לשיחת ייעוץ אישית:
050-8004069
או מלאו פרטים

עומדת לפני גירושים ופוחדת לאבד הכל?
חוששת לעזוב את הבית? מפחדת שהילדים שלך יפגעו?
מוטרדת איך תתמודדי מבחינה כלכלית?

עומדת לפני גירושים ופוחדת לאבד הכל?
חוששת לעזוב את הבית?
מפחדת שהילדים שלך יפגעו?
מוטרדת איך תתמודדי מבחינה כלכלית?

חשוב שתדעי שיש דרך לעבור הליך גירושין באופן אפקטיבי, במינימום כאב וסחבת
ותוך שמירת הזכויות שלך והבטחת עתידך ועתיד הילדים שלך.
אני כאן כדי להגן על האינטרסים שלך ועל העתיד שלך.

בפגישת ייעוץ תקבלי:

✓ הבנה של המקרה האישי שלך: תרגישי בטוחה
    שאנו מתמקדים רק במה שנכון לך.

✓ ידיעה מה לעשות ומתי, מה להגיד ואיך: 
    תקבלי ליווי שנותן לך תשובות מוכנות מראש.

✓ הבנה של המקרה האישי שלך: תרגישי בטוחה שאנו מתמקדים רק במה שנכון לך.

✓ ידיעה מה לעשות ומתי, מה להגיד ואיך: תקבלי ליווי שנותן לך תשובות מוכנות מראש.

✓ אסטרטגיה משפטית: אבנה עבורך תהליך ברור
    שתדעי את מיקומך בו בכל עת.

✓ מיקסום תוצאות: תדעי בוודאות שאת חוסכת
    בהוצאות ועדיין מקבלת תוצאות מצוינות.

✓ אסטרטגיה משפטית: אבנה עבורך תהליך ברור שתדעי את מיקומך בו בכל עת.

✓ מיקסום תוצאות: תדעי בוודאות שאת חוסכת בהוצאות ועדיין מקבלת תוצאות מצוינות.

מומלץ למלא את השאלון
לפני פגישת הייעוץ:

הימנעי מטעויות מיותרות שיעלו לך כסף רב!
צרי איתנו קשר וגלה מה הצעד הראשון שאת חייבת לעשות עכשיו

KIT_9659_f

מנסיוני רב השנים בתחום, 
אני מבינה מה עובר עליך ויודעת כיצד לעזור לך.

אומנם המצב אינו פשוט, אבל אני יכולה להרגיע אותך ולהבטיח לדאוג שתקבלי מה שמגיע לך מבלי לפגוע במי שחשוב לך!

בסרטון: לקוחות מספרים על התהליך והתוצאות שהשיגו

הימנעי מטעויות מיותרות שיעלו לך כסף רב!
התקשרי עכשיו וגלי מה הצעד הראשון שאת חייבת לעשות עכשיו.

לקוחות שעברו איתי הליך גירושין מספרים על הדרך המשותפת
ניסן ח.
” נפלה בחלקי הזכות להיות מיוצג על ידי עורכת הדין חגית לב. אמנם להתגרש זה לא הכי נעים ולפעמים אף גיהנום… לשמחתי, מצאתי עורכת דין שלא רק עסקה בחוקים ודינים, אלא המליצה בחום, הדריכה בחכמה, הרגיעה בהרבה סבלנות, ובעיקר הוציאה אותי מתסבוכת לא פשוטה, וכל זאת בהרבה חן, הוגנות ואינטגריטי … זה הזמן והמקום להודות לך חגית, על טיפול מסור ואיכותי, שמבחינתי הסתיים בהצלחה גדולה… “
אבי מ.
“ הגעתי לעו"ד חגית לב מפוסט שקראתי בפייסבוק, בשיחת טלפון אחת ידעתי שהיא תהיה זו שתעשה לנו הסכם גירושים, יש בה משהו מרגיע ומשרה ביטחון שאני בידיים טובות. המקצועיות והניסיון שלה מורגשים בכל מילה תוך כדי שמירה על אינטרסים משותפים לי ולגרושה שלי. ממליץ בחום.. “
שגיא ג.
“ כשהגענו לעו”ד חגית לב, הייתי מלווה בהמון חששות, גיליתי אדם עם לב ורגישות. הפערים ביני לבין בת זוגתי היו כ”כ גדולים וחגית גישרה ביננו במקצועיות ובחוכמה… תודה לך חגית על הכל. יישר כוח והמשיכי לעשות עבודתך בתבונה ומקצועיות יתרה.. “
דנה ע.
“ חגית יקרה ואהובה, ברגע שהכרתי אותך הרגשתי רגועה. תמיד מקצועית, נעימה, עניינית ויחד עם זאת חברה. תודה לך על הליווי המסור בסאגה הכי מאתגרת של חיי. תודה על הפרופורציות, החיזוקים והנתינה הגדולה. בכבוד גדול.. “
מאיר ר.
“ הגעתי לעורכת דין לב לאירוע מאוד לא נעים – הסכם גירושין. מי שכיוונה לחגית הייתה אשתי באותה תקופה. שמעתי הרבה סיפורים על עורכות דין שתופסות צד וגורמות לתחושה לא טובה אצל הגבר. מצאתי אדם חם, אמפטי, נייטרלי ומאוד מיוחד. לא מצאתי רק מגשרת, מצאתי חברה שעזרה לשנינו לעבור את התקופה ולהגיע להסכם שנראה לשנינו מספיק הוגן לחתום עליו.. “

