fbpx
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מזונות ילדים

עו"ד חגית לב

"אני אדאג שתקבל את המקסימום שמגיע לך"
שליטה מלאה ברכוש ובכספים תוך שמירה על האינטרסים שלך !

לב משרד עורכי דין עוסק בתחום דיני משפחה וירושה. המשרד מנהל תיקי משפחה רבים בארץ ובחו”ל דיסקרטיות ואמינות ואנושיות אצלנו זה שם המשחק.

מעל 500 ממליצים וחוות דעת של אנשים שעברו את זה כמו גדולים

זהו, החלטתם להיפרד והגעתם לשלב בו צריך לקבוע את סכום דמי מזונות הילדים והאם מגיע מזונות אישה.

אלה שני סוגי תשלומים שונים וכל אחד מהם נועד למטרות שונות.
סוגיית המזונות היא סוגיה משמעותית שדורשת התנהלות מאד חכמה, שכן, לכל פעולה או אמירה שלך, יש השפעה על התוצאה שתשיג, והתנהלות לא נכונה עלולה להוביל להפסד שיכול להגיע למאות אלפי ₪ במצטבר.

זו ההזדמנות לעשות סדר בנושא המזונות, וגם כמה טיפים ועצות שכדאי לך לקרוא כדי לוודא שאתה לא משלם הרבה מעבר למה שצריך.

לא לשכוח שמזונות ילדים, נועדו לילדים שלך

אין נוסחה ברורה וחד משמעית כדי לדעת כמה משלמים מזונות, הסכום יקבע על ידי שני ההורים בסיוע של עו”ד ובמקרים מסוימים בפסיקה של בית המשפט או בית הדין הרבני. ניתן להשתמש במקרים קודמים ובתקדימים שנפסקו ע"י שופטים ודיינים כדי להבין את סדרי הגודל עליהם מדברים. במידה ושני הצדדים לא הצליחו להגיע להבנה, גובה התשלום ייקבע על ידי שופט או דיין.

חשוב לדעת כי קיים תשלום מינימלי המעוגן בפסיקה של כ- 1,250 ש"ח לכל ילד, אך הסכום הזה אינו סוף פסוק.

חישוב דמי מזונות ילדים | עו"ד חגית לב

מזונות ילדים


אין נוסחה ברורה וחד משמעית כדי לדעת כמה משלמים מזונות
, הסכום יקבע על ידי שני ההורים בסיוע של עו”ד ובמקרים מסוימים בפסיקה של בית המשפט או בית הדין הרבני. ניתן להשתמש במקרים קודמים ובתקדימים שנפסקו ע"י שופטים ודיינים כדי להבין את סדרי הגודל עליהם מדברים.

למשל. הוצאות גן ילדים מוערכים בכ – 1000 ש"ח לכל ילד (בכל חודש). במקרים בהם שכרו של האב גדולה בצורה משמעותית משכרה של האם והוצאות המשכנתא הינם בסכום של 3000 ש"ח בערך לחודש, סביר להניח שהאב ישלם עבור שני ילדים כמה אלפי שקלים בחודש.

ככל שההפרשים בין השכר של האב לשכר האם יקטנו, כך גם גובה המזונות יקטן.

לצערי יש מצבים בהם אנשים ממש סוחטים מהצד שמשתכר במשכורת גבוהה יותר תשלומים מנופחים, מה שלעתים יכול להביא לקריסה כלכלית של הגבר (בהנחה שהוא הגורם שמשתכר בשגר גבוה יותר) וכבר ראינו לא מעט מקרים מצערים בנושא.

אם אתם מעוניינים לבחון איך לשלוט ולהשפיע על גובה דמי מזונות ילדים שישולם מדי חודש,
אתם מוזמנים לשריין פגישת ייעוץ בנושא.

* תקבלו את המקסימום שמגיע לכם

מזונות ילדים מינימום


הסכמי המזונות הם חלק מהסכם הגירושין. במידה ושני הצדדים לא הצליחו להגיע לידי הבנה לגבי גובה המזונות, גובה התשלום ייקבע על ידי שופט או דיין.

