fbpx
חיפוש
Close this search box.

חלוקת רכוש מטבעות וירטואליים

עו"ד חגית לב

"אני אדאג שתקבל את המקסימום שמגיע לך"
שליטה מלאה ברכוש ובכספים תוך שמירה על האינטרסים שלך !

לב משרד עורכי דין עוסק בתחום דיני משפחה וירושה. המשרד מנהל תיקי משפחה רבים בארץ ובחו”ל דיסקרטיות ואמינות ואנושיות אצלנו זה שם המשחק.

מעל 500 ממליצים וחוות דעת של אנשים שעברו את זה כמו גדולים

חלוקת רכוש מטבעות וירטואליים


ביטקוין הוא מטבע כמו כל מטבע אחר, רק שמאחוריו אין עומד בנק או גוף ממשלתי, ביטקוין הוא מטבע וירטואלי.

אז מדוע הביטקוין שווה ערך?
טענה קדומה אומרת שדבר הוא בעל ערך אם החברה מסכימה כי הוא כזה, וזה בדיוק המצב של הביטקוין.

הייחוד של הביטקוין הוא שאין שם "כסף מזומן" וכל כולו נמצא בקבצים המכונים "ארנק ביטקוין". מדובר למעשה ברצף של מספרים ייחודי ובלתי ניתן לחיקוי, כאשר כמות הביטקוין הזמינה מוגבלת והיא זו אשר יוצרת את הדרישה למטבע ונותנת לו ערך.

יצוין כי, חישוב ערך הביטקוין על מנת לחלקו בין בני הזוג – אינו עבודה פשוטה. ערך הביטקוין נקבע על פי ביקוש והיצע, מטבע הביטקוין שונה מיורו או מדולר והתנודתיות היא גדולה. חשוב לדעת ששוויו של הביטקוין שנתגלה בין הצדדים, יוערך ויתחלק בין בני זוג בעת גירושין כמו כל נכס אחר.

בדיקה משפטית של היבטים כלכליים תציג לך כמה הרכוש והכספים שלך שווים
ומה תוכל לעשות כדי להשאיר אצלך כמה שיותר

* תקבל את המקסימום שמגיע לך

קיימות בעולם בורסות מקוונות אשר באמצעותן ניתן להחליף היום שקלים או דולרים למטבע הוירטואלי, כמו כן באם אדם אחר מעוניין לקבל תשלום דרך ביטקוין, ניתן להעביר לו את המטבעות דרך הארנק הוירטואלי.

מאחר ותחום זה חדש באופן יחסי, לא קיים מס על הביטקוין היום, ובדיוק בגלל זה דנים היום בעולם בנושא על מנת להעניק לו מעמד לגיטימי של מטבע. ברור כי אם ידווח אדם המחזיק בביטקוין או בכל מטבע וירטואלי אחר  על רווח, בין קניה למכירה, אז יחול עליו מס.

יצוין כי נכון להיום קיימים מעל אלף מטבעות דיגיטליים שונים. מטבעות אלה מכונים מטבעות אלטרנטיביים או בקיצור – אלטים. לכל מטבע שווי שוק משלו,  הנגזר מהיצע המטבעות הקיים ומחיר המטבע.

ביטקוין בין מתגרשים

הקושי המרכזי בחלוקת רכוש של מטבע וירטואלי (ביטקוין או כל מטבע אחר) בין בני זוג המתגרשים

 

הקושי מצוי בעיקר במטבע עצמו, בביטקוין, ולא בחלוקה עצמה בין בני הזוג, כי ברגע בו יוערך שווי הביטקוין – הוא יתחלק כמו כל נכס אחר בין בני זוג: הון עצמי, נכסים, קרקעות, חברות וכדומה.

השאלה הנשאלת היא איך נעריך את שווי הביטקוין? האם ניתן להעלים אותו?

אז ראשית, ההגדרה לביטקוין אינה ברורה כלל, וזאת אנו רואים דרך דיני המס, האם ביטקוין הוא נכס? מטבע? או מט"ח?

חוזר של רשות המיסים אשר פורסם לפני שנה הגדיר את הביטקוין כנכס ולא כמטבע בשל ההנחה, כי עיקר רוכשי המטבעות האלה עושים זאת למטרות השקעה, ולא כדי לבצע באמצעותם רכישות.

