[מומלץ] גירושים בהסכמה

היתרונות של גירושים בהסכמה

יתרונותיהם של גירושין בהסכמה הינם רבים מספור וסבים בעיקר סביב נושאי החיסכון בזמן, החיסכון בהוצאות העתק על עורכי הדין, החיסכון במכאובי לב ובעוגמות נפש מיותרות. גירושין בהסכמה או גירושין מתוך רצון והדדיות הבאים לידי הסדר בהליך של גישור עתידים להיות נוחים יותר כאשר ההסכמים שנחתמו יחזיקו מעמד לאורך זמן יותר מאשר פסקי דין שנגזרו על ידי בית המשפט ויטו בדרך כלל לטובת אחד מן הצדדים ויותירו את השני מקופח.

גירושין בהסכמה

הקושי של הליך הגירושין

גירושין הוא הליך קשה כואב ומכאיב, לא חשוב באיזה גיל הוא נעשה באיזה מצב או מעמד ובאילו נסיבות. המילה גירושין לעולם תעורר קונוטציה שלילית ולרוב תעלה בדמיון תמונות של סכסוכים, ריבים ומחלוקות קשות על משמורות הילדים, הממון המשותף והרכוש המשותף.

גירושין בהסכמה הינה אלטרנטיבית שממתיקה את הגלולה

אך יחד עם עוגמת המצב ניתן להמתיק את הגלולה בעריכתם של גירושין בהסכמה. זאת ומעבר לכך, גירושין בהסכמה יכולים להביא להשכנת שלום בין בני זוג דווקא בחיים המשותפים לא הסתדרו האחד עם השני. גירושין בהסכמה יכולים להוביל ליחסים מסוג חדש של כבוד הדדי, הבנה ודרך ארץ.

עריכתו של הסכם גירושים בהסכמה

הליך הגישור או גירושין בהסכמה נערכים באופן פרטי באמצעות עורכי דין המתמחים בתחום גישור משפחתי ועתים פסיכולוגים המתמחים בתחום דיני המשפחה. ההליך מתבצע מחוץ לכותלי בית המשפט ומטרתו להגיע להסכמות ברצון של שני בני הזוג לגבי הנושאים הרלוונטיים להם כגון, מזונות הילדים, ממון משותף, משכנתאות, נדל"ן משותף, משמורות ועוד.

הסכם גירושין בהסכמה מאושר על ידי בית המשפט

המגשר יערוך חוזה ממון והסכם גירושין בין בני הזוג לאחר עריכת פגישות חסויות עם כל אחד מהצדדים, המגשר ימצא פתרונות לכל המחלוקות העומדות בין בני הזוג באופן שלא יפגע באינטרסים של אף אחד מהם. הסכם זה יובא בפני בני הזוג ועורכי דין גירושין שלהם למתן הערות ותיקונים ולבסוף ייחתם מתוך הסכמה ורצון על ידי שני בני הזוג. בתום הליך זה יועבר המסמך לקבלת אישור ותוקף משפטי רשמי מבית המשפט.

סרבנות גט – תופעה קשה ופוגעת 

מדובר בתופעה שלצערי לא מעט נשים חוו בארץ שהקשתה עליהן לסגור מאחוריהן את פרק הזוגיות הנוכחי ולהמשיך הלאה בחייהן. בעבר תופעה זו היתה מנת חלקן של הנשים, לאחר מכן הפכה גם למנת חלקם של הגברים. מכיוון ונישואין כשרים בישראל כדת משה וישראל ניתן להתיר רק באמצעות גט ורק בבית דין רבני, קיימים מקרים בהם מפעיל אחד הצדדים סחטנות רגשית ו/או כלכלית והוא מסרב לגט. זוהי תופעה קשה אשר יש להימנע ממנה ולהתיר לבן הזוג להמשיך בחייו בצורה מכובדת. בעקבות תופעה זו ניתנה רק לבית הדין הרבני הסמכות להפעיל צווי הגבלה למי שמסרב לגט חרף החלטה של בית הדין כי על בני הזוג להתגרש.

בין צווי ההגבלה השונים אשר עשויים להיות מוטלים על סרבן הגט נמצאות הגבלות הזכויות הבאות: 
1. צו עיכוב יציאה מן הארץ.
2. קבלת, הארכת או חידוש דרכון ישראלי.
3. קבלת, החזקת או חידוש רישיון נהיגה ישראלי.
4. הפעלת עסק הדורש רישוי עסק.
5. פתיחת חשבונות בנק או משיכת כספים מחשבונות קיימים.
6. מאסר בכפייה לתקופה ממושכת.

