חגית לב עו"ד לענייני משפחה וגירושין

20 שנות ניסיון, 97% מהלקוחות שלי הם הממליצים שלי

⭐  ⭐  ⭐  ⭐  ⭐

אני יודעת שתקבל את המקסימום שמגיע לך!!!

לתאום פגישת ייעוץ אישית

לפני תהליך גירושין עם ילדים ורוצה לדעת איך לקבל את המקסימום שמגיע לך?

תוכן עניינים

ברור שיש לך מה להפסיד בתהליך גירושין ולא רק כסף! אתה עלול לאבד את השליטה בעסק שלך, בחופש שלך ובקשר עם הילדים אם לא תנהל את העניינים בחוכמה. יש לי ניסיון של 2 עשורים בהשגת הסכמי גירושין הוגנים אני אענה לך מראש על חלק גדול מהשאלות והחששות שלך ואראה לך איך תוכל לקבל את המקסימום שמגיע לך.


תהליך גירושין עם ילדים

תהליך גירושין הינו תהליך קשה לכל הצדדים, לא רק לבני הזוג ולמעגל המשפחתי הגרעיני, אלא גם למעגל המשפחה והחברים הרחב יותר. אבל ללא כל צל של ספק, הנפגעים העיקריים הינם הילדים המשותפים אשר לא בחרו במצב זה, וכעת עומדים להיות "משתתפים" בהליך אשר ברוב המקרים אינו קצר וכולל עימותים רבים בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני. לאחר מכן, נאלצים הילדים להסתגל לצורת חיים חדשה של משפחתם שכוללת שינויים במקום המגורים ובזמני השהות והביקורים עם ההורים שלהם.

תהליך גירושין עם ילדים

כאשר בני זוג שיש להם ילדים משותפים נמצאים במשבר זוגי וחושבים על גירושים, כדאי שלפני שהם פונים לעורך דין לגירושין או לערכאות משפטיות, ינסו לדבר האחד עם השני ולראות באיזה נושאים יש להם הסכמות ובאיזה נושאים אין הסכמות ואז להחליט לנסות לפתור את המחלוקות ביניהם בצורה מכבדת ובהבנה ככל הניתן. חשוב כי בני הזוג המתגרשים יזכרו כי הם מתגרשים רק מחיי הנישואין, ולא אחד מהשני, כלומר הילדים המשותפים "קושרים" אותם ביחד לעוד שנים רבות. הרי שגם לאחר שיגיעו הילדים לגיל 18 או לגיל 21, יהיו אירועים רבים בחייהם שיכללו את שני הוריהם, ואת העובדה הזו, הגירושין אינם משנים. 

נגן וידאו

בגירושים עם ילדים קטנים כדאי לשים לב לדברים הבאים:

ככל שהילדים קטנים יותר, כך קשה יותר להתגרש ויש לשים לב לפרטים רבים יותר הנוגעים לילדים ולאורח חייהם. אז למה בני זוג צריכים לשים לב כאשר הם עומדים בפתחו של תהליך גירושין עם ילדים? בין אם בני הזוג בחרו לגבש הסכם גירושין בעצמם, או בין אם בחרו לגשת לערכאות המשפטיות.

חינוך ילדים – לעיתים מתגרשים ההורים בשל מחלוקות הקשורות בהשקפת עולמם, אך גם לא כך הדבר, תמיד יכולות לצוץ מחלוקות בעניין החינוך אותו יקבלו הילדים. על מנת למנוע את המחלוקות, יש להסדיר את העניין בתוך פסק הדין או הסכם הגירושין.
כלכלה – כידוע, ההוצאות עבור הילדים יכולות להיות גבוהות. ההתנהלות היומיומית עולה כסף רב, ובנוסף קיימים ילדים אשר זקוקים לטיפולים מיוחדים והוצאות מיוחדות. כדאי כי כל אחד מבני הזוג יאמוד את ההוצאות בעבור הילדים, על מנת שאלה יגולמו בתוך פסק הדין או הסכם הגירושין.
ישנים פרטים נוספים אשר בתוך הליך הגירושין המורכב והסבוך, קשה לחשוב על כולם ולרדת על פרטיהם. למשל, נושא הסעות הילדים. מי יקח את הילדים לבית הספר? לגן? במידה וההורים גרים רחוק זה מזה, מי אחראי להביא או להחזיר את הילד כאשר המשמורת נגמרת? נושא נוסף, הוא עניין התקשורת מול גורמי הבריאות או מוסדות החינוך. מי ההורה אשר יתקשר באופן יום – יומי עם מוסדות אלה? איך ההחלטות בנושאים אלה ילקחו.

