברוב המקרים אינו קצר וכולל עימותים רבים בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני. לאחר מכן, נאלצים הילדים להסתגל למצב החדש של משפחתם, משמורת משותפת או לא והסדרי ראיה. באם היחסים בין הוריהם אינם טובים לאחר הגירושין, הילדים יאלצו להתמודד גם עם עניין זה. כך או כך, תהליך גירושין עם ילדים דורש תשומת לב מיוחדת שכן הילדים הינם שותפים פאסיביים להליך.

משמורת ילדים בגירושיןהליכי גירושין עם ילדים:

כאשר בני זוג עומדים בפתחו של הליך גירושין וקיימים ילדים משותפים, חשוב כי עוד בטרם יעשו פניה לעורך דין לגירושין או לערכאות משפטיות, ינסו לדבר האחד עם השני ולהחליט כי את הליך גירושין זה ינסו לסיים בכבוד, שותפות ובהבנה ככל הניתן. חשוב כי בני הזוג המתגרשים יזכרו כי מתגרשים רק ממערכת הנישואין, אך לא אחד מהשני, שכן הילדים המשותפים קושרים אותם האחד בשני לעוד שנים רבות. הרי שגם לאחר יגיעו הילדים לגיל 18 או לגיל 21, אירועים רבים בחייהם יכללו את שני הוריהם, ואת עובדה זו הגירושין אינם משנים. דבר נוסף, קשה יותר לבן או בת הזוג למלא אחר פסק דין אשר ניתן בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני, או לעמוד בהוראות הסכם הגירושין אשר גיבשו. אי עמידה בפסק אין או בהסכם יכול ליצור כדור שלג אשר יכול להיגמר גם בפתיחת תיק בהוצאה לפועל.

גירושים ילדים קטנים:

ככל שהילדים קטנים יותר, כך קשה יותר להתגרש ויש לשים לב לפרטים רבים יותר הנוגעים לילדים ולאורח חייהם. אז למה בני זוג צריכים לשים לב כאשר הם עומדים בפתחו של תהליך גירושין עם ילדים? בין אם בני הזוג בחרו לגבש הסכם גירושין בעצמם, או בין אם בחרו לגשת לערכאות המשפטיות, כדאי לשים לב לדברים הבאים:

חינוך ילדים – לעיתים מתגרשים ההורים בשל מחלוקות הקשורות בהשקפת עולמם, אך גם לא כך הדבר, תמיד יכולות לצוץ מחלוקות בעניין החינוך אותו יקבלו הילדים. על מנת למנוע את המחלוקות, יש להסדיר את העניין בתוך פסק הדין או הסכם הגירושין.
כלכלה – כידוע, ההוצאות עבור הילדים יכולות להיות גבוהות. ההתנהלות היומיומית עולה כסף רב, ובנוסף קיימים ילדים אשר זקוקים לטיפולים מיוחדים והוצאות מיוחדות. כדאי כי כל אחד מבני הזוג יאמוד את ההוצאות בעבור הילדים, על מנת שאלה יגולמו בתוך פסק הדין או הסכם הגירושין.
ישנים פרטים נוספים אשר בתוך הליך הגירושין המורכב והסבוך, קשה לחשוב על כולם ולרדת על פרטיהם. למשל, נושא הסעות הילדים. מי יקח את הילדים לבית הספר? לגן? במידה וההורים גרים רחוק זה מזה, מי אחראי להביא או להחזיר את הילד כאשר המשמורת נגמרת? נושא נוסף, הוא עניין התקשורת מול גורמי הבריאות או מוסדות החינוך. מי ההורה אשר יתקשר באופן יום – יומי עם מוסדות אלה? איך ההחלטות בנושאים אלה ילקחו.