ההמלצה שלי היא להימנע מצעד קיצוני של סרבנות גט ולסיים את ההליך בכבוד הדדי ככל הניתן. במידה ונתקלתם בסרבנות גט מצד בן הזוג שלכם, אני ממליצה בחום לפנות לעורך דין לענייני משפחה אשר יסייע לכם לפתור את הסבך המשפטי ולהמשיך בתהליך הגירושין. כיום, יש כלים רבים שיכולים לסייע ולמנוע סרבנות גט ואין סיבה שלא להפעילם.

דעו כי כל פעולה שתעשו מעכשיו, מהרגע שהתקבלה ההחלטה להתגרש, יש לה משמעות על המשך הדרך שלכם. אני ממליצה לכם להגיע מוכנים כמה שיותר לתהליך, מצויידים בידע, בעובדות ובעזרה מקצועית מתאימה על מנת שתסיימו את הגירושין בדרך הטובה ביותר עבורכם ובמינימום טעויות.

גירושין בשיתוף פעולה בהצלחה

במידה ובני הזוג מרגישים כי מסוגלים לשבת יחדיו לצורך הידברות ולמען יתגרשו בשיתוף פעולה (גירושין שלא במקרה של אלימות חלילה או נסיבות אשר אינן מאפשרות את אותו הליך הידברות), ניתן לקבוע פגישת גישור עם מגשר או עם עורך דין אשר גם מגשר. אותו עורך דין או מגשר יסביר על ההליך ועקרונותיו והצדדים יבחרו איזה נושאים הם רוצים לפתור בהליך הגישור. ההליך הוא בחירה, כלומר כל אחד מבני הזוג יכול להחליט בכל שלב כי אינו מעוניין להתדיין יותר באמצעות המגשר ומעוניין לגשת לבית המשפט. כמו כן, העניינים אשר נידונו בהליך אינו יכולים לשמש בהליך הגירושין בבית המשפט או בבית הדין הרבני. דהיינו, בני הזוג הם אלה ששולטים בהליך בכל עת. גישור הוא ללא ספק ההליך הטוב ביותר ומהיר ביותר, אשר מביא לגירושין בצורה הטובה ביותר בעבור בני הזוג המתגרשים. במידה וקיים רצון ושיתוף פעולה בין בני הזוג, מומלץ לבחון את הליך הגישור כדרך נוספת.

עורך דין גירושין
קיבלת תביעת גירושין או החלטה להתגרש ורוצה לדעת מה לעשות עכשיו?

אולי יעניין אותך...

97% מלקוחות המשרד שלנו מעידים שהשגנו עבורם תוצאות מדהימות בזכות אסטרטגיה וניסיון רב שנים

