[מומלץ] לעזוב את הבית לפני גירושין

האם נכון לעזוב את הבית לפני גירושים ?

ברור שיש לך מה להפסיד במאבק גירושין ולא רק כסף! אתה עלול לאבד את השליטה בעסק שלך, בחופש שלך ובקשר עם הילדים אם לא תנהל את  עניינים בחוכמה. עם ניסיון של 2 עשורים בהשגת הסכמי גירושין הוגנים אני אענה לך מראש על חלק גדול מהשאלות והחששות שלך ואראה לך איך להימנע מבעיות משפטיות וכלכליות.

לעזוב את הבית לפני גירושין

מי צריך לצאת מהבית? האם נכון לעזוב את הבית לפני גירושין? קודם כל, חשוב להרגיע כי גם אם בן הזוג בחר לעזוב את הבית, עזיבתו לא תפגע בשום אופן בזכותו הרכושית, הצד השני איננו יכול לעשות בנכס כשלו, למשל להחליף מנעולי הבית.

יציאה מהבית לפני הסכם גירושין

גירושין אינם דבר נעים, ככאלה, בעת הודעת בן זוג לבן זוגו אודות רצונו להתגרש, האווירה בבית יכולה להתעכר עד למצב שהוא בלתי נסבל לבן הזוג. 

חשוב לדעת כי צד אחד לגירושין אינו יכול להכריח את הצד השני לעזוב את הבית, הדבר יכול להיעשות אך ורק בהסכמה. עזיבת הבית כשלעצמה אינה יכולה לפגועה בהליך הגירושין, לכן לעיתים רצוי לעשות מה שיקל על ההליך וכמובן בהתייעצות עורך דין גירושין. אם בן זוג אכן בחר לעזוב את הבית לפני הגירושין, חשוב לזכור כי  עד לחלוקת הנכסים אשר תחלק את הרכוש אשר בני הזוג צברו מיום הנישואין, הרי שבפועל יכול כל אחד מבני הזוג לעשות ככל העולה על רוחו ברכוש המשותף. לכן, במידה ומתעורר החשד כי בן הזוג מנסה להבריח או להסתיר נכסים בהעדר בן הזוג השני, ניתן לפנות לבית המשפט אשר זה יתן צווים שונים לסיכול פעולותיו על מנת שהרכוש ימשיך להישמר.

שכחת להחתים את ההורים על הסכם הלוואה לרכישת דירה?

במרבית המקרים, דירה היא הנכס היקר ביותר שבני זוג רוכשים. לעתים ההורים מסייעים ברכישת דירת המגורים ולצורך כך, מלווים כספים לבני הזוג מבלי לתעד או להגן על ההשקעה הכספית המשמעותית הזו. בהליך גירושין, ככל שאין תיעוד או מסמך הלוואה יוצרים חזית נוספת מול בן הזוג, שכן לא ניתן יהיה לחייב את בן הזוג האחר בהחזר הכספים שניתנו על ידי ההורים. חתימה על הסכם הלוואה מול שני בני הזוג יכולה למנוע הליך משפטי נוסף וארוך.

ההמלצה שלי היא להחתים את ההורים על הסכם במידה וקיבלתם מהם הלוואה משמעותית על מנת למנוע את הסיבוכים המשפטיים הכרוכים בהעדר מסמך מסוג זה. חשוב שעל ההסכם יחתמו ההורים ושני בני הזוג. אתם תמנעו מעצמכם עוגמת נפש ואפילו הפסד כספי משמעותי מאד, אם תקפידו שיהיה ברשותכם מסמך המעיד על ההלוואה. אם אתם מתגרשים ויש ברשותכם מסמך כזה הקפידו להציג אותו בפני עורך הדין שלכם על מנת שיעשה בו את השימוש הנכון עבורכם.

חלוקת דירה בגירושין עם ילדים

עניין אשר גורם לחששות רבים בקרב הניגשים לתהליך הגירושין, הוא חלוקת הדירה, ובעיקר חלוקת דירה בגירושין עם ילדים. ניתן למכור את הדירה לצד ג' או באמצעות כונס נכסים ולהתחלק ברווחיה, אבל חשוב לציין כי קיימים יתרונות בהעברת חלקו של הבעל לדירה לאשתו במסגרת חלוקת הרכוש בין בני הזוג. למשל, הילדים יזכו לסביבת מגורים יציבה ומוכרת גם לאחר הגירושין, חיסכון בדמי המדור כחלק מדמי המזונות ועוד.