קיבלת תביעת גירושין ויש לך שאלות וחששות
לגבי חלוקת רכוש וכמה באמת תקבלי?

ברור שיש לך מה להפסיד במאבק גירושין ולא רק כסף! את עלולה לאבד את השליטה בעסק שלך, בחופש שלך ובקשר עם הילדים אם לא תנהלי את העניינים בחוכמה. עם ניסיון של 2 עשורים בהשגת הסכמי גירושין הוגנים
אני אענה לך מראש על חלק גדול מהשאלות והחששות שלך ואראה לך איך להימנע מבעיות משפטיות וכלכליות.

חלוקת רכוש בגירושין – כמה באמת תקבלו?

כאשר בני זוג מחליטים להיפרד ולעבור תהליך של גירושין, הם נתקלים בבעיה אחת שאינה פוסחת כמעט על אף זוג – חלוקת הרכוש בגירושין. כל אחד מבני הזוג מביא עימו לחיי הנישואין רכוש מסוים, ובנוסף לכך, במהלך שנות החיים המשותפות צוברים בני הזוג נכסים שונים. חלוקת הרכוש, תיאורטית, אמורה להיות פשוטה: הרכוש המשותף של בני הזוג יחולק ביניהם שווה בשווה. הרכוש יוצא הדופן יהיה רכוש שהיה שייך לאחד מבני הזוג עוד טרם הנישואין, מתנות וירושות שקיבלו בני הזוג באופן אישי. אולם למרות הפשטות התיאורטית, זוגות רבים מתקשים לחלק את הרכוש באופן שיהיה טוב ורצוי לשני הצדדים.


הפתרון חלוקת רכוש בגירושין:

במרבית המקרים יש צורך באדם נוסף אחד לפחות, אשר יסייע לבני הזוג בהחלטות לגבי חלוקת הרכוש. אדם זה יכול להיות עורך דין, מגשר וכדומה. עורך הדין המלווה את תהליך חלוקת הרכוש צריך להיות ערני, משום שישנם מקרים רבים שבהם אחד מבני הזוג, או אף שניהם, מנסים להשיג רכוש במרמה בדרכים שונות, כמו הסתרת רכוש, טענה שרכוש כלשהו שייך להם מן הזמן שלפני החתונה, ועוד. עורך הדין ימליץ לעיתים על חקירה פרטית וכדומה, על מנת לגלות אם אכן ישנה מרמה. בנוסף יעזור עורך הדין המגשר בפתרון הבעייתיות הקשורה בחלוקת הרכוש.


מה החוק אומר לגבי חלוקת רכוש בגירושין:

במהלך הדיון לגבי חלוקת רכוש, יוברר בדיוק מהו הרכוש המשותף לבני הזוג. יש לדעת, כי מדובר לא רק על רכוש חומרי שניתן לחלוקה פיזית פשוטה, אלא גם בנכסים שקשה לכמת אותם, כמו למשל מוניטין עסקי, זכויות עתודה כלכלית, זכויות סוציאליות ועוד. לאחר מכן יתבצע תהליך של איזון משאבים, כאשר שני הצדדים יקבלו חלקים שווים של הרכוש המשותף, ככל שניתן להעניק לו ערך כלכלי.


מה עושים כשההורים דורשים בחזרה כספים שניתנו לבני זוג כשהיו נשואים?

כשהזוג הצעיר מתחתן, לעיתים הוא מקבל מהורי אחד הצדדים או שניהם סכומי כסף לדירה או עזרה שוטפת. ההורים מעניקים את הכספים כמתנה, מתוך רצון לעזור לזוג שנמצא בתחילת דרכו. ישנם גם מקרים בהם ההורים מסייעים לילדים גם בשלבים מאוחרים יותר כדי להקל עליהם את העול הכלכלי של המשכנתא וגידול הילדים. כאשר בני הזוג מתגרשים, לעיתים ההורים רבים עם בן הזוג, ותובעים שיחזיר להם את הכספים שנתנו לו. ההורים מרגישים שרימו אותם ורוצים את כספם אותו צברו בעמל לאורך השנים, בחזרה. במקרים אחרים, ההורים מסייעים לילדם שנתון בקשיים פיננסיים, רוצה ללמוד, לנסוע לחו”ל, לבנות בית או לפתוח עסק. כשהיחסים טובים, הם נותנים לו את הכסף בתור מתנה. אך אם בשלב מאוחר יותר היחסים מתקלקלים, ההורים עשויים לתבוע את כספם חזרה בטענה שזאת הלוואה בדיעבד.


