fbpx
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

תהליך גירושין בהסכמה – איך מצליח ומה והחסרונות?

עו"ד חגית לב

"אני אדאג שתקבל את המקסימום שמגיע לך"
שליטה מלאה ברכוש ובכספים תוך שמירה על האינטרסים שלך !

לב משרד עורכי דין עוסק בתחום דיני משפחה וירושה. המשרד מנהל תיקי משפחה רבים בארץ ובחו”ל דיסקרטיות ואמינות ואנושיות אצלנו זה שם המשחק.

מעל 500 ממליצים וחוות דעת של אנשים שעברו את זה כמו גדולים

היתרונות של גירושין בהסכמה

יתרונותיהם של גירושין בהסכמה הינם רבים ועדיפים גם מבחינת העלויות המשפטיות וגם מבחינת הזמן הנידרש לעומת ניהול תביעות בבית המשפט.

גירושין בהסכמה או גירושין מתוך רצון והדדיות הבאים לידי הסדר בהליך של גישור עתידים להיות נוחים יותר כאשר ההסכמים שנחתמו יחזיקו מעמד לאורך זמן יותר מאשר פסקי דין שנגזרו על ידי בית המשפט ויטו בדרך כלל לטובת אחד מן הצדדים ויותירו את השני מקופח.ן

לקבל את הבית בחלוקת רכוש | עו"ד חגית לב

בדיקה משפטית של היבטים כלכליים תציג לך כמה הרכוש והכספים שלך שווים
ומה תוכל לעשות כדי להשאיר אצלך כמה שיותר

* תקבל את המקסימום שמגיע לך

הקושי של הליך הגירושין


גירושין הוא הליך קשה כואב ומכאיב, לא חשוב באיזה גיל הוא נעשה באיזה מצב או מעמד ובאילו נסיבות. המילה גירושין לעולם תעורר קונוטציה שלילית ולרוב תעלה בדמיון תמונות של סכסוכים, ריבים ומחלוקות קשות על משמורות הילדים, הממון המשותף והרכוש המשותף.

 

גירושין בהסכמה ממתיקה את "הגלולה"

אך יחד עם עוגמת המצב ניתן להמתיק את הגלולה בעריכתם של גירושין בהסכמה. זאת ומעבר לכך, גירושין בהסכמה יכולים להביא להשכנת שלום בין בני זוג דווקא בחיים המשותפים לא הסתדרו האחד עם השני. גירושין בהסכמה יכולים להוביל ליחסים מסוג חדש של כבוד הדדי, הבנה ודרך ארץ.

 

עריכת של הסכם גירושין בהסכמה

הליך הגישור או גירושין בהסכמה נערכים באופן פרטי באמצעות עורכי דין המתמחים בתחום גישור משפחתי ועתים פסיכולוגים המתמחים בתחום דיני המשפחה.

ההליך מתבצע מחוץ לכותלי בית המשפט ומטרתו להגיע להסכמות ברצון של שני בני הזוג לגבי הנושאים הרלוונטיים להם כגון, מזונות הילדים, ממון משותף, משכנתאות, נדל"ן משותף, משמורות ועוד.

 

הסכם גירושין בהסכמה מאושר על ידי בית המשפט

המגשר יערוך חוזה ממון והסכם גירושין בין בני הזוג לאחר עריכת פגישות חסויות עם כל אחד מהצדדים, המגשר ימצא פתרונות לכל המחלוקות העומדות בין בני הזוג באופן שלא יפגע באינטרסים של אף אחד מהם. הסכם זה יובא בפני בני הזוג ועורכי דין גירושין שלהם למתן הערות ותיקונים ולבסוף ייחתם מתוך הסכמה ורצון על ידי שני בני הזוג. בתום הליך זה יועבר המסמך לקבלת אישור ותוקף משפטי רשמי מבית המשפט.


סרבנות גט – תופעה קשה ופוגענית 

מדובר בתופעה שלצערי לא מעט נשים חוו בארץ שהקשתה עליהן לסגור מאחוריהן את פרק הזוגיות הנוכחי ולהמשיך הלאה בחייהן.