חשוב לדעת כי ישנו תשלום מינימלי של כ- 1,250 ש"ח לכל ילד המעוגן בפסיקה, אך סכום זה אינו סוף פסוק. בשל המצב הרגיש שנוצר בנושא המזונות ובשל העובדה שאין אחידות פסיקתית מונתה ועדת שיפמן לבחינת גובה דמי המזונות, אומנם מסקנות הועדה טרם אומצו, אך רוח המסקנות נושבת במסדרונות בתי המשפט לענייני משפחה.

על מנת לקבל את זכויותיכם ולדאוג לילדיכם ולעתידם בצורה הטובה ביותר, חשוב לקבל יעוץ מקצועי והכוונה בטרם עריכת הסכם גירושין

מזונות אישה במקום מזונות ילדים


מזונות אלה נועדו לכלכל את האישה ולספק את צרכיה ברמת החיים שהורגלה להם בתקופת הנישואים. בימינו יותר ויותר נשים עובדות ומשתכרות די הצורך לכלכלתן ולכן פוחתים המקרים בהם הבעל חייב במזונות אישה.

במידה והאישה אינה עובדת ומרוויחה למחייתה היא זכאית ל’מזונות אישה’ מלאים.

אם האישה עובדת והכנסתה נמוכה או אינה מספיקה לכלכלתה יהיה צורך ב”השלמת הכנסה”. כמובן שיש עוד הרבה תנאים, מצבים ופסיקות שיכולות לשנות את התמונה.

תשלום מזונות ילדים

מזונות ילדים אחרי גיל 18


מזונות ילדים מגיל 15 עד גיל 18 נחשבים למזונות “מדין צדקה”. אותם תשלומים מוטלים בצורה שווה בין שני ההורים במידה והאם אמידה מספיק, במידה ולא אז הם מוטלים רק על האב.

צורת התשלום הזו מתייחסת לילד עד יום סיומו את בית הספר התיכון או עד גיל 18 לפי המועד המאוחר מביניהם.

גם סעיף זה, מקורו בדין היהודי, הגורס כי מגיל 15 יכול הילד להתחיל לעבוד ולדאוג לעצמו לתשלום על כל הסעיפים שהיו מוטלים עד עכשיו על הוריו. במרבית המקרים, הסכם או פסק דין לתשלום המזונות נמשך עד גיל 21/20, גיל בו לרוב מסיימים את השירות הצבאי, אך סכום המזונות מופחת לשליש בשלב זה.


גובה דמי המזונות


גובה דמי המזונות נקבע על פי הנסיבות הספציפיות של כל מקרה ומקרה, וכן תלוי בכל שופט והאג’נדה שלו בנושא ואם דמי המזונות נדונים בבית הדין הרבני אז גובהם יהיה שונה מהסכום שייקבע בבית המשפט לענייני משפחה. דמי המזונות הם נגזרת של הכנסות ההורים וצרכי הילדים.

 

מזונות ילדים משמורת משותפת


הסכום שהבעל חייב להעביר לידי גרושתו כדי לזון, לפרנס, לכלכל ולספק את כל צרכי הילדים כולל עלות לימודים, תרופות, ביגוד, חוגים וכדומה. במידה ולא הגעתם להסכמה בכוחות עצמכם או ע”י גישור אז בית המשפט יקבע את גובה מזונות הילדים.

ועכשיו, אחרי ההסבר הקצר על סוגי המזונות אנחנו מגיעים לשטח האפור. המקום בו דמי מזונות הילדים מועברים לידי האישה ולך אין שליטה האם הם מופנים למטרה שלשמה הם קיימים – כלכלת וריווחת הילדים.

1. צריך להבין – אין כלל אצבע הקובע מה הסכום, אין טבלאות עם מספרים, אלא שופט המתבסס על פסיקות קודמות ורלבנטיות על בסיסן הוא קובע את הסכום הראוי באותו מקרה.

2. לא פחות חשוב – אין יכולת לשלוט על ההוצאות בפועל. לכן חשוב בטרם פסיקת המזונות, לבדוק ולהוכיח מה ההוצאות האמיתיות של הילד, כי לאחר שהשופט פסק מזונות לילדים לא ייכנס בית המשפט לציציות של האם ויבדוק על מה הוצאו הכספים.

