החלטת להתגרש ויש לך שאלות וחששות
לגבי איך מתחילים?

ברור שיש לך מה להפסיד במאבק גירושין ולא רק כסף! אתה עלול לאבד את השליטה בעסק שלך, בחופש שלך ובקשר עם הילדים
אם לא תנהל את העניינים בחוכמה. עם ניסיון של 2 עשורים בהשגת הסכמי גירושין הוגנים
אני אענה לך מראש על חלק גדול מהשאלות והחששות שלך ואראה לך איך להימנע מבעיות משפטיות וכלכליות.

היי, שמי חגית לב
עורכת דין ומגשרת

אני מייצגת גם בבית משפט למשפחה
וגם בבית הדין הרבני

לקביעת פגישת ייעוץ

אני מבינה מה עובר עליך ויודעת כיצד לעזור לך
אני שמחה להרגיע אותך, שתקבל מה שמגיע לך מבלי לפגוע במי שחשוב לך!

בפגישת ייעוץ במשך 60 דקות:

1. נכיר את המקרה האישי שלך
2. תדע מה לעשות, מה להגיד, מתי ואיך
3. נגדיר אסטרטגיה משפטית
4. נכין תכנית פעולה שמתאימה לך
5. נבחן את הסכנות והאתגרים שבדרך
6. פתרונות למכשולים ולתקלות הצפויות
7. נמנע ממך לעשות טעויות
8. נחסוך לך הרבה כסף וכאב

1. נכיר את המקרה האישי שלך
2. תדע מה לעשות, מה להגיד, מתי ואיך
3. נגדיר אסטרטגיה משפטית
4. נכין תכנית פעולה שמתאימה לך

5. נבחן את הסכנות והאתגרים שבדרך
6. פתרונות למכשולים ולתקלות הצפויות
7. נמנע ממך לעשות טעויות
8. נחסוך לך הרבה כסף וכאב

אני ממליצה לך בחום למלא את השאלון ולשלוח אלי לפני פגישת הייעוץ איתך.
על מנת שאוכל להתכונן מראש לפגישה ולתת לך מענה לצורך הספציפי שלך

אני מבינה מה עובר עליך ויודעת איך לעזור לך!

לתיאום פגישת ייעוץ אישית, לדעת ולהבין מה לעשות מעתה ואילך,
מה חשוב לקחת בחשבון ומה האתגרים המיידים

לקוחות שעברו איתי הליך גישור מספרים על הדרך המשותפת
ניסן ח.
” נפלה בחלקי הזכות להיות מיוצג על ידי עורכת הדין חגית לב. אמנם להתגרש זה לא הכי נעים ולפעמים אף גיהנום… לשמחתי, מצאתי עורכת דין שלא רק עסקה בחוקים ודינים, אלא המליצה בחום, הדריכה בחכמה, הרגיעה בהרבה סבלנות, ובעיקר הוציאה אותי מתסבוכת לא פשוטה, וכל זאת בהרבה חן, הוגנות ואינטגריטי … זה הזמן והמקום להודות לך חגית, על טיפול מסור ואיכותי, שמבחינתי הסתיים בהצלחה גדולה… “
אבי מ.
“ הגעתי לעו"ד חגית לב מפוסט שקראתי בפייסבוק, בשיחת טלפון אחת ידעתי שהיא תהיה זו שתעשה לנו הסכם גירושים, יש בה משהו מרגיע ומשרה ביטחון שאני בידיים טובות. המקצועיות והניסיון שלה מורגשים בכל מילה תוך כדי שמירה על אינטרסים משותפים לי ולגרושה שלי. ממליץ בחום.. “
שגיא ג.
“ כשהגענו לעו”ד חגית לב, הייתי מלווה בהמון חששות, גיליתי אדם עם לב ורגישות. הפערים ביני לבין בת זוגתי היו כ”כ גדולים וחגית גישרה ביננו במקצועיות ובחוכמה… תודה לך חגית על הכל. יישר כוח והמשיכי לעשות עבודתך בתבונה ומקצועיות יתרה.. “
דנה ע.
“ חגית יקרה ואהובה, ברגע שהכרתי אותך הרגשתי רגועה. תמיד מקצועית, נעימה, עניינית ויחד עם זאת חברה. תודה לך על הליווי המסור בסאגה הכי מאתגרת של חיי. תודה על הפרופורציות, החיזוקים והנתינה הגדולה. בכבוד גדול.. “
מאיר ר.
“ הגעתי לעורכת דין לב לאירוע מאוד לא נעים – הסכם גירושין. מי שכיוונה לחגית הייתה אשתי באותה תקופה. שמעתי הרבה סיפורים על עורכות דין שתופסות צד וגורמות לתחושה לא טובה אצל הגבר. מצאתי אדם חם, אמפטי, נייטרלי ומאוד מיוחד. לא מצאתי רק מגשרת, מצאתי חברה שעזרה לשנינו לעבור את התקופה ולהגיע להסכם שנראה לשנינו מספיק הוגן לחתום עליו.. “

אני יודעת לעזור לך ולהראות לך מה הצעד הבא הנכון שלך!