בעבר תופעה זו היתה מנת חלקן של הנשים, לאחר מכן הפכה גם למנת חלקם של הגברים. מכיוון ונישואין כשרים בישראל כדת משה וישראל ניתן להתיר רק באמצעות גט ורק בבית דין רבני, קיימים מקרים בהם מפעיל אחד הצדדים סחטנות רגשית ו/או כלכלית והוא מסרב לגט.

זוהי תופעה קשה אשר יש להימנע ממנה ולהתיר לבן הזוג להמשיך בחייו בצורה מכובדת. בעקבות תופעה זו ניתנה רק לבית הדין הרבני הסמכות להפעיל צווי הגבלה למי שמסרב לגט חרף החלטה של בית הדין כי על בני הזוג להתגרש.

בין צווי ההגבלה השונים אשר עשויים להיות מוטלים על סרבן הגט נמצאות הגבלות הזכויות הבאות: 

1. צו עיכוב יציאה מן הארץ.
2. קבלת, הארכת או חידוש דרכון ישראלי.
3. קבלת, החזקת או חידוש רישיון נהיגה ישראלי.
4. הפעלת עסק הדורש רישוי עסק.
5. פתיחת חשבונות בנק או משיכת כספים מחשבונות קיימים.
6. מאסר בכפייה לתקופה ממושכת.

ההמלצה שלי היא להימנע מצעד קיצוני של סרבנות גט ולסיים את ההליך בכבוד הדדי ככל הניתן.

במידה ונתקלתם בסרבנות גט מצד בן הזוג שלכם, אני ממליצה בחום לפנות לעורך דין לענייני משפחה אשר יסייע לכם לפתור את הסבך המשפטי ולהמשיך בתהליך הגירושין. כיום, יש כלים רבים שיכולים לסייע ולמנוע סרבנות גט ואין סיבה שלא להפעילם.

דעו כי כל פעולה שתעשו מעכשיו, מהרגע שהתקבלה ההחלטה להתגרש, יש לה משמעות על המשך הדרך שלכם. אני ממליצה לכם להגיע מוכנים כמה שיותר לתהליך, מצויידים בידע, בעובדות ובעזרה מקצועית מתאימה על מנת שתסיימו את הגירושין בדרך הטובה ביותר עבורכם ובמינימום טעויות.

 

גירושין בשיתוף פעולה בהצלחה

במידה ובני הזוג מרגישים כי מסוגלים לשבת יחדיו לצורך הידברות ולמען יתגרשו בשיתוף פעולה (גירושין שלא במקרה של אלימות חלילה או נסיבות אשר אינן מאפשרות את אותו הליך הידברות), ניתן לקבוע פגישת גישור עם מגשר או עם עורך דין אשר גם מגשר.

אותו עורך דין או מגשר יסביר על ההליך ועקרונותיו והצדדים יבחרו איזה נושאים הם רוצים לפתור בהליך הגישור. ההליך הוא בחירה, כלומר כל אחד מבני הזוג יכול להחליט בכל שלב כי אינו מעוניין להתדיין יותר באמצעות המגשר ומעוניין לגשת לבית המשפט. כמו כן, העניינים אשר נידונו בהליך אינו יכולים לשמש בהליך הגירושין בבית המשפט או בבית הדין הרבני. דהיינו, בני הזוג הם אלה ששולטים בהליך בכל עת.

הליך גישור הוא ללא ספק ההליך הטוב ביותר ומהיר ביותר, אשר מביא לגירושין בצורה הטובה ביותר בעבור בני הזוג המתגרשים. במידה וקיים רצון ושיתוף פעולה בין בני הזוג, מומלץ לבחון את הליך הגישור כדרך נוספת.

גירושין בהסכמה
גירושין בהסכמה

רוצה לקבל את המקסימום שמגיע לך?

מלא את הטופס מתחת לסרטון

וקבל גישה לסרטון הדרכה

שיראה לך  איך לקבל את המקסימום

שמגיע לך בהסכם גירושין

עו"ד חגית לב

"אני אדאג שתקבל את המקסימום שמגיע לך"
שליטה מלאה ברכוש ובכספים תוך שמירה על האינטרסים שלך !

לב משרד עורכי דין עוסק בתחום דיני משפחה וירושה. המשרד מנהל תיקי משפחה רבים בארץ ובחו”ל דיסקרטיות ואמינות ואנושיות אצלנו זה שם המשחק.

