קיבלת תביעת גירושין או החלטה להתגרש ורוצה הליך גירושין מהיר ?

ברור שיש לך מה להפסיד במאבק גירושין ולא רק כסף! אתה עלול לאבד את השליטה בעסק שלך, בחופש שלך ובקשר עם הילדים אם לא תנהל את העניינים בחוכמה. עם ניסיון של 2 עשורים בהשגת הסכמי גירושין הוגנים אני אענה לך מראש על חלק גדול מהשאלות והחששות שלך ואראה לך איך להימנע מבעיות משפטיות וכלכליות.

הליך גירושין מהיר

הרבה זוגות העומדים בפני גירושין מחפשים את הדרך הקלה, הזריזה והיעילה ביותר לעשות זאת, כלומר, מחפשים הליך גירושין מהיר. האם יש דבר כזה בכלל? תוך כמה זמן בממוצע הליך גירושין אמור להסתיים? ומה עושים כאשר בני הזוג אינם מסכימים רק על נושא אחד מכלל הנושאים של הליך הגירושין כגון מזונות הילדים.

גירושים מהירים

גירושים מהירים יכולים להתרחש במקרה ויש הסכמה בין בני הזוג על הנושאים הכרוכים בגירושין כמו משמורת, מזונות חלוקת רכוש ועוד. ככל שההסכמות הן יותר נרחבות, כך הגירושין יהיו מהירים יותר. בעניין זה, גירושים מהירים יכולים לקרות במקרה ובני הזוג החליטו לגבש בעצמם הסכם גירושין המשקף את רצונותיהם בכל הנושאים הנוגעים לנסיבות המקרה הפרטי שלהם. במידה ובני הזוג גיבשו הסכם גירושין כזה, יוכלו לגשת עם אותו הסכם ולאשר אותו בבית המשפט לענייני משפחה או לבית הדין הרבני. תהליך אישור ההסכם אינו תהליך ארוך. במידה ואין הסכמות בין בני הזוג, עימותים והתכתשות הצדדים בבית המשפט או בבית הדין הרבני יכולה לארוך תקופה ארוכה, יחד עם בזבוז כסף ואנרגיה. חשוב לזכור שהליך גירושין ארוך, עלול לפגוע גם בילדים אשר בכל מקרה העובדה כי הוריהם נפרדים אינה פשוטה להם. למרות שאינטרס של שני בני הזוג הוא לסיים כמה שיותר מהר את הליך הגירושין ולצאת לדרך חדשה על מנת להתחיל בחיים חדשים, חשוב שלא ימהרו בני הזוג ויוותרו או יתפשרו רק על מנת לסיים את הליך הגירושין כמה שיותר מהר. זוג אשר מגיע לישיבת גישור על מנת לחתום על הסכם גירושין, ועל מנת שהסכם הגירושין ייחתם במהירות האפשרית מסכים על סעיפים, אך לא בלב שלם, בסופו של דבר יאלץ לחיות עם הסכם גירושין אשר לא משקף את רצונותיו. דבר זה אינו רצוי על מי מהצדדים. למרות שגישור הינו הליך שנעשה מתוך בחירה וידידותי באופן יחסי, חשוב להיות מיוצג על ידי עורך דין אשר ישמור על אינטרס הצדדים בצורה הטובה ביותר, על מנת להגיע להסכם הגירושין הטוב ביותר בעבור הלקוח.

הליך גירושים מהיר

אין אנו יודעים כמה זמן וכיצד יגמר הליך גירושין כזה או אחר, הדבר תלוי בצדדים, בעורכי דינם, בבית המשפט או בבית הדין הרבני, בנסיבות הקיימות ובהתאם לכל מקרה ומקרה. אין נוסחה או שיטה לסיום הליך הגירושין בתוך זמן קצר. אך עם זאת, ידוע כי כמו כל הליך משפטי אחר, גם הליך גירושין יגמר מהר יותר באם הצדדים ההליך יעשה בהסכמה. רוב הבעיות, המריבות והוויכוחים בין הצדדים, מתחילים ברגע שנותנים לאגו לנהל את התהליך הסכמות בין בני הזוג, אז מתחילות התכתשויות ועימותים בבית המשפט או בבית הדין ואת כדור השלג הזה קשה לעצור.

