קיבלת תביעת גירושין ויש לך שאלות וחששות
לגבי עזיבת הבית לפני הגירושין?

ברור שיש לך מה להפסיד במאבק גירושין ולא רק כסף! אתה עלול לאבד את השליטה בעסק שלך, בחופש שלך
ובקשר עם הילדים אם לא תנהל את העניינים בחוכמה. עם ניסיון של 2 עשורים בהשגת הסכמי גירושין הוגנים
אני אענה לך מראש על חלק גדול מהשאלות והחששות שלך ואראה לך איך להימנע מבעיות משפטיות וכלכליות.

היי, שמי חגית לב
עורכת דין ומגשרת

אני מייצגת גם בבית משפט למשפחה
וגם בבית הדין הרבני

לקביעת פגישת ייעוץ

אני מבינה מה עובר עליך ואני כאן על מנת ללוות,
להקל ולספק מענה מקצועי עד להשגת התוצאה הרצויה מבחינתך

מה מקבלים בפגישת הייעוץ?

✔ צמתים חשובים שאתה חייב להכיר בתהליך הזה!
 כיצד לנהל את הליך הגירושין עם שליטה פיננסית מלאה!
✔ מה ייחשב כהצלחה בתהליך גירושין? הגדרת מטרות ויעדים.
✔ רשימת צ’ק ליסט לצעדים מקדימים שישמרו על הנכסים שלך בהליך הגירושין!
✔ כללי הברזל של עו”ד חגית לב לתהליך גירושין אפקטיבי עם תוצאות מצוינות עבורך!

אני מבינה מה עובר עליך ויודעת איך לעזור לך!

השאר לי פרטים כאן ואחזור אליך

לקוחות שעברו איתי הליך גירושין מספרים על הדרך המשותפת
ניסן ח.
” נפלה בחלקי הזכות להיות מיוצג על ידי עורכת הדין חגית לב. אמנם להתגרש זה לא הכי נעים ולפעמים אף גיהנום… לשמחתי, מצאתי עורכת דין שלא רק עסקה בחוקים ודינים, אלא המליצה בחום, הדריכה בחכמה, הרגיעה בהרבה סבלנות, ובעיקר הוציאה אותי מתסבוכת לא פשוטה, וכל זאת בהרבה חן, הוגנות ואינטגריטי … זה הזמן והמקום להודות לך חגית, על טיפול מסור ואיכותי, שמבחינתי הסתיים בהצלחה גדולה… “
אבי מ.
“ הגעתי לעו"ד חגית לב מפוסט שקראתי בפייסבוק, בשיחת טלפון אחת ידעתי שהיא תהיה זו שתעשה לנו הסכם גירושים, יש בה משהו מרגיע ומשרה ביטחון שאני בידיים טובות. המקצועיות והניסיון שלה מורגשים בכל מילה תוך כדי שמירה על אינטרסים משותפים לי ולגרושה שלי. ממליץ בחום.. “
שגיא ג.
“ כשהגענו לעו”ד חגית לב, הייתי מלווה בהמון חששות, גיליתי אדם עם לב ורגישות. הפערים ביני לבין בת זוגתי היו כ”כ גדולים וחגית גישרה ביננו במקצועיות ובחוכמה… תודה לך חגית על הכל. יישר כוח והמשיכי לעשות עבודתך בתבונה ומקצועיות יתרה.. “
דנה ע.
“ חגית יקרה ואהובה, ברגע שהכרתי אותך הרגשתי רגועה. תמיד מקצועית, נעימה, עניינית ויחד עם זאת חברה. תודה לך על הליווי המסור בסאגה הכי מאתגרת של חיי. תודה על הפרופורציות, החיזוקים והנתינה הגדולה. בכבוד גדול.. “
מאיר ר.
“ הגעתי לעורכת דין לב לאירוע מאוד לא נעים – הסכם גירושין. מי שכיוונה לחגית הייתה אשתי באותה תקופה. שמעתי הרבה סיפורים על עורכות דין שתופסות צד וגורמות לתחושה לא טובה אצל הגבר. מצאתי אדם חם, אמפטי, נייטרלי ומאוד מיוחד. לא מצאתי רק מגשרת, מצאתי חברה שעזרה לשנינו לעבור את התקופה ולהגיע להסכם שנראה לשנינו מספיק הוגן לחתום עליו.. “

אני יודעת לעזור לך ולהראות לך מה הצעד הבא הנכון שלך!

אם הגעת עד לכאן אני מזמינה אותך
לתאם פגישת ייעוץ שתצא ממנה רגוע ואופטימי יותר.
מחכה לפגוש אותך.