פתיחת תיק גירושין

פתיחת תיק גירושין הינו ירית הפתיחה לכל תהליך הגירושין. צריך לפתוח תיק יישוב סיכסוך או בבית משפט למשפחה או בבית הדין הרבני, תלוי אם נכון לך יותר לעבור את הליך גירושין ברבנות. את התשובה לכך יתן עורך דין גירושין. במידה ולאחר פתיחת תיק גירושין, אחד מבני הזוג אינו מעוניין לשהות עם בן זוגו באותו הבית עד לגירושין עצמם, באופן כללי, אין כל מניעה לעזוב את הבית לפני גירושין. אך חשוב במקרה כזה להתייעץ עם עורך דין לענייני משפחה על מנת שיבדוק את נסיבות המקרה הספציפי ויוכל להמליץ כיצד כדאי לפעול.

סיפור מקרה של תומר ורוני שמציג את הנושא והשלכותיו

הרקע

תומר ורוני נשואים מזה כ-3 שנים ולהם שני ילדים תאומים בני שנתיים וחצי. תומר כבר מזה מס’ חודשים מרגיש כי רוני מתרחקת ממנו, יוצאת הרבה לבלות עם חברותיה, פחות ופחות מסמסת לו במהלך היום, וגילויי החיבה ביניהם כמעט ונעלמו. תומר דיבר עם רוני על הנושא, אך רוני אמרה לו כי לא יודעת על מה הוא מדבר, היא עובדת קשה ומאד קשה לה לאחר יום עבודה וטיפול בילדים, לבלות עמו. תומר ניסה כל העת לעזור לרוני עד כמה שיכל, הוא אפילו הביא מטפלת לילדים וגם עוזרת בית, אך התנהגותה של רוני לא השתנתה. תומר חשב על רוני ועל הקשר ביניהם לילות שלמים, עד שיום אחד מחשבותיו לא נתנו לו מנוח וכאשר הטלפון של רוני צלצל, הוא ענה לשיחה. בצד השני ענה גבר אשר ניתק את השיחה מיד כאשר שמע את קולו של תומר. תומר ההמום החל לחשוד ברוני, והחליט להסתכל בהודעות ה-SMS האחרונות שלה, כשגילה את הגרוע מכל – רוני בוגדת בו עם עמית לעבודה. תומר החליט לעמת את הודעות ה-SMS עם רוני, אשר לא הכחישה והודתה ברומן המתנהל עם עמיתה לעבודה.

חלוקת דירה בגירושים

הטיפול
תומר מיד פנה אלי ושאל באופן כללי מה זכויות הגבר בהליך גירושין. לאחר מכן הוא סיפר לו אודות מעלליה של רוני אישתו ואמר שהשהות בביתו היא בלתי נסבלת והוא מעוניין לעזוב את הבית לפני הסכם הגירושין. הסברתי לו כי עצם עזיבתו את הבית לא תפגע בזכות הרכושית שלו, שכן זכויותיו בדירה לא ישתנו אם יבחר לעזוב. לשאלתו מהן זכויות האישה בהליך הגירושין, עניתי כי באופן כללי אישתו זכאית למחצית מהרכוש אשר נצבר מתחילת הנישואין, וכמובן למשמורת משותפת עם ילדיה, כמו כן הסברתי לו על תשלום מזונות קבוע וההלכות החדשות אשר ניתנו בבית המשפט לאחרונה. תומר הרגיש רגוע יותר, והחליט לדבר עם רוני על הנושא. כאשר הוא פנה לרוני, היא כבר ידעה במה מדובר והשתדלה להתחשב ברצונותיו. הוא אמר לה כי הוא מעוניין לעזוב את הבית באופן מיידי, ומתעתד להגיש תביעה לגירושין בהקדם האפשרי. הוא עוד אמר לה שעם כל הרצון הטוב הוא לא מעוניין לשהות עמה באותו הבית, שכן פגעה בו מאד במעשיה. רוני הבינה את תחושותיו של תומר, שוחחה עמו ושניהם החליטו כי מוטב לו לא יתגוששו בבית המשפט וינסו להגיע להסכם גירושין ראוי אשר יכבד את רצונות שניהם.