זכויות האישה בגירושין עם ילדים

לאישה זכויות רבות הנוגעות לילדיה בכל הנוגע לגירושין, חלוקת דירה, משמורת, חזקת הגיל הרך, מזונות ילדים ואף במקרים מסוימים מזונות אישה. ראוי לציין כי כיום חלה התקדמות בגישה בתי המשפט, העובדים הסוציאליים, פקידי הסעד, וכל העוסקים בתחום, כי יש לשאוף לשיוויון בין הגבר לאישה, דהיינו – כל מה שתקבל האישה, יקבל הגבר ולהפך. מבחינת זכויות הגבר במשפחה בין אם מדובר בנטל דמי המזונות או במשמורת – גם בגיל הרך. כיום מבינים שופטים רבים כי הילד זקוק לשני הוריו בחייו, ואם בעבר האישה היתה מקבלת משמורת מלאה על הילדים ודמי המזונות היו מוטלים כולם על הגבר, הרי שהיום המצב הוא שונה. 

זכויות הגבר במשפחה

הליך גירושין בהסכמה

השופטת רותם קודלר עיאש סיפרה על אותו שינוי בתמ"ש 13620-07-12: "יש להביא בחשבון כי בשנים האחרונות התפתחה והתגבשה גישה חדשה אשר מבקשת לדחוק את התפיסה המשפטית העוסקת בהחזקת קטינים ובקביעת הורה משמורן ובמקומה להנחיל עקרונות משפטיים חדשים אשר מתבססים על מודל של אחריות הורית, על רקע שאיפה לאחריות הורית משותפת המביאה לידי ביטוי את האפוטרופסות המשותפת שנקבעה בחוק הישראלי. מודל זה מתבסס על ממצאי מחקרים שהצביעו על חשיבות תפקידם של שני ההורים בהתפתחות ילדיהם. חשיבות שהופכת למשמעותית עוד יותר כאשר ההורים מתגרשים.

המסקנות של אותם מחקרים היו שככל שאבות היו מעורבים בחיי ילדיהם וניתנה להם הזדמנות להעניק לילדים תמיכה רגשית ובטחון והם סייעו במתן מענה לצרכיהם הלימודיים, התפקודיים והחברתיים, אותם קטינים תפקדו ברמה חברתית טובה יותר והסתגלו למצב שנוצר בעקבות הגירושין, טוב יותר מאלו שלא זכו בשני הורים תומכים ושותפים לגידולם". דבר נוסף, קשה יותר לבן או בת הזוג למלא אחר פסק דין אשר ניתן בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני, או לעמוד בהוראות הסכם הגירושין אשר גיבשו. אי עמידה בפסק אין או בהסכם יכול ליצור כדור שלג אשר יכול להיגמר גם בפתיחת תיק בהוצאה לפועל.


הליך גירושין בבית משפט לענייני משפחה


עם זאת, ולמרות השינוי בתפיסה, מותר לציין כי במקרים מסוימים וכאשר הנסיבות מצדיקות זאת, בית המשפט יטה בפסיקתו לטובת האישה והילדים. למשל, כאשר מדובר בילד בגיל הרך, בית המשפט לפסוק זמני שהות רבים יותר לאם. זאת ועוד, כאשר חלוקת דירה עומדת על הפרק, תהיה עדיפות כי האם תקנה את חלקו של האב בדירה או תחזיר לאב את תשלומי המשכנתא, וכך תזכה להמשיך ולגור בדירה עם הילדים המשותפים. הדבר ייטב עם הילדים שלא יאלצו להסתגל מחדש לבית אחר ולסביבה שונה מזו אשר הם רגילים אליה.


