עורך דין לענייני משפחה
חגית לב עו"ד לענייני משפחה וגירושין

20 שנות ניסיון, 97% מהלקוחות שלי הם הממליצים שלי

⭐  ⭐  ⭐  ⭐  ⭐

אני יודעת שתקבל את המקסימום שמגיע לך!!!

לתאום פגישת ייעוץ אישית

לב משרד עורכי דין לענייני משפחה

לב משרד עורכי דין לענייני משפחה

אנו יודעים מה הפחדים של הלקוחות שלנו ולכן אנו יודעים להתמודד איתם ולהשיג את המקסימום עבור הלקוחות שלנו בהסכם הגירושים.

אז אנחנו בוחנים עם הלקוח את מצבו המשפטי הכלכלי והרגשי ואז מסייעים לו להשיג את התוצאה המוצלחת והרצויה בעבורו. 

הסיבות לפחד של הגבר מהליך גירושין

כשאתה מתגרש, אתה לא מתגרש רק מאשתך, אתה בעצם נפרד מהמשפחה שלך. מהרגעים המשותפים, מהערבים מול הטלוויזיה, מטיולים בימי שבת, מימי הולדת משותפים ועוד אירועים אשר נהגתם לחלוק יחד משך שנים.

כשמתגרשים, המשפחה מתפרקת, ואתה לא יודע אם בכלל תהיה לך משפחה חדשה בעתיד. כשאתה מחליט להתגרש, אתה נוהג לחשוב על המשפחה שלך,

איך תבשר להם על הבשורה?
האם הם יתמכו בך?
האם יאשימו אותך?

איך היחסים ביניהם לבין הנכדים יהיו מעתה ואילך? אבל מעבר למשפחה הפרטית שלך, קיימת המשפחה שלה, שלא רק שעם הגירושין תאבד משפחה, אלא תמיד יראו בך האשם, האיש שפירק את החבילה.

כמו כן, ההתמודדות עם הילדה גם אינה פשוט:

האם הם יראו בי אשם?
האם יכעסו עלי?
כמה פעמים אראה אותם בשבוע?

האם הקשר בינינו יתערער? האם לערב אותם במתרחש? הרי סיטואציה בה הילדים מגיעים ואומרים: "אמא עצובה בגללך", או "אמא אומרת שלא העברת כסף בזמן", אילו סיטואציות קשות אשר אף הורה לא ירצה לקחת חלק מהן.

לפני הגירושין הכל ברור ידוע, אחרי הגירושין הזמן עם הילדים מוגבל ומוגדר ובהחלט אין לדעת איך תראה מערכת היחסים שלכם מעתה, דבר אשר יכול להפחיד ולהבהיל יותר מכל דבר אחר. מעבר לפן הרגשי שבהליך הגירושין, הפן הכלכלי הנוגע לגירושין אינו פחות מפחיד.

הרי רובנו מתמודדים עם אוברדראפט במהלך החיים, אך הפחד בגירושין הוא לא התגברות נקודתית על הוצאות מופרזות באותו החודש, הפחד הוא אמיתי ועמוק ממצב כלכלי קשה לאחר הגירושין. התפיסה הרווחת כי האב הוא זה שישלם מזונות, בזמן שגם הוא חווה משבר כלכלי, יכולה להוות מצוקה אמיתית עבור גבר החושב על גירושין. ו

מעבר לכל הפחדים, קיימת גם הבדידות שאפשר לחוש כאשר מתגרשים, ולא ברור לפעמים מתי היא תסתיים. ערבים שעד כה היו בבית עם אישה ושלושה ילדים, ארוחות ערב, הכנת שיעורי בית, הקראת סיפורי לילה טוב ושאר שגרה יומית רגילה בבית של משפחה ממוצעת, היום אותם ערבים יכולים להסתכם בצפייה ממושכת בטלוויזיה ותו לא.

בשורה התחתונה, לא משנה עד כמה הזוגיות שלך כבר לא מה שהייתה פעם, ואתה בטוח שייטב לשניכם בנפרד – אלה פחדים שקשה מאד להתחמק מהם.

הסיבות לפחד של האישה מהליך גירושין

הפחדים של אישה מהגירושין, דומים לפחדים של גבר, אך בכל זאת יש כמה דברים שמייחדים נשים שנמצאות לפני הליך גירושין.

ישנן נשים שההגדרה האישית שלהם מתבססת על הזוגיות, אשר נתנו את כל כולן למשפחה. הרבה גברים מגדירים את עצמם לפי עבודה וקריירה, בעוד נשים מגדירות את עצמן לפי המערכת הזוגית בה הן נמצאות.

כשאישה אשר תמכה בבעלה משך עשורים ואף במובן מסוים "קיפחה" את עצמה מבחינת קריירה והשכלה, גומרת בדעתה "לפרק את החבילה", הפחדים ברורים. אישה שמאבדת זוגיות יכולה להרגיש לא פעם כי איבדה את עצמה, את הזהות שלה. בעצם בהליך הגירושין קיים מוות של המערכת היחסית הזוגית והאינטימית.

יחד עם אבדן האינטימיות, המשפחה נעלמת ואיתה תפקיד ההורה במתכונת המוכרת. עד היום, האם והאב השלימו זה את זה במטלות הבית, בחינוך, במערכת היחסים ביניהם, והפחד לאחר הגירושין הוא ההתמודדות עם הלבד.

האישה, אשר היתה רגילה לחלוק את חייה עם אדם נוסף לטוב ולרע, צריכה כעת להתמודד לבד עם קשיי החיים, בן אם מדובר בדבר טריוואלי כמו מכונת כביסה מקולקלת או פיצוץ בצנרת, לבין עניין מהותי יותר כמו משבר בחיי אחד מהילדים.

פחד מתוצאה של בגידה שתוביל לגירושים


בגידה היא ללא ספק דבר אשר שובר אמון בין בני זוג, ולעיתים בגידה גם מובילה בסופו של דבר לגירושין.

למה באמת אנשים מתגרשים?
בגלל הבגידה, או בגלל מה שהוביל לאותה בגידה?
מאיפה נובעת בגידה?

בגידה היא ברוב המקרים סימפטום של הבעיה ולא מקור הבעיה האמיתי. לרב, בגידה היא בעצם "חיפוש" של דבר מה בחוץ, אותו הגבר או האישה אינם מקבלים בבית, יש להם חסך מסוים אותו הם לא יכולים להשלים באמצעות בן הזוג.

באיזה חסכים מדובר? כל צורך שלא מסופק: רגשי, מיני, תקשורתי וטכני בין בני הזוג.

לעיתים בן הזוג מוצא פורקן למתח שהצטבר מתחת לפני השטח, אותו הוא לא מצליח להביא לידי ביטוי במערכת הנישואין ולפתור אותו.

אותם כעסים, ריבים ומתח מוצאים מקום במערכת יחסים זוגית-מינית חדשה.

לעיתים, בן זוג אחד או שניהם מפחדים מאינטימיות וקרבה, אותה בעיה מוצאת "פתרון" במערכת יחסים מקבילה. במקרים מסוימים, אחד מבני הזוג חווה משבר אישי שלו, וכאשר בן זוגו אינו מצליח לסייע לו, הוא מוצא את מקומו במערכת זוגית אחרת. במקרים אחרים, הבגידה היא רק תירוץ לסיים את הנישואין, בעצם המערכת הזוגית "מתה" ממזמן, ובן הזוג רק מחפש את הדרך לסיים אותה באופן סופי.

לב משרד עורכי דין לענייני משפחה

*הפרטים שלך לעולם לא יועברו לאף אחד.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות