מידע מקיף בנושא
תשלום מזונות,
מזונות ילדים
ומזונות אישה

למחשבון מזונות, לחץ כאן

התועלת:

נמצא את הדרך המיטבית ללוות את המשפחה שלפנינו. ההתפתחות שחלה בנושא המשמורות קיימת גם בעניין המזונות. במשמורת משותפת, ההורים מתחלקים באופן שווה בכל הוצאות הילדים ואז הם פתורים מתשלומי מזונות.

הפתרון:

מקרי סחיטה ימצאו אצלנו תמיכה, ובוודאי איומים מפורשים. נעזור למצוא סימוכין לכך שלאישה משכורת מכובדת משל עצמה ויכולת לוותר או להתחלק במזונות. נזכור תמיד שאי תשלום מזונות הוא עבירה פלילית.

הבעיה:

במדינת ישראל מקובל שהאב משלם מזונות ילדים מתוך ההנחה שמדובר המפרנס העיקרי בבית. החוק קובע בדיוק כמה עליו לשלם על פי גילאי הילדים. עד לקבלת הגט, ישלם הבעל גם מזונות אישה לבת הזוג, המחוייבים מרגע הפרידה.

חישוב דמי מזונות ומדור

חישוב דמי מזונות ומדור לאחרונה, חלה התפתחות בכל הנוגע לחישוב דמי מזונות ומדור, אשר מחושבים באופן שונה מאשר חושבו עד היום. בראשות וועדה בכנסת, הומלץ [...]

דמי מזונות ממוצעים לחודש

דמי מזונות ממוצעים לחודש הילדים המשותפים ותשלום דמי המזונות החודשיים, קושרים בני זוג האחד עם השני גם לאחר יום הגירושין. בין אם בני הזוג לשעבר [...]

תשלום מזונות במשמורת משותפת

תשלום מזונות במשמורת משותפת ראשית נסביר, מהי משמורת משותפת? העיקרון העומד בראש הרעיון של המשמורת המשותפת הוא העובדה, כי הילד משותף לשני הוריו, וכל הורה [...]

מזונות אישה

בתהליך הגירושין, טרם קבלת הגט, מחויבת לקבל האישה מזונות. בימי המקרא ראו באישה את הצד החלש אשר זקוק להגנה ועד היום נהוג חוק עברי זה . במקור ניתנו מזונות [...]

מזונות ילד אחד,
על פי רוב, מזונות לילד אחד יהיו גבוהים יותר ממצב בו ישנם מספר ילדים. מזונות מינימום שנקבעו בפסיקה מיוחסים בדרך כלל למצבים בהם אנשים משתכרים ברמות שכר נמוכות והמינימום שנקבע עומד על סך של כ- 1250 ₪, הסך האמור נקבע לפני מספר שנים, ישנם שופטים המצמידים את הסכום הזה להיום. מעבר לדמי המזונות נקבעים גם דמי המדור כאשר הרכיב של דמי המדור לילד אחד הינו שליש מתשלום שכר הדירה או המשכנתא והוצאות אחזקת הבית כמו חשמל, מים וארנונה. בפועל יש שופטים שאינם נצמדים לנוסחת השליש וקובעים סכום נמוך יותר.
מעבר לדמי המזונות והמדור נהוג לפסוק כי ההורים ישתתפו באופן שווה בהוצאות רפואיות שאינן ממומנות ע”י קופת החולים, טיפולים, רפואת שיניים וכן הוצאות חינוכיות כגון: חוגים, קייטנות, שיעורי עזר, אגרות חינוך וכדומה.

עד איה גיל משולמים מזונות?
מזונות ילדים משולמים על פי הדין עד לגיל 18 או סיום התיכון לפי המאוחר מביניהם וזאת באופן מלא. מגיל 18 או סיום התיכון ועד לסיום השרות הצבאי משולמים שליש (1/3) מדמי המזונות. אופן החלוקה מגיל 0 עד גיל 18 עשוי להשתנות באופן יחסי בהתאם לצרכים של הילדים ובהתאם להכנסות של ההורים. יש הורים המרחיבים או מצמצמים את רכיב המזונות בהתאם לנסיבות הספציפיות שלהם.
חשוב לדעת, כי הסכם מזונות או פסק מזונות לעולם אינם סופיים, כל עוד קיימת חבות לשלמם. הפסיקה מחייבת התייחסות לשינוי הנסיבות שחל בעניינם של הצדדים והילדים, ועל בסיס שינוי הנסיבות יופחתו או יוגדלו דמי המזונות בהתאם. בכל מקרה שינוי בגובה דמי המזונות יהיה כפוף לעיקרון טובת הילד, כי טובת הילד קודמת לטובת מי מההורים.

לשיחה אישית לחץ כאן >>>
שינוי גודל גופנים
ניגודיות