לעזוב את הבית לפני גירושין:

מי צריך לצאת מהבית? האם נכון לעזוב את הבית לפני גירושין? קודם כל, חשוב להרגיע כי גם אם בן הזוג בחר לעזוב את הבית, עזיבתו לא תפגע בשום אופן בזכותו הרכושית, הצד השני איננו יכול לעשות בנכס כשלו, למשל להחליף מנעולי הבית.

 

יציאה מהבית לפני הסכם גירושין:

גירושין אינם דבר נעים, ככאלה, בעת הודעת בן זוג לבן זוגו אודות רצונו להתגרש, האווירה בבית יכולה להתעכר עד למצב שהוא בלתי נסבל לבן הזוג. חשוב לדעת כי צד אחד לגירושין אינו יכול להכריח את הצד השני לעזוב את הבית, הדבר יכול להיעשות אך ורק בהסכמה. עזיבת הבית כשלעצמה אינה יכולה לפגועה בהליך הגירושין, לכן לעיתים רצוי לעשות מה שיקל על ההליך וכמובן בהתייעצות עורך דין.

אם בן זוג אכן בחר לעזוב את הבית לפני הגירושין, חשוב לזכור כי  עד לחלוקת הנכסים אשר תחלק את הרכוש אשר בני הזוג צברו מיום הנישואין, הרי שבפועל יכול כל אחד מבני הזוג לעשות ככל העולה על רוחו ברכוש המשותף. לכן, במידה ומתעורר החשד כי בן הזוג מנסה להבריח או להסתיר נכסים בהעדר בן הזוג השני, ניתן לפנות לבית המשפט אשר זה יתן צווים שונים לסיכול פעולותיו על מנת שהרכוש ימשיך להישמר.

 

חלוקת דירה בגירושין עם ילדים:

עניין אשר גורם לחששות רבים בקרב הניגשים לתהליך הגירושין, הוא חלוקת הדירה, ובעיקר חלוקת דירה בגירושין עם ילדים. ניתן למכור את הדירה לצד ג’ או באמצעות כונס נכסים ולהתחלק ברווחיה, אבל חשוב לציין כי קיימים יתרונות בהעברת חלקו של הבעל לדירה לאשתו במסגרת חלוקת הרכוש בין בני הזוג. למשל, הילדים יזכו לסביבת מגורים יציבה ומוכרת גם לאחר הגירושין, חיסכון בדמי המדור כחלק מדמי המזונות ועוד.

 

פתיחת תיק גירושין:

פתיחת תיק גירושין הינו ירית הפתיחה לכל תהליך הגירושין. במידה ולאחר פתיחת תיק גירושין, אחד מבני הזוג אינו מעוניין לשהות עם בן זוגו באותו הבית עד לגירושין עצמם, באופן כללי, אין כל מניעה לעזוב את הבית לפני גירושין. אך חשוב במקרה כזה להתייעץ עם עורך דין לענייני משפחה על מנת שיבדוק את נסיבות המקרה הספציפי ויוכל להמליץ כיצד כדאי לפעול.

אני מציגה פה סיפור מקרה של תומר ורוני כדי להסביר בצורה פשוטה יותר (לא בשפה משפטית) את הנושא והשלכותיו.

 רקע

תומר ורוני נשואים מזה כ-3 שנים ולהם שני ילדים תאומים בני שנתיים וחצי. תומר כבר מזה מס’ חודשים מרגיש כי רוני מתרחקת ממנו, יוצאת הרבה לבלות עם חברותיה, פחות ופחות מסמסת לו במהלך היום, וגילויי החיבה ביניהם כמעט ונעלמו. תומר דיבר עם רוני על הנושא, אך רוני אמרה לו כי לא יודעת על מה הוא מדבר, היא עובדת קשה ומאד קשה לה לאחר יום עבודה וטיפול בילדים, לבלות עמו. תומר ניסה כל העת לעזור לרוני עד כמה שיכל, הוא אפילו הביא מטפלת לילדים וגם עוזרת בית, אך התנהגותה של רוני לא השתנתה. תומר חשב על רוני ועל הקשר ביניהם לילות שלמים, עד שיום אחד מחשבותיו לא נתנו לו מנוח וכאשר הטלפון של רוני צלצל, הוא ענה לשיחה. בצד השני ענה גבר אשר ניתק את השיחה מיד כאשר שמע את קולו של תומר. תומר ההמום החל לחשוד ברוני, והחליט להסתכל בהודעות ה-SMS האחרונות שלה, כשגילה את הגרוע מכל – רוני בוגדת בו עם עמית לעבודה. תומר החליט לעמת את הודעות ה-SMS עם רוני, אשר לא הכחישה והודתה ברומן המתנהל עם עמיתה לעבודה.