אם הגעת עד לכאן אני מזמינה אותך
לתאם פגישת ייעוץ שתצא ממנה רגוע ואופטימי יותר.
מחכה לפגוש אותך.

גירושין ברבנות

יש להציג עילה בבואכם להתגרש, וזאת רק במידה ואין  הסכמת שני בני הזוג לגירושין. במידה וקיימת  הסכמת שני בני הזוג אז אפשר להגיע להסכם גירושין, ורצוי מאוד שההסכם יהיה מנוסח ע”י עורך דין. יש לאשר את הסכם הגירושין בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה.

להתגרש בבית הדין הרבני

אקט הגירושין מתבצע עפ”י ההלכה היהודית בבית הדין הרבני בין בני זוג יהודים. חשוב וכדאי לציין כי גם כאשר בני הזוג נישאו בנישואים אזרחיים בארץ או בחו”ל הגירושין מתבצעים בבית הדין הרבני. במידה ובני  הזוג אינם יהודים אך בני אותה דת, הגירושין מתבצעים  בבית הדין הדתי של אותה דת (בתי דין למוסלמים, בתי דין לנוצרים וכדומה). במקרים בהם בני הזוג נישאו בנישואיי תערובת עליהם להגיש בקשה  להתרת נישואין לבית המשפט העליון.

הליך הגט אורך מספר שעות שכן כותבים אותו על מגילת קלף. הבעל אוחז בגט הקרוי גם בשם “ספר כריתות” ומניחו בידי האישה, המגביהה את ידיה, הולכת מספר צעדים, חוזרת, ובזה מסתיים הטקס | ובכך תם טקס הגירושין. על בני הזוג להגיע לטקס הגירושין בבגדים צנועים, אך לא הכרח בלבוש דתי. בתי הדין הרבניים החלו לנקוט בסנקציות נגד סרבני גט (גברים ונשים). ההגבלות מפורטות בחוק בתי הדין הרבניים (קיום פסקי דין לגירושין) התשנ”ה – 1995, וחייו של הסרבן נעשים קשים ביותר כתוצאה מכך (לדוגמה: הליכי מאסר, עיכוב יציאה מהארץ, שלילת רישיון נהיגה, הגבלות על פעילות בחשבון בנק ועוד).

גירושין ברבנות – עילות  לחיוב האישה בגירושין:

מחלת נפש – כאשר האישה היא לוקה בנפשה והבעל לא ידע על כך בעת בה התחתן אתה . מומים גופניים – כאשר לאישה יש מום המונע חיי אישות או גורם לעקרות. בעל החי עם אשתו עשר שנים והיא לא יכולה ללדת , רשאי לגרשה. עוברת על דת יהודית – האישה מתנהגת באלימות פיזית או מילולית כלפי בעלה, מתנהגת  בפריצות ובחוסר צניעות. הבעל יכול להשתמש בסיבה  זו רק כאשר מדובר בהתנהגות שגרתית של האישה ומתוך כוונה זדונית  לפגוע בבעלה (אם מדובר במקרים חד פעמיים  או שיש להם הצדקה בשל התנהגות הבעל, אז לא ניתן להשתמש ב עילה זו). יש לציין  כי אם הבעל סלח  לאשתו ומנהל עמה חיי אישות אז הוא לא יורשה  להשתמש ב עילה זו. עוברת על דת משה – אישה שבכוונה גורמת לבעלה  לעבור על איסורי הדת. כמו אישה המאכילה את בעלה באוכל לא כשר בלא ידיעתו. בעל שלא שמר כשרות בביתו לא יוכל להשתמש בסיבה זו. יצוין  כי אם הבעל סלח לאשתו ומנהל עמה חיי אישות אז הוא לא יוכל להשתמש בעילה זו. בגידה – מעשי כיעור. כאשר הבעל חושד שאשתו בגדה בו  מבלי שיהיו לו הוכחות לכך הוא יכול לגרשה, אך היא אינה אסורה עליו והוא רשאי למחול לה על כך. אישה אשר זנתה תחת בעלה – זהו המקרה הבלעדי בו הבעל אינו רשאי למחול לאשתו והוא מחויב לגרשה והאישה אסורה לבעלה ולבועלה (אסורה גם לבעל וגם לגבר האחר). אישה שזנתה תחת בעלה אינה זכאית לכתובתה או למזונותיה. אישה שעברה אונס ויחסי האישות היו שלא מרצונה, מותרת לבעלה אלא אם הוא כהן והיא אינה מאבדת את כתובתה ומזונותיה.