תהליך גירושין


כאמור, תביעת גירושין אינה דבר פשוט, והנושאים שעל הפרק עלולים להיות מסובכים ומורכבים יותר כאשר נמצאים ילדים בתמונה ובייחוד כאשר מדובר בילדים קטנים. במצב זה, חשוב יותר מתמיד לשים לב לצרכי הילדים, טובתם, גם אם היא מתנגשת עם טובת ההורה. כאשר הגירושין כוללים ילדים משותפים, חשוב מאד להיוועץ עם עורך דין גירושין, גם במידה ובני הזוג בחרו לנסות דרך של הידברות באמצעות גישור ולא לפנות לערכאות. גם בהליך גישור חשוב להיות מיוצגים, ובוודאי כאשר ישנם ילדים, על מנת שעורך הדין יפנה את תשומת הלב מהם הסעיפים אשר צריכים להיות כלולים בהסכם הגירושין, ומעבר לכל – ייצג את ההורה וישמור על האינטרסים שלו. במידה ובני הזוג אינם מעוניינים לפנות לגישור מסיבותיהם, חשוב לנהוג בהתחשבות, בכבוד וברוח טובה עד כמה שניתן בין כתלי בית המשפט. יש לזכור כי הדבר משפיע על הילדים בהווה וגם בעתיד.


תיעוד חומרים ואיסוף ראיות לפני תחילת תהליך גירושין


מניסיוני, אני יודעת שמתגרשים רבים לא מודעים לחשיבות תיעוד החומרים והראיות לקראת המשפט. חוסר תיעוד יכול להשפיע לרעה על תוצאות ההליך היות ובית המשפט מסתמך על ראיות. כאשר אחד מבני הזוג מבין שהגיע הזמן לפרק את התא המשפחתי וזאת למרות שניסה להימנע מכך, מגיעה המסקנה וההבנה שאין ברירה אז חשוב לפעול בכמה מישורים על מנת לשמור על הזכויות שלכם, ולבצע את תהליך הפרידה בצורה שתפגע במינימום האפשרי בילדים, ברווחה הכלכלית שלכם וברמת החיים. הטיפ הראשון אותו אני רוצה להציע עוסק בהיבטים הכלכליים של הפרידה.

בתור התחלה, חשוב להתחיל לתעד ולאסוף חומרים וראיות כולל הקלטת שיחות וסיטואציות מהותיות להליך הגירושין. על מנת שניתן יהיה להשתמש בחומרים אלו בבית המשפט, חשוב לקבל הדרכה ספציפית מעו"ד לגבי שמירה על חוק הגנת הפרטיות וחוק האזנת סתר. שמירה והקפדה על חוקים אלו יבטיחו, כי תוכלו בעתיד להשתמש בחומרים ולקבל את הזכויות המגיעות לכם. במידה ותחליטו לא לתעד ולאסוף חומרים, קיימת האפשרות שלא תצליחו להוכיח את טענותיכם וחמור מכך, הצד השני עלול להשתמש בכך נגדכם.

הקפידו על תיעוד ראיות מסודר בהתאם לחוק לאחר התייעצות עם עו"ד לענייני משפחה, זה ישמור עליכם ויבטיח את זכויותיכם, אחרת אתם מסתכנים בענישה מחמירה.

רוצה לקבל את המקסימום שמגיע לך?

מלא את הטופס מתחת לסרטון

וקבל גישה לסרטון הדרכה

שיראה לך  איך לקבל את המקסימום

שמגיע לך בהסכם גירושים

לפני שמשיגים תוצאות מצויינות, צריך להכין מראש רשימה של הדברים שמוכנים לוותר עליהם ורשימה של דברים שלא מוכנים לוותר עליהם בשום אופן – התשובה המפורטת נמצאת באתר.

