[ חזרה ]

moneyshoping

תשלום מזונות וזכויות אשה

אשה זכאית לקבל דמי מזונות מבעלה כל עוד בני הזוג נשואים. ממועד מתן הגט אין בחובתו של הבעל בתשלום מזונות לאשה. אפילו אם הבעל הוא הגורם האשם בפירוק הנישואין הרי שהאשה לא תהא זכאית לקבל ממנו מזונות. במקרה בו בני הזוג נפרדו אך טרם התגרשו, זכאית האשה במקרים מסוימים למזונות מבעלה (למעט מקרים בהם האשה מרדה, זנתה תחת בעלה או עזבה את הבית בלא הצדקה). עפ"י ההלכה חייב הבעל לשלם מזונות את אשתו לפי הכלל: "עולה עמו ואינה יורדת עמו", כלומר הוא חייב לספק את צרכיה כפי רמת חייהם. במסגרת חובת המזונות נכללים כל צרכיה הממשיים של האשה כגון: מדור (דירה בשכירות או בבעלות), אוכל, ביגוד והנעלה, קוסמטיקה, תרופות, בילויים ועוד.

כאשר האשה עובדת ושכר עבודתה מספיק לה לכיסוי כל צרכיה, פטור הבעל מחובת תשלום המזונות, אולם במקרה ושכרה אינו מספיק לה לכיסוי כל צרכיה האמיתיים, הרי שאז מחויב הבעל להשלים לה את מזונותיה. במידה והאשה עבדה כל השנים ולפני תביעת המזונות עזבה את עבודתה הרי שבית המשפט יבחן את כנות מעשיה באם לא מדובר בתרגיל שמטרתו לסחוט את הבעל לתת לה גט.


[ חזרה ]

 

פייסבוק

גישור, הפתרון היעיל לגירושין
אם כלו כל הקיצין והחלטתם לפרק את הזוגיות ולהתחיל את תהליך ה גירושין, תתחילו לחשוב גם כלכלית, בשל העלויות הכבדות של תביעות גירושין, יותר ויותר ישראלים מתגרשים בגישור ונמנעים ממאבק גירושין משפטי לא נעים.
גישור גירושין - פרטים נוספים

נישואים חד מיינים, פצצת גירושין מתקתקת
הולדת ילדים במסגרת חד מינית משולשת או מרובעת את הסיכוי לתביעות גירושין, ועלולה ליצור תסבוכות קשות שבית המשפט יפסוק בהן פעמים רבות שלא לטובת הילד, ובוודאי שלא מן הצדק, אלא על פי חוק דיני משפחה ותביעות גירושין.
גירושין חד מיניים - פרטים נוספים


תביעות גירושין - פינוי דירה

באפשרותך להגיש תביעה לאכיפת סעיפים בהסכם ה גירושין ובמסגרתה לעתור לפינוי הבעל מהדירה ולמינוי כונס נכסים שיפעל למכירת הדירה (כינוס הנכסים כרוך בעלויות כספיות אותן עליך לקחת בחשבון). ניתן גם לתבוע פיצויים בגין הפרת ההסכם, וזאת במסגרת התביעה של דיני משפחה.
תביעות גירושין - פרטים נוספים


עריכת דין - חגית לב
, גירושין וגישור
עו"ד חגית לב מומחית להסכמי ממון, תביעות גירושין וגישור. היא פיתחה מיומנות ומומחיות ספציפית בכל הקשור בניסוח הסכמי ממון. כל זאת במסגרת התמחותה הכללית בכל הקשור לעריכת דין ותביעות גירושין והסכמי גירושין.
עריכת דין - פרטים נוספים

הוקם במערכת אדממה,