גירושין בהסכמה

גם במקרים בהם בני הזוג מסכימים כי אין הם יכולים לגור יותר זה עם זו ולחיות במשותף, ואף מסכימים על חלוקת הרכוש בנסיבות העניין, באם קיימים ילדים משותפים הכל הופך למסובך יותר. הילדים הינם דבר יקר אם לא הדבר היקר לנו ביותר, ותהליך גירושין יכול "להיתקע" חודשים אם לא שנים, אם בני הזוג המתגרשים אינם מסכימים בעניין משמורת משותפת או דמי מזונות ילדים. על כן, באם בני זוג מעוניינים בהליך גירושין מהר, חשוב כי יעשו מאמצים רבים על מנת להגיע להבנות, פשרות והסכמות בכל הנושאים הנוגעים לגירושין, כולל הילדים ולכן עדיף גישור בגירושין.

תהליך גירושים

עצם רעיון הגירושין עצמן, אינו דבר אשר אנחנו מרגישים בנח עמו. גירושין אינם דבר מהנה וכל אחד ירצה לסיים הליך זה במהירות האפשרית ובתוצאות הטובות ביותר לטובתו. הליך גירושין אחד אינו דומה להליך גירושין אחר, וקשה להעריך איך ומתי ההליך יסתיים. הליך גירושין הוא לעיתים דיני נפשות של ממש, וככזה, יש צורך להיערך בהתאם ולבחור ייצוג מתאים והולם. על כן, עוד בטרם בן זוג מחליט לבשר לבן זוגו אודות החלטתו לשים קץ לנישואיו, רצוי כי יבדוק את עורכי הדין הקיימים ויבחר לעצמו עורך דין המתמחה בתחום דיני המשפחה ובעל ניסיון בתחום הגירושין וכל הנושאים הכרוכים בגירושין. עורך דין גירושין יוכל לשמור על האינטרסים של הלקוח שלו בהליך, ויביא את התוצאות הטובות ביותר עבורו.

מגשר גירושין

בטרם בני הזוג יפנו להגשת תביעת בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה, רצוי שינסו למצות הליך של גישור, הידברות והקשבה. באמצעות מגשר לגירושין, בני הזוג יכולים לנסות להגיע להסכמות ולגבש הסכם גירושין נוח אשר ישקף את רצונותיהם. במידה ובני הזוג יחתמו על הסכם גירושין, כל שיצטרכו לעשות הוא לגשת לבית המשפט לענייני משפחה או לבית הדין הרבני אשר לאחר מספר בדיקות, יתן להסכם הגירושין תוקף של פסק דין אשר יחייב את שניהם.

הסכם ממון

אחד מהדברים אשר אנו יודעים בוודאות כי יביא להליך גירושין מהיר, הינו הסכם ממון. הסכם ממון הינו הסכם אשר בני הזוג עורכים על מנת להסדיר את יחסיהם הכלכליים והאישיים, ובמידה וקיים הסכם ממון, הרי שהלכת השיתוף או חוק יחסי ממון (בנסיבות העניין) לא יתקיימו. בעוד שבעבר הסכם ממון נחשב לחריג, הרי שהיום מדובר בהסכם משפטי אשר נפוץ בעולם המערבי ונכתב בדרך שגרה. על מנת שלהסכם ממון יהיה תוקף מחייב, עליו לעמוד במספר כללים. כדי שלהסכם ממון לפני חתונה יהא תוקף משפטי, לא מספיק שהצדדים יחתמו עליו, אלא יש לבצע תהליך של אישור משפטי על ידי: בית המשפט לענייני משפחה, בית הדין הרבני או אצל רשם נישואין או נוטריון. ניתן לגבש הסכם ממון גם במהלך הנישואין, והוא יהיה מחייב לאחר אישור של בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני. הסיבה לאישורים הללו הינה כדי לוודא שבני הזוג חתמו על הסכם הממון מרצונם החופשי וללא כל לחץ או השפעה בלתי הוגנת על ידי מי מהצדדים. רק כאשר ישתכנע הגורם המאשר כי הצדדים חפצים באותו הסכם ממון, יקבל הוא תוקף מחייב. ברור וידוע כי הסכם ממון חוסך התכתשויות רבות וארוכות בבית המשפט, כספים, אנרגיות וזמן, ומבטיח את זכויות בני הזוג, בדיוק כפי שראו ורצו אותם עוד בטרם נישאו או חשבו על גירושין. חשוב כי הסכם הממון אשר נחתם לפני הנישואין או במהלכם, יכלול את כל הנושאים החשובים, על מנת שאם הצדדים יעשו בו ביום מן הימים שימוש, יגלו כי הוא עונה על צרכיהם.

לתיאום פגישת ייעוץ אישית, לדעת ולהבין מה לעשות מעתה ואילך,
מה חשוב לקחת בחשבון ומה האתגרים המיידים