[מומלץ] התנגדות לצוואה

רוצים להגיש התנגדות לצוואה כי חושבים שהצוואה מזוייפת או שאתם לא מקבלים את מה שמגיע לכם?

קרוב משפחתכם הלך לעולמו וכעת הגיע הזמן לקיים את צוואתו כלשונה. לעיתים אתם עשויים לחוש מקופחים או להרגיש כי הצוואה נערכה שלא כדין או תחת השפעות ולחצים לא הוגנים אשר פוגעים בזכויותיכם. מצד שני, מישהו עשוי לבוא ולטעון כנגד קיום הצוואה בטענות אשר עלולות לקפח אתכם ולפגוע בזכויות שלכם. מדובר במעמד לא נוח, טעון רגשית, כאשר לעיתים דברים רבים מונחים על הכף, כלכלית ורגשית. מומלץ לקבל ייעוץ מעורך דין לענייני משפחה.

התנגדות לצוואה – זה לא צוואה זה מכתב

במקרים בהם המנוח משאיר מכתב כצוואה, צריך לוודא כי המכתב כולל את חוקי הצוואה. המכתב צריך להיכתב בכתב ידו של המנוח עם חתימה ותאריך מדויק. במכתב צריכות להיות הוראות מדויקות אשר כוללות את האנשים שיורשים את המנוח ופרטיהם ומה כל אחד יורש. אין צורך לפרט במכתב את כל רכושו של המנוח אך הוא צריך לצרף מסמך שכן כולל את רכושו ולכתוב זאת בצוואה.

מתי צוואה בכתב יד תקפה?

כאשר המנוח חתום על מסמך בו הוא כותב את שמות היורשים ומה כל אחד יורש בכתב היד שלו, חותם את חתימתו ומציין תאריך מדויק וחשוב ביותר, נותן לעדים לחתום על הצוואה בכדי להבטיח את תוקפה. זו נחשבת לאוטנטית והקלה ביותר לעשייה.

צוואה מודפסת

במידה והוגשה צוואה מודפסת, היא לא תהיה תקפה. אין כל קשר לחתימה מקורית של המנוח ותאריך. הדבר החשוב ביותר בצוואה שלא נערכה מול עורך דין היא כתב היד. צריך לזכור כי כל אחד יכול להדפיס צוואה על סמך דעתו בלבד ולתת למנוח לחתום תחת השפעת תרופה או טיפול בבית חולים. המנוח צריך לכתוב בעצמו את הצוואה כדי לעבור עליה ולוודא שהיא מבטאת את שחפץ ליבו.

התנגדות לצוואה כי מישהו אחר כתב את הצוואה

ישנם מקרים בהם המנוח מכתיב למישהו אחר את צוואתו. בחירה זו הינה אינדיבידואלית. אומנם הצוואה כתובה בכתב יד וחתומה ע”י המנוח ומצוין בה תאריך מדויק. אך יש צורך להביא צוואה זו לבית המשפט לקביעה האם יש סיבה שהמנוח נתן למישהו אחר לכתוב במקומו, אין לגבי זה פסיקה מוחלטת. צוואה בכתב יד תקפה כאשר כתב היד של המנוח על הדף.

יש חותמת על הצוואה?

קיימים מקרים בהם הצוואה היא לא רק עמוד אחד וישנה חתימת מקור רק בעמוד האחרון, צריך לזכור שגם אנחנו בכל המסמכים שאנחנו חותמים עליהם, אנחנו רגילים לחתום בדף האחרון המסכם את הכל. בין אם מדובר בעמוד אחד ובין אם שלושה, אין כל קשר למיקום החתימה. המנוח יכול לחתום בכל מקום בדף. כל עוד החתימה מקורית בית המשפט יקבל את הצוואה.

אופס, התאריך לא נכון על הצוואה

לא תמיד צריך להגיש התנגדות לצוואה, אין זה שכיח, אך בעבר אם הוכיחו שהתאריך הכתוב על גבי הצוואה שגוי מסיבה מסוימת ובית המשפט קיבל את זה, הצוואה יכלה להתבטל לחלוטין. כיום החוק תוקן וברוב המקרים התאריך הוא הפחות חשוב מכל תוכן הצוואה ואם הטעות אינה חשובה להמשך המשפט, ניתן לדלג על כך.

אבל אם נמצאה צוואה נוספת?

