מהי המורכבות המיוחדת בחלוקת רכוש כאשר שני בני הזוג מנהלים חברה משפחתית קטנה?

בחברה משפחתית קטנה המהווה מעין חברת יחיד רצוי שלא לחלק את המניות בין בני הזוג, כדי להימנע מחיכוכים אישיים אשר יובילו בסופו של דבר לפגיעה הרסנית בחיי החברה. הסיבות לאי העברת המניות בפועל לבן הזוג הינן בין היתר:

קובעים את המועד הקובע לביצוע הערכת השווי

 המועד הקובע לבדיקת שווי חברה אף הוא נתון למחלוקת. קיימות מספר דרכים לקביעת מועד זה, ביניהן המועד בו נפרדו בני הזוג “על הנייר” אולם עדיין לא התגרשו, המועד בו הוגש כתב תביעה לגירושין על ידי אחד מבני הזוג, או מועד הגירושין עצמם.

אם נקבע מועד הגירושין כמועד הקובע זו יכולה להיות בעיה של ממש, מאחר ועלול להיווצר מצב בו קיים פער זמנים גדול בין המועד הקובע לבין מועד פרוץ הסכסוך.

חלוקת רכוש עסקיבפרק זמן זה עשוי אחד הצדדים לעשות ככל שביכולתו כדי להפחית את שווי העסק, בעוד שהצד השני יעשה הכל כדי להגדיל את נפחו ולזכות לאחר מכן ברווחים גבוהים מהחלק שלו בפירוק השותפות בחברה. מצבים כגון אלו יכולים להשפיע גם על מצב העסק, לגרום למתיחות בחברה ולירידה ניכרת בתפוקת העבודה. לכן, חשוב להתנהל באופן רציונלי וללא תחושות נקם או רגשות אחרים המשפיעים על שיקול הדעת.

מהי המורכבות המיוחדת בחלוקת רכוש כאשר שני בני הזוג מנהלים חברה משפחתית קטנה?

חלוקת רכוש בגירושין בחברה משפחתית קטנה המהווה מעין חברת יחיד רצוי שלא לחלק את המניות בין בני הזוג, כדי להימנע מחיכוכים אישיים אשר יובילו בסופו של דבר לפגיעה הרסנית בחיי החברה. הסיבות לאי העברת המניות בפועל לבן הזוג הינן בין היתר:

  • בחברה משפחתית קטנה, העברת מחצית המניות לבן הזוג עשויה להוביל למריבות אין סופיות בהפעלת החברה ולשיתוק פעולות החברה.
  • בחברה משפחתית קטנה הדבר גם עלול להביא לכך ששווי זכויות בן הזוג שאינו פעיל בחברה ירד ערכן כתוצאה מדפוסי התנהגות שינקוט בן הזוג האקטיבי.
  • הסדר ממוני הקושר את בני הזוג זה לזה אחרי פרידתם אינו רצוי והוא מאריך שלא לצורך את תהליך הפרידה.

ביטקוין בין מתגרשים – חלוקת רכוש וירטואלי – איך?

ביטקוין בין מתגרשים – חלוקת רכוש וירטואלי – איך?   ביטקוין הוא מטבע כמו כל מטבע אחר, רק שמאחוריו אין עומד בנק או גוף ממשלתי, […]

פירוק רכוש עסקי מבלי לפגוע במי שחשוב לך!

מדוע נושא חלוקת הרכוש הופך להיות מורכב כאשר מדובר באנשי עסקים? סוגיית פירוק רכוש עסקי בגירושין היא מורכבת אפילו לבתי המשפט ולבתי הדין. השאלה העומדת [...]

הבית בגירושין, מי משלם את המשכנתא ומה עושים אם מחליטים למכור?

החלטתם להתגרש? במהלך חלוקת הרכוש יהיה עליכם לקחת בחשבון גם את נושא הדירה המשותפת. מה תעשו עם המשכנתא? מי משלם איזה חלק ומה עושים אם [...]

לשיחה אישית לחץ כאן >>>
שינוי גודל גופנים
ניגודיות