כדאי לבחור עו"ד שיש לכם ערכים דומים ותתחבר אליו, ברור שזמינות ומקצועיות חשובה אבל בשלב המקדים תוכל רק לראות המלצות וחוות דעת של לקוחות שלו – כנס לאתר ותראה את חוות הדעת שכתבו עלי בגוגל.

חשוב להכין רשימה של כל הנכסים ולאסוף חשבונות, פירוט אשראי ורשימה של כל החובות וההתחיבויות – מידע נוסף נמצא באתר.

זו שאלה שאפשר לענות עליה רק לאחר פגישת ייעוץ שבמהלכה עו"ד יבין את כל פרטי המקרה שלך ויוכל להמליץ לך על המקום שבו תקבל את התוצאות המתאימות במיוחד לך – כנס לאתר.

עורך דין גירושין
קיבלת תביעת גירושין או החלטה להתגרש ורוצה לדעת מה לעשות עכשיו?

אולי יעניין אותך...

97% מלקוחות המשרד שלנו מעידים שהשגנו עבורם תוצאות מדהימות בזכות אסטרטגיה וניסיון רב שנים

וזה מה שכתבו עלינו בגוגל…

לא סתם קןראים לה חגית לב, כי היא פשוט נותנת את הלב והנשמה שלה ללקוחות שלה. היא נמצאת שם, תמיד זמינה כשצריך אותה, נותנת מעצמה ונלחמת בשביל לקוחותיה. אני מרגיש בטוח כשהיא מגינה עלי ומרגיש שיש לי מי שיהיה שם בשבילי כשאני צריך. עו"ד אחרת לחלוטין, כזו שעושה שם טוב למקצוע.
Roy Kuper
Roy Kuper
02:51 05 Jun 20
הפנתי אליך חברה לגבי גירושים אזרחים הסכם הורות משותפת וחלוקת רכוש.עזרת לה עם הרבה סבלנות והמחירים הוגניםתודה לךאשמח להמשיך ולהמליץ
Jenya Noname
Jenya Noname
20:18 10 May 20
אני רוצה להמליץ מכל הלב על עו"ד חגית לב, אם אתם מחפשים עו"ד מצויינת הגעתם למקום הנכון. הפנתי לעו״ד חגית לב חברה טובה שלי ראשית הציין את הזמינות שלא מובנת מאליה וכן את היעוץ האיכותי ומקצועי. החברה שלי קיבלה מידע מדויק על האפשרויות שעומדות בפניה הדברים הוסברו לה בפשטות ובצורה נעימה וברורה ללא כל מכירה של שירותים משפטיים אלא בנתינה של ידע, ערך ותועלת. תודה לך עו״ד חגית לב??
Nava Ruso
Nava Ruso
08:23 07 May 20
הפנתי אלייך חברה לייעוץ. החברה הייתה מאוד מרוצה. כשיצאה ממך הייתה רגועה, המחיר על הייעוץ היה הוגן. תודה שהיית זמינה גם בתקופה מאתגרת זו
שירן אסולין
שירן אסולין
21:42 05 May 20
היכולת של חגית להרגיע את הסובבים, לא משנה מאיזה צד של המתרס הם נמצאים, היא נדירה ומשרה הרבה ביטחון בדרך הלא פשוטה שאנו עוברים. תודה רבה לך חגית לב, כשמך כך את, מייצגת את לקוחותיך מכל הלב. את נותנת את העצה הכי נכונה גם אם פירוש הדבר שתרוויחי פחות. תודה לב
כחוקר פרטי מזה 30 שנה יצא לי לעבוד עם עורכי דין רבים. בשנים האחרונות נחשפתי לעבודתה של חגית לב והתרשמתי מהיחס והמקצועיות של הלקוחות המשותפים שלנו, כאשר יושרה והכוונה אמיתית למטרות של לקוחותיה הם אלו שמניעים אותה. תודה על מה שאת עושה.סאם
Sam Zybert
Sam Zybert
09:21 30 Apr 20