התוצאה
בני הזוג החליטו לשכור עורך דין אשר ייצג אותם בהליך הגישור, גם רוני וגם תומר החליטו כי תהליך הגירושין כואב מדי ורגיש מדי מכדי לעבור אותו לבד, ללא ייצוג. הם פנו לגישור, ופגישה אחר פגישה ניסו להגיע להסכם גירושין אשר יספק את שניהם. עמדו שני נושאים עיקריים על הפרק, חלוקת הדירה והסדרי שהות. בעניין המשמורת, החליטו יחד רוני ותומר כי מוטב לילדים ששני ההורים יהיו נוכחים בחייהם, ועל כן החליטו על משמורת משותפת. תומר מצידו אמר כי במידה והמשמורת משותפת אין הוא צריך לשלם מזונות כלל, אבל רוני לא הסכימה. היא מאד חששה להתחיל בחיים חדשים ללא עזרתו הכלכלית של תומר. כאשר שוחחו על חלוקת הדירה, רוני הסבירה לתומר שלה ולילדים אין איפה לגור, והיא לא תוכל לעמוד כלכלית בדמי השכירות. לאחר מספר פגישות אשר הובילו למבוי סתום, החליטו השניים כי הדירה תישאר בידי רוני, ותומר יוותר על חלקו, אך בכך היא מוותרת על מזונות הילדים. רוני הסכימה, והשניים חתמו על הסכם גירושין. עם הסכם הגירושין הם פנו לבית המשפט אשר נתן לו תוקף של פסק דין.

לסיכום
במקרה זה בני הזוג הבינו כי מלחמות בבית המשפט לא יקדמו אותם, ומוטב להם ולילדיהם המשותפים להגיע להבנות ויחתמו על הסכם גירושין אשר ישקף את כל המחלוקות ביניהם.

עורך דין גירושין
קיבלת תביעת גירושין או החלטה להתגרש ורוצה לדעת מה לעשות עכשיו?

אולי יעניין אותך...

97% מלקוחות המשרד שלנו מעידים שהשגנו עבורם תוצאות מדהימות בזכות אסטרטגיה וניסיון רב שנים