וזה מה שכתבו עלינו בגוגל…

לא סתם קןראים לה חגית לב, כי היא פשוט נותנת את הלב והנשמה שלה ללקוחות שלה. היא נמצאת שם, תמיד זמינה כשצריך אותה, נותנת מעצמה ונלחמת בשביל לקוחותיה. אני מרגיש בטוח כשהיא מגינה עלי ומרגיש שיש לי מי שיהיה שם בשבילי כשאני צריך. עו"ד אחרת לחלוטין, כזו שעושה שם טוב למקצוע.
Roy Kuper
Roy Kuper
02:51 05 Jun 20
הפנתי אליך חברה לגבי גירושים אזרחים הסכם הורות משותפת וחלוקת רכוש.עזרת לה עם הרבה סבלנות והמחירים הוגניםתודה לךאשמח להמשיך ולהמליץ
Jenya Noname
Jenya Noname
20:18 10 May 20
אני רוצה להמליץ מכל הלב על עו"ד חגית לב, אם אתם מחפשים עו"ד מצויינת הגעתם למקום הנכון. הפנתי לעו״ד חגית לב חברה טובה שלי ראשית הציין את הזמינות שלא מובנת מאליה וכן את היעוץ האיכותי ומקצועי. החברה שלי קיבלה מידע מדויק על האפשרויות שעומדות בפניה הדברים הוסברו לה בפשטות ובצורה נעימה וברורה ללא כל מכירה של שירותים משפטיים אלא בנתינה של ידע, ערך ותועלת. תודה לך עו״ד חגית לב??
Nava Ruso
Nava Ruso
08:23 07 May 20
הפנתי אלייך חברה לייעוץ. החברה הייתה מאוד מרוצה. כשיצאה ממך הייתה רגועה, המחיר על הייעוץ היה הוגן. תודה שהיית זמינה גם בתקופה מאתגרת זו
שירן אסולין
שירן אסולין
21:42 05 May 20
היכולת של חגית להרגיע את הסובבים, לא משנה מאיזה צד של המתרס הם נמצאים, היא נדירה ומשרה הרבה ביטחון בדרך הלא פשוטה שאנו עוברים. תודה רבה לך חגית לב, כשמך כך את, מייצגת את לקוחותיך מכל הלב. את נותנת את העצה הכי נכונה גם אם פירוש הדבר שתרוויחי פחות. תודה לב
כחוקר פרטי מזה 30 שנה יצא לי לעבוד עם עורכי דין רבים. בשנים האחרונות נחשפתי לעבודתה של חגית לב והתרשמתי מהיחס והמקצועיות של הלקוחות המשותפים שלנו, כאשר יושרה והכוונה אמיתית למטרות של לקוחותיה הם אלו שמניעים אותה. תודה על מה שאת עושה.סאם
Sam Zybert
Sam Zybert
09:21 30 Apr 20
לאחר גירושים לא פשוטים אני חייב להמליץ בחום על עו"ד חגית לב!!!!בתור עצמאי ואבא לשלושה היא סייע לי לשמור על פרנסתי ועל העסק וכל זאת תוך כדיי שהיא עזרה לנו להגיע לסכום הנכון והצודק מכל הבחינות בתשלומי המזונות.מניסיון, היא מספר אחת!תודה לכם חגית ויריב על הטיפול המסור והלא מתפשר!
Guy Levi
Guy Levi
22:09 29 Feb 20
חגית הייתה ללא ספק הרבה מעבר לעורכת דין מעולה!היא הייתה שם בשבילי לאורך כל הדרך ועזרה לי לעבור את התקופה הקשה והמסובכת הזאת בחיי שנקראת תהליך גירושין.סייעה לי במלוא מובן המשמעות לצאת עם ידי על העליונה מהתהליך ושמרה על האינטרים שלי ושל משפחתי.ממליצה לכולם בחום על חגית! אל תחשבו פעמים
Michal Hirsh
Michal Hirsh
21:56 29 Feb 20
לעבור תהליך גירושין זה אף פעם לא קל, אבל בזכותך חגיתוש התהליך הזה נראה אחרת. היית לצידי שם לאורך כל הדרך, גם כשהוא לא רצה לשלם וגם שהילדים היו על הפרק. תמיד תמכת, עזרת, הרגעת וידעת איך ומה לעשות על מנת לצאת מהצרה.אין לי מילים לתאר כמה עזרת לי, החיים שלי היום נראים אחרת לגמריי ובעיקר בזכותך.סופר ממליצה על חגית! מכל הלב, אל תוותרו על הלווי שלה.
Mor Cohen
Mor Cohen
12:43 21 Feb 20
משרד עו"ד לב עזר לי המון בתביעת הגירושים שעברתי השנה, הם עשו את זה באופן מושלם, מקצועי ואישי. חגית אישית דאגה שלא ארגיש לבד באף חלק של התהליך וסייעה לי לעבור אותו בצורה הכי חזקה ועצמאית שיש.האינטרסים שלי נשמרו, המשפחה שלי עברה את זה בצורה טובה והכי חשוב הילדים שלי לא סבלו מתהליך מכוער ומגעיל שיכל להיגמר אחרת לגמרי.תודה חגית על היחס החם ועל השירות המעולה.ממליץ בחום!
Dor Rozen
Dor Rozen
12:34 21 Feb 20
הפניתי אל עו"ד חגית לב זוג שהחליט להתגרש ורצה לעשות את זה בדרך יפה ומכובדת, לשמור על בריאות נפשם של הילדים ולהשאר חברים גם אחרי הפרידה ולשלם מחיר שפוי לעו"ד. אחרי טיפולה המסור של עו"ד חגית לב התקשר הזוג לאודות לי ולפרגן למקצועיות ולמחיר ההוגן שגבתה מהם עו"הד חגית לב, הם שיבחו את היחס והכבוד לתהליך שהובילה עו"ד חגית. אשמח להמשיך ולהמליץ לכל דורש.
אילנה שניר
אילנה שניר
11:22 30 Dec 19
שינוי גודל גופנים
ניגודיות

בדיקת כדאיות כלכלית לגירושים שלך

בפגישת ייעוץ מקיפה בת שעתיים:
תדע כמה מזונות ישולמו
תבין איך מתחלקת הפנסיה שלך
מה לעשות כדי להישאר עם הבית

נתכנן צעדים כלכליים מוקדמים שיאפשרו לך לקבל את המקסימום שמגיע לך

** שיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות

יש לך שאלות ופחדים לגבי הליך גירושים?

הכנתי לך הדרכה שתאפשר לך להתכונן מראש, לדעת ממה להיזהר וכמובן איך להשיג את המקסימום שמגיע לך

* דיסקרטיות מלאה ומוחלטת