הליך גירושין הוא הליך לא נעים לאף אחד, והוא בדרך כלל מגיע אחרי פגיעה של אחד מבני הזוג או אחרי שנים רבות לא טובות. לכל אחד מהצדדים יש בדרך כלל טינה וטענות כלפי הצד השני ולעתים הויכוחים מגיעים לטונים גבוהים ולמקומות מאוד לא טובים כמו תלונות במשטרה, תביעות שווא וכדומה. רבים הולכים לאיבוד בהליך כזה ונכנסים למוד של מלחמה, ושוכחים שבמקרים רבים יש גם ילדים בסיפור ותמיד ילדים הם אלו שנפגעים יותר מכל. כמה שתעשו את זה רגוע יותר וכמה שתסכימו יותר ביניכם יהיה קל לכם ובעיקר לילדים לעבור את זה בהווה ובעתיד.

 הסדרי שהות

כשיש ילדים בסיפור ובמידה ושני ההורים רוצים להיות עם הילדים חייבים להגיע להסכמות. בדרך כלל יהיה צד אחד שיקבל את הילדים למשמורתו או במילים אחרות הילדים יגורו אצלו, וצד שני יקבל הסדרי שהות. הסדרי השהות המקובלים הם בדרך כלל פעמיים בשבוע כול לינה אצל הצד שאינו הצד המשמורן. יש מקרים בהם לא מתקיימת לינה. בסופי שבוע החלוקה תהיה פעם אצל האם ופעם אצל האב. בחגים גם ישנה חלוקה לפיה ההורים חולקים ביניהם באופן שווה את החגים, כך שבכל שנה הסדר משתנה באופן בו למשל, אם חגגו את ראש השנה אצל האם בשנה זו אז בשנה הבאה יחגגו את ראש השנה אצל האב.

הליך גישור

הליך גישור מתייחס לכל הצדדים הקשורים בגירושין וביניהם הילדים כמובן. מגשר כשמו כן הוא, אמור לדאוג לשני הצדדים והוא מייצג את שניהם בהליך. אל המגשר מגיעים בדרך כלל זוגות הרוצים לעשות את זה בצורה נעימה ויש ביניהם הסכמות או יכולת להסכים על דברים רבים. עורך דין מגשר (במידה והוא הוסמך לכך) ויכול לסייע לבני הזוג להגיע להסכמות בקשר לילדיהם, כך שכולם יהיו מרוצים מהן. על ידי פניה למגשר אתם כבר מסכימים שמלחמות הן לא מה שאתם מחפשים, ובסופו של דבר אתם עושים טוב לעצמכם ובעיקר לילדים שלכם שהם תמיד הנפגעים הראשונים מגירושין.

לשיחה אישית לחץ כאן >>>
שינוי גודל גופנים
ניגודיות