מעל 500 ממליצים וחוות דעת של אנשים שעברו את זה כמו גדולים
 • הפניתי לחגית חברה שלי שבעלה הפעיל כלפיה אלימות כלכלית ״וסגר לה את כל הברזים״. חגית ליוותה אותה בהצלחה והשיגה עבורה בהסכם הגירושין 50% זכויות מהווילה במושב וזאת למרות הסכם ממון שהיה לפני הנישואים. שמח להמליץ על עו״ד חגית לב שמטפלת בנואעם רגישים אלו ברכות ובמקצועיות

  Ori Segev Avatar Ori Segev
  20/12/2018
 • עו"ד חגית הינה עו"ד מקצועית ביותר, מתחילת הדרך שיקפה את צורת העבודה שלה, בנתה אסטרטגיה שתגן על האינטרס שלי כלקוחה, צפתה קדימה מהלכים, הגיבה בזמן אמת לכל הנדרש, זמינה מאוד, אמינה, ומאוד מאוד אנושית גם כשקשה משקפת את המציאות ואת הכלים והאפשרויות העומדים לרשות הלקוח בכל סיטואציה. עו"ד ואדם ערכי וסופר מקצועית!!

  לינוי כחלון Avatar לינוי כחלון
  20/08/2022
 • לומדת לעומק את המקרה ואת הבנאדם מנסה לפתור סוגיות בדרכי נועם מבינה ומכירה את השטח ואת האנשים מלווה בסבלנות ענקית והכי חשוב - עו"ד עם נשמה

  Ofir Zeitoun Avatar Ofir Zeitoun
  20/07/2022
 • הגעתי לפגישת ייעוץ אצל עו"ד חגית לב, קיבלתי שרות וייעוץ יוצא מהכלל ואני מאד מרוצה, אשמח להמליץ גם בעתיד

  נורית נוריאל Avatar נורית נוריאל
  20/12/2015
 • עו"ד חגית לב, היא לפני הכל קסם של אישיות!! 🌸🌸🌸🌸 היא סובלנית, אכפתית, רגישה , מסורה ונאמנה ללקוח ולעבודתה.אישה מדהימה עם המון נתינה ולב ענק. חגית מאוד מקצועית ועזרה לי לפני 5 שנים כשהייתי בהליכי גירושין מתקדמים, יעצה ונתנה לי מס' טיפים על מנת שאעבור את התהליך על הצד הטוב ביותר ובקלות בבית הדין הרבני. היה לי מזל גדול שפניתי אליה, כיוון שעו"ד שליוותה אותי בהתחלה, החסירה ממני פרטים ולא נתנה לי את כל המידע והאינפורמציה. חגית דאגה לי ובזכותה תהליך הגירושין שלי עבר בשלום. בשנה האחרונה , פניתי לחגית שוב בענייני תהליך הורות משותפת שהתחלתי ובכוונתי להמשיך אצלה.כן ירבו כמוה !! ממליצה בחום ובאהבה לפנות אליה . בברכה, טליה לוי

  tali levy Avatar tali levy
  20/07/2022
 • Mirit Simon Avatar Mirit Simon
  20/12/2019
 • רציתי להגיד לך פשוט תודה את מדהימה ומקצועית

  רחל לב Avatar רחל לב
  20/12/2019
 • כחוקר פרטי מזה 30 שנה יצא לי לעבוד עם עורכי דין רבים. בשנים האחרונות נחשפתי לעבודתה של חגית לב והתרשמתי מהיחס והמקצועיות של הלקוחות המשותפים שלנו, כאשר יושרה והכוונה אמיתית למטרות של לקוחותיה הם אלו שמניעים אותה. תודה על מה שאת עושה. סאם

  Sam Zybert Avatar Sam Zybert
  20/12/2020
 • קיבלתי ייעוץ מקצועי בנושא צוואות וירושות - ממליץ בלב שלם

  eli zimmerman Avatar eli zimmerman
  20/12/2021
 • תודה רבה לך חגית על הליווי המסור והאישי - את בטח לאה עורכת דין רגילה - אשמח לןהמליץ בלב שלם

  adi mishani Avatar adi mishani
  20/12/2020