מתגרשים ברבנות

ניתן לחייב בעל בגט רק במקרים חריגים מאוד. חיוב הבעל בגט עוד קשה יותר במקרים מסוימים מחיוב האישה בגט כמו במקרה של בגידה הרי שאז לא ניתן לחייב את הבעל בגט אם הוא בוגד באשתו. להלן נפרט את ה סיבות לחיוב הבעל בגירושים: מחלת נפש – אם הבעל הוא חולת נפש והאישה לא ידעה על כך בעת שהתחתנה עמו. אלימות – כאשר  האישה סובלת מאלימות קשה ביותר מצד בעלה, ניתן לחייב את הבעל בגט. יחסי אישות (יחסי מין) – בעל שאינו מקיים עם אשתו יחסי אישות בתדירות מסוימת ללא כל הצדקה בריאותית יחשב כבעל מורד וניתן לכפות עליו גט. בעל שאיבד את כח הגברא לצמיתות ניתן לכפות עליו גט. מומים גופניים – בעל הסובל ממום גופני הגורם לאשתו להיגעל ממנו או שיש לו מחלות מסוכנות ומדבקות המונעות ממנה לקיים עמו יחסי אישות, ניתן לכפות עליו גט. כאשר הבעל עקר ניתן לכפות עליו גט לאחר שהוכח כי האישה חפצה בילד והבעל לא מצליח לעבר אותה במשך 10 שנים.

ייצוג עורך דין בגירושין ברבנות

ישראל היא מדינה יהודית, מדינה בה לא מעט מהחוקים כפופים להלכה. אפשר להתווכח אם זה טוב או לא וכמובן שכל אחד בהתאם לאמונתו יחשוב אחרת, אך זהו המצב וכשמתגרשים צריך לזכור את זה. לפי החוק בישראל נישואין הנערכים במדינה בין יהודים יכולים להתקיים רק ברבנות ומי שרוצה יכול להתחתן בנישואי קפריסין אך בכל מקרה הגירושין יהיו בבית הדין הרבני. כך שבסופו של תהליך בין אם תרצו ובין אם לא, תפגשו את בית הדין הרבני.

האפשרויות העומדות בפנייך בהליך הסכם גירושין ברבנות

את הליך הגירושין ניתן לעבור בבית משפט לענייני משפחה וניתן לעבור בבית דין רבני. כל אחד או כל זוג כפי שהוא רוצה אך דבר אחד משותף כמו שציינו והוא סיום התהליך. בסיום התהליך חייבים לעבור בבית הדין הרבני ושם להתגרש. פסיקותיו של בית הדין הרבני יכולות להיות שונות מהפסיקות של בית המשפט לענייני משפחה, ובסופו של דבר יש שיקולים שונים להחלטה דרך איזו ערכאה משפטית לעבור בדרך לגירושין.

מי צריך לייצג אותך ברבנות?

אם החלטתם שאתם רוצים לנהל את הליך הגירושין בבית הדין הרבני רצוי שתמצאו עורך דין גירושין, שיש לו ניסיון בבית הדין הרבני. אחד כזה יוכל לייצג אתכם בצורה מקצועית והניסיון שלו הוא זה שיכריע האם תקבלו את כל מה שאתם רוצים או שלא. מי שיש לו הניסיון הרב ביותר בעבודה מול בית הדין הרבני הוא ככל הנראה זה שישיג לכם את הסכם הגירושין הטוב ביותר. אם החלטתם להתגרש אתם מן הסתם גם במצב נפשי לא טוב ואתם חייבים למצוא עורך דין גירושין כזה המבין ללבכם ויעשה את הכול ברגישות, אך עם מקסימום נחישות. עליכם גם לזכור שככל ותסיימו את זה יפה יותר כך יהיה טוב יותר לכולם, ובעיקר אם יש ילדים בסיפור אתם חייבים לעשות את הכול בשביל שהם ייפגעו כמה שפחות. כמובן שניתן להגיש בקשה גם לצו ירושה דרך הרבנות.

לתיאום פגישת ייעוץ אישית, לדעת ולהבין מה לעשות מעתה ואילך,
מה חשוב לקחת בחשבון ומה האתגרים המיידים

שינוי גודל גופנים
ניגודיות