אז כמה מטבעות ביטקוין יש לבן הזוג לצורך חלוקתן בעת גירושין? השאלה לא פשוטה, כיום אדם יכול להתחמק מרשויות המס בקלות יתרה ולא לשלם על מטבעות אלה מס, אז וודאי שיכול הוא להסתיר זאת מבן או בת זוגתו.

לאור העובדה, כי המטבעות הדיגיטליים אינם עוברים במערכת הבנקאות הרגילה, אין דרך לאכוף את המיסוי בגינם. המיסוי, נכון להיום, מתבסס על ההנחה שמבצעי העסקה ידווחו עליה. כמוה ההנחה או יותר נכון הציפיה שבן הזוג לא יסתיר מבן זוגו את דבר היותו בעלים של מטבע הביטקוין. באם בן הזוג יסתיר מבן זוגו את אחזקת המטבע הויראטואלי ולא יתקיימו ראיות להוכחת אחזקת המטבע הוירטואלי, אזי שלא ניתן יהיה לחלקו.

מאחר והביטקוין מצוי בתוך ארנק דיגיטלי, ללא זהות מוחשית, בעולם מתקדם טכנולוגית, ניתן לנסות ולהסתיר גם את הביטקוין, אומנם מדובר ברמת אבטחה גבוהה מאוד, אך עם הטכנולוגיה היום, קיימת הסברה, כי אין משהו שאינו בר מעקב.

עו"ד חגית לב

"אני אדאג שתקבל את המקסימום שמגיע לך"
שליטה מלאה ברכוש ובכספים תוך שמירה על האינטרסים שלך !

לב משרד עורכי דין עוסק בתחום דיני משפחה וירושה. המשרד מנהל תיקי משפחה רבים בארץ ובחו”ל דיסקרטיות ואמינות ואנושיות אצלנו זה שם המשחק.

מעל 500 ממליצים וחוות דעת של אנשים שעברו את זה כמו גדולים
 • חגית ליוותה אותי בהליך גירושים בהוגנות ובנחישות תוך שמירה על הילדים שלי ובסופו של תהליך קיבלתי הסכם שמגן על העתיד הכלכלי שלי תודה לך חגית

  המרכז לחלוקת רכוש בגירושין Avatar המרכז לחלוקת רכוש בגירושין
  20/04/2022
 • עורכת דין מקצוענית אמיתית עם יושרה והגינות שלא מוצאים בקלות. קודם כל בנאדם ומשפטנית שדואגת באמת ללקוח ולא רק לכיס ולליבוי הרוחות. אם היו רק עורכי דין כאלו...

  Edith Bianchi Avatar Edith Bianchi
  20/12/2020
 • תודה לך על הטיפול המסור הליווי האישי את עורכת דין עם לב גדול

  סעאידה נידאל Avatar סעאידה נידאל
  20/12/2019
 • לעו"ד חגית לב אני רוצה להודות לחגית על השירות המקצועי, הסבלני והמסור לאורך כל הדרך. על התמיכה והדאגה והגישה המדהימה! אין כמוך.

  Ruzana Boruhov Avatar Ruzana Boruhov
  20/06/2022
 • אני ממליץ על חגית לב שיש לה לב ענק. למרות הפרעות שלי ואתגרים של המצב. הצלחת להשיג לי הסכם גירושים שעושה לי סדר בחיים. תודה לך

  david dar Avatar david dar
  20/12/2020
 • רציתי להגיד לך פשוט תודה את מדהימה ומקצועית

  רחל לב Avatar רחל לב
  20/12/2019
 • Mirit Simon Avatar Mirit Simon
  20/12/2019
 • sharon ruso Avatar sharon ruso
  20/12/2018
 • עורכת דין מספר אחת, ממליצה בחום

  רחל לב Avatar רחל לב
  20/12/2019
 • ‫אילנה שניר (דר' אילנה שניר)‬‎ Avatar ‫אילנה שניר (דר' אילנה שניר)‬‎
  20/12/2020

אז מה הדבר הנכון

לעשות עכשיו

במקרה שלך?

אז מה הדבר הנכון לעשות

עכשיו במקרה שלך?