טיפול

תומר מיד פנה לעורך דין לענייני משפחה ושאל אותו באופן כללי מה זכויות הגבר בהליך גירושין. לאחר מכן הוא סיפר לו אודות מעלליה של רוני ואמר שהשהות בביתו היא בלתי נסבלת והוא מעוניין לעזוב את הבית לפני הסכם הגירושין. עורך הדין הסביר לי כי עצם עזיבתו את הבית לא תפגע בזכות הרכושית שלו, שכן זכויותיו בדירה לא ישתנו אם יבחר לעזוב. לשאלתו מהן זכויות האישה בהליך הגירושין, ענה עורך הדין כי באופן כללי האישה זכאית למחצית מהרכוש אשר נצבר מתחילת הנישואין, וכמובן למשמורת משותפת עם ילדיה, כמו כן פירט לו על תשלום מזונות קבוע וההלכות החדשות אשר ניתנו בבית המשפט לאחרונה. תומר הרגיש כי עורך הדין אשר בחר כי ייצג אותו הפיג מעט את חששותיו, והרגיש בטוח לדבר עם רוני על הנושא. כאשר הוא פנה לרוני, היא כבר ידעה במה מדובר והשתדלה להתחשב ברצונותיו. הוא אמר לה כי הוא מעוניין לעזוב את הבית באופן מיידי, ומתעתד להגיש תביעה לגירושין בהקדם האפשרי. הוא עוד אמר לה שעם כל הרצון הטוב הוא לא מעוניין לשהות עמה באותו הבית, שכן פגעה בו מאד במעשיה. רוני הבינה את תחושותיו של תומר, שוחחה עמו ושניהם החליטו כי מוטב לו לא יתגוששו בבית המשפט וינסו להגיע להסכם גירושין ראוי אשר יכבד את רצונות שניהם.

תוצאה

בני הזוג החליטו לשכור עורך דין אשר ייצג אותם בהליך הגישור, גם רוני וגם תומר החליטו כי תהליך הגירושין כואב מדי ורגיש מדי מכדי לעבור אותו לבד, ללא ייצוג. הם פנו לגישור, ופגישה אחר פגישה ניסו להגיע להסכם גירושין אשר יספק את שניהם. עמדו שני נושאים עיקריים על הפרק, חלוקת הדירה  והסדרי הראייה. בעניין המשמורת, החליטו יחד רוני ותומר כי מוטב לילדים ששני ההורים יהיו נוכחים בחייהם, ועל כן החליטו על משמורת משותפת. תומר מצידו אמר כי במידה והמשמורת משותפת אין הוא צריך לשלם מזונות כלל, אבל רוני לא הסכימה. היא מאד חששה להתחיל בחיים חדשים ללא עזרתו הכלכלית של תומר. כאשר שוחחו על חלוקת הדירה, רוני הסבירה לתומר שלה ולילדים אין איפה לגור, והיא לא תוכל לעמוד כלכלית בדמי השכירות. לאחר מספר פגישות אשר הובילו למבוי סתום, החליטו השניים כי הדירה תשאר בידי רוני, ותומר יוותר על חלקו, אך בכך היא מוותרת על מזונות הילדים. רוני הסכימה, והשניים חתמו על הסכם גירושין. עם הסכם הגירושין הם פנו לבית המשפט אשר נתן לו תוקף של פסק דין.

סיכום

תהליך גירושין מלווה בהרבה חששות ופחדים, קיימות המון שאלות עליהן נדמה כי אין מענה. מסיבה זו, חשוב לפנות לעורך דין לענייני משפחה, על מנת שיענה על כל השאלות הבוערות אשר לא נותנות מנוח. חשוב לדעת כי ניתן להתגרש גם בצורה יותר ידידותית, נעימה ויעילה, ולא חייבים לגשת לבית המשפט ולנהל מלחמה עקובת דם. במקרה הזה, בני הזוג השכילו להבין כי התכתשות בבית המשפט לא תקדם את מי מהצדדים, ומוטב להם ולילדיהם המשותפים לו יגיעו להבנות ויחתמו על הסכם גירושין אשר ישקף את כל המחלוקות ביניהם.

תהליך  הגירושין

כאשר אדם בוחר לסיים נישואיו, חשוב שידע למצות את זכויותיו בהליך וכיצד עליו לפעול מעתה ואילך. קיימות שאלות מהותיות כגון: משמורת על הילדים, מזונות ילדים, זכויות הגבר בגירושין, ועוד. אך קיימות שאלות בהן אחד מבני הזוג נתקל בהן רק כאשר הליך הגירושין מתחיל כגון: האם נכון לעזוב את הבית לפני גירושין, כמה עולה לפתוח תיק גירושין, כיצד בכלל מתבצע הליך פתיחת תיק גירושין? על מנת לקבל הדרכה בצורה טובה, מומלץ להתייעץ עם עו”ד לענייני משפחה.

לשיחה אישית לחץ כאן >>>
שינוי גודל גופנים
ניגודיות