[מומלץ] חלוקת רכוש מטבעות וירטואליים

חלוקת רכוש מטבעות וירטואליים

ביטקוין הוא מטבע כמו כל מטבע אחר, רק שמאחוריו אין עומד בנק או גוף ממשלתי, ביטקוין הוא מטבע וירטואלי. אז מדוע הביטקוין שווה ערך? טענה קדומה אומרת שדבר הוא בעל ערך אם החברה מסכימה כי הוא כזה, וזה בדיוק המצב של הביטקוין. הייחוד של הביטקוין הוא שאין שם "כסף מזומן" וכל כולו נמצא בקבצים המכונים "ארנק ביטקוין". מדובר למעשה ברצף של מספרים ייחודי ובלתי ניתן לחיקוי, כאשר כמות הביטקוין הזמינה מוגבלת והיא זו אשר יוצרת את הדרישה למטבע ונותנת לו ערך.

קיימות בעולם בורסות מקוונות אשר באמצעותן ניתן להחליף היום שקלים או דולרים למטבע הוירטואלי, כמו כן באם אדם אחר מעוניין לקבל תשלום דרך ביטקוין, ניתן להעביר לו את המטבעות דרך הארנק הוירטואלי.

מאחר ותחום זה חדש באופן יחסי, לא קיים מס על הביטקוין היום, ובדיוק בגלל זה דנים היום בעולם בנושא על מנת להעניק לו מעמד לגיטימי של מטבע. ברור כי אם ידווח אדם המחזיק בביטקוין או בכל מטבע וירטואלי אחר  על רווח, בין קניה למכירה, אז יחול עליו מס.

חלוקת רכוש

יצוין כי נכון להיום קיימים מעל אלף מטבעות דיגיטליים שונים. מטבעות אלה מכונים מטבעות אלטרנטיביים או בקיצור – אלטים. לכל מטבע שווי שוק משלו,  הנגזר מהיצע המטבעות הקיים ומחיר המטבע.

מה הקושי המרכזי בבואנו לחלק את הביטקוין או כל מטבע וירטואלי אחר בין בני זוג המתגרשים?

הקושי מצוי בעיקר במטבע עצמו, בביטקוין, ולא בחלוקה עצמה בין בני הזוג, כי ברגע בו יוערך שווי הביטקוין  – הוא יתחלק כמו כל נכס אחר בין בני זוג: הון עצמי, נכסים, קרקעות, חברות וכדומה.

השאלה הנשאלת היא איך נעריך את שווי הביטקוין? האם ניתן להעלים אותו?

אז ראשית, ההגדרה לביטקוין אינה ברורה כלל, וזאת אנו רואים דרך דיני המס, האם ביטקוין הוא נכס? מטבע? או מט"ח?

חוזר של רשות המיסים אשר פורסם לפני שנה הגדיר את הביטקוין כנכס ולא כמטבע בשל ההנחה, כי עיקר רוכשי המטבעות האלה עושים זאת למטרות השקעה, ולא כדי לבצע באמצעותם רכישות.

אז כמה מטבעות ביטקוין יש לבן הזוג לצורך חלוקתן בעת גירושין? השאלה לא פשוטה, כיום אדם יכול להתחמק מרשויות המס בקלות יתרה ולא לשלם על מטבעות אלה מס, אז וודאי שיכול הוא להסתיר זאת מבן או בת זוגתו.

לאור העובדה, כי המטבעות הדיגיטליים אינם עוברים במערכת הבנקאות הרגילה, אין דרך לאכוף את המיסוי בגינם. המיסוי, נכון להיום, מתבסס על ההנחה שמבצעי העסקה ידווחו עליה. כמוה ההנחה או יותר נכון הציפיה שבן הזוג לא יסתיר מבן זוגו את דבר היותו בעלים של מטבע הביטקוין. באם בן הזוג יסתיר מבן זוגו את אחזקת המטבע הויראטואלי ולא יתקיימו ראיות להוכחת אחזקת המטבע הוירטואלי, אזי שלא ניתן יהיה לחלקו. מאחר והביטקוין מצוי בתוך ארנק דיגיטלי, ללא זהות מוחשית, בעולם מתקדם טכנולוגית, ניתן לנסות ולהסתיר גם את הביטקוין, אומנם מדובר ברמת אבטחה גבוהה מאוד, אך עם הטכנולוגיה היום, קיימת הסברה, כי אין משהו שאינו בר מעקב.