לאחר גירושים לא פשוטים אני חייב להמליץ בחום על עו"ד חגית לב!!!!בתור עצמאי ואבא לשלושה היא סייע לי לשמור על פרנסתי ועל העסק וכל זאת תוך כדיי שהיא עזרה לנו להגיע לסכום הנכון והצודק מכל הבחינות בתשלומי המזונות.מניסיון, היא מספר אחת!תודה לכם חגית ויריב על הטיפול המסור והלא מתפשר!
Guy Levi
Guy Levi
22:09 29 Feb 20
חגית הייתה ללא ספק הרבה מעבר לעורכת דין מעולה!היא הייתה שם בשבילי לאורך כל הדרך ועזרה לי לעבור את התקופה הקשה והמסובכת הזאת בחיי שנקראת תהליך גירושין.סייעה לי במלוא מובן המשמעות לצאת עם ידי על העליונה מהתהליך ושמרה על האינטרים שלי ושל משפחתי.ממליצה לכולם בחום על חגית! אל תחשבו פעמים
Michal Hirsh
Michal Hirsh
21:56 29 Feb 20
לעבור תהליך גירושין זה אף פעם לא קל, אבל בזכותך חגיתוש התהליך הזה נראה אחרת. היית לצידי שם לאורך כל הדרך, גם כשהוא לא רצה לשלם וגם שהילדים היו על הפרק. תמיד תמכת, עזרת, הרגעת וידעת איך ומה לעשות על מנת לצאת מהצרה.אין לי מילים לתאר כמה עזרת לי, החיים שלי היום נראים אחרת לגמריי ובעיקר בזכותך.סופר ממליצה על חגית! מכל הלב, אל תוותרו על הלווי שלה.
Mor Cohen
Mor Cohen
12:43 21 Feb 20
משרד עו"ד לב עזר לי המון בתביעת הגירושים שעברתי השנה, הם עשו את זה באופן מושלם, מקצועי ואישי. חגית אישית דאגה שלא ארגיש לבד באף חלק של התהליך וסייעה לי לעבור אותו בצורה הכי חזקה ועצמאית שיש.האינטרסים שלי נשמרו, המשפחה שלי עברה את זה בצורה טובה והכי חשוב הילדים שלי לא סבלו מתהליך מכוער ומגעיל שיכל להיגמר אחרת לגמרי.תודה חגית על היחס החם ועל השירות המעולה.ממליץ בחום!
Dor Rozen
Dor Rozen
12:34 21 Feb 20
הפניתי אל עו"ד חגית לב זוג שהחליט להתגרש ורצה לעשות את זה בדרך יפה ומכובדת, לשמור על בריאות נפשם של הילדים ולהשאר חברים גם אחרי הפרידה ולשלם מחיר שפוי לעו"ד. אחרי טיפולה המסור של עו"ד חגית לב התקשר הזוג לאודות לי ולפרגן למקצועיות ולמחיר ההוגן שגבתה מהם עו"הד חגית לב, הם שיבחו את היחס והכבוד לתהליך שהובילה עו"ד חגית. אשמח להמשיך ולהמליץ לכל דורש.
אילנה שניר
אילנה שניר
11:22 30 Dec 19
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
חזרה למעלה

לא תמיד מקבלים חצי מהרכוש בגירושים!

כשהמשפחה שלך מתפרקת, עו"ד יאמרו:
"חייבים לתת חצי מהרכוש"
יש הרבה מקרים שזה לא נכון!

בדיקת כדאיות כלכלית תגלה לך מה חייבים וממה אפשר להימנע במזונות, בחשבונות בנק, בזכויות בבית / בעסק / פנסיה ועוד…

לא תמיד מקבלים חצי מהרכוש בגירושים!

כשהמשפחה שלך מתפרקת, עו"ד יאמרו:
"חייבים לתת חצי מהרכוש"
יש הרבה מקרים שזה לא נכון!

בדיקת כדאיות כלכלית תגלה לך מה חייבים וממה אפשר להימנע במזונות, בחשבונות בנק, בזכויות בבית / בעסק / פנסיה