3. הקטנת מזונות ילדים – מזונות ילדים צמודים למדד. ולכן יש מקרים בהם נכון לקבוע דמי מזונות בסיסיים ואת יתרת הסכום המיועד לכלכלת לצרכי הילדים להוסיף כהוצאה חריגה אשר לא חלה עליה הצמדה למדד והיא גם מתחלקת שווה בשווה בין האם לאב.

4. האישה מרוויחה יותר – זו נקודה חשובה בפסיקת מזונות ילדים. זה לא אומר כי הבעל פטור אבל בהחלט יש כאן פתח לחלוקה צודקת וראויה והשתתפות בעלות מזונות ילדים משני הצדדים.

5. ידע זה כסף – משפט מוכר והוא עובד גם כאן. ככל שתהיה יותר מעורב בכלכלת המשפחה ובעיקר בהוצאות המיועדות לגידול הילדים כך יהיה קשה יותר לגבות ממך סכומים המגיעים בסופו של דבר לאשה ולא לילדים.

6. עצה אחרונה – כבר בתחילת תהליך הגירושין, ממש בחיתוליו, רצוי וכדאי לך להתייעץ עם עורך דין משפחה שזו מומחיותו, שכן כמספר הדרכים הקיימות להגדלת מזונות הילדים מעבר לדרוש כמספר הדרכים היצירתי.

7. עורך דין משפחה יוכל לייעץ לגבי תשלום מזונות במשמורת משותפת

אם אתם מעוניינים לבחון איך לשלוט ולהשפיע על גובה דמי מזונות ילדים שישולם מדי חודש,
אתם מוזמנים לשריין פגישת ייעוץ בנושא.

* תקבלו את המקסימום שמגיע לכם

הסכם מזונות בהליך גירושין

הסכם מזונות מתייחס בדרך כלל למזונות ילדים. על פי דיני משפחה ברגע שזוג הורים עורכים הסכם המסדיר מזונות ילדים, חייב הסכם כזה לקבל את אישורו של בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני.

לעיתים, זוג הורים עורכים הסכם גירושין ולאחר מכן בחלוף השנים הם יוצרים הסדר חדש בנוגע למזונות הילדים וקיימת חובה אבסולוטית לאשר הסכם כזה על מנת שיקבל תוקף משפטי.

בהסכם המזונות מומלץ להתייחס לרכיבים הכלולים בסכום המזונות, כגון: שכר דירה ואחזקת הבית, ביגוד והנעלה, כלכלת הילד, קופ”ח, תרופות, הגיינה, ימי הולדת, חוגים, קייטנות, חינוך, ועוד רכיבים נוספים. ככל ויפורטו הרכיבים כך תקטן האפשרות לחיכוכים בעתיד בנושא זה.

רוצה לקבל את המקסימום שמגיע לך?

מלא את הטופס מתחת לסרטון

וקבל גישה לסרטון הדרכה

שיראה לך  איך לקבל את המקסימום

שמגיע לך בהסכם גירושים

הרשמה להדרכה לתהליך גירושין | עו"ד חגית לב

אין דמי מזונות קבועים ובית המשפט פוסק את דמי המזונות בכל מקרה לגופו. בית המשפט פוסק לפיי מספר פרמטרים, ישנם פרמטרים הקשורים בצרכיו ההכרחיים של הילד וברמת החיים אליה הורגל. למשל, אם היה הילד היה רגיל למספר חוגים מסוים בשבוע או לטיפולים פסיכולוגים, רגשיים, בית המשפט ישתדל להתחשב בעניין זה. פרמטר שני, קשור להורים וליכולתם הכלכלית, למידע נוסף כנס לאתר.

את גובה דמי המזונות שמשולמים עבור הילדים קובע ביהמ"ש לאחר בחינה של רמת החיים שלהם, הוצאות המחייה עד למועד הפרידה, הכנסות של האב, הכנסות של האם ועוד מספר פרמטרים חשובים, התשובה המפורטת נמצאת באתר.

כשהאבא מבקש להקטין את מזונות הילדים, אז הוא צריך את התנאים הבאים:
1. לבקש משמורת משותפת על הילדים.
2. להציג שהמשכורת שלו / ההכנסה שלו קטנה (צומצמה).
3. להוכיח שההכנסות של האמא גדלו (קיבלה קידום, החליפה מקום עבודה, סיימה לימודים ועוד..).
4. להראות שהצרכים הכלכליים של הילדים קטנו (לא צריכים שיעורים פרטיים, לא הולכים לקיטנות, ועוד..).