התנגדות לצוואה צריכה להיבחן במקרים מסויימים, במידה ונמצאה צוואה נוספת, כאן התאריך בהחלט משחק. צוואתו האחרונה של המנוח הכי הקובעת גם אם הפיק 10 צוואות. בהרבה דיוני צוואות בבתי משפט מגלים בבית המנוח בסופו של דבר צוואה נוספת אשר שופכת אור על המתרחש ומשנה את העלילה. יש לזכור שצוואתו האחרונה של אדם היא הדבר האחרון שרצה. זה בדרך כלל מתבטא באנשים שהיו איתו ברגעיו האחרונים. צוואה בכתב יד מייצגת את בקשתו האחרונה של המנוח ובית המשפט שם על כך דגש. יש לוודא כי ברגע שקיבלת את הצוואה, לבדוק כי הכי אכן תקפה והאם היא היחידה. לפני הליכה לעורך דין כדאי לדון בפשרות בין בני המשפחה ולזכור שלפעמים כסף לא משתווה לאיבוד חבר טוב.

בקשה לצו קיום צוואה

על מנת לממש את חלקך ברכוש המנוח, ולקיים את הצוואה יש להגיש בקשה לצו קיום צוואה. באחת מלשכות הרשם לענייני ירושה, ולאחר שהוא מאשר את נוסח הצוואה, הוא נותן לה תוקף של פסק דין. את הבקשה יכולים להגיש היורשים הרשומים בצוואה (או חלקם), ובמקרים מסוימים כל אדם שמעוניין במתן הצו. רצוי להיעזר בעורך דין גירושין על מנת להגיש בצורה מסודרת ומדויקת את הבקשה לצו קיום צוואה.

התנגדות לצוואה
עורך דין גירושין
קיבלת תביעת גירושין או החלטה להתגרש ורוצה לדעת מה לעשות עכשיו?

אולי יעניין אותך...

97% מלקוחות המשרד שלנו מעידים שהשגנו עבורם תוצאות מדהימות בזכות אסטרטגיה וניסיון רב שנים