זכויות האישה בגירושין עם ילדים:

לאישה זכויות רבות הנוגעות לילדיה בכל הנוגע לגירושין, חלוקת דירה, משמורת, חזקת הגיל הרך, מזונות ילדים ואף במקרים מסוימים מזונות אישה. ראוי לציין כי כיום חלה התקדמות בגישה בתי המשפט, העובדים הסוציאליים, פקידי הסעד, וכל העוסקים בתחום, כי יש לשאוף לשיוויון בין הגבר לאישה, דהיינו – כל מה שתקבל האישה, יקבל הגבר ולהפך. בין אם מדובר בנטל דמי המזונות או במשמורת – גם בגיל הרך. כיום מבינים שופטים רבים כי הילד זקוק לשני הוריו בחייו, ואם בעבר האישה היתה מקבלת משמורת מלאה על הילדים ודמי המזונות היו מוטלים כולם על הגבר, הרי שהיום המצב הוא שונה. השופטת רותם קודלר עיאש סיפרה על אותו שינוי בתמ”ש 13620-07-12:

“יש להביא בחשבון כי בשנים האחרונות התפתחה והתגבשה גישה חדשה אשר מבקשת לדחוק את התפיסה המשפטית העוסקת בהחזקת קטינים ובקביעת הורה משמורן ובמקומה להנחיל עקרונות משפטיים חדשים אשר מתבססים על מודל של אחריות הורית, על רקע שאיפה לאחריות הורית משותפת המביאה לידי ביטוי את האפוטרופסות המשותפת שנקבעה בחוק הישראלי. מודל זה מתבסס על ממצאי מחקרים שהצביעו על חשיבות תפקידם של שני ההורים בהתפתחות ילדיהם. חשיבות שהופכת למשמעותית עוד יותר כאשר ההורים מתגרשים. מסקנותיהם של אותם מחקרים היו שככל שאבות היו מעורבים בחיי ילדיהם וניתנה להם הזדמנות להעניק לילדים תמיכה רגשית ובטחון והם סייעו במתן מענה לצרכיהם הלימודיים, התפקודיים והחברתיים, אותם קטינים תפקדו ברמה חברתית טובה יותר והסתגלו למצב שנוצר בעקבות הגירושין, טוב יותר מאלו שלא זכו בשני הורים תומכים ושותפים לגידולם.”

עם זאת, ולמרות השינוי בתפיסה, לא למותר לציין כי במקרים מסוימים וכאשר הנסיבות מצדיקות זאת, בית המשפט יטה בפסיקתו לטובת האישה והילדים. למשל, כאשר מדובר בילד בגיל הרך, בית המשפט לפסוק זמני שהות רבים יותר לאם. זאת ועוד, כאשר חלוקת דירה עומדת על הפרק, תהיה עדיפות כי האם תקנה את חלקו של האב בדירה או תחזיר לאב את תשלומי המשכנתא, וכך תזכה להמשיך ולגור בדירה עם הילדים המשותפים. הדבר ייטב עם הילדים שלא יאלצו להסתגל מחדש לבית אחר ולסביבה שונה מזו אשר הם רגילים אליה.

גירושים עם ילדים:

כאמור, גירושין אינם דבר פשוט, והם עלולים להיות מסובכים ומורכבים יותר כאשר נמצאים ילדים בתמונה ובייחוד כאשר מדובר בילדים קטנים. במצב זה, חשוב יותר מתמיד לשים לב לצרכי הילדים, טובתם, גם אם היא מתנגשת עם טובת ההורה. כאשר הגירושין כוללים ילדים משותפים, חשוב מאד להיוועץ עם עורך דין לגירושין, גם במידה ובני הזוג בחרו לנסות דרך של הידברות באמצעות גישור ולא לפנות לערכאות. גם בהליך גישור חשוב להיות מיוצגים, ובוודאי כאשר ישנם ילדים, על מנת שעורך הדין יפנה את תשומת הלב מהם הסעיפים אשר צריכים להיות כלולים בהסכם הגירושין, ומעבר לכל – ייצג את ההורה וישמור על האינטרסים שלו. במידה ובני הזוג אינם מעוניינים לפנות לגישור מסיבותיהם, חשוב לנהוג בהתחשבות, בכבוד וברוח טובה עד כמה שניתן בין כתלי בית המשפט. יש לזכור כי הדבר משפיע על הילדים בהווה וגם בעתיד.

לשיחה אישית לחץ כאן >>>
שינוי גודל גופנים
ניגודיות