יצוין כי, חישוב ערך הביטקוין על מנת לחלקו בין בני הזוג – אינו עבודה פשוטה. ערך הביטקוין נקבע על פי ביקוש והיצע, מטבע הביטקוין שונה מיורו או מדולר והתנודתיות היא גדולה. חשוב לדעת ששוויו של הביטקוין שנתגלה בין הצדדים, יוערך ויתחלק בין בני זוג בעת גירושין כמו כל נכס אחר.

עורך דין גירושין
קיבלת תביעת גירושין או החלטה להתגרש ורוצה לדעת מה לעשות עכשיו?

אולי יעניין אותך...

97% מלקוחות המשרד שלנו מעידים שהשגנו עבורם תוצאות מדהימות בזכות אסטרטגיה וניסיון רב שנים

וזה מה שכתבו עלינו בגוגל…

לא סתם קןראים לה חגית לב, כי היא פשוט נותנת את הלב והנשמה שלה ללקוחות שלה. היא נמצאת שם, תמיד זמינה כשצריך אותה, נותנת מעצמה ונלחמת בשביל לקוחותיה. אני מרגיש בטוח כשהיא מגינה עלי ומרגיש שיש לי מי שיהיה שם בשבילי כשאני צריך. עו"ד אחרת לחלוטין, כזו שעושה שם טוב למקצוע.
Roy Kuper
Roy Kuper
02:51 05 Jun 20
הפנתי אליך חברה לגבי גירושים אזרחים הסכם הורות משותפת וחלוקת רכוש.עזרת לה עם הרבה סבלנות והמחירים הוגניםתודה לךאשמח להמשיך ולהמליץ
Jenya Noname
Jenya Noname
20:18 10 May 20
אני רוצה להמליץ מכל הלב על עו"ד חגית לב, אם אתם מחפשים עו"ד מצויינת הגעתם למקום הנכון. הפנתי לעו״ד חגית לב חברה טובה שלי ראשית הציין את הזמינות שלא מובנת מאליה וכן את היעוץ האיכותי ומקצועי. החברה שלי קיבלה מידע מדויק על האפשרויות שעומדות בפניה הדברים הוסברו לה בפשטות ובצורה נעימה וברורה ללא כל מכירה של שירותים משפטיים אלא בנתינה של ידע, ערך ותועלת. תודה לך עו״ד חגית לב??
Nava Ruso
Nava Ruso
08:23 07 May 20
הפנתי אלייך חברה לייעוץ. החברה הייתה מאוד מרוצה. כשיצאה ממך הייתה רגועה, המחיר על הייעוץ היה הוגן. תודה שהיית זמינה גם בתקופה מאתגרת זו
שירן אסולין
שירן אסולין
21:42 05 May 20
היכולת של חגית להרגיע את הסובבים, לא משנה מאיזה צד של המתרס הם נמצאים, היא נדירה ומשרה הרבה ביטחון בדרך הלא פשוטה שאנו עוברים. תודה רבה לך חגית לב, כשמך כך את, מייצגת את לקוחותיך מכל הלב. את נותנת את העצה הכי נכונה גם אם פירוש הדבר שתרוויחי פחות. תודה לב
כחוקר פרטי מזה 30 שנה יצא לי לעבוד עם עורכי דין רבים. בשנים האחרונות נחשפתי לעבודתה של חגית לב והתרשמתי מהיחס והמקצועיות של הלקוחות המשותפים שלנו, כאשר יושרה והכוונה אמיתית למטרות של לקוחותיה הם אלו שמניעים אותה. תודה על מה שאת עושה.סאם
Sam Zybert
Sam Zybert
09:21 30 Apr 20
