היתרונות של גירושין בהסכמה

יתרונותיהם של גירושין בהסכמה הינם רבים מספור וסבים בעיקר סביב נושאי החיסכון בזמן, החיסכון בהוצאות העתק על עורכי הדין, החיסכון במכאובי לב ובעוגמות נפש מיותרות. גירושין בהסכמה או גירושין מתוך רצון והדדיות הבאים לידי הסדר בהליך של גישור עתידים להיות נוחים יותר כאשר ההסכמים שנחתמו יחזיקו מעמד לאורך זמן יותר מאשר פסקי דין שנגזרו על ידי בית המשפט ויטו בדרך כלל לטובת אחד מן הצדדים ויותירו את השני מקופח.

לתיאום פגישת ייעוץ אישית, לדעת ולהבין מה לעשות מעתה ואילך,
מה חשוב לקחת בחשבון ומה האתגרים המיידים

הקושי של הליך הגירושין

גירושין הוא הליך קשה כואב ומכאיב, לא חשוב באיזה גיל הוא נעשה באיזה מצב או מעמד ובאילו נסיבות. המילה גירושין לעולם תעורר קונוטציה שלילית ולרוב תעלה בדמיון תמונות של סכסוכים, ריבים ומחלוקות קשות על משמורות הילדים, הממון המשותף והרכוש המשותף.

גירושין בהסכמה הינה אלטרנטיבית שממתיקה את הגלולה

אך יחד עם עוגמת המצב ניתן להמתיק את הגלולה בעריכתם של גירושין בהסכמה. זאת ומעבר לכך, גירושין בהסכמה יכולים להביא להשכנת שלום בין בני זוג דווקא בחיים המשותפים לא הסתדרו האחד עם השני. גירושין בהסכמה יכולים להוביל ליחסים מסוג חדש של כבוד הדדי, הבנה ודרך ארץ.

עריכתו של הסכם גירושין בהסכמה

הליך הגישור או גירושין בהסכמה נערכים באופן פרטי באמצעות עורכי דין המתמחים בתחום גישור משפחתי ועתים פסיכולוגים המתמחים בתחום דיני המשפחה. ההליך מתבצע מחוץ לכותלי בית המשפט ומטרתו להגיע להסכמות ברצון של שני בני הזוג לגבי הנושאים הרלוונטיים להם כגון, מזונות הילדים, ממון משותף, משכנתאות, נדל"ן משותף, משמורות ועוד.

הסכם גירושין בהסכמה מאושר על ידי בית המשפט

המגשר יערוך חוזה ממון והסכם גירושין בין בני הזוג לאחר עריכת פגישות חסויות עם כל אחד מהצדדים, המגשר ימצא פתרונות לכל המחלוקות העומדות בין בני הזוג באופן שלא יפגע באינטרסים של אף אחד מהם. הסכם זה יובא בפני בני הזוג ועורכי דין גירושין שלהם למתן הערות ותיקונים ולבסוף ייחתם מתוך הסכמה ורצון על ידי שני בני הזוג. בתום הליך זה יועבר המסמך לקבלת אישור ותוקף משפטי רשמי מבית המשפט.