חלוקת רכושכיצד ההורים יכולים לתבוע את כספם?

בבית המשפט לענייני משפחה קובעים כי אם היחסים בין ההורים לזוג היו תקינים בעת נתינת הכספים, מדובר במתנה. הצד שטוען כי לא מדור במתנה, צריך להוכיח את טיעוניו. אם היחסים היו מעורערים בעת נתינת הכספים, ניתן להוכיח כי הם היו הלוואה. ההורים צריכים להגיש תביעה בבית משפט נגד ילדיהם על מנת לנסות ולקבל את כספם בחזרה. ההורים לא יכולים להגיש תביעה את בן הזוג של ילדם, משום שאי אפשר להפריד ולומר הכספים היו מתנה רק עבור ילדם והלוואה עבור הכלה או החתן שלהם. הכספים ניתנו לבני הזוג במשותף, למטרות משותפות כמו רכישת דירה.


איפה מתנהלת התביעה לחלוקת רכוש?

את התביעה ההורים מגישים בבית משפט לענייני משפחה על ידי עורך דין מתחום דיני המשפחה. עורך הדין עוזר לתובעים לגבש תיק תביעה ולהוכיח כי הכספים היו הלוואה ולא מתנה. בית המשפט יבדוק את הטענות ויבחן את הנסיבות של הענקת הכספים, מה היה טיב היחסים בין ההורים לבני הזוג, מה הייתה הכוונה של ההורים כשנתנו את הכספים, האם היה ברור שזו מתנה או הלוואה, וכו’.


מה הם סיכויי ההורים לקבל את כספם בחזרה?


הסיכויים תלויים במידה בה ההורים מצליחים לסתור את טענת המקבלים כי מדובר במתנה. כאשר יש הוכחות לכך שהבעל או האישה ידעו כי מדובר בהלוואה, התובעים זוכים בתיק. חשוב לתבוע בסיועו של עורך דין מקצועי הבקיא בדיני משפחה ואשר יצליח לבנות תיק מוצק. אם היה הסכם חתום בין ההורים לבני הזוג, צריך להציגו בבית המשפט לחיזוק הטיעון כי מדובר בהלוואה. לכן, הורים שמעניקים לבנם או ביתם כספים ולא מעוניינים בכך שהכסף ישאר גם אצל בן הזוג במידה והם מתגרשים, חייבים לערוך מראש הסכם על הלוואה. הסכם כזה מונע עוגמת נפש בעתיד מכל הצדדים ומבטיח את החזר הכספים במקרה של גירושין. החוזה מבטיח להורים שקט נפשי ומשמש כראייה מוצקה בבית המשפט. בחברה משפחתית קטנה המהווה מעין חברת יחיד רצוי שלא לחלק את המניות בין בני הזוג, כדי להימנע מחיכוכים אישיים אשר יובילו בסופו של דבר לפגיעה הרסנית בחיי החברה.

הסיבות לאי העברת המניות בפועל לבן הזוג הינן בין היתר:

א. בחברה משפחתית קטנה, העברת מחצית המניות לבן הזוג עשויה להוביל למריבות אין סופיות בהפעלת החברה ולשיתוק פעולות החברה.
ב. בחברה משפחתית קטנה הדבר גם עלול להביא לכך ששווי זכויות בן הזוג שאינו פעיל בחברה ירד ערכן כתוצאה מדפוסי התנהגות שינקוט בן הזוג האקטיבי.
ג. הסדר ממוני הקושר את בני הזוג זה לזה אחרי פרידתם אינו רצוי והוא מאריך שלא לצורך את תהליך הפרידה.


הפתרון המומלץ:


בדיקת שווי המניות באמצעות מומחה לשווי חברות. מדובר באדם הבקיא בבדיקות והערכות שווי חברות. כך יוצא שאם מדובר בבני זוג שלשניהם יש זכויות במניות החברה אז בודקים שוויין והצד הפעיל בחברה משלם את שוויין של המניות לצד הפאסיבי.

 

 

לתיאום פגישת ייעוץ אישית, לדעת ולהבין מה לעשות מעתה ואילך,
מה חשוב לקחת בחשבון ומה האתגרים המיידים