לאחר גירושים לא פשוטים אני חייב להמליץ בחום על עו"ד חגית לב!!!!בתור עצמאי ואבא לשלושה היא סייע לי לשמור על פרנסתי ועל העסק וכל זאת תוך כדיי שהיא עזרה לנו להגיע לסכום הנכון והצודק מכל הבחינות בתשלומי המזונות.מניסיון, היא מספר אחת!תודה לכם חגית ויריב על הטיפול המסור והלא מתפשר!
Guy Levi
Guy Levi
22:09 29 Feb 20
חגית הייתה ללא ספק הרבה מעבר לעורכת דין מעולה!היא הייתה שם בשבילי לאורך כל הדרך ועזרה לי לעבור את התקופה הקשה והמסובכת הזאת בחיי שנקראת תהליך גירושין.סייעה לי במלוא מובן המשמעות לצאת עם ידי על העליונה מהתהליך ושמרה על האינטרים שלי ושל משפחתי.ממליצה לכולם בחום על חגית! אל תחשבו פעמים
Michal Hirsh
Michal Hirsh
21:56 29 Feb 20
לעבור תהליך גירושין זה אף פעם לא קל, אבל בזכותך חגיתוש התהליך הזה נראה אחרת. היית לצידי שם לאורך כל הדרך, גם כשהוא לא רצה לשלם וגם שהילדים היו על הפרק. תמיד תמכת, עזרת, הרגעת וידעת איך ומה לעשות על מנת לצאת מהצרה.אין לי מילים לתאר כמה עזרת לי, החיים שלי היום נראים אחרת לגמריי ובעיקר בזכותך.סופר ממליצה על חגית! מכל הלב, אל תוותרו על הלווי שלה.
Mor Cohen
Mor Cohen
12:43 21 Feb 20
משרד עו"ד לב עזר לי המון בתביעת הגירושים שעברתי השנה, הם עשו את זה באופן מושלם, מקצועי ואישי. חגית אישית דאגה שלא ארגיש לבד באף חלק של התהליך וסייעה לי לעבור אותו בצורה הכי חזקה ועצמאית שיש.האינטרסים שלי נשמרו, המשפחה שלי עברה את זה בצורה טובה והכי חשוב הילדים שלי לא סבלו מתהליך מכוער ומגעיל שיכל להיגמר אחרת לגמרי.תודה חגית על היחס החם ועל השירות המעולה.ממליץ בחום!
Dor Rozen
Dor Rozen
12:34 21 Feb 20
הפניתי אל עו"ד חגית לב זוג שהחליט להתגרש ורצה לעשות את זה בדרך יפה ומכובדת, לשמור על בריאות נפשם של הילדים ולהשאר חברים גם אחרי הפרידה ולשלם מחיר שפוי לעו"ד. אחרי טיפולה המסור של עו"ד חגית לב התקשר הזוג לאודות לי ולפרגן למקצועיות ולמחיר ההוגן שגבתה מהם עו"הד חגית לב, הם שיבחו את היחס והכבוד לתהליך שהובילה עו"ד חגית. אשמח להמשיך ולהמליץ לכל דורש.
אילנה שניר
אילנה שניר
11:22 30 Dec 19
שינוי גודל גופנים
ניגודיות

בדיקת כדאיות כלכלית לגירושים שלך, כבר עשית?

בסופה של פגישה מקיפה 
תדע כמה מזונות ישולמו
תבין איך מתחלקת הפנסיה שלך
מה לעשות כדי להישאר עם הבית

כשניפגש, נתכנן צעדים כלכליים מוקדמים, שיאפשרו לך לקבל את המקסימום שמגיע לך

** שיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות

יש לך שאלות ופחדים לגבי הליך גירושים?

הכנתי לך הדרכה שתאפשר לך להתכונן מראש, לדעת ממה להיזהר וכמובן איך להשיג את המקסימום שמגיע לך

* דיסקרטיות מלאה ומוחלטת