מעבר לתשלום המזונות החודשי לעיתים ישנם הוצאות חריגות שמתחלקות שמשולמות ע"י שני ההורים, לדוגמא: חוגים / קייטנות / שיעורים פרטיים / טיפולים רפואיים / טיפולים פסיכולוגים / קלינאית תקשורת / נסיעות לחו"ל במסגרת לימודית / תנועות נוער ועוד – מידע נוסף רלוונטי וחשוב מוצג באתר.

עו"ד חגית לב

"אני אדאג שתקבל את המקסימום שמגיע לך"
שליטה מלאה ברכוש ובכספים תוך שמירה על האינטרסים שלך !

לב משרד עורכי דין עוסק בתחום דיני משפחה וירושה. המשרד מנהל תיקי משפחה רבים בארץ ובחו”ל דיסקרטיות ואמינות ואנושיות אצלנו זה שם המשחק.

מעל 500 ממליצים וחוות דעת של אנשים שעברו את זה כמו גדולים
 • הפנית לחגית חבר שפחד על העסק שלו בהליך גירושין - בגלל דיסקרטיות אני כותב בשמו. חגית עזרה לו לשמור על העסק שלו ולקבל את מלוא הזכויות בו. יש כאן אשת מקצוע לא פחות ממדהימה שדואגת לנושא כ"כ רגיש, לכן אם למישהו כאן יש התלבטות - שלא תהיה. בנוסף ארצה למסור בשמו תודה רבה לחגית על האכפתיות והמענה.

  תומר פורת Avatar תומר פורת
  20/12/2021
 • יגאל אילו Avatar יגאל אילו
  20/12/2020
 • ממליצה בחום חגית מאד מקצועית מסודרת ישרה ואנושית מאד מרוצה מליווי שקיבלתי

  A Ch Avatar A Ch
  20/12/2021
 • הפניתי לחגית חברה שלי שבעלה הפעיל כלפיה אלימות כלכלית ״וסגר לה את כל הברזים״. חגית ליוותה אותה בהצלחה והשיגה עבורה בהסכם הגירושין 50% זכויות מהווילה במושב וזאת למרות הסכם ממון שהיה לפני הנישואים. שמח להמליץ על עו״ד חגית לב שמטפלת בנואעם רגישים אלו ברכות ובמקצועיות

  Ori Segev Avatar Ori Segev
  20/12/2018
 • לעו"ד חגית לב אני רוצה להודות לחגית על השירות המקצועי, הסבלני והמסור לאורך כל הדרך. על התמיכה והדאגה והגישה המדהימה! אין כמוך.

  Ruzana Boruhov Avatar Ruzana Boruhov
  20/06/2022
 • הפנתי לעורכת דין לגירושין חגית לב חברה טובה שנקלעה למשבר זוגי קשה ובאמצע היו 3 ילדים קטנים. חגית המקסימה ליוותה אותה בתהליך ושמרה על כל זכויותיה הכספיות והן על תהליך מכובד ושמירה על הילדים. מומלץ מאוד!! :)

  עדי סיון Avatar עדי סיון
  20/12/2018
 • מוניקה לוי Avatar מוניקה לוי
  29/11/2022
 • עורכת דין מקצוענית אמיתית עם יושרה והגינות שלא מוצאים בקלות. קודם כל בנאדם ומשפטנית שדואגת באמת ללקוח ולא רק לכיס ולליבוי הרוחות. אם היו רק עורכי דין כאלו...

  Edith Bianchi Avatar Edith Bianchi
  20/12/2020
 • קיבלתי ייעוץ מקצועי בנושא צוואות וירושות - ממליץ בלב שלם

  eli zimmerman Avatar eli zimmerman
  20/12/2021
 • חגית ליוותה אותי בהליך גירושים בהוגנות ובנחישות תוך שמירה על הילדים שלי ובסופו של תהליך קיבלתי הסכם שמגן על העתיד הכלכלי שלי תודה לך חגית

  המרכז לחלוקת רכוש בגירושין Avatar המרכז לחלוקת רכוש בגירושין
  20/04/2022