וזה מה שכתבו עלינו בגוגל…

לא סתם קןראים לה חגית לב, כי היא פשוט נותנת את הלב והנשמה שלה ללקוחות שלה. היא נמצאת שם, תמיד זמינה כשצריך אותה, נותנת מעצמה ונלחמת בשביל לקוחותיה. אני מרגיש בטוח כשהיא מגינה עלי ומרגיש שיש לי מי שיהיה שם בשבילי כשאני צריך. עו"ד אחרת לחלוטין, כזו שעושה שם טוב למקצוע.
Roy Kuper
Roy Kuper
02:51 05 Jun 20
הפנתי אליך חברה לגבי גירושים אזרחים הסכם הורות משותפת וחלוקת רכוש.עזרת לה עם הרבה סבלנות והמחירים הוגניםתודה לךאשמח להמשיך ולהמליץ
Jenya Noname
Jenya Noname
20:18 10 May 20
אני רוצה להמליץ מכל הלב על עו"ד חגית לב, אם אתם מחפשים עו"ד מצויינת הגעתם למקום הנכון. הפנתי לעו״ד חגית לב חברה טובה שלי ראשית הציין את הזמינות שלא מובנת מאליה וכן את היעוץ האיכותי ומקצועי. החברה שלי קיבלה מידע מדויק על האפשרויות שעומדות בפניה הדברים הוסברו לה בפשטות ובצורה נעימה וברורה ללא כל מכירה של שירותים משפטיים אלא בנתינה של ידע, ערך ותועלת. תודה לך עו״ד חגית לב??
Nava Ruso
Nava Ruso
08:23 07 May 20
הפנתי אלייך חברה לייעוץ. החברה הייתה מאוד מרוצה. כשיצאה ממך הייתה רגועה, המחיר על הייעוץ היה הוגן. תודה שהיית זמינה גם בתקופה מאתגרת זו
שירן אסולין
שירן אסולין
21:42 05 May 20
היכולת של חגית להרגיע את הסובבים, לא משנה מאיזה צד של המתרס הם נמצאים, היא נדירה ומשרה הרבה ביטחון בדרך הלא פשוטה שאנו עוברים. תודה רבה לך חגית לב, כשמך כך את, מייצגת את לקוחותיך מכל הלב. את נותנת את העצה הכי נכונה גם אם פירוש הדבר שתרוויחי פחות. תודה לב
כחוקר פרטי מזה 30 שנה יצא לי לעבוד עם עורכי דין רבים. בשנים האחרונות נחשפתי לעבודתה של חגית לב והתרשמתי מהיחס והמקצועיות של הלקוחות המשותפים שלנו, כאשר יושרה והכוונה אמיתית למטרות של לקוחותיה הם אלו שמניעים אותה. תודה על מה שאת עושה.סאם
Sam Zybert
Sam Zybert
09:21 30 Apr 20
לאחר גירושים לא פשוטים אני חייב להמליץ בחום על עו"ד חגית לב!!!!בתור עצמאי ואבא לשלושה היא סייע לי לשמור על פרנסתי ועל העסק וכל זאת תוך כדיי שהיא עזרה לנו להגיע לסכום הנכון והצודק מכל הבחינות בתשלומי המזונות.מניסיון, היא מספר אחת!תודה לכם חגית ויריב על הטיפול המסור והלא מתפשר!
Guy Levi
Guy Levi
22:09 29 Feb 20
חגית הייתה ללא ספק הרבה מעבר לעורכת דין מעולה!היא הייתה שם בשבילי לאורך כל הדרך ועזרה לי לעבור את התקופה הקשה והמסובכת הזאת בחיי שנקראת תהליך גירושין.סייעה לי במלוא מובן המשמעות לצאת עם ידי על העליונה מהתהליך ושמרה על האינטרים שלי ושל משפחתי.ממליצה לכולם בחום על חגית! אל תחשבו פעמים
Michal Hirsh
Michal Hirsh
21:56 29 Feb 20
לעבור תהליך גירושין זה אף פעם לא קל, אבל בזכותך חגיתוש התהליך הזה נראה אחרת. היית לצידי שם לאורך כל הדרך, גם כשהוא לא רצה לשלם וגם שהילדים היו על הפרק. תמיד תמכת, עזרת, הרגעת וידעת איך ומה לעשות על מנת לצאת מהצרה.אין לי מילים לתאר כמה עזרת לי, החיים שלי היום נראים אחרת לגמריי ובעיקר בזכותך.סופר ממליצה על חגית! מכל הלב, אל תוותרו על הלווי שלה.
Mor Cohen
Mor Cohen
12:43 21 Feb 20
משרד עו"ד לב עזר לי המון בתביעת הגירושים שעברתי השנה, הם עשו את זה באופן מושלם, מקצועי ואישי. חגית אישית דאגה שלא ארגיש לבד באף חלק של התהליך וסייעה לי לעבור אותו בצורה הכי חזקה ועצמאית שיש.האינטרסים שלי נשמרו, המשפחה שלי עברה את זה בצורה טובה והכי חשוב הילדים שלי לא סבלו מתהליך מכוער ומגעיל שיכל להיגמר אחרת לגמרי.תודה חגית על היחס החם ועל השירות המעולה.ממליץ בחום!
Dor Rozen
Dor Rozen
12:34 21 Feb 20
הפניתי אל עו"ד חגית לב זוג שהחליט להתגרש ורצה לעשות את זה בדרך יפה ומכובדת, לשמור על בריאות נפשם של הילדים ולהשאר חברים גם אחרי הפרידה ולשלם מחיר שפוי לעו"ד. אחרי טיפולה המסור של עו"ד חגית לב התקשר הזוג לאודות לי ולפרגן למקצועיות ולמחיר ההוגן שגבתה מהם עו"הד חגית לב, הם שיבחו את היחס והכבוד לתהליך שהובילה עו"ד חגית. אשמח להמשיך ולהמליץ לכל דורש.
אילנה שניר
אילנה שניר
11:22 30 Dec 19
שינוי גודל גופנים
ניגודיות

בדיקת כדאיות כלכלית לגירושים שלך

בפגישת ייעוץ מקיפה בת שעתיים:
תדע כמה מזונות ישולמו
תבין איך מתחלקת הפנסיה שלך
מה לעשות כדי להישאר עם הבית

נתכנן צעדים כלכליים מוקדמים שיאפשרו לך לקבל את המקסימום שמגיע לך

** שיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות

יש לך שאלות ופחדים לגבי הליך גירושים?

הכנתי לך הדרכה שתאפשר לך להתכונן מראש, לדעת ממה להיזהר וכמובן איך להשיג את המקסימום שמגיע לך

* דיסקרטיות מלאה ומוחלטת