וזה מה שכתבו עלינו בגוגל…

לא סתם קןראים לה חגית לב, כי היא פשוט נותנת את הלב והנשמה שלה ללקוחות שלה. היא נמצאת שם, תמיד זמינה כשצריך אותה, נותנת מעצמה ונלחמת בשביל לקוחותיה. אני מרגיש בטוח כשהיא מגינה עלי ומרגיש שיש לי מי שיהיה שם בשבילי כשאני צריך. עו"ד אחרת לחלוטין, כזו שעושה שם טוב למקצוע.
Roy Kuper
Roy Kuper
02:51 05 Jun 20
הפנתי אליך חברה לגבי גירושים אזרחים הסכם הורות משותפת וחלוקת רכוש.עזרת לה עם הרבה סבלנות והמחירים הוגניםתודה לךאשמח להמשיך ולהמליץ
Jenya Noname
Jenya Noname
20:18 10 May 20
אני רוצה להמליץ מכל הלב על עו"ד חגית לב, אם אתם מחפשים עו"ד מצויינת הגעתם למקום הנכון. הפנתי לעו״ד חגית לב חברה טובה שלי ראשית הציין את הזמינות שלא מובנת מאליה וכן את היעוץ האיכותי ומקצועי. החברה שלי קיבלה מידע מדויק על האפשרויות שעומדות בפניה הדברים הוסברו לה בפשטות ובצורה נעימה וברורה ללא כל מכירה של שירותים משפטיים אלא בנתינה של ידע, ערך ותועלת. תודה לך עו״ד חגית לב??
Nava Ruso
Nava Ruso
08:23 07 May 20
הפנתי אלייך חברה לייעוץ. החברה הייתה מאוד מרוצה. כשיצאה ממך הייתה רגועה, המחיר על הייעוץ היה הוגן. תודה שהיית זמינה גם בתקופה מאתגרת זו
שירן אסולין
שירן אסולין
21:42 05 May 20
היכולת של חגית להרגיע את הסובבים, לא משנה מאיזה צד של המתרס הם נמצאים, היא נדירה ומשרה הרבה ביטחון בדרך הלא פשוטה שאנו עוברים. תודה רבה לך חגית לב, כשמך כך את, מייצגת את לקוחותיך מכל הלב. את נותנת את העצה הכי נכונה גם אם פירוש הדבר שתרוויחי פחות. תודה לב
כחוקר פרטי מזה 30 שנה יצא לי לעבוד עם עורכי דין רבים. בשנים האחרונות נחשפתי לעבודתה של חגית לב והתרשמתי מהיחס והמקצועיות של הלקוחות המשותפים שלנו, כאשר יושרה והכוונה אמיתית למטרות של לקוחותיה הם אלו שמניעים אותה. תודה על מה שאת עושה.סאם
Sam Zybert
Sam Zybert
09:21 30 Apr 20
לאחר גירושים לא פשוטים אני חייב להמליץ בחום על עו"ד חגית לב!!!!בתור עצמאי ואבא לשלושה היא סייע לי לשמור על פרנסתי ועל העסק וכל זאת תוך כדיי שהיא עזרה לנו להגיע לסכום הנכון והצודק מכל הבחינות בתשלומי המזונות.מניסיון, היא מספר אחת!תודה לכם חגית ויריב על הטיפול המסור והלא מתפשר!
Guy Levi
Guy Levi
22:09 29 Feb 20
חגית הייתה ללא ספק הרבה מעבר לעורכת דין מעולה!היא הייתה שם בשבילי לאורך כל הדרך ועזרה לי לעבור את התקופה הקשה והמסובכת הזאת בחיי שנקראת תהליך גירושין.סייעה לי במלוא מובן המשמעות לצאת עם ידי על העליונה מהתהליך ושמרה על האינטרים שלי ושל משפחתי.ממליצה לכולם בחום על חגית! אל תחשבו פעמים
Michal Hirsh
Michal Hirsh
21:56 29 Feb 20
לעבור תהליך גירושין זה אף פעם לא קל, אבל בזכותך חגיתוש התהליך הזה נראה אחרת. היית לצידי שם לאורך כל הדרך, גם כשהוא לא רצה לשלם וגם שהילדים היו על הפרק. תמיד תמכת, עזרת, הרגעת וידעת איך ומה לעשות על מנת לצאת מהצרה.אין לי מילים לתאר כמה עזרת לי, החיים שלי היום נראים אחרת לגמריי ובעיקר בזכותך.סופר ממליצה על חגית! מכל הלב, אל תוותרו על הלווי שלה.
Mor Cohen
Mor Cohen
12:43 21 Feb 20
משרד עו"ד לב עזר לי המון בתביעת הגירושים שעברתי השנה, הם עשו את זה באופן מושלם, מקצועי ואישי. חגית אישית דאגה שלא ארגיש לבד באף חלק של התהליך וסייעה לי לעבור אותו בצורה הכי חזקה ועצמאית שיש.האינטרסים שלי נשמרו, המשפחה שלי עברה את זה בצורה טובה והכי חשוב הילדים שלי לא סבלו מתהליך מכוער ומגעיל שיכל להיגמר אחרת לגמרי.תודה חגית על היחס החם ועל השירות המעולה.ממליץ בחום!
Dor Rozen
Dor Rozen
12:34 21 Feb 20
הפניתי אל עו"ד חגית לב זוג שהחליט להתגרש ורצה לעשות את זה בדרך יפה ומכובדת, לשמור על בריאות נפשם של הילדים ולהשאר חברים גם אחרי הפרידה ולשלם מחיר שפוי לעו"ד. אחרי טיפולה המסור של עו"ד חגית לב התקשר הזוג לאודות לי ולפרגן למקצועיות ולמחיר ההוגן שגבתה מהם עו"הד חגית לב, הם שיבחו את היחס והכבוד לתהליך שהובילה עו"ד חגית. אשמח להמשיך ולהמליץ לכל דורש.
אילנה שניר
אילנה שניר
11:22 30 Dec 19
שינוי גודל גופנים
ניגודיות

רוצה לדעת מה הכדאיות הכלכלית שלך בגירושין?

בייחוד בתקופה של חוסר ודאות, חשוב לך לקבל ייעוץ משפטי ולהבין מה הזכויות שלך.

בשיחת ייעוץ (בווצאפ או בזום), אסביר לך מה לעשות, איך ומתי – וזה יאפשר לך, לדעת איך לקבל את המקסימום שמגיע לך.

** שיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות

רוצה לדעת מה הכדאיות הכלכלית שלך בגירושין?

בייחוד בתקופה של חוסר ודאות, חשוב לך לקבל ייעוץ משפטי ולהבין מה הזכויות שלך.

בשיחת ייעוץ (בווצאפ או בזום), אסביר לך מה לעשות, איך ומתי – וזה יאפשר לך, לדעת איך לקבל את המקסימום שמגיע לך.

** שיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות